Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Chciałabym się dowiedzieć paru rzeczy jak ogólnie jeździectwi tam wygląda. Z moim kilkudniowych obserwacji wzdłuż dróg jest stajnia za stajnią, zarówno prymitywne kuce trzymane przy domu, konie na emeryturach ale równie często zadbane szport pferdy w derach. Nie ma dnia żeby nie minąć na drodze kilku przyczep z końmi.
Mój niemąż aktualne stacjonuje w Danii i myślę o tym czy dać się tam ściągnąć do pracy (jako luzak, pomywacz, jeździec, kaskader - cokolwiek)
W moim przypadku problemem jest bariera językowa. W niemieckim czuję się lepiej, ale osłuchana jestem z angielskim. Gorzej z gadaniem 😉
Jak wygląda kwestia pracy przy koniach w Danii? Możliwie blisko Kopenhagi.
Od paru lat mam nadzieje, ze ktos tu sie z usa dopisze, a tu cisza 🙁
Kamkaz, możesz zaadoptować mnie i mojego chłopaka 😁 A ja szukam kogoś z Duisburga, żeby inne twarze, a nie tylko swoje pooglądać 😁 Ktoś może mieszka w okolicy DU-Homberg? :kwiatek: Najchętniej osoby w podobnym do nas wieku, ledwo po dwudziestce, żeby sobie na jakąś imprezę czy piwko wieczorem skoczyć w większej grupie 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 listopada 2013 15:48
A ty juz nie mieszkasz w Herzogenrath? Nosi was ;-)
dodzilla,  zapraszam🙂 cos sie wykombinuje. A juz w przyszlym roku mam nadzieje byc na swoim z kopytnym wiec to juz w ogole! Jacys trenerzy z polski (lub okolic) mile widziani! Haha! Treningi w zamian za nocleg i zwiedzanie tego i owego! O to jest pomysl🙂
dodzilla zawsze można się spotkać gdzieś pośrodku 😉
Ten piątek mam zajęty na pocieszanie znajomego po rozstaniu, ale już następny... czemu nie? W końcu 😀
Ponia   Szefowa forever.
18 listopada 2013 22:12
dodzilla,  zapraszam🙂 cos sie wykombinuje. A juz w przyszlym roku mam nadzieje byc na swoim z kopytnym wiec to juz w ogole! Jacys trenerzy z polski (lub okolic) mile widziani! Haha! Treningi w zamian za nocleg i zwiedzanie tego i owego! O to jest pomysl🙂

Uważaj co piszesz ! 😉 sesese
Marzy mi się wycieczka do Stanów 😉
Ponia, a wiesz, ze u mnie na tablicy korkowej wciaz wisi Twoje zdjecie na rudym koniu podczas skoku. Hm nie pamietam imienia... Zabij... Kope lat! Wyslalas mi kiedys w liscie zdaje sie🙂

Zapraszam w kazdym razie. Tylko uwazaj, bo ja teraz mam wybitnie hamerykanskiego konia, ktory zlewa na wszystko. :-)

P.s. Hamerykanski, ale rudy, wiec moze nic straconego:-)
Może ktoś z Niemiec szuka zmienniczki na grudzień do pracy przy koniach ?
Ponia   Szefowa forever.
25 listopada 2013 23:10
kamkaz, jak na rudym to pewnie Lawirant ;-)

Najważniejsze,że rudy ! a to u mnie zawsze bardzo duży plus ;D
Szukam kogoś z Wielkiej Brytanii, kto ma konto w Barclay🙂

chyba zablokowali mi kartę prepaid, bo źle wpisałam PIN 😵. Odblokują mi ją jedynie po wcześniejszej rozmowie telefonicznej, a rozmawiać będzie moja kuzynka i chciałabym przygotować potrzebne informacje. Jakie mogą zadawać pytania? Pomożecie?  :kwiatek:

Bischa   TAFC Polska :)
06 grudnia 2013 22:15
Czy jest tutaj ktoś kto mieszka w Berlinie?
majek   zwykle sobie żartuję
06 grudnia 2013 23:13
delene, mogą Cie zpaytać o bardzo dużo różnych rzeczy, od nazwiska panieńskiego Twojej matki, przez `czy masz u nas karte kredytową`. Dane twoje osobowe, data urodzenia,  nazwa branchu, transakcje, jakie były robione. Mnie zapytali własnie w jakich krajach placiłam tą kartą i kiedy (kiedy już doszliśmy do tego, że płaciłam za benzynę jadąc przez Niemcy musialam sobie przypomnieć, na które święta jechałam i w jakim miesiącu wypadła wielkanoc w tym roku).

