matura

patrząc na odpowiedzi to chyba nie poprawiłam, może o 1%  🙁
Laski, nie patrzcie najlepiej na te odpowiedzi! Klucz egzaminatora CKE przewiduje więcej odpowiedzi, nie ma co się nakręcać. Ja jestem mądra po chemii, gdzie wyłam pół dnia przez moje głupie błędy, teraz nie patrzę i będę sobie żyła w błogiej nieświadomości przez najbliższy tydzień. W przyszły poniedziałek się umówiłam z moją panią od bioli, będzie już po sprawdzaniu matur i mi przejrzy arkusz.

Matura wydawała mi się w miarę łatwa, aż za, boję się czy się może nie wyłożyłam na najprostszym 😂 Ciągle czuję jeszcze w sobie stres, nie dociera do mnie, że już po wszystkim, że już nic nie zmienię. Pożyjemy, zobaczymy 🙂
a ja Wam powiem, że dobrze trzymałyście kciuki!
stres zszedł ze mnie w szkole, nie do końca, ale nie było już paniki jak wczoraj. 😉 i jest maksik!  😅
mam nadzieję, że wyniki z biologii będą tak samo zadowalające jak te z geografii, którą też pocisnęli w tym roku.....
KONIEC!!!  😍  poszło łatwiej niż myślałam.  🤣
mnie jeszcze ustny angielski zostaaaaał.. ale też mam wrażenie, jakbym miała wakacje. 😀
Ja jestem załamana tą biologią. Pierwsze pytanie na wstępie mnie podłamało, apotem poleciało równo. Tylko genetykę jak zwykle umiałam. Nie poprawię tej zeszłorocznej, nie dostanę się. 🙁
Jak dobrze, że do mojej matury jeszcze rok, bo z tego co widzę to więcej, niż 40 % bym aktualnie nie miała ;/.
Co prawda nie mieliśmy jeszcze np. genetyki i hormonów, ale chyba zostanę przy biologii podstawowej.

Sisisa, zastanów się dobrze. IMO podstawa jest nawet trudniejsza niż rozszerzenie. Na podstawie jest typowa wiedzówka, a na rozszerzeniu bardziej umiejętność wnioskowania i czytania ze zrozumieniem 😉
flygirl ja tak samo, dobrze zrobiłam chyba tylko genetyke. Mogę zapomnieć o studiach  🙄

