Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 marca 2013 14:14
A mnie się wydaje że ta dyskusja prowadzi donikąd bo nikt nie kwestionuje tutaj uczenia tych koni czegokolwiek bez względu na to czy się jest geniuszem czy nie a tego że bardzo młoda dziewczyna naraża swoje zdrowie i życie żeby pokazać swoją więź(?) z koniem i nie istotne czy chodzi o pampere czy z miloscidokoni chodzi o to że niektóre sztuczki mogą skończyć się kalectwem lub śmiercią bez względu na pokorę i umiejętność przyznawania się do błędu którejkolwiek z nich.
Owszem i ja bez winy nie jestem bo w życiu robiłam rzeczy mniej lub bardziej głupie i ryzykowne jak to bardzo młody człowiek  😉 ale w wieku 15 czy tam 16 lat już jako tako przewidywałam jakie mogą być konsekwencje moich działań i celowo w zdecydowanie niebezpieczne dla mnie sytuacje się nie pchałam i zdecydowanie odmawiałam jakiegokolwiek uczestnictwa w głupich zabawach jak np kładzenie się pod przeszkodą. Wydaje mi się że jednak gdybym zaczęła robić rzeczy, które robią dziewczyny będąc w ich wieku, jednak moi rodzice by zainterweniowali i szlaban, problemy przez jakiś czas z siadaniem  😉 czy nawet zwykła bura szybko by mi z głowy wybiły co "odważniejsze" pomysły.

wątek zamknięty
chcę coś wyjaśnić. W sztuczki bawimy się hmmm od 1,5 roku ? Więc miałam więcej lat niż ma teraz Angela. Ja mam jakiś cel, o którym już kiedyś tu pisałam. Mam jednego konia, z którym się w to bawimy, a nie kilka, które raz na jakiś czas coś poćwiczą...
Biczowa
Dla mnie nich sobie robią co chcą , Angele bronie (można tak powiedzieć ) bo dziewczyna umie przyznać się do winy , nie wie jeszcze co jest złe a co dobre ,pampera dla mnie jest zadufaną w sobie panienkom i wszystkim chce udowodnić ,że jest najlepsza .Krytykuje wszystkich co robią sztuczki a sama tej krytyki nie przyjmuje .