Hmm- kiepsko.

Dzięki za odpowiedź  😉
a nie możesz po prostu powiedzieć, że w Twoim imieniu będzie wypowiadała się kuzynka? i że się na to zgadzasz. Jakiego operatora masz?
Czy ktoś z voltowiczów jest w okolicach Stuttgartu albo w ogóle w Badenii?
Bischa   TAFC Polska :)
08 grudnia 2013 17:39
Lub Berlina, a może ktoś zna Berlin pod kątem hoteli, dworców? W lutym na 3 dni jadę...
Bischa mam kumpele w Berlinie, dawaj szczegoly, to zapytam.
Bischa   TAFC Polska :)
09 grudnia 2013 15:29
Super!
Chodzi mi o informacje na temat tanich hoteli w Brlinie, najchętniej w pobliżu dworca DB (odpowiednik naszego PKP), gdyż wybieram się na koncert do Potsdamu, okazuje się, że nocleg potzebować będę jeden, a nie dwa jak myślałam. Nie jestem mobilna. Do Berlina przyjadę i będę wracać polskim busem, który staje na ZOB (cokolwiek to znaczy, tak napisali na stronie przewoźnika). Nocleg jakikolwiek, najtańszy, byleby było czysto, mieć gdzie się wykąpać i przespać. Ewentualnie z dojazdem komunikacją do dworca.
Dzięki! :kwiatek:
wiedźma Mieszkam w Stuttgarcie. Jak masz sprawę to pisz, pomogę jak będę mogła 😉
Mam prośbę do wszystkich re-voltowiczów, którzy pracują poza granicami swojego kraju ojczystego. Stworzyliśmy ankietę, na podstawie której będziemy tworzyć projekt do szkoły (profil ekonomiczny). Z góry dziękuję za wypełnienie :kwiatek: Link do ankiety
A.   master of sarcasm :]
05 stycznia 2014 12:14
Pytanie o okres planowanego czasu pracy za granicą - ja bym dodała nieokreślony, bo tak właśnie wyjeżdżałam, nie wiedząc kiedy wróce, i myślę że większość osób tak robi. No i dodałabym samozatrudnienie, bo wielu z nas już nie pracuje dla kogoś, w tym ja.
Hej Revoltowicze!! Ktoś  zamieszkuje może Bergen? 😀
maiaFF Strasznie dziwnie stworzyliscie ta ankiete.. niestety bardzo tendencyjnie i powierzchowne mimo usilnych staran. Nie wiem, jak zebrane informacje maja wam pomoc w stworzeniu profilu szkoly, no ale coz.. Sorrki, ze sie tak podburzylam, ale zajmuje sie akurat tematyka migracji zarobkowej Polakow w ramach studiow i mnie pewne kwestie raza w oczy. Niemniej jednak ankiete wypelnilam  :kwiatek:
Pandurska, w tym naszym projekcie to w sumie na tyle podzieliliśmy zadania, że ja zajmuję się raczej kompletnie inną stroną tejże pracy (m.in. poszukiwanie danych dotyczących zagranicznych pracowników z punktu widzenia pracodawców), jedynie co, to każdy z nas miał poudostępniać ankietę w miejscach, gdzie trafią na nią osoby mogące odpowiedzieć. Ankieta miała być jedynie "podpórką" do pisanej pracy, z tego co mi wiadomo pytania opierały się na punktach całego planu konkretnej wypowiedzi pisemnej. Tak czy inaczej bardzo dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wypełnili :kwiatek:
Dekster- ja mieszkam w Oslo
A.   master of sarcasm :]
10 stycznia 2014 16:51
Jak ktoś ma ochotę poczytać moją emigracyjną sagę, to zapraszam na bloga, dziś będzie trzecia część i nie miałam pojęcia, że aż tyle wyjdzie  😵
majek   zwykle sobie żartuję
13 stycznia 2014 12:01
Jaką firmę polecacie do przesłania paczki (siodła) z Kolonii (DE) do Londynu? Pytam, bo ja np. zamiast do PL wysyłać dhlem czy czymś takim biorę kuriera, który jeździ bezpośrednio.
vissenna   Turecki niewolnik
13 stycznia 2014 13:34
Pytanie do mieszkańców Danii. Jaką kartę pre-paid do komórki najbardziej opłaca się kupić? Szukam czegoś, żeby tanio wysyłać sms do Polski?  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się