a co do podstawy z biologii, ponoć ta dzisiejsza była prosta. W sumie tak patrząc na arkusz to bez tragedii. Za to rozszerzenie mi zupełnie nie podpasowało  🙁
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
17 maja 2013 22:29
Czy ktoś się orientuje czy jeśli nie podeszło się do egzaminu dodatkowego to nadal przysługuje poprawka w sierpniu?Tzn nie zdałam ustnego polskiego,dajmy na to,że resztę obowiązkowych mam zdaną ale bardzo inteligentnie nie poszłam na dodatkowy przedmiot 😁 to czy nadal mogę ten ustny poprawiać w sierpniu i zdać obowiązkową maturę czy to,że zapisałam się na dodatkowy a nie poszłam mnie dyskwalifikuje?
wydaje mi się, że to nie ma znaczenia 🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
17 maja 2013 22:56
Właśnie szukałam info na stronie CKE i tak to zrozumiałam bo napisali,że poprawka w sierpniu dla uczniów którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych..Czyli ten dodatkowy nie powinien się liczyć.Ale wolę się upewnić bo jeszcze się zdziwię przypadkiem 👀
Moim zdaniem obowiązkowe to matma, polski pisemny + ustny, angielski pisemny + ustny, a to co wybrałaś spoza tego to już Twoja sprawa. Tak to widzę ale mogę się mylić
też mi się tak wydaje jak pippi ..
tak, przedmioty obowiązkowe to tylko polski, matematyka i język, dodatkowe ich nie interesują  😉
Jeszcze wracając do podstawy z biologii, to dziewczyny które pisały powiedziały mi, że była banalna 🙂. Ja po rozszerzeniu jestem zła na siebie. Uczyłam się, a i tak napisałam (tak czuję) bardzo słabo, po ogólnym przejrzeniu rozwiązań będzie koło 30-40%. Wiedziałam, że najmniej umiem rośliny, i na tym się wyłożyłam. Na bank będę to poprawiała biologię i chemię za rok. Teraz już trudno, mleko rozlane, trzeba czekać na wyniki. Zobaczymy gdzie mnie będą chcieli 😉
Hihi, my już wczoraj śpiewaliśmy "znów za rok matura!" 😁
Hejka. Mam pytano, czy jak chciałabym się dostać na ZAOCZNE STUDIA WETERYNARYJNE to muszę zdawać dodatkowe przedmioty na maturze?( biol i chemie)? No bo na dziennie to tak, ale za zaoczne się sporo buli...
Przecież nie ma czegoś takiego jak zaoczna weta, można ewentualnie studiować wieczorowo, co i tak oznacza, że studiujesz dziennie tylko płacisz. Na niestacjonarne normalnie liczy się do rekrutacji biologia i chemia rozszerzona.
Dziewczyny ! która z Was wybiera się na lekarski lub na wete i w tym roku poprawiała? Siedziałyście w domu czy jakieś awaryjne studia? Nie wiecie jak to będzie z poprawianiem matur jak za dwa lata będą pisać Ci z nowej podstawy będzie można nadal poprawiać (tzn. czy osoby sprzed 1996 będą mogły poprawiać) ?  👀 Pisałam chyba z 4 mejle do CKE ale się oczywiście nie dowiedziałam nic.. A tak swoją drogą to mam totalnego doła bo czuje ,że w tym roku nic nie będzie z tych wymarzonych studiów. mam znajomą która poprawiała w tym roku 3 raz na lekarski i jest na analityce i mówi ,że w tym roku MOŻE wreszcie się dostanie, ; o masakra  🙄.
nie myśl o poprawianiu póki nie znasz wyników, beza sensu będziesz się zadręczać  😉 a na co chcesz iść? lekarski, weta?
Wiesz co do końca nie wiem pójdę tam gdzie sie dostanę rodzice lekarze mają swoją poradnie więc ciągnie mnie trochę w lekarski ze względu na to ,że kocham zwierzęta ciągnie mnie na wete  😉  Humor sobie odrobinę poprawiłam dzisiaj kupując comositi z różowymi wkładkami teraz męczę prezentację bo ja mam dopiero w pon za tydzień  😲 ale martwię się jak to będzie bo jeżeli wyjdzie na to ,że spędzę rok w domu chyba zwariuje
Ja chciałam sobie zrobić przerwę, ale rodzice się nie zgodzili, jeśli masz sprecyzowane plany i jeśli Ci w tym roku nie pójdzie to będziesz na pewno chciała poprawiać i próbować jeszcze raz to imo jest najlepsza opcja. Po co się męczyć na studiach, które Cię nie będą interesować.
Jakby ktoś był zainteresowany , ustną miałam na tematy końskie , filmy i książki , wiec jakby jakiś maturzysta 2014 był zainteresowany , zapraszam na pv  :kwiatek:
Jakby ktoś był zainteresowany , ustną miałam na tematy końskie , filmy i książki , wiec jakby jakiś maturzysta 2014 był zainteresowany , zapraszam na pv  :kwiatek:

ja na temat zwierząt, a konkretnie to 'Zwierzę jako bohater literacki i filmowy'. 😉 również zapraszam.
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
20 maja 2013 13:15
Już PO!!!  😅 Meega ulga, w końcu wakacje.  😀
Ustne zdane przyzwoicie (polski 100% angielski 97%) pisemne też całkiem nieźle (pomijając chemię, z którą pewnie będę zmuszona ponownie się męczyć za rok...) . mam tylko nadzieję, że zdałam polski.  😂
Ktoś pisał dziś fizykę ? Porażka  😂

Jeszcze jutro ustny polski (jestem w trakcie wkuwania  😜 ) - temat o koniach, także luzik  🏇 A potem koniec.
pampera o koniach? czyli jaki temat ?
robakt   Liczy się jutro.
21 maja 2013 08:55
Ja od piątku też jestem wolna 🙂
Matury zakończone pozytywnie angielskim ustnym na 100%  💃
Ufff, koniec🙂 Właśnie wróciłam po rozszerzonym niemieckim i WAKACJE  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się