Taak, masz rację, śledzę KAŻDEGO kto robi sztuczki z końmi i WSZYSTKICH krytykuję  😅  🤔wirek:
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 marca 2013 14:33
biczowa każdy był młody i każdy błędy popełniał. Owszem człowiek w wieku lat 12 ma o wiele mniejsza świadomość(mówimy o osobach jeżdżących, zbierających coraz większe doświadczenie), niż człowiek 15-16 letni. Ja w wieku 16 lat wiedziałam i miałam świadomość większych zagrożeń, ale teraz w wieku 23 lat mam ją jeszcze większą i tak jak wtedy wsiadałam na każdego konia, tak teraz do wariatów się nie pcham. A przynajmniej postępuję z nimi rozsądniej niż kiedyś, jeśli można to tak nazwać. Ja osobiście nie widzę większego celu w uczeniu konia sztuczek. Bo tak jak "sztuczki" ujeżdżeniowe pomagają w rozluźnieniu etc., tak cyrkowe w czym pomagają nie mogę pojąć. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. 😉
wątek zamknięty
19 marca 2013 14:38
Dokładnie tak, o to mi Mozii chodzi 😉
wątek zamknięty
19 marca 2013 14:42
Cieszę się, że doszłyśmy do porozumienia 😉
wątek zamknięty
kwiatek fejsbukowy:
Hela G: takie małe pytanko mam: CO JA TU ROBIĘ!?!?!?!?! znaczy w tej grupie????!!!
Aśka P: dodałam Cię tutaj, ponieważ jeździsz konno, a informacje, które będą tu udostępniane, z pewnością Ci się przydadzą. Jeżeli jednak uważasz inaczej- możesz się wypisać.
Hela G: 1. Jeżdżę konno już prawie 7 lat. Po tak długim czasie wiem co zrobić, gdy ktoś spadnie z konia. Zresztą, każdy dba o swoje cztery litery.
Hela G: 2. Nie wiem jak sie wypisać. 🙂
Aśka P: ustawienia- opuść grupę.
Joanna M: o matko
Anna Cz: Naprawde jestes tak idealnym wymarzonym ratownikiem. Boze zlituj sie i daj jej mozgu...
Hela G: Ja jeżdżę z trenerem pięcioboju nowoczesnego Janem i Andżejem Żółkiewskimi. Są to dwaj z pięciu najlepszych trenerów w Polsce. Jan był w tym roku na olimpiadzie, a Andżej w poprzednią. Andżej Żókiewski był przez 6 lat aktorem. Potem wrócił do koni.Dlatego uważam że nie potrzebuję tych informacji. Dziękuję za uwagę Anno  -.- 🙂 :*
Aśka P: Hela, Twoje zachowanie i "przechwałki", z kim Ty to nie trenujesz, są żałosne. btw, co to andżej? nie znam niczego takiego... w poprzednią? co w poprzednią? i co z tego, że jeden był aktorem? dziewczyno, serio, ogarnij się... W stajni nie spodziewałam się po Tobie takich odpałów...
Magda D: Hela G. nikt ci nie każe tu być. Może i oni są dobrymi trenerami. Ale za to ja jestem dobrym ratownikiem. I wątpię czy twoi super trenerzy będą wiedzieć co zrobić gdy będziesz miała poważny wypadek...Jeśli nie chcesz się dokształcić to trudno. Ja to piszę nie tylko dlatego żebyście mogli ratować swoją dupę na jeździe ale m.in. dlatego, że uważam te informacje za bardzo przydatne. W ten sposób można uratować komuś życie. Ale jak jest się zapatrzonym w siebie to nie moja wina. Życzę ci, że jak będzieszmiała wypadek i staniesz na progu śmierci znajdzie cię ktoś mniej zadufany w sobie niż ty i ci pomoże... Pozdrawiam
Aśka P: o, o, o, indeed!
Aśka P: a nawet exactly!
Magda D: Dziękuję Asiu 😀
Magda D: Chyba komuś tu odjęło mowę :P
Aśka P: a tam (: poza tym, chyba dostatecznie ladnie i czytelnie podalam, jak opuscic grupe? :P
Joanna M: Tak Helena, jeszcze powiedz kim jest tatus, kim mamusia, kim byl pradziadek, to juz wszystkich zagniesz.
Aśka P: Asiu, my tu wszystkie jesteśmy takie biedne, bo nie trenujemy z profesjonalnym trenerem, który jeździ olimpiady :/
Karolina P: A ja jestem człowiekiem, któremu zawsze może stać się krzywda i człowiekiem który zawsze może natrafić na wypadek kogoś innego. Jestem człowiekiem- odpowiedzialnym który mając okazję nauczyć się ratować życie korzysta z tego a nie wybrzydza mając przed oczami swój idealny obraz. Bo w wypadku nie będziesz ratowała swojego drogiego zegarka, czy super telefonu, a osiągnięcia w zawodach nie będą istotne- będziesz ratować ŻYCIE, a stres tu też da o sobie znać. Twój wyidealizowany świat nic tu nie pomoże.,, Koń ma cztery nogi,a też się potknie. ''
PS. Jak dla mnie możesz jeździć i u Edwarda Gala na Totilasie a to i tak nie będzie świadczyć o poziomie Twojej jazdy.
"Żaden dobry jeździec, który swoją sztukę posiadł należycie, nie ma siebie za doskonałego."
Joanna M: Noo :/ Ale moze Helen nam powie, kim sa pozostali trenerzy z tych pieciu najlepszych w Polsce, to sprobujemy.
Karolina P: Osobiście moge podać na priv przykład trenera który jest v-ce mistrzem wkkw i jestniby super ale uczyć to nie umie :P
Aśka P: i wymieni wszystkich uczestników olimpiad w jeździectwie... W ogóle, mówią, że jeśli czegoś nie ma w wikipedii, to nie istnieje. nie znalazłam nic na temat braci Żółkiewskich. nawet w internecie w googlach ciężko cokolwiek znaleźć- o Janie nie znalazłam nic, a o "andżeju" tylko to, że był aktorem...
Aśka P: Karola, ona go zna, ona jeździ w szwadronie... ale jestem nią załamana, niestety... nie tego się spodziewałam. są ludzie i parapety, ale żeby się taka Helą urodzić... 😉
Karolina P: Dlatego droga Helu jeżeli Ci nie pasuje to pakuj rzeczy i szerokiej drogi 😀 Ustawienia > Opuść grupę i idź głosić swoją wiedzę na temat jeździectwa i pierwszej pomocy gdzie indziej 😀
Aśka P: oj hahah, nie tak drastycznie, bo jeszcze dziewczę się popłacze... gdy ja bałam się zagalopować (no ja mogę się bać, boję się upadków itd po złamaniu) to ona powiedziała, że koń ją kopnął w goleń! i że kopnięcie w goleń jest znacznie poważniejsze od złamania ręki i ona się nie boi! poza tym, dużo śmiechu jest 😀
Karolina P: w sumie racja, ktoś musi robić za błazna 😀
Hela G: Takkkk pamiętam jak mnie koń kopną w nogę. Nie było to dosyć przyjemne ale z bliskiej odległości więc bardzo nie bolało. Jeśli ża tak bardzo chcesz wiedzieć kim jest mój tata to już ci mówie: jest wice ministrem finansów w Polsce. mama była( bo pracuje gdzie indziej) jedną z najlepszych sądowych sparawozdawaczek w kwestii przestępstw nieletnich. Tak żeby być aż tak fajną osobą jak ja to trzeba się urodzić, masz rację :P Obaj trenerzy w ROK ( tylko jeden) wyszkolili mnie do srebrnej i brązowej odznaki oraz do licencji 3-ego stopnia. To że nie znasz najwybitniejszych polskich trenerów i mistrzów w WKKW( jeśli w ogóle wiesz co to :P ) to twój problem że nic nie wiesz. Ci trenerzy są historią polskiego jeździectwa i znają się na takich gówienkach jak opatrzenie człowieka gdy spadnie. Także Adios, wiem będziecie za mną tęsknić, ale baj baj 🙂
Aśka P: adios, hasta luego, vamos a echarte de menos!...
Joanna M: widzę, ze tata i mama znaja sie na wychowaniu dzieci i nauczyli cie, co to skromnosc
Helena, to byl sarkazm, nikogo nie interesuje, kim sa twoi rodzice. Ale poruszylas wazna sprawe. Niewazne, kim sa twoi rodzice, jesli zachowujesz sie jak rozwydrzony bachor, to nikt nie bedzie cie bral na powazne.
Magda D: Nigdy nie widzialam bardziej zapatrzonej w siebie osoby. Mozesz sie tutaj dowiedziec jak uratowac komus zycie, ale dla ciebie to takie gowno bo troszczysz sie tylko o swoja dupe. Nie widzialam wiekszej egoistki o ile wiesz kto to. Powodzenia jak bedziesz umierac i spotkasz kogos takiego jak ty. A nie, sorry nie ma wiekszego egoisty...
dodam, że grupa dotyczy pierwszej pomocy po upadku. zaraz dodam co napisała po opuszczeniu grupy, ponieważ to też jest śmiechu warte...
wątek zamknięty
chcę coś wyjaśnić. W sztuczki bawimy się hmmm od 1,5 roku ? Więc miałam więcej lat niż ma teraz Angela. Ja mam jakiś cel, o którym już kiedyś tu pisałam. Mam jednego konia, z którym się w to bawimy, a nie kilka, które raz na jakiś czas coś poćwiczą...
[quote author=monia link=topic=1320.msg1720225#msg1720225 date=1363700882]
Biczowa
Dla mnie nich sobie robią co chcą , Angele bronie (można tak powiedzieć ) bo dziewczyna umie przyznać się do winy , nie wie jeszcze co jest złe a co dobre ,pampera dla mnie jest zadufaną w sobie panienkom i wszystkim chce udowodnić ,że jest najlepsza .Krytykuje wszystkich co robią sztuczki a sama tej krytyki nie przyjmuje .

