Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Było cos takiego na pierwszej volcie. Czyli problemy z zadaniami, obliczeniami, prezentacjami, tłumaczeniami... i tak daalej...

Moj problem to

W jakich utworach można znaleźć ten cel i znaczenie wędrówki bohatera?

# prowadzenie interesów handlowych połączone z fascynacją osiągnięciami cywilizacyjnymi i naukowymi Zachodu.

?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 listopada 2008 18:57
czyżby Wokulski z "Lalki" Prusa?
Wokulskiego kojarze raczej z wyprawami w kierunku Rosji itp.
za nic znalezc nie moge jakiegoś bohatera ktory na Zachód wędrował plus jeszcze ten handel i zainteresowanie

ale dzięki, za pomoc Opolanka 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 listopada 2008 19:23
Nie ma za co 🙂 Zapytam jeszcza mame, polonistką jest 😀
mnie takze wokulski przyszedl do glowy. poza rosja byl np w paryzu, ale ale przyczyna jego porduzy nie byla fascynacja swiatem, tekze robienie przez niego interesow podporzadkowane bylo innemu celowi...
ciec
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 listopada 2008 19:56
no niestety, też jak na razie nie mam innych pomysłów.
Może troche nie pasuje do tematu ale nie wiem gdzie zapytać a to tez potrzebne do szkoły.
Nie moge znaleźć (moze ktoś pomoże) przykładowego formularza PIT?
Prooooosze
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2008 18:43
google sie kłania

Przykładowe formularze PIT:

http://pit.wieszjak.pl/formularze.html

lub tu:

http://www.pit.pl/deklaracje-formularze/index.php
Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc z przygotowaniem wypowiedzi na angielski(prezentacja miasteczka,mniej więcej 1 strona a4 pisana 10)?Zależy mi,że by ta wypowiedź była poprawna,a osoba która miała mi pomóc niestety się wykruszyła.
opolanka
Takie tez znalazłam tylko własnie ich jest mnóstwo a ja nie wiem czy jest jakiś taki podstawowy?

Nie mam pojęcia na ten temat, wiec prosze o pomoc
Pitów jest bardzo dużo, musisz wiedzieć jaki (konkretny numer) potrzebujesz.
Z tego co pamiętam PIT-36 jest wypełniany m.in. przez osoby zatrudnione na umowę o pracę i nie posiadające własnej działalności gospodarczej.

Albido napisz coś więcej o tej prezentacji, na kiedy masz ją zrobić, jaki poziom angielskiego itp.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2008 20:37
każdy z PITów jest podstawowy w danej dziedzinie. Musisz napisać, co to za PIT - czego ma dotyczyć. Z resztą tam są wszystkie.

Tenm jest chyba tym, którym się każdy z nas (pracujących) rozlicza na koniec roku - ale nie pamiętam, jaki ma nr. Musisz poszukać. Nazywa się to jakoś jak PIT - rozliczenie od przychodu uzyskanego w danym roku przez podatnika
Opolanka, u mnie w pracy PIT-12 wypełnia się tylko, gdy pracownik spełnia jego warunki i chce aby pracodawca "wypełnił PIT-a rocznego" i złożył w jego imieniu do Urzędu Skarbowego.
Z tego co wiem, wypełniając PIT-12 nie można już przeznaczyć 1% np. na cele charytatywne.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2008 20:45
yegua nie jestem księgową, więc dokładnie nie poradze.
Opolanka, ja też nie. Również, nie znam czegoś takiego jak "PIT podstawowy", bo to zależy od tego, kto i co rozlicza. Nayomiast wśród rodziny i znajomych najczęściej widuję PIT-36 dla rozliczenia rocznego.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 listopada 2008 20:52
No i o to chyba chodziło ramires. Mnie rozlicza firma 😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
25 listopada 2008 21:36
Witam. Czy ma ktoś zadania z ekonometrii rozpisane na części pierwsze? Chodzi mi głównie o interpretację ze wskazaniem skąd były czerpane dane. Plisss, koło za 2 tygodnie 🙁
Dobra to ja mam problem z pewnym dość rozbudowanym zdaniem przy mojej pierwszej translacji. Brzmi ono tak:
McDonald's has launched a range of toys aimed at children as young as three to get round possible curbs on TV advertising wich is targed at youngsters.
Czy tłumaczenie McDonalds wprowadził na rynek zestaw zabawek kierowanych do dzieci w wieku od 3lat (TU ZACZYNA SIĘ MÓJ PROBLEM) ???aby ominąć możliwe ograniczenia reklam telwizyjnych, ???(TU SIĘ KOŃCZY) które są adresowane do dzieci.

