matura

emade wiem o tym bardzo dobrze. ale wole dla swietego spokoju miec wiecej zeby pozniej nie bylo stresu i problemow  😉 skupiam sie na tych 2 przedmiotach z ktorych powtarzam od zeszlego roku i chodze na korki i w ogole szalenstwo  😁 a na reszte... no coz  😎 moja srednia w tym roku bedzie bardzo, mozna powiedziec bardzo bardzo niska, bo w koncu nie liczy sie swiadectwo ukonczenia szkoly na wynik na maturze z przedmiotow kierunkowych  😉
najlepsze to była moja znajoma - miała powyżej 90% zarówno z rozszerzonej chemii jak i biologii i nie przyjeli jej na fizjoterapię  🤔
dostała się dopiero z jakiejś tam listy rezerwowej, o czym dowiedziała się prawie w listopadzie  😉

Niestety, taki standard.
Też czaiłam się na fizjoterapię, a jak zobaczyłam progi punktowe to wolałam się nie denerwować.
zalezy gdzie. w zeszlym roku prog na moje wybrane uczelnie zaczynal sie od 170 ( przy wymaganych 2 przedmiotach). wiec tragedii nie bylo. a patrzac na statystyki to z roku na rok progi spadaja  😵
Słyszeliście coś o zmianach wprowadzonych do ustnej z języka? Jakaś rozmowa wstępna,3 obrazki do wyboru uzasadnienie wyboru... Prawda to czy nas wkręcają w szkole?
nie?  😉
Nam dzisiaj oznajmiła to babeczka z pola a że jest dyrektorka każdy wziął to na poważnie
[quote author=agniecha930 link=topic=131.msg757189#msg757189 date=1288810048]
Jestem na rozszerzonej matmie.
Zaczęłam pisać tą maturkę, pykam tak sobie1, 2, 3 zadanko, myślę "kurde, jak tak będzie na maturze, to lajcik" i pykam sobie dalej te zamknięte zadowolona. W 3 chyba nie wiedziałam, bo czegoś tam nie miałam na lekcji, coś było ostatnio na początku 1 klasy, ale ogólnie całkiem zadowolona.
Po czym otworzyłam otwarte. Przez 1 jakoś przebrnęłam, 2 NIC, bo wielomiany miałam na początku 1 klasy, a później... 🤔 🤔
Jeszcze jakieś jedno zaczęłam, ale coś wyszło źle, z ostatnim się pomęczyłam, niestety na rozwiązanie wpadłam w momencie, kiedy usłyszałam 'oddajemy kartki'.
Porażka 😵

Eee.... Nie chcę martwić, ale dzisiejsza próbna matura była z OKE i była maturą na poziomie podstawowym. Na tak banalne zadania na rozszerzeniu nie ma nawet co liczy, bo matura z rozszerzonej matmy jest jednak dosyć trudna.
[/quote]

Jestem na profilu rozszerzonym, nie zdaję rozszerzenia na maturze 😉
a ktoś zamierza zdawać historię sztuki poza mną? ja wziąłem rozszerzoną, ale nie wiem czy nie porwałem się z motyką na słońce 🤔

ja w sumie cieszę się, że matma jest obowiązkowa, myślę, że na 30% nastukam, a dodatkowe zawsze mogę niezdać, tzn. można podejść do tego bardziej na luzie i nie stresować się.  🙂

co do matmy, myślałem, że pójdzie mi gorzej. ja zrobiłem tylko 2 zadania otwarte, jak zobaczyłem te koła to zatkało mnie. za ostatnie, z fizyką, nawet się nie zabierałem.  🙂

jak rozwiązywałem z korepetytorką otwarte to się wkurzyłem, bo były one w gruncie rzeczy proste 🙂 najgorsze to było z udowodnieniem.
A zdaje ktoś łacinę i kulture antyczną  😁?
Jak próbne matury z operonem? Bo rozumiem, że cała Polska pisała?  👀
Ja humanista i tak:
polski- raczej nie był zbyt prosty, z testu liczę na 17 p., z wypracowaniem trochę strukturę zawaliłam bo nie zrobiłam sobie wcześniej planu  😵 (wybrałam pierwszy temat)
matma- zapewne zdam ale wynik raczej nie będzie powalający
angielski rozszerzony- pisaliśmy na odwrót: najpierw praca pisemna( temat drugi)i te dwa zadania leksykalne- proste, potem test i tutaj już normalny poziom rozszerzony jak dla mnie. Zobaczymy 😉

Jutro rozszerzona biologia i zapewne nawet tego nie zdam  🤬 😂
A Wam jak poszło?
z matmy 50% mi wyszło, lepiej niż poprzednia. ale to nie jest na 100% pewne, więc mogę liczyć tylko na to, że zdałem. i taki wynik mnie zadowala. jutro mam gegrę podstawę. myślę, że nie pójdzie mi dobrze. 🙂

ale język rosyjski zgroza  😲 koleś tak niewyraźnie mówił i szybko, że rozumiałem co piąte słowo. list też był trudny, nie radzę sobie z oficjalnymi, a jeszcze ochrona środowiska, hehe 🙂
Moje odczucia są następujące:

-j.polski- arkusz nie był zły, ale liczę się z tym, że mogę stracić parę punktów na zamkniętych i parę na wypracowaniu (pisałam " Zbrodnię i karę"😉, zależy jak nauczycielka podejdzie do sprawdzania.

