Konie achał-tekińskie

Pursat   Абсолют чистой крови
22 listopada 2008 18:29
Pewnie trochę przynudzam, ale chyba każda rasa jest warta tego, by o niej dyskutować, a ja z uporem maniaka będę się starała przekonać ludzi do tych koni Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to zapraszam
wstaw jakies upasione tekince, to wtedy z mojego punktu widzenia watek bedzie mial sens bytu
ciec
Pursat   Абсолют чистой крови
22 listopada 2008 19:04
Wy tylko byście wzdychali nad górą mięśni A esencja tekińca tkwi właśnie w tej charciej, smukłej sylwetce. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje mocniejszy typ i jeśli sobie życzysz, to poszukam i wstawię coś spuchniętego
prawie jak achałtekiniec :
http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=3106

hehe, jak rzuciłam okiem miniaturke to w pierwszej chwili pomyslałam ze to achał, a to tylko małopolak 😉
ale może i dałoby sie kogoś na to nabrać ;D
Jesli to nie tekiniec to ma wade budowy na wadzie.... 😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 listopada 2008 21:29
wyglada prawie jak teke

Mmm.. A tak pozatym to tekińce należą do jednej z 3 moich ulubionych ras.. hehe 😀

Pursat ty tu mozesz cos powstawiac bo masz co ;p
kcj90 napisał: Pursat ty tu mozesz cos powstawiac bo masz co ;p
o to to! Najlepiej jakbyś powstawiała foty Pursata i Posmana 😉 [chociaż Posman to już nie "czysty tekiniec, prawda?]

ja z tekińcami nie miałam nigdy do czynienia i w sumie bede miec tu takie pytanie.... Prawda to, że konie achałtekińskie mają strasznie trudny charakter czy to tylko ja naczytałam się takich głupot?
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 listopada 2008 21:50
hehe a mój koń ma trudny trudny charakter a niestety nie jest ani arabem ani tekińcem 🙁

Pursat! zimowe xd. tak na teraźniejszy klimacik .
noo i choc jedno Posmana z cieplejszych dni bo on jest cuudny ;O
Pursat   Абсолют чистой крови
22 listopada 2008 22:29
Mają trudny charakter. Potrafią się tak przywiązać do jednej osoby, że nie będą chciały współpracować z nikim innym. Na złe traktowanie potrafią się obrazić i żadna siła ich wtedy nie zmusi do wykonania polecenia.
Turkmeni traktowali tekińca jak członka rodziny, koń był im całkowicie oddany i na obcych potrafił się rzucać z zębami.

Pursat:





Posman (50% AT) letnio:











I dla Cieciorki, znany już Voltowiczom Akwamaryn ze Stawropola:
fot. Jacek Kobus


Będzie więcej takich okrąglejszych 😉


Zimowych na razie brak, ale nadrobię
Przepraszam Pursat. Musiałam

AT nr 1 w Polsce - Italia.




Podobno ta na 1 planie, ale... chyba ten siwek na środku ją zasłania jakoś
Pursat   Абсолют чистой крови
22 listopada 2008 23:05
"Karo-dereszowata. Około 170 cm w kłębie" - wszystkie tekińce powinny być takie jak ona. Sama bym chciała takiego mieć. Ja po prostu o takim marzę!

eh, te chude dalej wzbudzaj we mnie odraze. kary wyglada nawet fajnie, tylko ta szyja taka... 😉
masz jeszcze jakies?
Pursat   Абсолют чистой крови
23 listopada 2008 09:18
Cieciorko droga, grubszych od karego nie mam. Jeżeli oczekujesz jeszcze bardziej napakowanego, to nie chcesz już tekińca, tylko smoka jakiegoś

A to, co dla Ciebie odrażające jest typowe dla rasy, więc...
Dworcika, widzę, że nasze forum pojawia się także w "świecie" hehe, z tym przeczystym tekińcem Italią włącznie ;p A co do tekińców to miałem przyjemność jeździć na koniu takowej rasy, super 🙂
no nic nie poradze ze sie krzywie na sam widok.
choc widzialam tekinca na zywo, mizialam takze i robil duzo lepsze wrazenie, calkiem sympatyczne.
chodzi mi o wiecej pakrkow, nie koniecnzie tego.
ciec
Pursat   Абсолют чистой крови
23 listopada 2008 15:59
A gdzie widziałaś tego tekińca? U nas czy za granicą?

