Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Ada   harder. better. faster. stronger.
08 września 2009 20:09
Poszkuję książki francusko języcznej do biologii:

"Cellule, Tissu, Homme"
Anna Adamczyk
wyd. "AKCES"
WARSZAWA 2006

Może ktoś ma na zbyciu ? lub wie gdzie ją dostać ?
Generalnie książka jest niedostępna.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 września 2009 00:11
Zapłacę komuś milion dolarów za napisanie mojej pracy mgr. Już nie mogę, padam na pysk i jak widzę te pliki doc i pdf, kolejne cyferki i wykresy, to zbiera mi się na wymioty. Pisanie czegoś pod przymusem nigdy mi nie przychodziło łatwo ale teraz to już przesada  😕  🤦 Jacyś chętni?
Skok na bank w celu zdobycia owego miliona dolarów do przedyskutowania.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 września 2009 17:30
temat ci tak nie lezy? jak tak, to chyba mozna raz zmienic, albo sie myle. pisana na sile praca to zadna przyjemnosc 🤔
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 września 2009 18:58
Temat w sumie jest ok (w końcu sama go wybrałam  🤔wirek: ), lubię o tym czytać, wyszukiwać mniej lub bardziej pożyteczne informacje, ale samo przelewanie myśli na papier jakoś mi nie wychodzi. Ale,,, czas mnie goni, więc może jakoś się zmotywuję  🤔
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 września 2009 23:57
Przepraszam za post post postem, ale chcę żeby wątek podskoczył do góry  😉

Potrzebuję zrobić najbardziej prymitywny wykres w excel'u i zgłupiałam 🙁 Normalnie wstyd mi prosić o pomoc, kiedyś byłam całkiem niezła w te klocki, ale teraz nie umiem nic  :emot4:
Mam takie coś:

Chcę, żeby na poziomej osi były lata, na pionowej wartości, coś tym w stylu:

Wykres liniowy albo kolumnowy, bez różnicy.
Jak zaznaczyć zakres danych i serie (komórki/wiersze)?  😡
:kwiatek:
Ja mam Excela 2007. I jest prosto: zaznaczyć komórki, wstaw wykres, rodzaj wykresu, prawym na "obrazek", zaznacz dane - i pokazujesz zakres danych i zakres etykiety (tzn., jeśli komórki były zaznaczone, to zakres danych jest, trzeba tylko zaznaczyć komórki, w których jest etykieta, czyli w przykładzie: 2002-2009).
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 września 2009 15:39
Dzięki halo, :kwiatek:
Okazało się, że z jakiegoś powodu mój program nie czytał kilku wartości i dlatego dziwne rzeczy wychodziły, wpisałam je jeszcze raz i już jest ok. Tylko nie bardzo mam jak etykietę zaznaczyć, ale najwyżej jakoś sobie poradzę i dopiszę je w ... paint'cie  😁
Widzialam pare os po anglistyce na forum, potrzebne mi materialy do pouczenia sie na egzamin z literatury, :|Illustrate Edgar Allan Poe's aesthetic form of writing by referring to "The Raven"
dziekuje za pomoc z gory
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 września 2009 16:41
Freddie, mam jakieś notatki z lit ale nic tak konkretnego na dysku nie znalazłam  🙁
Potrzebuję tłumaczenia/interpretacji tekstu piosenki.
http://w964.wrzuta.pl/audio/83IxiIGUBt9/andrzej_sikorowski_-przyjaciel
http://www.nohavica.cz/_pl/tvorba/texty_pl/pisne/pritel.htm
Czy przyjaciel podmiotu lirycznego (w piosence jest p.lir czy autor?) umarł czy "odszedł" (w sensie, że przyjaźń się rozpadła) ?
my_karen   Connemara SeaHorse
11 września 2009 22:50
Widzialam pare os po anglistyce na forum, potrzebne mi materialy do pouczenia sie na egzamin z literatury, :|Illustrate Edgar Allan Poe's aesthetic form of writing by referring to "The Raven"
dziekuje za pomoc z gory

