matura

fin hahahahahahha praaawda to  🤣

Ja ustny polski mam dopiero 18, ale się nie stresuje. Fajny temat, dobra teza, logiczne wnioski, no i uwielbiam przemawiać  😎 Mieszane uczucia mam w związku z niemieckim ustnym. Moja wychowawczyni (a zarazem moja nauczycielka niemieckiego właśnie) narzuciła nam strasznie wysoki poziom i pocieszam się, że komisja w porównaniu z nią to pikuś.
dostałam hasło do sprawdzenia wyników, coś tam podpisywałam wcześniej.
Te naklejki dostanę tuż przed wejściem rozumiem?
(pani w sekretariacie powiedziała, że 'to dopiero na maturze się dostaje'😉 ale wolę się upewnić, już nie pamiętam jak to wygląda :P
Ja też średnio...nie zrobiłem zadania z liczbą ośmio-cyfrową i jestem na siebie cholernie zły, bo nie wpadłem jak zrobić zadanie z ostrosłupem...a było takie proste...Resztę zrobiłem, mam nadzieję, że będzie dobrze 🙂 Nie była aż tak trudna, do zrobienia.
Mi też poszło nie za dobrze... Tak namieszałam w ciągach, że normalnie aż wstyd.. ;/ Ale, co ma być to będzie... U nas prawie wszyscy siedzieli do końca. To pierwsza taka matura, że tak długo siedzieli...
fin miałam tak samo wszędzie jakieś ogromne liczby i ułamki...;/ też chyba składam na SGGW. 😉

Jeszcze zostało mi tylko angielskie jutro podst+roz, w piątek ustny polski, w poniedziałek ustny angielski, w środę niemiecki podst i w kolejny poniedziałek ustny niemiecki... Mam wrażenie, że te egzaminy nigdy się nie skończą...  😵
Będę miała jakieś 56% mniej więcej, patrząc na odpowiedzi w internecie 😵
Uff. 90% z polskiego  😀 padam na twarz.
ksiaceq gratulacje!

U nas podobno masakra na ustnych... Ludzie z płaczem wychodzą odo mojej wychowawczyni mając po 9-11 punktów... Dobrze, że mnie egzaminować nie będzie  🙄 chociaż mi się teź "fajna" komisja trafiła... chyba nie pójdę ze strachu  😵
20/20 Z POLSKIEGO! 😅 😅 😅
Jeszcze tylko biologia, chemia, ustny angielski i WAKACJE 😀
Dziewczyny, jaki rozmiar czcionki macie w swoich konspektach ? Równoważników zdań też się trzymacie ?
chesnut ja miałam 11-12
[quote author=Goździk link=topic=131.msg1396473#msg1396473 date=1336548793]
gllosia, skąd takie podejrzenia? W internecie są naprawdę niezłe rozwiązania całego arkusza, sprawdzałaś, jak Ci poszło? Może nie ma się czym stresować?
[/quote]

Sprawdzałam na Interii, części zamkniętych nie pamiętam, a otwarte ciężko mi ocenić, bo niektóre robiłam swoją metodą "na głupiego" lub po prostu kombinowałam, bo a nóż będzie dobrze. Jeśli trafi mi się jeszcze kilka pkt oprócz tych, których jestem pewna, że są dobrze, to zdam, a jeśli nie..
Ogólnie wszystko pomieszałam. Przecież nierówność potrafię zrobić, a wynik mi wyszedł inny. Ciągi też umiałam, ale zapomniałam pewnych reguł i nie zrobiłam otwartego. Prawdopodobieństwo też umiem, ale źle dodałam składniki zbioru i mi wyszedł zły ułamek  😵
Ale ok, już nie będę tyle rozpaczać, co ma być to będzie..

No właśnie fin, miałam dokładnie to samo, zero skupienia, a przez to nie mogłam dać z siebie wszystkiego.

Zu, ja również miałam ustny ang. i powiem, że przyjemnie mi się zdawało. Owszem jestem zła na siebie, za pewne głupie błędy, ale chętnie bym zdawała jeszcze raz ustny zamiast prezentacji z polskiego i biologii..

