pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2018 08:14
busch, Katija miała doczepiane na ringi włosy, później warkoczyki, a teraz ma twisty. Włosów z każdym miesiącem coraz mniej. 😉
A czy ktoś może mi polecić dobry szampon przeciwłupieżowy? Może nie za miliony złotych, ale rozumiem, że nie będzie to kosztowało 5.99.

Ale jaki to łupież? Co jest przyczyną,  bez tej informacji trudno coś polecić. A może to być np. łupież o podłożu grzybiczym ale może być i po stosowaniu niewłaściwych kosmetyków .
Scottie   Cicha obserwatorka
22 czerwca 2018 09:51
A czy ktoś może mi polecić dobry szampon przeciwłupieżowy? Może nie za miliony złotych, ale rozumiem, że nie będzie to kosztowało 5.99.


https://kokardka-mysi.blogspot.com/2018/01/cicho-sza-czyli-co-piszczy-w-szamponie.html
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 czerwca 2018 21:23
Ktoś doradzi? Zeszłam z henny (zdjęcie 1), ścięłam mocno włosy i zrobiłam blond (zdjęcie 2 - z włosów do pasa, miałam takie ledwo do ramion), zdjęcie 3 to stan aktualny.  Musze po roku podciąć końce i teraz nie wiem, czy zostać przy swoim kolorze, kontynuować blond czy może przyciemnić?  👀
safie, o jaaa, ale Ci ładnie w takich dwukolorowych na 3 fotce. Wg mnie w blondzie jest super.
emptyline   Big Milk Straciatella
23 czerwca 2018 22:23
safie, ja bym zrobiła sombre albo ombre
Safie-zdecydowanie trzecia fotka to dobry kierunek!Wyglądasz młodziej i korzystniej niż w tych ciemnych na 1. 🙂
W wątku o pielęgnacji włosów pytałam jakiś czas temu o kosmetyk, który podkreśli skręt włosów. Niestety do moich ciężkich patyków żaden nie zdał egzaminu, dlatego szukam urządzenia, które pomoże mi stworzyć taki efekt:

Doradźcie, co kupić - lokówkę? termoloki? Co wygodniejsze? I na co zwracać uwagę przy wyborze? A może macie coś wypróbowanego w mocno ograniczonym budżecie (używać będę raczej sporadycznie, więc nie chcę wydać więcej niż to konieczne)?
Prostownice, pogniecione wlosy czy loki/fale zrobisz w 5min.
Właśnie moja się nie nadaje, ale dobrze prostuje, więc myślałam o dokupieniu lokówki. 😉
A czemu sie nie nadaje? za szeroka?
Ja mam termoloki i prostownice.

Termoloki daja takie wyrazne okragle fale. Moga byc roznej grubosci, kombinowane.

Prostownica lubie robic wlasnie albo taka pognieciona fakture, albo typowe fale holywood na koncowej 1/3 dlugosci.

Taki ttypowo plazowy look robie w zasadzie bez niczego - tylko po myciu i suszeniu wgniatam spray teksturyzujacy z sola morska i reszta robi sie sama w sumie.
Ale ja mam dosc podatne wlosy.

Dla porownania - loki po termolokach u gory, na dole holywood po prostownicy - takie juz z lekka wyprostowane pod wlasnym ciezarem.



lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 lipca 2018 20:57
mundialowa a masz zdjęcie Twoich włosów?
Ważne jest dobre strzyżenie, bo ciężkie włosy będą się mimo wszystko prostowały.
a coś takiego ? klik
faith, niby szeroka nie jest, ale może temperatura nie taka, bo ciężko uzyskać coś poza brzydkim, ostrym wygięciem pasma. Dzięki za zdjęcia, teraz wiem, że termoloki odpadają, bo aż tak równych loków nie chcę. 😀

lusia722, dopiero będę szła do fryzjera, żeby ściął mi je tak, by dało się ułożyć je jak na zdjęciu. 😉 Ale już teraz szukam wspomagacza, bo samo strzyżenie nie wystarczy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2018 12:45
mundialowa Siberica Oblepica ma produkty do stylizacji włosów i sprawdzę jeszcze co w naturalnych drogeriach dostępne.
busch, Katija miała doczepiane na ringi włosy, później warkoczyki, a teraz ma twisty. Włosów z każdym miesiącem coraz mniej. 😉





to moje doczepy, jestem 100% bardziej zadowolona niż poprzednia metoda i te włosy są o wiele lepsze.
Wcześniej miałam metodą - że mikro pasmo kleiło się na klej jak ziarenko ryżu do kępki włosów. Po rozu praktycznie ścięłąm sie na krótko. Przy ściąganiu tamtej metody połowa była wyrywana tak naprawdę.
teraz mam doklejane metodą kanapkową. Jestem już po pierwszym zdjęciu i przepięciu. Bardzo mało włosów wypadło. Moje własne są w doberj kondycji.
Ta metoda jest lepsza do utrzymania, mycia i pielęgnacji

Ja jestem zadowolona, ale założe jeszcze raz bo sa mi potrzebne do teledysku, nie musze nosić cały czas.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 sierpnia 2018 10:43
Dziewczyny, orientujecie się czy na cienkich włosach zrobię taką fryzurę?
KLIK

Marzą mi się krótkie włosy, ale no właśnie, są cienkie, a w dodatku mam dość okrągłą twarz
[img]https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/38686114_1787576821311982_8284449257751052288_n.jpg?_nc_cat=0&oh=077ae8c4667b6bb48b5cc9ab178eb2af&oe=5BFBBFE8[/img]