Freddie na kiedy to? bo ja jakbym pokopala po kartonach jutro to pewnie bym cos znalazla na ten temat, pamietam, ze zakuwalam to na egzamin, aczkolwiek moga to byc tylko moje luzne mysli... nie pamietam juz, dawno to bylo  😵 😁
na wtorek 🙁 to jest egzamin wstepny na magisterskie...
Poe nigdy nie byl moim szczegolnym idolem, a mam jeszcze sporo do zakucia, wiec ucieszylabym sie, gdyby mi ktos w tym pomogl  👀
my_karen   Connemara SeaHorse
11 września 2009 23:20
ok, obiecuję jutro pokopać w archiwum 😁 niczego nie obiecuje, ale moze znajde to o czym mysle  💡 🙂
dzieki  👍
Znacie może jakieś przykłady filmów/książek/seriali/spektakli itp. gdzie zło przyczynia się do tworzenia dobra?
busch   Mad god's blessing.
12 września 2009 10:57
"Faust" Goethego?
Oprócz tego pewnie cały nurt makiawelizmu. A z seriali mi na myśl "Dexter" przychodzi  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 września 2009 11:08
Opowiadanie "Mniejsze zło" Sapkowskiego  😉
busch   Mad god's blessing.
12 września 2009 11:12
Jeśli już wchodzimy w sferę opowiadań, to "Pieśń dla Lyanny" George'a Martina też się nada  😉
dzięki dziewczyny :kwiatek:,
Busch, Faust to pierwsze co mi wpadło do głowy ale szukałam czegoś jeszcze, ale kompletnie nie pomyślałam o Dexterze, który swoją drogą jest dobrym przykładem-takim jakiego szukałam. Jeszcze raz dziękuje, jeśli ktoś na coś wpadnie to będe b. wdzięczna 🙂 Im więcej tym lepiej... będę miała zajęcie na weekend 🤣
In.   tęczowy kucyk <3
12 września 2009 12:22
Jak opowiadania Sapkowskiego, to "Muzykanci" chyba też są całkiem niezłym przykładem (zasłona pęka -> zabijanie ludzi, którzy krzywdzą zwierzęta)
Potrzebuję tłumaczenia/interpretacji tekstu piosenki.
http://w964.wrzuta.pl/audio/83IxiIGUBt9/andrzej_sikorowski_-przyjaciel
http://www.nohavica.cz/_pl/tvorba/texty_pl/pisne/pritel.htm
Czy przyjaciel podmiotu lirycznego (w piosence jest p.lir czy autor?) umarł czy "odszedł" (w sensie, że przyjaźń się rozpadła) ?


pomożecie? :kwiatek:
jakoś nie mogę znaleźć jakie rowy oceaniczne są w Azji... pomoze ktoś?
:kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 września 2009 15:10
Hm, jak nazwa wskazuje rowy są raczej w oceanach, a nie na suchych lądach 😉
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3w_oceaniczny[[a]]
Mam do zrobienia zadanie. Niby proste a nie mam pomysłu:
Achilles biegnie z predkością 15km/h, a zółw 1m/s. Po jakim czasie Achilles dogoni żółwia jezeli w chwili początkowej znajdował się 200m za nim? Jaką drogę przebędzie w tym czasie żółw?

Chyba jakieś zaćmienie mam bo wzór znam ale... no nie moge.
Czuje sie jak kretyn 😤
Może ktoś podrzucić pomysł?

Już zrobione - jednak było proste 😉
możecie pomóc?-
jak rozdzielić takie mieszaniny:
ceton+woda,
woda+kreda,
benzyna+woda,
siarka+opiłki zelaza,
sól + pieprz,
jod+ węglan wapnia,
chlorofil A+ karoten ?
:kwiatek:
woda+kreda- filtracja
siarka+opiłki żelaza- magnesem
sól+pieprz- dodać wody(sól się rozpuści a pieprz nie), przesączyć i wykrystalizować sól
jod+węglan wapnia- rozpuścić w jodku potasu(płyn Lugola), to co się nie rozpuści to węglan wapnia
benzyna+woda- nie mieszają się więc rozdzielić rozdzielaczem
aceton+woda- jakoś nie mam pomysłu
chlorofil A+karoten znalazłam to:
[url=http://209.85.129.132/search?q=cache:GTrAX48PpQkJ:portal.wsiz.rzeszow.pl/plik.aspx%3Fid%3D7470+chlorofil+i+karoten+rozdzieli%C4%87&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl]http://209.85.129.132/search?q=cache:GTrAX48PpQkJ:portal.wsiz.rzeszow.pl/plik.aspx%3Fid%3D7470+chlorofil+i+karoten+rozdzieli%C4%87&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl[/url]
Ale chyba zbyt skomplikowane, bo to do szkoły co nie? więc musi być jakiś prostszy sposób.