Taak, masz rację, śledzę KAŻDEGO kto robi sztuczki z końmi i WSZYSTKICH krytykuję  😅  🤔wirek:
[/quote]

Niemniej jednak uważam,że zachowujesz się prostacko pisząc Angelice na fotoblogu chamskie komentarze.Jest młodsza,ale potrafi przyznać się do błędu,to raz,a dwa-przynajmniej ma honor.
edit:błąd
wątek zamknięty
queridiculomas, zlituj się, dotrwałam do 4 wypowiedzi Heli G. i nie mam bladego pojęcia, kto tu jest tym kwiatkiem.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 marca 2013 14:54
Iskierkowa PRZYNAJMNIEJ.
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
19 marca 2013 14:56
Mozzi Nie powiedziałam, że na 100% tak było, tylko tak przypuszczam. Dalej sądzę, że pampera jest nieco bardziej odpowiedzialna. Jak już idziemy tą drogą - owszem, każdy robił kiedyś coś głupiego i pewnie nie jedną głupią rzecz jeszcze zrobi, ale głupotą jest dla mnie porównywanie Angeliki i Izy, w dodatku nie widzenie w nich większej różnicy - Bo ja widzę ogromną i nie chodzi mi tu głównie o charakter, wygląd - A to, co robią z końmi i w jaki sposób to robią.
wątek zamknięty
19 marca 2013 14:56
Dla mnie większym kwiatkiem jest zachowanie grupy niż tej Heleny.
wątek zamknięty
queridiculomas, zlituj się, dotrwałam do 4 wypowiedzi Heli G. i nie mam bladego pojęcia, kto tu jest tym kwiatkiem.

