Wybór kierunku studiów

Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Podniosłyście mnie na duchu 🙂
Halo, czy próbował ktoś z zaczynaniem studiów na wschodzie? Znacie może jakieś plotki?
Właśnie bardzo mocno zaczęła się reklamować uczelnia z Tarnopolu- http://www.studiujnaukrainie.pl/ .
Można zacząć lekarski i przenieść się do Pl. Jakie macie zdanie na ten temat?
rtk Ja słyszałam plotki ( nic konkretnego) przemawiające jednak za tym, że nie warto... Że za niski poziom.
myślałam bardziej o opcji jednego roku tam i przeprowadzce zaraz po nim. Chłopak z którym rozmawiałąm przeniósł się do Krakowa, jego kolega do Katowic. Pod tym względem fajna opcja.
Ja nie mam matury z fizyki, nie napisze już jej, a szkoda mi kończyć przygodę ze studiami medycznymi, wkręciłam się...
Tak, tak, ja rozumiem że nie na całe studia tylko na pewien czas. No wiesz, jeżeli masz znajomych którzy polecają i wypróbowali system przenoszenia się, to może faktycznie warto.Tym bardziej jeżeli są uczelnie w PL na które można wskoczyć.  Zawsze chyba łatwiej się dostać tam niż u nas.
Ja słyszałam wersję znajomych znajomych królika, więc tak jak pisałam: ploteczki ( sama zresztą taką opcję rozważałam, no ale jakoś się rozeszło po kościach).
A tam można się dostać bez fizyki? ( ja pisałam fizykę, a w Gdańsku i tak mi się nie przydała 😉)
tam przyjmują chętnie wszystkich którzy płacą. Koszt to 3750dolarów. Wymóg matury jest po to, by móc się przenieść potem do Pl bez komplikacji
Ciekawa opcja. No i jeżeli w Polsce przyjmują... to tym bardziej 😉 Koszt też nie jest jakiś bardzo z kosmosu, zważywszy na to, ile u nas płacą niestacjonarni.
rtk, nie wiem jak wszystkie uczelnie, ale mowi sie, ze te osoby, ktore byly zbyt kiepskie, zeby studiowac medycyne w Polsce przeniosly sie do Lwowa. czyli ze tam jest nizszy poziom. niektore uczelnie maja na naprawde wysokim poziomie, ale z tego co pamietam to dotyczy glownie kierunkow technicznych.  Akademia Kijowsko-Mohylanska ma bardzo wysoki poziom, ale nie wiem czy jest tam medycyna i jeszcze Akademia Ostrogska.

Osobiscie jednak nie znam nikogo kto by poszedl na medycyne na Uniwersytet Lwowski, wiec nie wiem ile prawdy jest w tych zaslyszanych opiniach  🙂
Jestem pewna, że ktoś na pewno, ale kto dokładnie z revoltowiczów studiował/studiuje za granicą? Np. w Anglii bądź Szkocji? Bardzo chciałabym dostać się w polsce na wzornictwo, ale w wakacje wyjeżdżam do Edynburga i zaczęłam się zastanawiać na studiowaniem gdzieś poza granicami Polski. Czy ktoś mógłby służyć radą, czymkolwiek?

