matura

Dostałam się na MIBM  🏇.
Na mechatronice jestem na rezerwowej, pewnie też się dostanę w kolejnym naborze.
I nie wiem co wybrać :/.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2014 16:31
Co to jest MIBM?  👀
Listy na UM we Wrocku jutro.
Ale ja stwierdziłam, że chrzanię te studia. Nie dostanę się na lekarski - na pewno, na żadne inne nie chcę iść. Zostaję tu, skończę policealną i jeśli po niej nie znajdę interesującej mnie pracy, kontynuuję kierunek, ale na studiach lub poprawiam maturę i startuję ponownie na lekarski. A potem... Co będzie, to będzie.
Facella, mechanika i budowa maszyn. Kierunek idealny dla dziewczyny 😀.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2014 16:51
Wow  😁
Chociaż ja też chciałam iść na polibudę, ale mniej hardkorowo - inżynieria biomedyczna 😉
[quote author=ankers link=topic=131.msg2133652#msg2133652 date=1404587345]
I jak tam kandydaci SGGW? 😉 Dostałam się na bioinżynierię zwierząt, będę na roku z moją bardzo dobrą koleżanką, jest fajnie. Czekam jeszcze na wyniki z WUMu i UW, ale i tak bioinżynieria jest dla mnie najbardziej interesująca. Szkoda tylko opłat rektrutacyjnych z pozostałych uczelni 😁

jestem 5 pkt pod kreska więc chyba się nie uda na wete...zresztą i tak już mi się zmieniło i nie chcę tam iść 😀
[/quote]

A na co się wybierasz? 🙂

Mi też się pozmieniało. Miała być weta, ale że chemia poszła jak poszła, to odpuściłam. Poza tym znalazłam kierunek, który mnie interesuje chyba trochę bardziej niż weta, a mianowicie fizjoterapia weterynaryjna (zoofizjoterapia)- pierwszy taki kierunek w Polsce 🙂 Perspektywy po nim są bardzo duże, a że mnie temat rajcuje to myślę, że mam szansę w tym zawodzie. Praca ze zwierzakami to coś, o czym od zawsze marzyłam. A kierunek znalazłam przypadkowo (do tej pory były tylko kursy, które nie oszukujmy się- nie przygotowują odpowiednio do zawodu fizjoterapeuty). Po studiach luźno sobie planuję zrobienie technika wet dodatkowo. Patrząc na wykaz książek (większość z wety na SGGW 😀) już mam ochotę się uczyć, chociaż wyniki rekrutacji dopiero w czwartek haha. Ale jestem dobrej myśli  💘

Poza tym na wetę chyba jestem trochę zbyt wrażliwa. Mimo, że chodziłam do znajomych lek. wet. podglądać operacje itp, to jednak sama bym chyba sobie nie poradziła- za duża presja by na mnie ciążyła.
suchajka podziwiam Cię za przebojowość, że masz plan na siebie i patrzysz odważnie w przyszłość wybierając taki kierunek.  :kwiatek:
Naturalsi, widzimy się w Bydgoszczy 😀 Ja się już nie mogę doczekać. Dziękuję :kwiatek:
suchajka gdzie znalazłaś ten kierunek?
Na UTP w Bydgoszczy. Wygooglowałam fizjoterapię zwierzęcą, no i przypadkiem znalazłam ten kierunek 🙂
suchajka na anlityke medyczną/farmację z tego co patrzyłam to starczy mi punktów na oba kierunki, a chyba jednak powinnam sobie znaleźć coś bardziej chemicznego niż weta, nawet wyniki matur to potwierdziły ; )
co ciekawe to od września uczyłam się żeby dostać się na wete, no cóż ;D
nikinga, super! Farmacja wydaje mi się ciekawsza, ale to Twoja decyzja 🙂 Chciałabym mieć bardziej "chemiczny" mózg, no ale cóż haha
też mi się wydaje farmacja ciekawsza i w ogóle bardziej przyszłościowa, ale mogę sobie nie poradzić-nie jestem typem osoby która lubi się przesadnie uczyć. no i ta zoofizjoterapia też bardzo ciekawie brzmi
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2014 20:30
Nikinga, analityka jest moją alternatywą, farmacji w ogóle nie brałam pod uwagę 😉 jutro się dowiem, co z tego wynikło. Ale i tak nie pójdę na analitykę, nawet jeśli się dostanę.
facella-uważasz ze to taki bezsensowny kierunek i wolisz nie isc na żadne studia? a do jakiego miasta miałas iść? sama już nie wiem co robić ;D
Farmacja jest ciężkim kierunkiem pełnym nie tylko chemii, ale też matmy, statystyki, fizyki. Ja spojrzałam na plan zajec na farmacji i zrezygnowalam, nie moglabym przez tyle lat uczyc sie przedmiotow, ktorych juz teraz mam dosc :P
Gniadata   my own true love
07 lipca 2014 21:20
I jak tam kandydaci SGGW? 😉 Dostałam się na bioinżynierię zwierząt, będę na roku z moją bardzo dobrą koleżanką, jest fajnie. Czekam jeszcze na wyniki z WUMu i UW, ale i tak bioinżynieria jest dla mnie najbardziej interesująca. Szkoda tylko opłat rektrutacyjnych z pozostałych uczelni 😁


ooo, ankers 😉 to być może się spotkamy 😀
ja póki co czekam niecierpliwie na wyniki z Polibudy... oooj, chciałabym tą biotechnologię, chciałabym...