jej zachowanie...
wątek zamknięty
Jakie jej zachowanie,wyjaśnij proszę bliżej...
wątek zamknięty
19 marca 2013 14:59
Mnie najbardziej zdziwiło imię ANDŻEJ .  🥂
wątek zamknięty
No ja rozumiem,jak ktoś mega błędy robi,ale przesadzacie troszeczkę.
wątek zamknięty
queridiculomas, daruj, ale jak dla mnie to jest przepychanka słowna z okolicy piaskownicy. Niech sobie trenuje z Andżejem, może nawet z Jeżym albo Gżegożem, skoro nie chce być w tej grupie i ktoś ją dodał z kosmosu, to trzeba ją skasować i tyle.

iskierkowa, dlaczego? Warto znać znaczenie słów, których się używa, a jak ktoś nie zna, to go inni poprawiają.
wątek zamknięty
Jakie jej zachowanie,wyjaśnij proszę bliżej...

przechwałki i może nie wprost, ale stwierdzenie, że pierwsza pomoc nie jest potrzebna o trzeba się troszczyć o własne 4 litery...
wątek zamknięty
Kwiatkiem to raczej są wypowiedzi reszty dziewczyn.
wątek zamknięty
19 marca 2013 15:08
koniaraw, a widziałaś obie dziewczyny na żywo? Że masz porównanie ich obu jeśli chodzi o pracę z końmi? Czy opierasz swoje zdanie na zdjęciach i filmikach(wcześniej montowanych rzecz jasna), które są w pełni subiektywnym wyborem osoby zamieszczającej zdjęcie/filmik ?

EDIT: pogrubienie
wątek zamknięty
19 marca 2013 15:14
Nie, nie znam, podobnie jak osoby je tutaj porównujące. Problem? Właśnie. Myślę, że obserwuję ich pbl, czy kanał na YT wystarczająco dużo czasu, by stwierdzić, iż na pewno nie działają w ten sam sposób i głupotą jest mówienie, iż są takie same pod tym względem. Ale z tego robi się już mały OFF.

A tak przy okazji; http://www.photoblog.pl/martusia2011/profil
wątek zamknięty
19 marca 2013 15:17
Powiem tak... AHA

🚫

A co do linku, to gdzie w tym kwiatek?
wątek zamknięty
pampera ty się bawisz z koniem od 1,5 roku a Angela wychowała się z końmi , jednak ma większe doświadczenie z końmi niż ty ze swoim konikiem za 25 tys . czy już cena urosła ? 
wątek zamknięty
ja osobiście do sztuczek nic nie mam, sama mam czasami tak, że pojeździe biorę konia i się z nim bawię.
Dla mnie to forma spędzenia miło czasu, rozluźnienia i odmóżdżenia się.
monia - wszystko rozumiem, ale uważam, że Angelika ma wpływ na to co robi, my jeżdżąc konno nie do końca, nie wszystko od nas zależy, w tym przypadku sama na własne życzenie i z głupoty naraża się na niebezpieczeństwo.
wątek zamknięty
Time wszystko jest niebezpieczne , nie popadajmy w skrajność , nie mamy wpływu na dziewczyny ,możemy im zwrócić uwagę (Angela szanuje uwagi i rady )
Co do sztuczek , mam takie same zdanie co do ujeżdżenia jak i skoków , trzeba wszystko trenować jak i konia tak i siebie , nie zawsze jest różowo a człowiek uczy się na błędach i całe życie .
wątek zamknięty
pewnie, że nie, ja wyrażam tylko swoje zdanie na ten temat i będę dalej upierać się przy swoim, że to głupota, nikt się z tym zgadzać nie musi
wątek zamknięty
pewnie, że nie, ja wyrażam tylko swoje zdanie na ten temat i będę dalej upierać się przy swoim, że to głupota, nikt się z tym zgadzać nie musi

Ale ja się z tobą zgadzam tylko ,że i tak nie mamy na to wpływu , każdy musi sam się poparzyć żeby wiedział ,że to gorące . Kiedyś skakali do wody z końmi , jednak już nikt tego nie praktykuje , czasy się zmieniają a my nie raz nie nadążamy za wszystkim .
wątek zamknięty
A co do linku, to gdzie w tym kwiatek?

np ostatnia notka :P

edit: doczytałam - i pozostałe też ;p
wątek zamknięty
19 marca 2013 16:15
Mozii Notki.

edit; Nick.
wątek zamknięty
19 marca 2013 16:21
Mój nick pisze się przez jedno "z"  😉 Taki mały  🚫
wątek zamknięty
heheh
No i trzeba kupić skośnik, bo koń pysk strasznie otwiera i to źle wyglonda na zdjęciach
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.