Odchudzanie - wszystko o ...

Notarialna to jest właśnie coś co mnie do Dukana bardzo zniechęca. Słodzikom mówię zdecydowane NIE. Są obrzydliwe i chemiczne w smaku.
ovca   Per aspera donikąd
13 września 2010 19:13
Ja od dzisiaj pierwszy dzień na diecie 1300 kcal ułożonej przez dietetyczkę z samiuśkiej stolicy.  😉


podrzuć proszę jakieś przykładowe menu, z najczystszej ciekawości  :kwiatek:
Ja też nie znoszę słodziku i dlatego używam ksylitolu, który jest super.
Basket Case   The set of subcultures
13 września 2010 19:35
Dziewczyny, najpierw schudłam 1,5 kg. wszystko się ładnie utrzymywało a teraz staję na wagę i mam 0,5 kg więcej niż ważyłam przed odchudzaniem się  🤔
Czy to może być dlatego, że dzisiaj na śniadanie nie zjadłam otrębów jak zawszę tylko na obiad zrobiłam sobie pierożki Dukanowe? Po tym Tiramisu i tak wtedy schudłam i mi się to trzymało do dziś, więc chyba nie wina tiramisu. A dziś jedyną rzeczą spoza diety była guma bez cukru  😫
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 września 2010 19:38
takie wahania mogą być spokojne związane z menstruacją..
ovca- ok, ale jutro, bo dziś jestem w robocie i nie mam diety przy sobie.
Od lat się tak zdrowo nie odżywiałam.
Ale jedno jej trzeba przyznać- kalorii mało, ale nie jestem wcale głodna !! Wręcz jestem przejedzona.  🤔
Basket Case a ważysz się o tej samej porze? Ja wieczorem ważę prawie 1 kg więcej niż rano. A przed okresem potrafię do 3 kg nabrać  😲
Basket Case   The set of subcultures
13 września 2010 20:01
Ja przed okresem nigdy nie tyłam 🙁 Ważę się rano i wieczorem faktycznie miałam czasem jakieś różnice ale na pewno nie ważyłam więcej niż 64. No nic nie chcę przerywać, dukanujemy się dalej.
Byłam dziś w Empiku i książki Dukana są w TOP 40 książek  🏇

Edit: Jeszcze zapytam, mniej więcej ile przed okresem można przytyć bo mi jeszcze kilka dni zostało.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 września 2010 20:41
u mnie w ciężkich momentach zdarzało się nawet po 5 kg nabierać wody. Średnia to 3 kg .... ale każdy organizm jest inny.

Nie martwiłabym się wogóle 0,5 kg.. bo na dukance niejednokrotnie waga  mi spadała i podnosiła się właśnie o 0,5 kg. Nigdy nie było tak abym traciła równomiernie i to jest normalne.
ja zazwyczaj przed okresem nabieram 2 kg , troszke to irytujace w szczególności gdy sie ktos odchudza  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 września 2010 20:57
nagana, Dzisiaj upichciłam ciacho czekoladowe, ale po jednym kawalu myślałam, że się porzygam. To ja już wolę deserek w postaci jogurtu i słodziku z kakao, bo aż tak nie wali chemią. Jogurt jakby 'maskuje', a ja mam wrażenie, ze piję danmleko, ale mniej kaloryczne... Ciasta są fuj, be i w ogóle okropne...

Wieczorem waży się więcej, bo zbiera się woda z całego dnia. Po wypróżnieniu się też ważymy mniej, bo jedno takie posiedzenie w wc to jakieś 200-300 gram 😉
Notarialna dlatego choć ja jestem na dukanie od 2 tygodni, cukru używam. Nie słodzę herbaty, ale do słodkości dodaję. Nie da się wyeliminować węglowodanów w 100%, a od słodzików zawsze mnie odrzucało.
A ja nie wiem na jakiej to jest zasadzie bo większość przed okresem tyje, a mnie spada gdzies 1-2 kg  🤔
Coś ze mną pewnie nie tak  😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 września 2010 21:25
Wiadomo, ze masło, tłuste mleko, smażenie w tłuszczu, sery i chleb można odrzucić w tej diecie. Ale ważne jest tez by nie opychać się pustymi cukrami typu batony czy toffee. Dukan ma naprawdę fajne przepisy, ale słodzik u mnie nie zdał egzaminu. Już po dwóch potrawach na słodziku klęłam na czym świat stoi, bo myślałam, ze to ja źle robię, ale ostatnie ciacho robiłam według własnego przepsu w normalnych proporcjach i wyszło tak samo ohydne jak poprzednie.

