Kradzież napisu z Oświęcimia.

Czy tylko ja mam wrażenie, czy tylko u nas w Polsce kradzież dzieła sztuki/pamiątki historycznej urasta do rangi zamachu na równośc i niepodległość, na cześć i honor narodu polskiego i ma na celu zhańbienie wszystkiego co nasze?  😵
Czy my Polacy tak mamy już genetycznie?
O tym samym pomyślałam. Są pewne rzeczy w Polsce, których głupota... no po prostu sprawia, że mnie normalnie szlag trafia! Dlaczego? Powiedzcie mi, dlaczego ktoś odwala mi taki numer? Wiecie, jak mi było wstyd przy moich znajomych Anglikach, kiedy się mnie pytali o to zajście?  👿 Brak świętości, brak szacunku do czegokolwiek. W świecie, w którym Polska, mimo swoich spektakularnych osiągnięc w historii, jakich żaden inny kraj nie byłby w stanie osiągnąc, jest wyśmiewana i traktowana jako kraina kretynów, nie powinno byc miejsca na takie zdarzenia! Powinniśmy przypominac światu o nas w bardziej chlubny sposób! Mówię wam, jaka ja byłam wściekła!!!

EDIT - literówki
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 grudnia 2009 06:40
ikarina podpisuję się pod tobą  całkowicie.... tylko szlag człowieka trafia. Ale to jest Polska tutaj się pije. :/
Nie, to tylko nasze łże-elity dostają kota jak tylko pojawia się cień podejrzenia, że cokolwiek może urazić Starszych Braci w Wierze, w osobach ich dowolnych przedstawicieli - a to był przecież cios w samo serce!

Skądinąd, biorąc pod uwagę potrzeby kredytowe rządu i rozmiar już zgłoszonych oraz potencjalnych roszczeń Drugiej Strony, solennie popartych przez Wielkiego Brata zza Wielkiej Wody, też bym pewnie na miejscu Tusków i innych miał w takiej sytuacji rozwolnienie... Nie jest lekko, niestety! Nikomu.

A kradzież, jak to kradzież. Mało to wariatów na świecie? Już kogo jak kogo, ale koniarzy nie powinny dziwić dziwne, niepraktyczne, a czasem wręcz gorszące lud hobby. Aż dziwne, że to po raz pierwszy - cel jest, było nie było, kuszący...
Wiecie co.... a ja się zastanawiam JAK to mogło być możliwe, żeby ukraść tak ogromny i widoczny przedmiot. Ochrona Oświęcimia musiała być albo zalana w trupa albo przekupiona. To nie jest przecież jakaś rura z lasu na końcu świata w Pcimiu Dolnym, żeby ją po prostu wziąć i wywieźć.  😲
No brak słów.
A mnie bardziej zastanawia, jak to się stało, że nasza nieudolna policja tak szybko to znalazła.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 grudnia 2009 10:50
pokemon pomyślałam o tym samym 😂 powinni zapisać to w Księdze rekordów Guinessa za najszybciej przeprowadzone śledztwo w historii polskiej policji 😂

A wracając do tematu - też mnie to nieźle wkurzyło, ale również chodzi mi po głowie myśl, jakim cudem udało się to ukraść? 🙄
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2009 11:21
to nie byl jakis gowniarski wybryk, jak dla mnie - to jakis oszolom zlecil ta kradziez. czy neonazista, czy jakis Zyd, czy Amerykanin - zidiocialy kolekcjoner. pewna jestem ze to nie jakis polaczek zza stodoly, to nie mialoby sensu...
IloveMosiek   Mościsław & Co
22 grudnia 2009 18:48
"Nagroda była duża, to i obywatele kablowali..." - słowa mojego ojca, emerytownego kierownika sekcji kryminalnej, na wyjaśnienie, dlaczego tak szybko znaleziono tablicę.
heh, mnie najbardziej rozbawili złodzieje, pociachali napis i jeszcze "I" zostawili, bo się nie mieściło w "sportowym" samochodzie.
Full PROFI  😂 😎

Zlecenie, zleceniem, ale jak można być tak głupim, żeby coś takiego niszczyć, żenada  😵
Seksta   brumby drover !
22 grudnia 2009 19:02
a mnie najabrdziej denerwuje to, ze wszystkie media o tym huczą. Jakby nie było innych problemów.
"Słoń a sprawa polska" - jak zawsze.
Mnie wkurzyło święte oburzenie niemieckiego ministra.
Trudno zapomnieć,kto ten obóz zbudował.
I zdumiały mnie zapowiedzi -potwornych wyroków dla tych głupków.
Wyrok powinien być sprawiedliwy a nie przedwyborczy.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
22 grudnia 2009 19:30
heh, mnie najbardziej rozbawili złodzieje, pociachali napis i jeszcze "I" zostawili, bo się nie mieściło w "sportowym" samochodzie.
Full PROFI  😂 😎

Zlecenie, zleceniem, ale jak można być tak głupim, żeby coś takiego niszczyć, żenada  😵


o, a ja myślałam, że im się to tak ułamało - podobno część napisu jakoś odłączyli, a drugą oderwali (odłamali), ktoś coś wie?
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2009 20:13
Makrejsza, mieli problem i wzieli napis bez literki I (tej na koncu)
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
22 grudnia 2009 20:17
ok, dziekuję za odpowiedź  :kwiatek:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się