Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

No to jak powiedziałam nie dotyka grzbietu konia.

https://www.facebook.com/pages/Kropelka-Sushi/587400641286125?sk=photos_albums

Tutaj macie fanpage'a tego kucyka w połowie prowadzonego przez tą dziewczynkę. Są tam zdjęcia. I powiedz mi na ilu zdjęciach widzisz to lewitujące siodło? ja widzę tylko na jednym jak czaprak podjechał jej mocno do góry, ale to przez jej łydkę. I jak już pisałam wcześniej dziewczynka poszukuje siodła, wiem to ponieważ dawała ogłoszenia w grupach ty sprzedaż/kupno.

+ nie jeździjcie po niej tam od razu ponieważ ona ma dopiero 10/11 lat
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/agusia93xd/152605889/pogonia.html

"Instruktorka" ze szkółki (IRR), która wystartowała w LL na własnym podwórku na 7-letniej kobyle chodzącej w szkółce (trenuje ją pod okiem drugiej instruktorki, która ma ponoć trenera II klasy 😉 ). Nie ukończyła żadnego parkuru i ma pretensje do deszczu, do słońca...,do konia.

I jak tu się dziwić, że tak marnie prezentuje się polskie jeździectwo skoro jeździć uczą takie osoby, skoro takie osoby dostają uprawnienia by nauczać.


we wcześniejszych wpisach na fbl napisała, że jest z klaczy dumna, a pisanie, że koń talentu skokowego nie ma to nic złego, bo może rzeczywiście nie mieć, więc tutaj bym się nie czepiała, tylko w takim razie nie wiem po co pcha takiego konia na zawody  🤔

"kwiatka" widzę tutaj w tym, że winę konia obrazuje zdjęciem, na którym koń ewidentnie za blisko podszedł (a to raczej wina jeźdźca, że nie umie sobie odpowiednio odległości wymierzyć lub zupełnie nie panuje nad momentem odskoku)
wątek zamknięty
+ nie jeździjcie po niej tam od razu ponieważ ona ma dopiero 10/11 lat

Facebook jest od 13 lat, więc co ona tam robi ?

wątek zamknięty
Pampera, najwyraźniej założyła sb wcześniej. Dużo osób tak robi. Ja również.

Przejrzałam sb dużo różnych zdjęć, na których jest ona np. na Świecie Koni, w zdjęcia SKJ Poland Parku z różnych zawodów i konkursów. I lewitujące siodło znalazłam tylko tu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.609996202343830.1073741858.187720234571431&type=3

czyli z tych samych zawodów co tamto zdjęcie. I ten konkurs to była ich pierwsza 80, i na zdjęciach, których to siodło lewituje jest w trakcie zrzutki. Kucyk jest bardzo idący do przodu i przy takiej wysokości może miała problem z dobrym miejscem odskoku i zrzucała. I lewitujące siodło jest tylko przy zrzutce gdy koń się inaczej "wygina".

Ja poodpisuję później, lecę na trening.
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
12 czerwca 2013 16:33
Facebook jest od 13 lat, więc co ona tam robi ?


Zapewne skłamała podając datę urodzenia.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
dobre pytanie po co 1.5 roczny maluch skacze takie wysokości?!?!  - Po to żeby dzieci miały zabawę.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 czerwca 2013 18:21
we wcześniejszych wpisach na fbl napisała, że jest z klaczy dumna, a pisanie, że koń talentu skokowego nie ma to nic złego, bo może rzeczywiście nie mieć, więc tutaj bym się nie czepiała, tylko w takim razie nie wiem po co pcha takiego konia na zawody  🤔

"kwiatka" widzę tutaj w tym, że winę konia obrazuje zdjęciem, na którym koń ewidentnie za blisko podszedł (a to raczej wina jeźdźca, że nie umie sobie odpowiednio odległości wymierzyć lub zupełnie nie panuje nad momentem odskoku)