edith: literówka 😡
Huginn   tu wpisać hasło?
15 września 2009 08:07
1. aceton+woda
sposób I (przyjmując, że woda jest "zanieczyszczona" acetonem)
przepuścić przez membranę o średnicy porów rzędu 10^-3 - 10^-1 mm, czyli przeprowadzić ultrafiltrację
membrana zatrzyma związek cięższy (aceton - 58 g/mol), a przepuści związek małocząsteczkowy, jakim jest woda (18 g /mol)
ultrafiltracja ma skuteczność do 65% usuwania chlorku sodu (36,5 g/mol) z wody, więc aceton też powinna usunąć  😉
sposób II (przyjmując, że aceton jest "zanieczyszczony" wodą)
mieszaninę osuszyć przy pomocy związku higroskopijnego
w tym celu
- mieszaninę niezbyt gwałtownie ogrzewać
- uzyskane opary para woda-aceton przepuścić nad naczyniem wypełnionym substancją pochłaniającą wilgoć (chlorek wapnia), a gaz niezwiązany (aceton) skierować do chłodnicy powietrznej (lub chłodnicy z płaszczem wodnym), skroplić i zebrać w odbieralniku
żeby było bardziej "efektownie" można zamiast chlorku wapnia użyć bezwodnego siarczanu (VI) miedzi (II) i obserwować wiązanie wody przez sól (zmiana zabarwienia kryształów w bezbarwnych na niebieskie, w czasie przechodzenia CuSO4 -> CuSO4 x 5 H20)

2. woda+kreda
przeprowadzić sączenie na bibule
uzyskany osad osuszyć

3. benzyna+woda
jak w poście Horsii
(tyle, że rozdziela się w rozdzielaczu lub przy pomocy rozdzielacza)

4. siarka+opiłki żelaza
j.w.

5. sól+pieprz
j.w.

6. jod+węglan wapnia
j.w.
ewentualnie - mieszaninę zamknąć w szczelnej kolbie i obniżyć ciśnienie aż do przejścia jodu w parę, uzyskaną parę schłodzić w innym naczyniu i przeprowadzić resublimację 

7. chlorofil A+karoten
rozpuścić w acetonie bądź mieszaninie aceton-toluen i przepuścić przez kolumnę z adsorbentem (rozdzielić z wykorzystaniem chromatografii kolumnowej)
Zgadzam się z powyższym, plus:
aceton z wodą po prostu przedestylować, temperatury wrzenia znacznie się różnią (56.5 stopnia dla acetonu), bez problemu można oddzielić to przy destylacji.

chlorofil A i karoten można rozdzielić tak jak pisze Huggin, ale też innymi metodami chromatografii, chociażby HPLC, czy TLC (ekstrakcja i analizowanie barwników roślinnych przez TLC to takie oklapane zadanie na laboratoriach z chemii) . Pytanie na ile musisz się w to wgłębiać  😉
3. benzyna+woda
jak w poście Horsii
(tyle, że rozdziela się w rozdzielaczu lub przy pomocy rozdzielacza)


dokładnie, przepraszam za głupi skrót myślowy 😉
kopiuje z "czytelni" to moze ktos tutaj tez mi pomoze 🙂

no coz... mam juz sieczke w głowie, wiec potrzebuje Waszej pomocy Voltowicze 🙂

jak niektorzy wiedza, pisze prace o rodzenstwie w tworczości Astrid Lindgren 🙂 temat bardzo wdzięczny, ale juz powoli kończą mi się pomysły...
Na pewno ktoś z Was czytał "Dzieci z Bullerbyn", "Braci Lwie Serce", "Lotte z ul. awanturników", "Emila ze Smalandii" lub "My na wyspie Saltkrakan" i pewnie moze podrzucic mi pomysły, których ja juz np nie znajduje.

POTRZEBUJE poopisywać relacje jakie zachodza w tych książkach między:
- rodzeństwo-rodzeństwo
- rodzeństwo- rodzice
- rodzeństwo- otoczenie(szkoła)
- rodzeństwo- inne dzieci
- dzieci- natura
- dzieci- tradycja

przychodza mi do głowy juz tylko takie oczywistości jak: opiekuńczość, troska czy to, ze starsze rodzenstwo robi za rodziców.

może ktoś może mi pomóc i powypisywać opisy tych relacji ?? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się