Wybór kierunku studiów

Facella   Dawna re-volto wróć!
12 maja 2014 11:24
No to już wiem wszystko, dzięki ogromne  :kwiatek:
Ma ktoś info na temat bioinżynierii zwierząt? Warto? Przyszłościowy kierunek? Ciekawy? Cokolwiek 😉 (celuję w SGGW)
właśnie właśnie? To chyba dość nowy kierunek na SGGW, rozważam awaryjnie 🙂.
moja znajoma kończyła bioinżynierię rozrodu na UR, zresztą jest na forum to mogę ją zwerbować tutaj  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 maja 2014 16:08
Zwerbuj koniecznie  😀
Skończyłam bioinżynierię rozrodu zwierząt (...też) na UR krakowskim,tam są jako kierunek studiów II stopnia. Co konkretnie chcecie wiedzieć?  🙂

edit. moze tak informacyjnie - studia biologiczne,mix pracy przy zwierzętach z laboratorium(cyto,histologia,mikrobiologia,analizy różnego typu,biochemia etc.), wiedzy dużo,ciekawej (w moim odczuciu 😉 ). Zdecydowanie lepsze,niż moje drugie studia,gdzie miałam więcej typowo rolniczych przedmiotów,a nie pałałam miłością do schematu przepompowni na gnojowicę  😉 .
Nie - jeśli sie boicie zwierząt(sporo na moich studiach maiłam zajeć klinicznych,praktycznych) - a zwierzęta to nie tylko pieski i kotki(dużo ludzi idzie nie do końca zdając sobie sprawę w co sie zapakuje),a też krowy,owce,drób i tysiąc innych. Nie - jeśli praca w laboratorium nie jest dla Was,czasem żmudna i powtarzalna. Nie jeśli brzydzi Was krew,martwe zwierzątka i tym podobne przyjemności. Nie jeśli nie lubicie sie z chemią,biochemią i biologią molekularną,a także trochę matematyką(głównie statystyką).
Perspektywy? Czy po jakichś studiach w Pl są bardzo pewne perspektywy?  🤣 Z moich znajomych część kontynuuje temat na studiach kolejnego stopnia,co i ja próbuję robić, część pracuje na fermach,w laboratoriach, z weterynarzami jeśli mieli oprócz tego tytuł tech.wet. ,a częśc robic coś zupełnie innego. Ja po studiach miałam przygodę z pracą w labie, jak i wcześniej na fermie, obie wersje dla mnie ciekawe,ale i jedno, i drugie to nie jest praca dla każdego 😉
magrat, chyba zawarłaś to, co chciałam wiedzieć dokładnie 🙂 Dzięki! Nie jestem przekonana do tego zawodu, więc na razie jeszcze dam sobie czas do namysłu.

Mam natomiast pytanie odnośnie studium fizjoterapii zwierząt: http://zoofizjoterapia.edu.pl/
Wymagane jest wykształcenie średnie- mam. Czy taki kurs (myślę o koniach) zapewni mi jakąś przyszłość w połączeniu z kierunkiem studiów związanym ze zwierzętami?
Coś ciekawego dla kogoś kto chce swoją przyszłość związać z końmi a nie zależy mu na kasie  🤣  http://www.zsgoladkowo.eu/
Smok10, dziekuje 🙂 kazda propozycja jest dla mnie cenna!
Mamy tutaj kogoś kto studiuje wetę niestacjonarnie na UP we Wrocławiu?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 maja 2014 14:42
Ja już zdeklarowałam 3 kierunki na UM (lekarski, analityka, położnictwo) we Wrocławiu, do zdeklarowania czwartego na PWR (inżynieria biomedyczna) potrzebuję wyników z matury (jednak jeśli wystarczą na lekarski lub analitykę, to nawet nie deklaruję). We Wrocławiu niestety nie ma inżynierii genetycznej roślin (jest jedynie medycyna roślin na UP, ale średnio mnie to interesuje), dlatego nie składam, a szkoda  🙁
O, tu zapytam, bo pewnie bardziej się orientujecie niż w maturalnym.
Wszyscy, którzy są, czy też próbowali pójść na SGGW - wyczytałam, że można składać tylko na jeden kierunek. Prawda to?
busch   Mad god's blessing.
19 maja 2014 21:45
nopebow, ja znam kogoś, kto studiuje, co chcesz wiedzieć? 😉 Mogę zapytać o coś 😉
Heval, prawda, w rekrutacji mozna startować na 1 kierunek.
Odkopuje  😉 . Ktoś wybiera  się na kierunek fizjoterapii ,drugiego stopnia do Wrocławia tryb dzienny ? 🙂 Lub studiował /studiuje ten kierunek?  😉
Jest ktoś może na mechanice i budowie maszyn?  👀 Zastanawiam się na jakim poziomie jest tam matematyka i fizyka? Co się przerabia na tych przedmiotach?  😉
Jest ktoś może na mechanice i budowie maszyn?  👀 Zastanawiam się na jakim poziomie jest tam matematyka i fizyka? Co się przerabia na tych przedmiotach?  😉

