pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2017 11:11
alwawszczak porządnie trzeba nawilżyć
Ja miałam ogromny problem z puszeniem się włosów, szukałam porady w wątku włosomaniaczek, dostałam wiele wskazówek, jednak kluczowe okazało się odpowiednie cięcie i długość włosów - im mam dłuższe, tym mniej się puszą. Przyjęłam, że nic z tym nie zrobię, taka moja natura, i unikam krótkiego cięcia...

dostałam tez taką wskazówkę, pisałyśmy o silikonach:

Poncioch bo silikony nie są złe, tylko trzeba co jakiś czas je zmywać i używać świadomie.
Ja też miałam okres, gdzie totalnie przez źle dobrane kosmetyki naturalne zniszczyłam sobie końce i przesuszyłam włosy i musiałam jakieś 15-20 cm ściąć.
Teraz już lepiej mi idzie dobór pielęgnacji. I właśnie mam tyle przetestowanych kosmetyków i szukam dalej...ale mam takie sprawdzone, że jak tylko coś się dzieje to już wiem do czego wracać.
Możesz spróbować zamiast odżywki b/s tego bardzo fajny produkt za niewielkie pieniądze, a jak się nie sprawdzi to można zużyć do olejowania włosów lub zabezpieczania końców.
I polecam jakąś mocno nawilżającą maskę.


alwawszczak jeśli lubisz mieć proste to idź na keratynowe prostowanie. Ja mam z natury kręcone i piekielnie puszące się włosy. Po obcięciu mega mi się spodobały proste, więc suszyłam na prosto, czasem prostownica szła w ruch. Ale stwierdziłam, że nie mam siły wyglądać jak pudel przy dużej wilgoci, więc umówiłam się a keratynowe prostowanie. Od 3 miesięcy z włosami oprócz mycia nie robię nic - myję, suszę suszarką (normalnie, nie na szczotkę ani nic) i tyle. Są proste (ale nie jak druty, naturalnie), W OGÓLE się nie puszą, są miękkie, bardzo błyszczące i nawilżone. Powoli widzę, że keratyna się wypłukuje (skuteczność zabiegu ok 3-6 miesięcy), więc za jakiś miesiąc umówię się na kolejnny zabieg.
Na focie zdjęcie z zabiegu - spuszone włosy bardzo lekko, bo serumowane, odżywkowane i sranie w banie, pozostałe 2 po keratynie (przez ok 2 tyg po zabiegu włosy są przyklapnięte, potem już normalnieją):
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19021600_1036398873164019_1639557873_n.jpg?oh=71afd2b9daeb732a570823438de9fa9e&oe=59DE983D[/img]
alwawszczak, miałam ten sam problem, suche, falowanie włosy, które były totalnym sianem. Między zdjęciami ok. 2 miesiące różnicy, ścięłam, zaczęłam olejowanie i świadomą pielęgnację, zajrzyj do wątku włosomaniaczek.
Jakiś patent/produkt, aby podnieść włosy u nasady? :kwiatek:


Proszek
Dziewczyny, bardzo dziekuje za rady.  :kwiatek:
Zmienie szampon I odzywke, do tej pory myslalam nad szamponami Tresseme, nie wiem czy ktos z Was uzywal I moze sie
wypowiedziec? Teraz jeszcze rozwaze te serie Jantar, dzieki oollaa12
Na koncowki uzywalam takiego eliksiru z Rossmana od Toni&Guy, a teraz uzywalam jedwabiu, ale slyszalam, ze on moze te wlosy jeszcze wysuszyć
Co do keratynowego, to moja fryzjerka stwierdzila, ze przy wlosach farbowanych koncowki moga mi sie spalic (były kiedys rozjasniane)
I sie troche przestraszylam 🤣
Chyba muszę sie wziac za to olejowanie, kiedys próbowałam nakładać olej kokosowy i tez m Isię wydawało, ze były jeszcze bardziej suche po nim 🙁