Ja nie lubię jak ktoś mówi, że koń nie ma talentu. W każdego konia trzeba włożyć w pracę, w jednego mniej w drugiego więcej, ale z największego trupa można coś wykrzesać. Jak to się zwykło mówić u nas w stajni "do N to krowa przeskoczy"  😁 Bo jaki talent musi mieć koń żeby przejść LL 😵?
wątek zamknięty
lusia722 są konie wybitnie nieskaczące  😉 po zdjęciach nie do końca widać, czy tak jest z tą kobyłką, ale nigdy nie widziałam konia, więc nie mogę stwierdzić, że ten koń wcale takim "nieskaczącym" typem nie jest. nie zmienia to faktu, że jeśli koń ewidentnie nie chce skakać to nie bierze się go na zawody i że zwalanie wtedy winy na konia jest po prostu śmieszne

co do krów, to się zgodzę, facet, który ma gospodarstwo koło Szczecina mi opowiadał, że na własne oczy widział jak krowa ze stój ogrodzenie 120 skoczyła  😁
wątek zamknięty
[quote author=pampera link=topic=1320.msg1801141#msg1801141 date=1371049036]
Facebook jest od 13 lat, więc co ona tam robi ?


Zapewne skłamała podając datę urodzenia.
[/quote]

Dokładnie o to mi chodziło 🙂
wątek zamknięty
No to jak powiedziałam nie dotyka grzbietu konia.

https://www.facebook.com/pages/Kropelka-Sushi/587400641286125?sk=photos_albums

Tutaj macie fanpage'a tego kucyka w połowie prowadzonego przez tą dziewczynkę. Są tam zdjęcia. I powiedz mi na ilu zdjęciach widzisz to lewitujące siodło? ja widzę tylko na jednym jak czaprak podjechał jej mocno do góry, ale to przez jej łydkę. I jak już pisałam wcześniej dziewczynka poszukuje siodła, wiem to ponieważ dawała ogłoszenia w grupach ty sprzedaż/kupno.

+ nie jeździjcie po niej tam od razu ponieważ ona ma dopiero 10/11 lat


Ale czy ktoś tutaj po tej dziewczynce jeździ? 🤔
Stwierdziłam tylko fakt, że siodło mocno odstaje. Na pozostałych zdjęciach nie widzę, bo są zrobione z takiej perspektywy, że tyłu siodła nie widać. Ciężko mi zatem stwierdzić czy lewitujące siodło to wina zrzutki i jak piszesz mocnego wygięcia konia, czy niedopasowania siodła.
wątek zamknięty
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=261766187299828&set=a.227518607391253.1073741833.219702001506247&type=1&theater <-- co o tym myślicie  🙄

Windziakowa  Po co im, by koń skakał przezkody w tak młodym wieku ? Pewnie widok miły dla oka ._.I tak wysokość...
wątek zamknięty
[quote author=dawraziowa link=topic=1320.msg1801131#msg1801131 date=1371048532]
No to jak powiedziałam nie dotyka grzbietu konia.

https://www.facebook.com/pages/Kropelka-Sushi/587400641286125?sk=photos_albums

Tutaj macie fanpage'a tego kucyka w połowie prowadzonego przez tą dziewczynkę. Są tam zdjęcia. I powiedz mi na ilu zdjęciach widzisz to lewitujące siodło? ja widzę tylko na jednym jak czaprak podjechał jej mocno do góry, ale to przez jej łydkę. I jak już pisałam wcześniej dziewczynka poszukuje siodła, wiem to ponieważ dawała ogłoszenia w grupach ty sprzedaż/kupno.

+ nie jeździjcie po niej tam od razu ponieważ ona ma dopiero 10/11 lat


Ale czy ktoś tutaj po tej dziewczynce jeździ? 🤔
Stwierdziłam tylko fakt, że siodło mocno odstaje. Na pozostałych zdjęciach nie widzę, bo są zrobione z takiej perspektywy, że tyłu siodła nie widać. Ciężko mi zatem stwierdzić czy lewitujące siodło to wina zrzutki i jak piszesz mocnego wygięcia konia, czy niedopasowania siodła.
[/quote]

Nie mówię, że po niej jeździcie. Bo zazwyczaj jak ktoś dostanie tego typu linka to potem naskakują tam na tą osobę, dlatego napisałam żebyście nie jeździły. Chodziło mi o czas przyszły tylko nie mogłam tego inaczej sformułować.
wątek zamknięty
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=261766187299828&set=a.227518607391253.1073741833.219702001506247&type=1&theater <-- co o tym myślicie  🙄

Windziakowa  Po co im, by koń skakał przezkody w tak młodym wieku ? Pewnie widok miły dla oka ._.I tak wysokość...