Eh. I nie wiem :/

Za duże zdjęcie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 sierpnia 2018 16:34
Aaaa P. się ze mnie śmieje, że z racji 30 mi bije. Byłam zrobić sombre, a skusiłam się na róż  😜
busch   Mad god's blessing.
11 sierpnia 2018 16:55
Dodofon, dziękuję za opinię :kwiatek:
madmaddie tak, ale będziesz potrzebować jakiegoś lepiszcza, żeby usztywnić włosy i nadać im objętości. U mnie najlepiej sprawdzała się guma do włosów.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2018 09:01
espana, dzięki  :kwiatek:
Misiaki, help! Potrzebuję zrobić sobie jakąś prostą, ale efektowną fryzurę na wesele (efektowną w sensie - nie kucyk i nie rozpuszczone :p :p ). Mam długie, bardzo gęste włosy, naturalnie lubiące się podkręcić, z refleksami (od średniego blondu do jasnego brązu). Obejrzałam masę filmików na jutubie i nie mogę się na nic zdecydować, część jest albo zbyt roztrzepana i mało elegancka jak na wesele, a większość zbyt trudna. Myślałam o czymś takim, że u góry jakieś upięcie (widziałam, jak fajnie można zrobić kucyka i jakoś go zakręcić, poprzekładać i wychodzi taki a la koczek), a reszta włosów podkręcona i sobie z tego upięcia zwisa albo no nie wiem... Całego koka nie chcę, bo moje włosy sporo ważą i będę miała dość po paru godzinach 😜 Czy ktoś może mi podrzucić jakieś sprawdzone, niezbyt trudne upięcie, fryzurkę, które mogę sobie zrobić sama ewentualnie z małą pomocą kogoś z boku?  (np. to od 7 minuty wydaje mi się dość przyjazne do wykonana, jak myślicie? może coś innego podobnego?
)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 września 2018 20:42
A coś takiego klik
Lusia - dziękuję, akurat oglądałam też ten filmik i dodałam sobie do ulubionych, ale niestety nigdy nie zrobiłam udanego dobieranego  😵 poćwiczę dziś na koniu :p no i chyba wolałabym żeby z tego koka część włosów zwisała na plecy, bo ja mam serio dużo włosów (więcej niż pani z filmiku) i wiem, że nie dam rady trzech czwartych doby tego koka dźwigać  😵
Czy możecie mi polecić prostownicę?

Nigdy nie miałam/nie używałam. Włosy prostowała mi tylko fryzjerka po farbowaniu raz na 2 mce. I bardzo mi się te włosy podobały, ale myślałam sobie, że to jej niesamowite skille robią mi takie cuda na głowie. I ostatnio koleżanka wyprostowała mi od czapy włosy, a trwało to może 3 min i... czułam się fantastycznie. Włosy cudowne, lejące. Ja nigdy nie chodzę w rozpuszczonych włosach, a po tym prostowaniu nie mogłam się nacieszyć.

Możecie mi polecić jakiś fajny sprzęt, który nie niszczy i nie przesusza włosów? 🙂
Ja mogę polecić Remingtona, sama mam shine therapy i uwielbiam ją właśnie za sypkie i lśniące włosy po wyprostowaniu. Mam ją około 4 lat i ciągle jest super, z powłoką nic się dzieje, na razie nie myślę o wymianie jej na inną. Korzystałam też u koleżanek z keratynowej, tej przystosowanej do kręcenia włosów oraz prostowania na mokro. Chyba dwie pierwsze wygrywają. Ale nie oszukujmy się, prostownica jaka by nie była niszczy włosy 😉
Ja mam prostownice Rowenta. To już druga z tej firmy, która mam. Są świetne, niezniszczalne. Obecna ma z 8 lat. Dla mnie ważny był elektroniczny wyświetlacz na którym widać jaką temperaturę się ustawia oraz zaokrąglone boki, żeby można było też podkręcic włosy.
Ja już kupiłam i przetestowałam 😀 zdecydowałam się na Remington Keratin Protect właśnie 🙂

Wszystko fajnie, prostuje na najniższej temp., tylko mam jeden problem. Włosy się koszmarnie elektryzują. Co z tym zrobić? Stoją na baczność...
Raczej teraz tak będzie od kurtek i szalików. Ja psikam odżywką po prostowaniu albo nakładam jakieś serum w minimalnej ilości i pomaga.
Spsikałam się tym płynem "Ania" z Rossmanna i trochę pomogło, ale przy prostowaniu to strasznie przeszkadza. Czyli to nie jest od prostownicy? Bo wcześniej się nie elektryzowałam...

Odkopuję, bo też czeka mnie wymiana prostownicy. Fryzjerka polecała mi właśnie Remingtona, ale nie podała konkretnego modelu (wspominała coś o jonizacji i tym keratin protect). Byle miała ceramiczne płytki (bo aktualnie stosuję starość z tymi białymi). I zastanawiam się, co lepsze i czym właściwie jest ta jonizacja. 😜 A na elektryzowanie się i dłuższe utrzymanie efektu wyprostowania kazała kupić to - zawsze mi tym spryskuje włosy przy prostowaniu i nie ma mowy o elektryzowaniu czy puszeniu. Meise, kupiłaś coś? Może zrobimy wspólne zakupy tego cuda? 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się