PS przepraszam za brak polskich znakow, ale niektóre slowa mi wchodza, a niektóre nie
Bardzo fajne na puszące się, przesuszone włosy są produkty Revlon 10 in 1.
Olej kokosowy jest dobry na naturalnie gładkie włosy, ale jeśli masz włos szorstki, z rozchylonymi łuskami to kokos to jeszcze pogłębi. A co do keratyny - podetnij końcówki i wtedy można iść 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2017 10:51
alwawszczak Niestety trochę musisz metodą prób i błędów poznać co lubią Twoje włosy i co im służy.
Poszukaj produktów do włosów suchych i zniszczonych,  czyli  mocno nawilżających lub regenerujących.
Co do olejowania to dużo zależy od porowatości włosów, może spróbuj sobie takich produktów,  które mają w składzie więcej niż jeden olej np. oliwka babydream fur mama z Rossmanna lub maska naturalna do włosów "7 oils"  z Biomare.
Fokusowa świat się kończy! Ty w prostych?! Jeśli kreatynowe prostowanie ujarzmiło Twoje włosy to chyba czas się zapisać 🙂
Dla wytrwałych i bardziej oszczędnych polecam zrobić sobie keratynę w domu 🙂 ja po dwóch zabiegach u specjalistek od keratyny (raz alfaparf i raz Amazon keratin) zrobiłam sobie w domu encanto i według mnie efekt ten sam a zabieg kosztował 40zł i trochę czasu 🙂 jeszcze inoar mnie kusi, ale to na przyszłość.
Fokusowa świat się kończy! Ty w prostych?! Jeśli kreatynowe prostowanie ujarzmiło Twoje włosy to chyba czas się zapisać 🙂


Apokalipsa  😁  Polecam mega, w Gdańsku dziewczyna bardzo fajnie robi 😉
mils   ig: milen.ju
30 sierpnia 2017 19:04
Dziewczyny, czy któraś z Was jest w stanie mi powiedzieć, co zostało zrobione z końcówką włosów w tych fryzurach? Chyba jestem nieogarnięta w tym temacie, żeby to wydedukować. 😡
1.

