Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Jak ktoś chce psa uderzyć to zawsze kij znajdzie. I to powiedzenie świetnie tu pasuje bo widzę , że zawsze jakieś internetowe instruktorki znajdą coś do czego mogą się przyczepić i dać upust swojej pseudo wiedzy. Nie znają Kasi, nie znają jej koni, problemów z jakimi się boryka a na podstawie zdjęć potrafią wysnuć zbyt daleko idące wnioski. Takie znawczynie a nie dopatrzyły się jaka to może być wada u źrebaka a nie trzeba być wielkim specjalistą by to zobaczyć. Każdy kto choć trochę miał do czynienia z końmi zna podstawowe wady postawy a ta jest bardzo wyraźna i wręcz książkowa. Sama Kasia pisała że koń unikał ruchu, był osowiały i sztywny. Teraz jest zupełnie inaczej i można to zobaczyć na zdjęciach które tak pięknie krytykujecie. Źrebak biegnący za stadem na przeszkodę wysokości 50 cm to nie jest nic nadzwyczajnego tym bardziej że skoczył może 2, 3 razy. Nie trudno znaleźć na tak chętnie krytykowanych tutaj zdjęciach z różnych blogów fotki gdzie kilkudniowe źrebaki śmigają przez drągi i krzywda im się nie dzieje. Mało tego , takie rzeczy zdarzają się na podwórkach znanych hodowców. Ciekawe dlaczego tam nikt nie próbuje wcisnąć swoich pięciu groszy. Ano dlatego , że nie da się tam zabłysnąć " wiedzą" . Lonżowanie konia zalecone przez weta, na dodatek raz na jakiś czas i trwające dosłownie kilka minut nie jest niczym strasznym. Nie wiem czy zauważyliście że ten koń przy takiej budowie tylnych nóg , ma rozwiniętą zupełnie inną partię mięśni zadu. Lonża pozwoli "ruszyć" te partie które nie są aktywna a być powinny. Lepiej podstawiony zad pomaga w procesie "prostowania"  jego nóg a niestety ruszając się sam nie jest w stanie tego osiągnąć. Praca Kasi przyniosła już wymierne efekty i co do tego nie mam wątpliwości bo koń chętniej się rusza, ruch jest wydajniejszy i co najważniejsze zaczął sprawiać mu przyjemność co wyraźnie widać na zdjęciach. Samo pływanie to dla niego genialna rehabilitacja no ale może znajdzie się ktoś kto wpadnie na pomysł by powiedzieć że zbyt długie przebywanie w wodzie pomarszczy mu skórę... Niech każdy pilnuje swojego nosa i nie będzie problemu. Nie widzieli, nie znają a jadą jak po ślepej kobyle. Pouczanie innych w takim "eleganckim" stylu zrobiło się bardzo modne, szkoda, bo można wiele czerpać z wiedzy innych pod warunkiem że jest ona przekazana w kulturalny sposób a nie w formie obrabiania komuś tyłka i szydzenia z innych.
wątek zamknięty
1. offtopic uwazam za zakonczony. KAZDA osoba go kontynuujaca zostanie ukarana wypowiedzia moderowana.
2. horsedream, masz roztrojenie jazni? po co ci 3 konta? papa.
wątek zamknięty
mordkamiluch4 nie przejmuj sie🙂 na internecie kazdy potrafi wypisywac,czepiac sie,obrazac...a gdybys tylko poprosila zeby ten ktos przyjechl do ciebie  zoabczyl jak jest i powiedzial ci o tym wszytskim osobiscie...to nawet by ci nie odpisali😀
Znam to z doswiadczenia🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] nieumiejetnosc czytania uwag skutkuje moderowana na 2 tygodnie.
wątek zamknięty
sonia, w internecie, nie na. a poza tym, ciągniesz offtopa.
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
22 czerwca 2012 14:04
tak patrzę, patrzę... co tu jest większą patologią, siodło, żebra czy poziom rozmowy w komentarzach?
http://www.photoblog.pl/czasta/125397952/na-sprzedaz.html

btw - "siodełko to ręcznie robiony Prestige Michel Roberts evo III z tym że bez metki Prestige'a"  😲
Evo ma zupełnie inne przeszycie, ale co tam...
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 czerwca 2012 14:15
"niech się ludzie zajmą swoimi końmi - ten jest mój i moja sprawa co się z nim dzieje i jak wygląda a zdjęcie dotyczy sprzedaży siodła a nie konsultacji internetowej na temat wyglądu/stanu zdrowia mojego konia "