- matma- arkusz w moim odczuciu troszkę prostszy niż ten z CKE. Zrobiłam niby wszystko, z zamkniętych parę odpowiedzi strzeliłam, a otwarte zadania co najmniej 2 mam już źle...Może 50 % będzie...

-j. angielski podstawowy- listening- średnio (tzn. nie jestem pewna swoich odpowiedzi, jak wiele osób). Zresztą ćwiczenia ze słuchu nigdy nie były moja najmocniejszą strona, choć z angielskim na ogół sobie radze dobrze i nie mam raczej problemów z tym przedmiotem.. Czytanki- troszkę podchwytliwe, ale nie powinno być źle, writing- z tym nigdy nie miałam większych kłopotów, dzisiaj też, ale nie wiadomo, jak z poprawnością gramatyczną.

-biologia rozszerzona- nic nie powtarzam- idę na żywioł, aby przekonać się, co w łepetynie zostało.

U nas na szczęście nie stawiają ocen za próbne matury (w niektórych szkołach jest taka tendencja, że oceniają). Nauczycielka mówiła mi, że ocenianie próbnych matur jest niezgodne z prawem hmm...
Mistral, u nas kobieta od angielskiego już nas poinformowała, że wstawi oceny za prace pisemne :/ I znając moją kochaną szkołę nikt sobie nic z tego nie zrobi 😉
Ja jutro piszę rozszerzoną chemię  😵 nie wiem jaki to ma sens, chyba tylko ogólnego ośmieszenia  😁
Dla mnie te matury operonu są strasznie dziwne i wcale nie łatwe, ale to moje osobiste zdanie  😀

polski - tekst z czytania prosty, ale pytania do niego były z kosmosu (nie poszło mi dobrze), za to wypracowania były dosyć proste. Mam nadzieję, że chociaż 50 % będzie  🤔

matematyka - porównując do CKE - zamknięte były trudniejsze, a otwarte łatwiejsze 🙂 Myślę, że poniżej 85 % nie będzie.

angielski podstawa - słuchania dosyć proste, jedynie ostatnie zadanie z czytania było trudniejsze. List do napisania mógł sprawiać kłopoty 😉

edit. aż się boje co jutro dadzą na rozszerzonej matmie  😁
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
25 listopada 2010 19:29
Polski jak polski, pewnie nic nie zrozumiałam, znając życie, ciekawe, jak poszed mi pierwszy temat, bo zbrodnia i kara to raczej nie moje klimaty.. Matma prostsza od CKE dla niektorych pewnie dlatego, ze to druga matura. U nas jest na ocene, moja klasa pisała ją jako jedyna w szkole, co jest dziwne. Niemiecki był dziwny. Słuchanie w miare, dotej pory nie wiem, o czym była pierwsza czytanka, druga lepiej, najprostsze były formy dla mnie, nie wiem czemu, bo się ich najbardziej bałam.  🤔wirek: Jutro biola pr, nie zdam, to jedyne, co wiem. 😀
huh, ogólnie rzecz biorąc jedna wielka abstrakcja  😵

polski spoko, wybrałam pierwszy temat, nie powinno być problemu. Stracha mam tylko jqak wyjde w konfrontacji inwencja własna ucznia vs. klucz, bo to on mnie najbardziej wku**ia 👿

matematyka... mój buddo gromowładny! Już milczeniem pominę fakt, ze przyszłam w nienajlepszej kondycji, bo cała noc bawiłam się ze znajomymi w klubie... spałam jakieś 3h no i się zemściło. Nie powiem, szybkość reakcji myslowych w moim mózgu nie była powalająca 🤬 ale była to przecież druga próbna mtgma, także pozwoliłam sobie pokorzystać troszkę z życia 😡 W zamkniętych trochę strzelałam, otwarte zrobiłam 3. Całe szczęście, dobrze. Liczę na 30%. Ogółem uważam, że ten arkusz był dużo trudniejszy nić CKE...