Gdzie można kupić ten ksylitol? Bo patrzę i nigdzie go nie widzę.
o tu:
http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=814&idc=31&page=

w sklepach ze zdrową żywnością, w markecie Piotr i Paweł
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 września 2010 21:42
O dzięki, to jak będę jechać na działkę to wstąpię do p&p, bo mam po drodze 🙂
A ja coraz bliżej celu.
Już od około 3 tygodni nie liczę kalorii i nie ważę porcji jedzenia jem na oko i gotuje na oko z zachowaniem zdrowego rozsądku i zasad zdrowego żywienia.🙂
Waga spada wolniej ale spada 🙂
jeszcze 1,6kg do celu a za mną już 5kg 😀
Nawet weekend siedzenia przy stole nie zaszkodził 😀

Ja też 3 tygodnie na diecie zbilansowanej od dietetyczki. Dieta całkiem fajna, w miarę zróżnicowana, chociaż niedługo napiszę chyba poradnik 101 sposobów na przyprawienie piersi z kurczaka. Wagi w domu nie mam, więc nie wiem, czy cokolwiek schudłam, ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się.
Ja dziś pierwszy raz idę na zumbę. Jak dam radę to zamierzam chodzić 3 razy w tygodniu.

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 września 2010 10:05
Uch dzisiaj chwila prawdy była. Na koniec sierpnia ważyłam jakieś 58 kg niecałe. Teraz ważę 55.5 kg! 😅
GRATULACJE Notarialna!
jupi przekroczyłam dziś magiczne 5 kg 😀
mam już  -5,2 kg 😀
do celu zostało 1,4 kg.
Myślę że teraz zajęcia Agility trochę pomogą bo nabiegałam się wczoraj strasznie 😀
mam nadziej że za 3 tygodnie cel zostanie osiągnięty 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 września 2010 11:08
edyta, dzięki 😉 . Jeszcze 7 kg zostało. Ale kurczę, taki wynik bardzo motywuje. Bardzo bym chciała przekroczyć tą magiczną liczbę i stanąć na 47 kg
Nie bardzo wiem gdzie o to zapytać a nie chcę zakładać nowego tematu co by nie być posądzoną o reklamę.. 😉

Czy ktoś z Was miał styczność z preparatami firmy Guardian?
Jeden z nich ( Vis Vitalis Mix ) stosuję się przy odchudzaniu, ale mnie interesują także pozostałe..

Kupiłam (z polecenia koleżanki, której pomógł wyjść z silnej anemii) preparat Beta Cruenta Plus i mam nadzieję, że mi pomoże, ale zastanawiam się także nad pozostałymi z ich oferty, wiec pomyślałam że zapytam tutaj czy ktoś się z nimi spotkał..

Są to produkty naturalne, zawierające liofilizowane owoce i warzywa, więc wydają się zdrowe.. Pytanie tylko czy skuteczne?? Wszelkie info mile widziane.. 🙂
ja Ci niestety nie pomoge.


Dziś zrobiłam naleśniki z bloga Dukan Forever tylko ze nie robiłam ich takich zwykłych cieniutkich tylko grube - odpowienik amerykańskich pancakes  , dodałam później do nich śmietankowy serek homogenizowany i były pyszne  🙂
A na kolacje zrobie sałatke z tuńczyka.

jeszcze 2,5 kg  🤣
Averis   Czarny charakter
16 września 2010 10:04
A ja zrobiłam ciasto czekoladowe, tylko dodałam z 4 łyżki jogurtu u więcej słodzika. Wyszło mokre i słodziutkie. Do tego zrobiłam ptasie mleczko, które wymieszałam gdy stężało. Ciasto robiłam w sporej misce, więc wyszedł w miarę cienki, ale duży placek, na to dałam ten mój 'krem' i zajadam łyżką. Najlepsze jest, gdy ciasto jest jeszcze ciepłe- z zimnym 'kremem' daje fajne połączenie. Pyyyyyyyyyyyyyyyycha!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 września 2010 11:05
I zobaczcie tyle grzeszków tyle mini wykroczeń... waga z 5 ( wachania) od tygodnia jest na minus 6,9 kg  😅
Jednak Dukan jako ogólna dieta jest skuteczna, a że czasami rzucę się na jedno jabłko czy brzoskwinię wcale nie przeszkadza w chudnięciu.
Pomału na spokojnie dojdę do sukcesu
Averis   Czarny charakter
16 września 2010 11:52
Ja byłam trochę podłamana, bo czułam się ociężała i taka w ogóle pełna. Dukan miał rację, że menstruacja psuje nam szyki.  Dostałam okres i mam wrażenie, że jest mnie dwa razy mniej 😉 Warto było czekać.
zaba, gratki  💃
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 września 2010 11:59
Wiecie co? Ja w sumie też zaskoczona jestem, bo okres miałam strasznie nieregularny, a jak ograniczyłam cukry (słodycze przestałam jeść na początku sierpnia,a dukanuję od 31  sierpnia) to się jakby uregulował. Czyli odżywianie ma jednak jakiś wpływ na to wszystko 🙂
Averis   Czarny charakter
16 września 2010 12:31
Ja odnotowałam ogromna poprawę w stanie mojej cery.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się