edit: właśnie zauważyłam, że na poprzedniej stronie było trochę dyskusji o tym, ale wciąż chętnie dowiedziałabym się czegoś o studiowaniu w Szkocji. Znalazłam m.in. informację, że są to studia bezpłatne?
Mia, podobno w Edynburgu właśnie jest jedna z najlepszych w Europie szkół designu, na ichniejszej "politechnice" bodaj. Kiedyś czytałam o niej artykuł.
halo, o, dzięki. Jeżeli jest to wydział University of Edinburgh to chyba to znalazłam. Tyle tylko, że składanie podań odbywa się u nich do 15 stycznia, w wakacje można załapać się tylko na kierunku gdzie nie było wielu chętnych ... .
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
05 czerwca 2012 17:15
Ruszyła rekrutacja. Jak tam? 😉 Byłabym wdzięczna,  jeśli ktoś mi powie, gdzie na UP we Wrocławiu znajduje się opcja "zaloguj" -,-
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
05 czerwca 2012 18:51
Mia studia nie są bezpłatne, w zeszłym roku przed kosmiczną podwyżką kosztów, studia w Szkocji kosztowały 1200 f rocznie, a w Anglii 3tys f.
Od tego roku akademickiego poszły w górę. Anglia - 9 tys f za rok, szkocja 1820 f za rok.
a ja po 3 latach studiowania fizyki na politechnice wlasnie złożyłam na .. grafikę i na... medycynę  🙄  jak ja zazdroszcze ludziom którzy wiedzą co chcą robic w zyciu eh
pony   inspired by pony
05 czerwca 2012 21:13
Olga, na medycyne, ale super, ale super Ci zazdroszcze!! Ja mysle, ze ze dwa lata jeszcze i tez bede probowala, nie odpuszcze
W końcu mnie olśniło. Chcę iść na weterynarię, już na pewno. Nareszcie. Tylko szkoda, że muszę czekać rok aż spróbuję się dostać, ale co się odwlecze to nie uciecze, jak to mówią. 🙂
pony ale ja nie wiem czy chce tam isc zlozylam jeszcze na wydział artystyczny i chyba bardziej mnie tam ciagnie;p pozyjemy zobaczymy🙂
Adaaa, o kurczę, to oprócz zakończonej już prawie rekrutacji jeszcze aspekt finansowy dochodzi .. . Chociaż to i tak mniej niż w Anglii, dużo mniej.

Olga, grafika na ASP? Moja przyjaciółka też startuje w tym roku do Gdańska 🙂

to licencjat w szkocji nie jest już refundowany? jeszcze 2 lata temu rząd szkocki dawał kasę i 99% ludzi studiuje tam za darmo
Mam pytanie, funkcjonuje coś takiego jak wolny słuchacz na polskich uczelniach?
kujka   new better life mode: on
06 czerwca 2012 21:33
Żeglarz, na niektorych kierunkach na pewno. ale nie wszedzie. czasem trzeba sie niezle nachodzic.
Czyli muszę dopaść kogoś z interesującej mnie uczelni. Choć wątpię, czy na Politechnice Śląskiej na informatyce coś takiego funkcjonuje  😉
.
W tym roku będę wybierała się na studia.
Chciałabym zapytać jaką szkołę w Warszawie polecacie?
Konkretnie interesuje mnie kierunek reklama i pr.
Myślałam nad wsfiz, ale ostatnio przeczytałam sporo negatywnych opinii  🙁
Dziękuję z góry za wszelką pomoc  :kwiatek:
a jest tutaj ktos z Akademii Obrony Narodowej badz z WAT-u ? bezpieczenstwo narodowe/wewnetrzne
Mamy kogoś na/po inżynierii biomedycznej?  :kwiatek:
Może ktoś się wybiera?
W tym roku wybieram się na studia do Krakowa. Zarejestrowałam się na AGH, myślę o inżynierii materiałowej albo o zarządzaniu i inżynierii produkcji. Jest tu może ktoś kto studiuje któryś z tych kierunków albo ma jakiś znajomych na tym? Warto, nie warto, jak to wygląda? Chętnie przeczytam o spostrzeżeniach innych 🙂
Nie dość, że stresik, bo do obcego miasta, to jeszcze dylemat na co iść... Ehh  😉😉
olek, a co Cie interesuje ? moge popytać mamy  🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 lipca 2012 21:18
ekhem... czy jest na PW jakiś stacjonarny kierunek, gdzie przyjmują wszystkich? taki jakiś 'spadowy'? 😉
olek, a co Cie interesuje ? moge popytać mamy  🙂


szczerze? wszystko  😉
Perspektywy tego kierunku, ogólna opinia o studiach, szanse na późniejsze zatrudnienie itd.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się