a tak w ogóle... czy jakbym np. nie dostała się na PW w pierwszej turze a chciała próbować szczęścia w drugiej jednocześnie nie tracąc miejsca na SGGW to mogę papiery na SGGW złożyć a potem zabrać (zakładając, że w drugim naborze na biotechno bym się dostała co też nie jest pewne)?? wie ktoś jak to działa?
Mozesz  😉
Gniadata   my own true love
07 lipca 2014 21:25
Łosiowa dzięki :kwiatek: uspokoiłaś mnie.
w ogóle, ja to jednak jestem udana, plan awaryjny miałam od dawna ale nie przyszło mi do głowy, żeby się upewnić czy w ogóle jest możliwy do wykonania 😁
[quote author=Łosiowa link=topic=131.msg2134960#msg2134960 date=1404763002]
Farmacja jest ciężkim kierunkiem pełnym nie tylko chemii, ale też matmy, statystyki, fizyki. Ja spojrzałam na plan zajec na farmacji i zrezygnowalam, nie moglabym przez tyle lat uczyc sie przedmiotow, ktorych juz teraz mam dosc :P
[/quote]
hmm to w moim przypadku nie będzie chyba tak źle, jak się dostanę to może pójdę chociaż ciężko będzie się przestawić z życia które mam teraz
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2014 17:13
facella-uważasz ze to taki bezsensowny kierunek i wolisz nie isc na żadne studia? a do jakiego miasta miałas iść? sama już nie wiem co robić ;D

Nie nie, nie bezsensowny! Dla mnie - nudny, nieinteresujący. Analityka też mi się taka zaczyna wydawać. No i nie znoszę chemii, a tam tego pełno. Miałam iść do Wrocławia, nie chcę. Zostaję w domu  💘
Btw, próg na analitykę skoczył o ponad 30 punktów w stosunku do zeszłorocznego.
Było ok. 120 pkt., teraz jest 156...
Jestem 356. na liście niezakwalifikowanych  😂
Lek też podskoczył, 277, było ok. 260... Mając 165 nawet nie sprawdzam tej listy niezakwalifikowanych  😁
Facella,porównujesz pierwsze progi z tego roku z ostatecznymi z zeszłego, sprawdź jaki był pierwszy rok temu, bo na pewno nie 260 😉
Byłam dziś oglądać swoje arkusze z biologii i chemii i trochę się załamałam chemią. Straciłam jakieś 5 pkt na głupotach w stylu zamienienie literek albo nieuzgodnione dobrze napisane równanie. A to dlatego, że pisałam szybko, a i tak zabrakło mi czasu na sprawdzenie. Za to biologia mnie rozbawiła 🙂 wszystkie zadania których nie byłam pewna i zmyślałam mam dobrze, a te które wydawało mi się, że będę miała ok miałam źle.
Napiszę Wam ku przestrodze, jeśli też macie tak, że lubicie odkładać coś na później  😁... Byłam dziś odebrać na uczelni skierowanie na badania lekarskie, w CM są obowiązkowe na wszystkie kierunki. Potem podreptałam do szpitala, pragnąc się zarejestrować a tam termin za miesiąc  😲. A ja naiwna naprawdę myślałam, że skoro jeszcze nie było wyników rekrutacji to nie będzie jeszcze ludzi  😁. Dzień wcześniej mam iść na badania krwi a na drugi dzień do lekarza medycyny pracy. Także jeśli macie coś do załatwienia to nie zwlekajcie  🏇!
Naturalsi, coooo? Aż tak? W zeszłym roku to się "tylko" 3 godziny czekało w kolejce w Juraszu.

Z kolei robiąc badania na polibudę poznańską wizyta zamknęła się w 10 minutach 😉
No ja głupia myślałam, że pójdę się zarejestrować i może przyjmą tego samego dnia, albo termin będzie na piątek, albo przyszły tydzień a tu mi mówią, że za miesiąc...  😁
Dzień wcześniej mam iść oddać krew (widziałam taką kartkę na której było miejsce na podpis lekarzy chyba 4 specjalności- okulista, neurolog i ktoś tam jeszcze...) więc nie wiem co oni teraz zamierzają. Będę chyba przebadana że ho ho  😂
To u mnie jakoś sprawnie poszło. O 10.15 zaniosłam skierowanie, a o 11.35 już wyszłam od lekarza 😀.
Ale miałam wszystkie badania zrobione w maju u sportowego w tej samej przychodni, więc nie musiałam stać w gigantycznych kolejkach .
Jak tam Olsztyn ? Dostałam sie na wete, ale muszę jeszcze pomyśleć ;D
[s]Edit. Błagam jak ktoś wie do kiedy trzeba zawieźć te papiery do Olsztyna to niech napisze, na tej stronie nic nie ma[/s] do 18
A mój podopieczny piłkarz najlepiej zdał polski i angielski na maturze, yupii, jestem z niego dumna 💘 i z siebie też 😁
nikinga, ile mialas z bio i chem? 🙂 gratulacje!
Gdzie polecacie iść na weta??  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się