2.
Jest ciasno zwinięta i podpięta pod spodem. Przynajmniej ja tak to widzę.
mils   ig: milen.ju
31 sierpnia 2017 13:49
Na tej drugiej to mi się wydaje, że końcówka jest skręcona, podzielona na pół i podpięta pod spodem, po bokach. Na tej pierwszej to jakby kół był zrobiony? Nie wiem co tam jest narysowane.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 listopada 2017 14:59
Moglby ktos polecic jakiegos dobrego fryzjera w Krakowie, ktory ma pomysly i zna sie na dobieraniu fryzur do twarzy?  :kwiatek: :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 grudnia 2017 12:40
Dziewczyny możecie polecić mi jakąś superhiperfajną suszarkę, której cena mnie nie zabije?  😉 Do codziennego suszenia przy jednoczesnym układaniu na szczotkę średniej długości włosów. Budżet ograniczony, +/- 200 zł. Chodzi o prezent  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 grudnia 2017 16:05
A Remington AC9140 PROLuxe lub REMINGTON AC8820 Keratin Protect ?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 grudnia 2017 09:25
lusia  :kwiatek: Która lepsza? Ja w ogóle nie mam pojęcia na co patrzeć przy wyborze suszarki  😡 Te z "wyższej półki" wszystkie mają jonizację, mają sporą moc.. Sama mam TAKĄ i przyznam, że jest super, ale chciałam jakąś taką bardziej "bajerancką" - tylko żeby była warta wyższej ceny  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2017 10:25
Ja lubię bardzo sprzęt Remingtona, mam suszarkę i jest niezawodna. 😉
Ja mam dwie suszarki remingtona i prostownicę, również bardzo polecam 🙂  Te ich bajery są dość fajne, mam prostownicę z shine therapy od 2 lat, nadal ta funkcja działa jak na początku, włosy po prostowaniu są błyszczące i miękkie. Suszarkę mam z jonizacją i fajnie działa, ale przy takim prezencie warto pomyśleć o którejś z dodatkową funkcją, ale to już w zależności od potrzeb osoby, która ją dostanie 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 grudnia 2017 11:10
agnesix a jakie są warte uwagi te dodatkowe funkcje? Ja jestem kompletnym laikiem w tych sprawach  😡 Włosy będą układane codziennie na okrągłej szczotce  😉
Ja mam suszarkę Remingtona kupioną ze sklepu Allegro i już dwa razy się zepsuła, ale bez problemu dostaję nową 🙂 Więc mam już trzecią  😀
Ja mam akurat jedną normalną z jonizacją, a drugą pro air. Jonizację to chyba zawierają wszystkie, teraz gdybym miała kupować kolejną to wybrałabym jedną z tych, które wymieniła lusia, dodałabym do nich jeszcze remington silk. Myślę, że w takiej kwocie są do rozważenia jeszcze suszarki philipsa 🙂
Też mam Remingtona, konkretnie Pro Air Shine i jestem bardzo zadowolona. Ma jonizację i zimny nawiew, spradza się super. Kupowałam, patrząc po jakichś rankingach 😉 I miała jedne z leoszych ocen. Generalnie najbardziej polecane były właśnie Remingtony i niektóre Philipsy (ale ten mój Remington miał większą moc w porównaniu z nieco droższym Philipsem, a chciałam coś, czym w razie czego szybko wysuszę włosy).
Scottie   Cicha obserwatorka
05 grudnia 2017 21:28
Jeśli modelowałabym codziennie włosy na szczotkę, to patrząc jak to moja mama robi- najbardziej zależałoby mi na tym, żeby suszarka była możliwie jak najlżejsza i miała dość krótki "dziób". A bajery takie jak zimny nawiew i jonizacja byłyby na drugim miejscu. smarcik, na Twoim miejscu pojechałabym do jakiegoś sklepu i po prostu sprawdziła, która lepiej leży w ręku 😉
No, fakt. Moja jest duża i średnio wygodna, waży prawie kilogram... Ale modeluję głównie końcówki, rzadko całość, więc idzie przeżyć. 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 grudnia 2017 22:06
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:

Scottie tak zrobię  :kwiatek: nasze mamy pewnie są z tego samego pokolenia więc mogą mieć podobne zwyczaje  😁 a suszarka ma być właśnie dla mamy 😉
mils   ig: milen.ju
06 grudnia 2017 15:15
Pisałam w wątku włosomaniaczek, ale tutaj bardziej pasuje chyba.
2 lata temu postanowiłam pofarbować włosy na blond. W międzyczasie ścięłam włosy. Teraz zapuszczam, chcę się jednak pozbyć odrostu i przy okazji dodać sobie trochę wyrazistości. Co zrobić z takimi włosami? Farbowałam już ten blond, ale oczywiście się wypłukuje i wyłazi żółty. Jestem skłonna farbować ten odrost, ale nie wiem w jaki kolor pójść. Sama średnio widzę siebie w ciemnym kolorze, z kolei naturalny wydaje mi się nijaki. Nie mam zupełnie wizji na te włosy. :/ Na tych zdjęciach chyba najlepiej widać jak wyglądają. Proszę o jakąś radę, pomysł, cokolwiek. :kwiatek:


mils, moja siostra ma blond włosy na podobnym poziomie co ty, ostatnio farbowała się u mnie Garnierem Olia 7G i wyszedł pięknie - chłodnawy w kierunku neutralnego beżu, z jakimś takim subtelnym, różowawym przebłyskiem..? ten połysk taki trochę w chłodne, różowe złoto. W takie coś bym szła na twoim miejscu - jeśli nie dokładnie, to poprostu szukałabym jakiegoś ciekawego odcienia, bez zmiany poziomu, bo ładnie Ci w tym blondzie, tylko te żółte, ciepłe tony niespecjalnie mi pasują do twojej urody i myślę że stąd masz wrażenie braku wyrazistości. A chłodny blond wcale  nie musi być szary i nijaki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się