Aż mi się kawał przypomniał.
Przychodzi Jasio cały podrapany do domu. Mama łapie się za głowę i pyta:
- Jasiu! Co Ci się stało?!
- A... upadłem na grabie w ogrodzie.
- Ale Jasiu, przecież my nie mamy ogrodu!
- No... to podrapałem się o krzaki w lesie.
- Jasiu! My mieszkamy w blokowisku, jakim lesie?!
- Ech. Kolega mnie pobił.
- Ty nie masz kolegów...
- Kurna! To jest mój kot i będę go ru**ł czy to się komuś podoba czy nie!
  Trochę niesmaczne, ale chyba adekwatne do tego typu odpowiedzi 😎
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 czerwca 2012 14:18
oj tam oj tam mięśnie mu zebra powypychały  😁
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/czasta/125397952/na-sprzedaz.html
"siodełko to ręcznie robiony Prestige Michel Roberts evo III z tym że bez metki Prestige'a"

Prawie jak buty Nicke albo Adidres.  😁
wątek zamknięty
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
22 czerwca 2012 15:42
Wiecie co? Jeżeli chodzi o te żebra, to niestety mój koń też tak wygląda, może nie aż tak, ale naprawdę dużo to mu nie brakuje... To w sumie czekam tylko na link do mojego fbl tutaj  🤣
wątek zamknięty
Hipp   Hipster Hippoland
22 czerwca 2012 20:17
Altiria-dziękuję Ci bardzo  😤 Przez Ciebie wyplułam ulubione chipsy  😤
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
22 czerwca 2012 21:09
lizzy, to weź się za niego a nie się chwalisz tym na forum...?
wątek zamknięty
Mój koń po wykupie od handlarza wyglądał jak ten z zdjęcia  🤔  Tam jest jeszcze zdjęcie z brudnym koniem co skacze przez przeszkodę, mi by było wstyd dodawać zdjęcie z takim brudnym koniem.
wątek zamknięty
Altiria - albo perfumy Pump 🤣
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
22 czerwca 2012 22:04
Zacznijmy od tego że na zdjęciu nie widać całego konia tylko same żebra które faktycznie wystają okropnie... ale może to być związane z brakiem pracy. U mnie w stajni konie rekreacyjne wpierdzielają ile wlezie a mają ogromne brzuchy i wystające żebra.
http://www.photoblog.pl/czasta/124171701/delma.html
jeśli to jest ten sam koń to fakt przyda mu sie trochę kalorii ale bez przesady aż tak wychudzony nie jest  🙂

Mnie zmartwiło co innego . Tekst dziewczyny że " to jej koń i jej sprawa co z nim robi". Teoretycznie fakt - ale tak jak jej napisałam na pb : doprowadzenie konia do stanu wycieńczenia organizmu jest już sprawą TOZu , nie jej. Więc radze uważać z takimi tekstami.
wątek zamknięty
22 czerwca 2012 22:14
A ja uważam ze odpowiednie żywienie w dużym stopniu może pomóc. Moja kobyła kompletnie nic nie robiła przez całą zimę pół wiosny  a żeber u niej nie uświadczysz. Zapasiona też nie jest. U Dużego na wiosnę były lekkie prześwity,spowodowane  spadkiem formy przy ostrej wymianie sierści. Dzisiaj nie ma po nich śladu a raczej na chama  ani jednego ani drugiego nie tuczę jak gąsek- owsa dodaję im sporadycznie do smaku. Treningów też nie mają bo są to misie rekreacyjne głównie do lajtowego jeżdżenia i kochania.I wspomniany Duży też nie ma czym się pochwalić jeśli chodzi o masę mięśniową ale takich żeber u niego oglądać nie zamierzam. Rozumiem lekkie  prześwitywanie spowodowane wspomniana wymiana sierści , z racji  wieku,  stanów chorobowych i pochorobowych, ale w tym przypadku widać również brak czegokolwiek na kłębie.
Nie trafia to do mnie kompletnie.
Edit: No i druga rzecz. Jeśli chce się sprzedać coś co ma być z wyższej półki, to chyba wypadałoby zareprezentować model na trochę grubszym koniu, w poprawnym ułożeniu aby całoś miała jakiś tam smak. Ale to tylko taka mała dygresja. .
wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 czerwca 2012 11:17
Mój koń przez zmianę sierści strasznie schudł, żebra na wierzchu, kręgosłup było czuć, stracił zad, ale dostawał więcej sianokiszonki i się szybko odbudował (no i trawy na pastwisku porosło i mleczu).
wątek zamknięty
Zmiana sierści spowodowała, że wcześniej normalnie wyglądający koń ma nagle żebra na wierzchu?  🤔
wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 czerwca 2012 13:01
W przypadku mojego konia- tak. I oczywiście grzyb wylazł. Ale w ciągu dwóch tygodni koń wrócił ,,do normy".
wątek zamknięty
23 czerwca 2012 13:13
u mnie były lekkie przebicia ale sytuacja trwała ok 3 tyg. dzisiaj nie ma po tym śladu.
wątek zamknięty
Zmiana sierści spowodowała, że wcześniej normalnie wyglądający koń ma nagle żebra na wierzchu?  🤔