angielski(podstawa) super-mega-hiper łatwy! 😅 słuchania raczej nie pozostawiały u mnie żadnych wątpliwości, czytania, hm, było może jedno podchwytliwe pytanie w ostatnim tekście, ale tak to luz! 😅 ciekawa jestem, ile punktów nazbieram z pisania.

jutro za to historia, omg...  😵 :nunchaku: :jogin:
u mnie angielski-słuchanie średnio, bo kiepsko było słychać, mieliśmy na auli  🤔
mata chyba nawet dobrze, a naprawdę jestem matematycznym głąbem  😁
natomiast pracę z polaka bardzo źle mi się pisało, totalnie nie miałam weny ...

macie może arkusz z angola ?  😎
U mnie nie pisaliśmy matematyki ani języka, za to polski napisałam z palcem w  pupie, według klucza pierwszą część mam całą dobrze, nie wiem za to jak wypracowanie. Trzeba streszczenia jeszcze raz przeczytać 😉 Z biologii przysięgam nie umiem nic, a szarżuję rozszerzoną jutro. Ale trzeba czymś dzień zająć 😉
Biologia rozszerzona poszła mi bez rewelacji. Arkusz nie był jakieś strasznie trudny- dla kogoś, kto coś powtarzał, oczywiście. Było kilka zadań, gdzie odpowiedź była zawarta w krótkim tekście do polecenia, dużo było roślinek i zwierzątek, mało człowieka...Zdarzyły się polecenia z działów, których jeszcze nie przerabialiśmy, to tam się strzelało 😉
Generalnie, jakbym sobie sukcesywnie powtarzała materiał, to bym to napisała w miarę dobrze.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
26 listopada 2010 13:19
mam tak samo..
chemia bardzo latwa. jeszcze do konca przerobie material, powtorze wszystko dokladnie i pojde na luzie 17 maja  💃 biologia z tego co slyszalam dosc trudna?
dość, części materiału nie przerabiałam jeszcze (genetyka), ostatnie zadanie jest dla mnie ciekawą zagwozdką, ktoś ma jakieś pomysły co do tej mapki Polski?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 listopada 2010 15:23
Moje odczucia:
- polski - pierwszy tekst dosyć hardkorowy. Wypracowanie powinno być ok, wybrałam 1 temat o wierszach.
- majca - hmmm, no parę zamkniętych totalnie strzelałam, jak dla mnie poziom ciut wyższy niż z OKE
- angielski rozszerzony - bo tylko taki pisałam 😁 całkiem przyjemny, bałam się, że będzie trudniejszy. Jeden listening był dość niewyraźny, facet mówił jakby miał kluchy w gardle 🤔 I wypracowanie powinno być ok - wybrałam 3 temat, o festiwalu 😎
- biologia rozszerzona - nic nie powtarzałam, więc dla mnie totalny hardkor. Nie zrobiłam zadania z mapką. A zadanie z rybą jakąśtam... niedoczytałam zadania i myślałam, że to jest jej ciało, nie serce 😂 Jak to powiedziałam znajomym, to się popłakali ze śmiechu 😎 Niezłą bekę będzie miała nasza biolożka, jak przeczyta zamiast żył - otwór gębowy 😁 😵
Co do mapki to napisałam, że są to okręgi przemysłowe  😂
Strucelka też pieprznęłam niezłą gafę- w zadaniu o przeobrażeniach owadów. Nie będę się nawet przyznawać, bo to dopiero wstyd  😵
Ja pisałam chemię - nie powtarzałam nic, więc paru zadań nie zrobiłam, ale w sumie myślałam, że będzie gorzej 😉.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2010 20:31
kto pisał rozszerzoną biologię?  😁 tak jak pisze strucelka- zadanie z mapką i rybą spodoustą to zdecydowanie moi faworyci  😀iabeł: generalnie to nie wiem po co ja tą mature pisałam, biologii nie lubię i nie jest mi potrzebna  😁
W rybie strzelałam, co do mapki kompletnie nie miałam pomysłu  😎. A co do reszty zadań to tak: będąc typowym humanistą, biologię pamiętając tylko z gimnazjum, a już rozszerzenie zaczynając dopiero w tym roku, poszło mi po prostu bardzo dobrze  😎 😉
U mnie:
polski- tekst był straszny, ale wypracowanie całkiem nieźle mi poszło
matma- była podstawowa wiec banał
ang- pisałam rozszerzony i chyba nawet jestem zadowolona
fizyka- tak sobie, to co powtórzyłam to napisałam. Było jedno zadanie z tematu którego nie mielismy 🤔. ale uważam że ktoś kto juz wszystko powtórzył to napisałby ją bez wiekszych problemów
Jak tam, macie już wyniki operonowskiej matmy?
Ja w sumie bardzo zadowolona, bez żadnego przygotowania 74%, także cieszę się 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się