Goździk, ksiaceq, gratulacje wyniku z polskiego 🙂 Trudne pytania miałyście? Ja się ich najbardziej boję..
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2012 17:14
myslicie ze brak stresu przed biol i chem to dobry znak? chyba wolalabym się stresować  😵  😁
Wydaje mi się że tak. Mój kumpel, który jest znakomity z biologii i chemii, przerobił wszystkie możliwe arkusze, zbiory zadań nie może się doczekać egzaminów 😉

Z tego co pamiętam, startujesz na stomę? Mogłabyś zdradzić Twoje zeszłoroczne wyniki z chemii i bioli?
O, ktoś tu też pisze (poprawia) chemie?  🥂.  mi bio udało się w zeszłym, teraz troche chemie poprawić by się przydało.. Mam naprzemienne ataki paniki i stoickiego spokoju z pewnością.  😉  Pozdrawiam serdecznie maturzystów, szczególnie chemicznych  😅
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 maja 2012 18:38
Ile trwa angielski? Od 9 do ...?  A później od 14, tak? I w rozszerzeniu jest przerwa?
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2012 18:40
lenalena ja poprawiam biol i chem.

maracuja med albo stoma. zależy gdzie sie dostanę  😁 w tamtym roku oba przedmioty na 75%  😵 a kułam przez 3 lata. no cóż - zeżarł mnie stres na chemii a biologia jak to biologia - klczu rządzi  😂
Ada, 120 minut podstawowy, 120min + 70min rozszerzony 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 maja 2012 18:43
fin, 120 minut już z słuchaniem w podstawie? Wydaje mi się jakoś mało tego czasu  🙄 A w rozszerzeniu pomiędzy jest jakaś przerwa?
Mówili u mnie w szkole ale nie słuchałam zbytnio :/
Miałam taki sam wynik z chem w zeszłym roku, ale tamten arkusz był dziiwnyy, paskudny..  W tym roku musi być lepiej.
galopada_ gdzie na med składasz?
Biola to zawsze jedna wielka niewiadoma  😵. Ciesze się ,że mam to za sobą..
lenalena, ja poprawiam biologie i pisze chemie 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2012 18:45
lenalena lublin i katowice. chociaz bardziej urządza mnie lublin bo moj chłopak jest tam na medycynie  😀 dodatkowo asekuracyjnie na weterynarię do lbl.

W tamtym roku chemia była bardzo dziwna 🤔 całkowicie rózna od wszystkich poprzednich matur.
Podobno dlatego, że nowa komisja go układała.
Babi witaj w klubie 🤣 Jak nastawienie? Jakieś przecieki, przeczucia?  😉
W porządku, ja sie takimi rzeczami nigdy nie stresowałam  😉
jeszcze niewiele umiem, wszystkiego po trochu w sumie, zobaczymy co z tego będzie  😁
w zeszłym roku pisałam podstawe biologii, w tym rozszerzenie
przeczuć nie mam, mam nadzieje, że dadzą to co będę umieć  😁
Polecicie jakieś stronki testowe na których można porobić słuchanie z angielskiego (p.podstawowy)?
Nie mogę nic konkretnego znaleźć  😵

galopada
, nie dostałaś się z takimi wynikami na wetę?
Może znalazłaby się jakaś duszyczka, która jest dobra z polskiego i  pomogłaby mi streścić pracę maturalną w konspekcie ? Bo mi już ewidentnie czasu nie starcza. Mogę zapłacić  :kwiatek:

olek mogę podesłać Ci trochę nagrań jeśli chcesz. Jak coś to PW.
Przepraszam, że wylecę z idiotycznym pytaniem, ale jak wygląda konspekt do prezentacji? 😡
fin Teraz to może ja się pogubiłam. Chodzi o zamieszczenie w ramowym planie wypowiedzi jak najwięcej informacji z mojej "przemowy". Dość jasno? Ostatnio już sama się plączę w tym co mówię i pisze - matura  😵
Chyba się nie pogubiłaś, tylko ja nie słyszałam o konspektach. Mówili nam tylko o bibliografii, w której można umieścić dodatkowo plan prezentacji. Jak się przynosi konspekt, to trzeba mieć też kopię dla komisji? Trzeba było uwzglednić przyniesienie go w bibliografii?

Przepraszam, jeżeli te pytania są zbyt głupie, ale askoczyłyście mnie, że można coś takiego mieć. 😡
fin jak oddawałaś bibiografię to powinnaś zamieścić w materiałach pomocniczych ramowy plan wypowiedzi. Dodatkowe kopie powinno się mieć również dla komisji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się