Nie zawsze, ale są takie przypadki. Mojej znajomej koń także przy zmianie sierści "sypie się" i zdrowotnie. Okazało się, że brakuje mu pewnych witamin/składników i teraz na czas linienia je dostaje i problem zniknął. Ale o ile wiem to akurat sporadyczne przypadki.
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
23 czerwca 2012 15:17
U mnie w stajni konie rekreacyjne wpierdzielają ile wlezie a mają ogromne brzuchy i wystające żebra.

mojej znajomej koń też jadł ile wlezie, miał wyraźnie widoczne żebra  i wielkie brzuszysko.
Ogólnie konisko czuło się dobrze, nie wykazywało oznak jakiejkolwiek choroby, ale po badaniach wyszło że miała tasiemca.

przepraszam za  🚫
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 czerwca 2012 15:44
tez znam konia, ktory mial zebra na wierzchu i brzuch jak u zrebnej kobyly... srednio zadbany i na pewno zle odzywiony przez ludzi z marna wiedza  🙄
wątek zamknięty
Nie bardzo wierzę w takie "przypadki". Jak koń ma żebra na wierzchu po zrzuceniu zimowej sierści, to znaczy że były wystające, tylko futro je przykrywało.
Ja się bardzo chętnie wypowiem na ten temat szerzej, na przykładzie mojego konia.

<edit>

Jakby ktoś chciał kontynuować rozmowę na ten temat, to zapraszam tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,727.new.html#new
wątek zamknięty
23 czerwca 2012 17:46
W moim przypadku to nie ma sensu bo podważać opinii weta nie zamierzam ani zresztą badań które w tamtym okresie wykonane zostały. C hociaz to i tak był krótki okres czasu. W dzisiejszej porze nie wyobrażam sobie aby moje koniska miały taką sytuacje.
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
23 czerwca 2012 17:49
Facella dla Was każdy ma marną wiedzę 😉
wątek zamknięty
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
24 czerwca 2012 16:22
Gillian tak tylko napisałam że jak koń źle wygląda to nie zawsze znaczy że się o niego nie dba... Ja np. robię co mogę
wątek zamknięty
To może znaczyć, że nie masz wystarczającej wiedzy lub możliwości zmienienia tego stanu.
[quote author=Nigna link=topic=1320.msg1439074#msg1439074 date=1340399087]
U mnie w stajni konie rekreacyjne wpierdzielają ile wlezie a mają ogromne brzuchy i wystające żebra.

To znaczy, że są chore.
wątek zamknięty
co wy wiecie o jeździectwie...??  😀iabeł:
http://test.4free.pl/test/416306/30988

ja jak się okazało niewiele... 😡
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
26 czerwca 2012 10:18
to można wywołać galop?  😲
- Galop, Galop! Gdzie jeeeeeesteś? Chodź do mnie!
Zapamiętam na przyszłość  😁
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 czerwca 2012 10:21
Jak cofamy konia?
Hamujemy a potem naciskamy stopami na klatkę piersiową konia 😜
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.