Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

no cóż  ,,stajnia" wktórej stoi ta klacz słynie w okolicy z dość... nienależytej opieki. Ale nikt z tym nic nie robi i najprawdopodobniej nie będzie...


Co do klaczy, właściciel o nią dba, jest pod stałą opieką weta i przeszła już mnóstwo badań odnośnie "Wyglądu", nigdy nie wykryto choroby układu pokarmowego, lub innej, która mogłaby przyczynić sie do tego jak klacz wygląda.

Cóż, jeżeli ktos mysli,że w kameralnym pensjonaciku,za małe pieniądze będzie miał 'złote klamki i zawiasy " jest w błędzie  😵
wątek zamknięty
Ale nawet koń w kameralnym pensjonaciku za małe pieniądze powinien wyglądać dobrze.
wątek zamknięty
Dla mnie jazda takich małych dzieciaków na tak dużych koniach to porażka ! Dziecko powinno się uczyć najpierw jeździć na kucyku, a potem przerzucić się na większego konia, odpowiedniego dla niego wzrostem. Nie daj Boże koń się spłoszy i dziecko leci...
Co do ostróg, to po jaką cholerę ?!
Chudość konia razi po ochach, razi... Ale nawet koń w kameralnym pensjonaciku za małe pieniądze powinien wyglądać dobrze.

Otóż to ! Jak się nie ma warunków by koń miał godne warunki życia i pracy to się po prostu nie kupuje konia. Proste.
wątek zamknięty
Pod względem paszy , pastwisk itp. koń ma wszystko,  inne konie tam stoją i wyglądają normalnie. Nie zabierałabym głosu gdybym nie znała właściciela i jego podejścia do koni.
wątek zamknięty
Dobra, no to wszystko fajnie, pięknie, rozumiemy. Żeby sie zaraz nie pociągnął niepotrzebny off na ten temat.
wątek zamknięty
i pokarało !
wątek zamknięty
pampera - jestem niedobra, ale uwielbiam jak ludzie za swoją głupotę dostają karę/nauczkę ;D
wątek zamknięty
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
02 października 2012 06:55
Dla mnie jazda takich małych dzieciaków na tak dużych koniach to porażka ! Dziecko powinno się uczyć najpierw jeździć na kucyku, a potem przerzucić się na większego konia, odpowiedniego dla niego wzrostem. Nie daj Boże koń się spłoszy i dziecko leci...

a kuc to się nie spłoszy niby? ja zaczęłam naukę na koniach wielkopolskich w wieku 4 lat (takie czasy, kuce nie były aż takie popularne) i nie spadłam ani razu aż do 12 roku życia, a potrafiły się czasem spłoszyć czy bryknąć, raz wsiadłam na konika polskiego, który mnie poniósł i zaczął kopać z innym koniem, ja oberwałam w plecy i od tamtej pory nie wsiadłam na żadnego innego mniejszego konia. Więc różnie w życiu bywa 😉
wątek zamknięty
Nie chcę się kłócić.😉 Nie napisałam, że kuce się nie płoszą. Każdy koń się płoszy. Wyobraź sobie upadek z wielkopolaka i z hucuła. Który lot będzie dłuższy ?
pampera - jestem niedobra, ale uwielbiam jak ludzie za swoją głupotę dostają karę/nauczkę ;D

Hehehe to ja też będę niedobra i napiszę, że to jak oberwał mi się podobało !  😁
wątek zamknięty
pampera,  a powiem Ci, że mi się lepiej leciało z większych koni, ciało się zdążyło ułożyć jakoś " w locie" a na kucku to była sekundka, łeb miedzy nogi, baran i nie wiedziałam kiedy a już leżałam 😉

ale niezaprzeczalnie dzieci powinny mieć do dyspozycji kuce. latwiej im opanować mniejsze zwierzę, dopasowane do ich wzrostu, czy choćby prowadzić w ręku.

bajaderka-zorro,  ale w wieku 4 lat raczej nie jezdziłaś samodzielnie łącznie z galopadami😉 tak to mozna liczyć, że od urodzenia "jezdzą" niektóe dzieciaki, bo na festynie dwa kółka oprowadzanek na szetlandzie mialy😉
wątek zamknięty
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
02 października 2012 08:07
bajaderka-zorro,  ale w wieku 4 lat raczej nie jezdziłaś samodzielnie łącznie z galopadami😉 tak to mozna liczyć, że od urodzenia "jezdzą" niektóe dzieciaki, bo na festynie dwa kółka oprowadzanek na szetlandzie mialy😉


no widzisz muszę Cię rozczarować, w wieku 4 lat zaczełam naukę i jak tylko nauczyłam się kłusować to jeździłam samodzielnie, a po roku nauczyłam się galopować, można uważać to za nieodpowiedzialne, ale cała moja rodzina od strony matki była "końska" i wszystkie kobiety w wieku 5 lat potrafiły już jeździć konno. Ale dosyć już o mnie bo to nie mój wątek 😉