Jak dla mnie to śmiechu warte są komentarze, i cóż nie mogłam się oprzeć i musiałam skomentować. Zwłaszcza ten o ludziach mało inteligentnych ^^ Bo nie wyczyniają cudów na końskim grzbiecie 😉
A najgorsze jest to, że takiemu dzieciakowi nie przetłumaczysz, że coś tu jest nie tak. Jeśli już robi dziwne rzeczy to niech chociaż ten cholerny toczek na łeb założy, chyba, że im się wydaje, że zajmowanie się osobą niepełnosprawną jest takie fajne i ich rodzice z chęcią będą to robić ;/
Eh, ale jakie emocje zawsze towarzyszą fankom jakiś tam "sławnych" osóbek jeśli ktoś inny jest na NIE i wyraża się negatywnie na temat ich "Gwiazdki" ;]
wątek zamknięty
Jak tak patrzeć na to wszystko, na photoblogi i inne tego typu stronki, to najśmieszniejszę są osoby, które w internecie kwieciście opisują swoją pracę z końmi, ile to ich nie nauczyły, czego nie osiągnęły, w końcu tak dużo wiedzą, a w rzeczywistości okazuje się zupełnie coś innego 😉 Chociaż nie wiem, czy to nie jest bardziej żałosne niż śmieszne...
I tak jak mówi zipa - nie przegada się ich 😉
wątek zamknięty
I przez takie dziewuchy ja siedzę na fejsie, czytam komentarze itp zamiast uczyć się do sesji  💃
Jak nie zaliczę to się z nimi rozmówię 😀
Czasem jak się widzi coś dziwnego to już nie wiadomo czy reagować w jakiś sposób czy sobie po prostu odpuścić? Naprodukujesz się, ktoś i tak zleje Twoje rady/opinie i będzie robił co chciał 🙂. Chociaż pewnie zdarzają się i tacy, którzy wezmą sobie coś do serca.
wątek zamknięty
zipa, albo nazwą cię marnym internetowym instruktorem 😉
wątek zamknięty
I przez takie dziewuchy ja siedzę na fejsie, czytam komentarze itp zamiast uczyć się do sesji  💃
Jak nie zaliczę to się z nimi rozmówię 😀
Czasem jak się widzi coś dziwnego to już nie wiadomo czy reagować w jakiś sposób czy sobie po prostu odpuścić? Naprodukujesz się, ktoś i tak zleje Twoje rady/opinie i będzie robił co chciał 🙂. Chociaż pewnie zdarzają się i tacy, którzy wezmą sobie coś do serca.



na ogół raczej traktują wszystko jako atak i "zjechanie" ich, wystarczy napisać, że koń kuleje, to już będzie "co ty o nim wiesz, on tak ma"  🙄
dlatego odpuszczam komentowanie koniareczek, bo i tak nic do nich nie dociera, interweniuję tylko w przypadku kiedy dobro konia jest poważnie zaniedbane

oft. do nauki  🤬  😁
wątek zamknięty
Przy nich można nieźle sie pośmiać, ale widząc nie raz co robią to krew zaledwa. Ostatnimi czasy pomyślałam, że chyba będę robić kursy po polsce i zaglądać do takich osóbek. Ciekawe jakby zaaragowały.
Pisałam z tą dziewczyną (co staję dęba na koniu tyłem) i powiedziała mi, iż jestem zazdrosna, że jej koń umie więcej sztuczek od mojego i tak nie potrafie. W dwóch słowach - załamałam się. Co ja biedna pocznę !
Widocznie nie tylko mnie korciło, by napisać jej negatywne komy, które prawie zawsze usuwa, ot co !
wątek zamknięty
Drakuniu - totalna załamka. I cóż my biedne poczniemy ? Nie stajemy dęba na koniu tyłem, w dodatku w balerinach jak to prawdziwe gwiazdy, więc jesteśmy nic nie warte ;< Zazdrość to aż się z nas wylewa 🙁 Mój koń nie potrafi stawać dęba, a ja razem z nim 🙁 Cóż, może dlatego, że go tego nie uczyłam i do niczego mi to nie potrzebne?