Moja znajoma ma znajomych, którzy tam studiują, mogę podpytać, tylko dopiero wieczorkiem  😉


A ja się zastanawiam nad drugim kierunkiem. Ciągnie mnie na AWF, ale nie wiem czy pogodzę wszystko bo chcę też pracować  🙄

Czy jest ktoś z Inżynierii Środowiska na SGGW?
A co myślicie o zoofizjoterapii? warto?
Monny   bez odbioru .
17 czerwca 2014 09:55
chevalvote, a gdzie jest taki kierunek studiów?
W Bydgoszczy, na UTP 😉.
Halo halo, jest ktoś może na romance? Może na UG? 👀
Heeeelp, nie ogarniam trochę. Zarejestruję się jako kandydatka SGGW, wybiorę jeden kierunek (bo podobno tyle się da) i kiedy się dowiem, ze się nie dostałam? Kiedy będę mogła zmienić na następny awaryjny i jak się dowiem, czy mi się udało? Mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć mi jak to działa?
Aflacja nie studiuję dokładnie tego kierunku, ale jestem na studiach technicznych i mój kierunek jest związany z mechaniką.
Co do poziomu matematyki i fizyki - to akruat wypada dość podobnie na wszystkich politechnicznych uczelniach. Na pierwszym roku każdy ma matmę (głównie analiza, ale niektórzy mają jeszcze trochę algebry) i fizykę - jest to ogólny tok kształcenia. Jeśli ktoś jest ścisłowcem, to nie powinien mieć problemów. Ale fizyka to baaaardzo szeroka dziedzina i na 1 roku będziesz miała styczność z fizyką dość ogólną - klasyczną . Potem będziesz mieć inne przedmioty, np. mechanikę, konstrukcję maszyn, wytrzymałość - i według mnie to ciekawsza "wersja" fizyki, bo bardziej namacalna i przydatna w życiu inżyniera ;-)
Dodam, że w liceum lubiłam tylko matmę, a fizyką w ogóle mi nie podchodziła. Do dziś są niektóre działy fizyki, które znać muszę, ale nie interesują mnie. Ale są też takie, które bardzo mnie zainteresowały na studiach. Dużo zależy od prowadzących, czasem najtrudniejsze przedmioty można zrozumieć dzięki dobremu nauczycielowi. I na odwrót.
🙂
Ja mam dylemat. Miałam plan isc na lekarski, ale w tym roku nie mam szans. Złożyłam też na Politechnikę na inżynierie chemiczna i procesowa i inżynierie materiałowa i pewnie sie dostane i teraz nie wiem czy olać lekarski i iść na polibude i tam zostać czy próbować za rok znowu. Inna opcja jest taka, że za rok na medycynę chcą rozszerzoną matme, a ja jej nie zdawałam. Ehh.. Czasu tak mało na decyzje. Trzeba było wczesniej wymyślać plan B.
aaga84 Myślę, że przy inżynierii materiałowej bardzo ciężko będzie ci się przygotować do matury. Na twoim miejscu poszłabym na coś co na pierwszym roku jest łatwe - np. biotechnologia na UW. Chyba że biotech Cię w ogóle nie kręci, a na tych co wymieniłaś ewentualnie chciałabyś zostać.
Ja myślę pod kątem zostania. Bo jeśli zdecyduje, że poprawiam to nie ide nigdzie.
aaga84 A brałaś pod uwagę lekarski w Olsztynie? Tam progi nie są wysokie, mam tam dwie znajome i nie narzekają 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 czerwca 2014 10:28
Działa wam Omnis (system rekrutacji internetowej) na U. Medycznym we Wrocku?
Tam były jakieś dokumenty czy diabli wiedzą co, nie wiem kiedy to wysłać, a od wczoraj nie mogę się zalogować - dzisiaj nawet strona logowania się nie ładuje. Wczoraj po próbie zalogowania wyskakiwał komunikat "błąd 100" i nic więcej... Teraz piszą o przeciążeniu systemu.
Wrocław ma jakaś awarie od trzech dni. Nikomu nie działa.

Olszyna nie brałam pod uwagę, ale z moimi wynikami z bio i chem to nigdzie nawet na niestacjonarne bym sie pewnie nie dostała 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
01 lipca 2014 11:15
mamy kogoś na forum kto studiuje w  KRAKOWSKIEJ SZKOLE ARTYSTYCZNEJ
kierunek: Kreatywna Fotografia w Krakowie?
i mogła bym się dopytać o to i owo? 🙂  :kwiatek:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się