edit. literówka
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 października 2012 08:12
Nie wsadziłabym córki na większego konia, bo zwyczajnie bym się bała- dla 4-5 latki taki upadek z 1,60m mógłby się źle skończyć. Nawet nie chodzi o to czy koń bryknie, spłoszy się czy coś. Czasem wystarczy, że dziecko gibnie się za mocno i już leci. Jak dla mnie najlepszy na początki dla dziecka jest kuc-profesor, regularnie korygowany przez np. kogoś dorosłego.
wątek zamknięty
Isabelle, masz rację! Ja zaczynałam mając 7 i jak spadałam z czegoś większego, to zazwyczaj elegancko na nogi, z kuców zazwyczaj na twarz, "na Jezusa". Boleśnie w każdym razie 🙂
Radziłam sobie z dużymi końmi, bo nie było wyjścia, jednak zawsze siedzi się lepiej na dopasowanym koniu. Poza tym ktoś chyba na volte wstawiał badania, opisujące zwyrodnienia (?) u małych dzieci, które jeździły na za dużych koniach.
wątek zamknięty
ja bym 5 latki nie wsadziła, żeby samodzielnie z galopem jezdziła, a już zwłaszcza na koniu 170cm... bo nawet dobry szkółkowy koń ciężko żeby wyczuł sygnały dziecka (któremu nawet pięta za tybinkę nie wystaje), poza tym choćby wyciągnie dzieciaka za wodze z siodła, jak będzie się chciał podrapać łbem o nogę... przecież to rodzynek maly jest, jak sobie będzie stępować i lekko kłusować z luznymi wodzami na kucu do 10 roku życia to mu sie nic nie stanie, a ja będę się czuła lepiej, że uniknęłam choć trochę ryzyka.
wątek zamknięty
Moim zdaniem kuce są po to, aby dzieci na nich jeździły 🙂 Koń musi być dopasowany do wzrostu jeźdźca, inaczej ta nauka / jazda nie ma sensu. Duży koń prędzej zapanuje nad dzieckiem niż dziecko nad koniem.
sorry za  🚫

edit:

WIEM że na filmiki gdzie indziej sie wstawia ale mi chodzi konkretnie o ujęcie z suwającym się dzieckiem z konia od 0😲8 , wdl. mnie to tutaj pasuje xd No bo po co dziecko trzymać skoro lepiej pomachać ? xd
wątek zamknięty
a takie tam...pewnie ziewa...

czy ja jestem może nie doinformowana, ale od kiedy na źrebaki się siada ?  👀


wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 października 2012 19:13
No dobra mamy tu kantar, mamy ogłowie no i mamy... właśnie co jeszcze tu mamy?
Brakuje tylko nauszników i upchanego jeszcze na nieszczęśnika kawecana  🤬
wątek zamknięty
aż mnie twarz rozbolała  🙁
wątek zamknięty
Pampera - to 1 zdjęcie skąd masz??
może koń z tych co lubią się wieszać na wędzidle..
wątek zamknięty
z fejsa, yyy z tego "Bo tylko Princess jeżdżą konno" (czy coś takiego).
wątek zamknięty
aa bo wydawało mi się, że znam tą dziewczynkę
wątek zamknięty
Biczowa, on ma linkę założoną pod wargę?  Co to jest i czemu to służy??
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 października 2012 20:28
żeby bardziej zmaltretować konia  😕... straszna fotka  🙁
wątek zamknięty
no straszna, aż pysk boli 🙁
Biczowa - to foto z jakiegoś pokazu tak?
wątek zamknięty
Na cholerę to wszystko!? 😲
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 października 2012 20:36
To foto znalazłam w necie pochodzi z ogólnopolskiej giełdy koni czy jakoś tak, nie mam pojęcia co to za linka, przyznam że sama jestem ciekawa.
wątek zamknięty
Bischa, tego się zapewne nigdy nie dowiemy..  🤔
wątek zamknięty
Jak z giełdy, to może rodzaj prezenterki? Żeby szybko i bez problemu koniowi w zęby zajrzeć?  😁
wątek zamknięty
z fejsa, yyy z tego "Bo tylko Princess jeżdżą konno" (czy coś takiego).


Niedawno natknęłam się na photobloga z tym zdjęciem... (http://www.photoblog.pl/vanillanesa/133630831/3609141/)

Biczowa, masakra  🤔
wątek zamknięty
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 października 2012 21:13
Ale fakt faktem, ze na drugiej fotce woze nie sa napiete, a pan kon tez ma rozdziawiony pychol 🙂.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.