Wydaje mi się, że niektóre dzieci/nastolatki uważają, że jest to po prostu łatwiejsza droga w jeździectwie. Robienie głupich/ryzykownych sztuczek a przy tym umiejętności jeździeckie marne. Łatwiej nauczyć konia ukłonu, położyć go i dębować niż ćwiczyć figury ujeżdżeniowe czy nawet ćwiczyć sam poprawny dosiad.
Może w tym rzecz? Że teraz modniejsze jest robienie sztuczek, przekonywanie o wielkim zaufaniu konia do nas, niż samo doskonalenie się w jeździe, ćwiczenie umiejętności swoich i konia, które są rozwijające i z pewnością lepiej wpływają na psychikę konia ( np ćwiczenia rozluźniające itp) niż stawanie dęba, ciągła jazda na oklep bo tak niby naturalnie i wiele innych.
wątek zamknięty
drakunia czepiasz się, zabe**sta sztuczka !!! Pędze do stajni, żeby nauczyć  tak mojego konia!
wątek zamknięty
Whisperer13 powodzenia! 😀

Zipa weź kona na barana, wejdz na taboret i stań dęba. Mogę obiecywać Ci, że będziesz sławna!  🏇
Mój umie stawać, ale jestem w trakcie go odłuczania i nie mam zamiaru ponownie w to wchodzić.

Ja sądzę, że poprostu chcą być sławne. Parę dosyć popularnych osóbek uczy konie sztuczki, a one chcą być takie samego. Jednak przez koszt konia. Biedne zwierzę nic nie zrobiło, a tu nagle przypływ tajemniczej siły ma uczynić z niego gwiazdę. Rozumiem dwie-trzy sztuczki w przerwie od jazdu, ale coś takiego. Moja mina jak widzę takie cuś .. WTF ?  😲
Chciałabym zobaczyć  jak one patatajają na prawdę, gdyż tu musi być naprawdę ciekawe. Pewnie idze tu w role prymitywny galop, kłus i stęp. Na oklep nie musisz tak o to dbać, ale w siodle...
wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 czerwca 2013 06:32
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=261766187299828&set=a.227518607391253.1073741833.219702001506247&type=1&theater <-- co o tym myślicie  🙄


Komentarze pod tym zdjęciem - bezcenne <3

Pomijając wszystko inne, dlaczego ta dziewczyna wozi swoje ogromne cztery litery na tak małym kucu? Np tu widać
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
13 czerwca 2013 07:24
klik Bardzo ciekawa dyskusja. Zdania jak widać podzielone.  🤣
wątek zamknięty
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 czerwca 2013 07:37

Komentarze pod tym zdjęciem - bezcenne <3

Pomijając wszystko inne, dlaczego ta dziewczyna wozi swoje ogromne cztery litery na tak małym kucu? Np tu widać


Odpowiedź jest pod zdjęciem -
" -ten kucyk trochę za mały dla dziewczyny
-Noo raczej nie kuce są silne 🙂😉)" 
😵 też mnie to razi trochę, dziewczyna jeszcze trochę podrośnie i będzie szurać nogami po ziemi
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 czerwca 2013 10:05
Zgłaszam protest! Pani Instruktor usunęła mój komentarz spod swojego zdjęcia!  👿
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
13 czerwca 2013 13:14
mój też 🙁
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 czerwca 2013 13:25
Chciało Wam się produkować ?  😉 😎
wątek zamknięty
smarcik ona chyba nie widzi jak na nim wygląda o.O
Ile razy do niej pisze kończy się tak samo - wyzwiskami w stosunku do mnie. Na dodatek pewnego razu nie komentowałam ją tylko rotacyjną w tle to też się napatoczyła do mnie z przekleństwami.

Mam wrażenie, że całe to nowe końskie pokolenie spada na psy ._.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 czerwca 2013 14:03
klik Bardzo ciekawa dyskusja. Zdania jak widać podzielone.  🤣

Szczotki na kopytach i kompromis - fryzy są ciepłokrwiste. Ani gorąco, ani zimno  😵

Mały dzieciak na crossie  🤔
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.