Doblet (Senetir x Junus):

Tylko te kopyta...
to achałtekin?
jest piekny nawet jak na normalnego konia. a jak na anorektyka to poprostu inny wymiar. tym bardziej, ze ja nie lubie kasztankow a ten robi wspaniale wrazenie, wiecej!
z czego wynika to, ze jest taki rozbudowany? wylacznie trening?

tak, w polsce, w majdanach, zresza to jakby "voltowe" tekince
ciec
Pursat   Абсолют чистой крови
23 listopada 2008 16:28
Nie mam zbyt wiele jego zdjęć, a te które mam są podobne, ale:


Koń pochodzi z linii typowo charciej, jego przodkowie też nie należeli do mocno zbudowanych. Jego ojciec, gdy został zakupiony do USA wyglądał jak jelonek, później trochę spuchł - chodził skoki. Można więc podejrzewać, że taka sylwetka to wynik treningu.

Voltowe tekińce? Pierwsze słyszę - powiedz coś więcej
Kami   kasztan z gwiazdką
23 listopada 2008 16:31
cieciorka&okwiat napisał: tak, w polsce, w majdanach, zresza to jakby "voltowe" tekince
ciec

A może chodzi o tekińce jkobus'a
na pierwszym zdjeciu prezentuje sie najlepiej.
tak, chodzi dokladnie o te.
ps, jak znajdziesz jakies paczki daj znac w jakims watku, ja na razie spadam
Pursat   Абсолют чистой крови
27 listopada 2008 22:40
Jeszcze odnośnie Akwamaryna - nie wiem, co oni z nim robili, ale wcześniej nie był taki upasiony
Też chciałam dodac sie zmoja piekna,a le musze czekac 24h, aby dodac zdjecia....eh
Ale ten kasztan co wstawilas Pusratko to straszne nietekinski, az taki mało estetyczny przez to
Pursat   Абсолют чистой крови
29 listopada 2008 16:45
Donia, no to czekam na świeże fotki Gazelki

A kasztanek rzeczywiście mało typowy, ale widziałam gorsze Założyciel jednej z linii męskich, Arab to było dopiero bydlę. Konie z tej właśnie linii często są mocniejszej, cięższej budowy (vide syn Araba - Absent).


Arab


Absent
no, tak wyglada normalny kon 😀
ten drugi bardzo ladny, masz w kolorze?
Pursat   Абсолют чистой крови
29 listopada 2008 18:07
Praktycznie takie samo jak poprzednie:
Drugi bardzo mi się podoba 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
29 listopada 2008 18:20
Jak ślązak

Ale to złoty medalista olimpijski w ujeżdżeniu, więc za zasługi mogę mu wybaczyć taki wygląd
Niestety Cie rozczaruje, bo nie mam nowych fot( nie ma czasu i weny) ale za to stare wkleje.
Melegezel:
[IMG][/IMG

foty by Pursat





Gazelka tez jest zlini araba, mimo to wedlug mnie drobina z niej🙂...
Pursat-> mam nadzieje ze mozna wpasc okolo lutego na małą randke z Pelhan(m?)em






Zamieniłam fotkę na link. Dozwolony rozmiar 640x480. Następnym razem ostrzegam. D.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 listopada 2008 20:41
Donia Aleksandra napisał: Gazelka tez jest zlini araba, mimo to wedlug mnie drobina z niej🙂...
Jest drobniutka - jak sarenka, gazela właśnie Nie można generalizować - że wszystkie Araby są potężne, są oczywiście wyjątki. Natomiast często można spotkać się z tym, że jak koń pochodzi od Araba, to prezentuje właśnie taki mocniejszy typ.

Co do Pelhana, to skrobnę na PW, bo sprawy się nieco skomplikowały.


Mahtum Kuli (Murgab x Dornazarbek); stoi w Kazachstanie

jak posąg....az zapiera dech w piersiach
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się