Eeej nooo... Pomysłów mi braknie...

-okwiat
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 grudnia 2008 19:06
Potrzebuje waszej pomocy. Dosc pilnie potrzebne mi sa : GŁOWNE ZASTOSOWANIA CHEMII ORGANICZNEJ. Chodzi o samo wypisanie mi ich, ja reszte juz sobie ogarne. Bede baardzo wdzieczna z kazda pomoc!
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 grudnia 2008 19:31
martva ja znalazlam cos takiego w necie moze sie przyda
http://www.sciaga.pl/tekst/43241-44-chemia_organiczna
jak odzyskam swoj zeszyc z chemii a nei spieszy ci sie tak bardzo to pozniej ( jak odzyskam zeszyt) napisze ci je.
okwiat, moja wersja (niedoskonała):

McD wprowadził szereg zabawek przeznaczonych już dla trzylatków, by obejść ewentualne ograniczenia dotyczące reklam kierowanych do dzieci.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 grudnia 2008 19:51
Solina - dzieki wielkie! Jak odzyskasz zeszyt to bede baardzo wdzieczna za kazda pomoc i wskazowke co i jak 😉

I dalej niezmiernie prosze o pomoc w tym temacie innych Forumowiczow
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 grudnia 2008 20:34
organiczna to nasze zycie, trzeba troche tylko pomyslec 🙂

leki, srodki ochrony roslin, konserwanty, cala petrochemia, lakiery, farby, plastiki, chemia zywnosci, kleje, proszki do prania i takie pierdoly bez ktorych nie da sie zyc.
teraz ja potrzebuje pomocy 🙂
dyponujecie moze nagraniem, np filmem, programem szkockim?
ciec
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 grudnia 2008 22:45
a możesz trochę skonkretyzować?

ja cos bym mogła znaleźć, choć nie obiecuje
chodzi o nagranie rozmowy, minimim 3 minuty, w ktorej osoby posluguja sie szkockim akcentem.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 grudnia 2008 17:26
Hilfe! Czy ktoś posiada dane (albo wie, gdzie w internecie mogę je znaleźć) na temat współczynnika strawności i składników strawnych mączki mięsno-kostnej dla bydła, drobiu, koni i trzody??
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
11 grudnia 2008 14:41
mam prosbe do osob umiejących fizyke, mam na jutro zrobic dwa zadania nie bardzo wiem jak sie za to zabrac a mam malo czasu na zastanowienie sie , (kolezanka dzis z wielka laska dala mi kartke z zadaniami do skserowania 🙄 )
zad 1
przedmiot umieszczono w odleglosci x=16cm od soczewki skupiajacej. uzyskano obraz w odleglosci y=112cm. oblicz powiekszenie soczewki, jej ogniskowa oraz zdolnosc skupiajaca.
zad2
promien swietlny przechodzi z wody o wspolczynniku zalamania 1,33do powietrza. oblicz predkosc swiatla w wodzie. ustal cz jest mozliwe zjawisko wewnetrznego odbicia promienia swietlnego, ktory przechodzi z wody do powietrza. jesli jest to mozliwe oblicz sinus kata granicznego.
oraz 3 zadania abcd
1) obraz w zwierciadle plaskim powstaje dzieki zjawisku:
a. dyfrakcji
b. interferencji
c. odbicia
d. zalamania
2) w odleglosci 18cm od soczewki skupiajacej o ogniskowej 15cm powstal obraz:
a. pozorny, prosty, powiekszony
b. rzeczywisty, odwrocony, rowny przedmiotowi
c. rzeczywisty, odwrocony, pomniejszony
d. rzeczywisty, odwrocony, powiekszony
3) promien swietlny przechodzi przez pryzmat wykonany ze szkla i umieszczony w wodzie. po przejsciu przez pryzmat promien swiatla:
a. porusza sie w tym samym kierunku
b.porusza wie s kierunku prostopadlym do pierwotnego
c. odchyla sie o pewien kat od kierunku promienia padajacego na pryzmat
d. odbija sie od powierzchni pryzmatu zgodnie z prawem odbicia.

Nie cierpię wstukiwać takich rzeczy w klawiaturę, więc napisałam na kartce (i nawet zrobiłam konstrukcje 😉 )

Powiększy się po kliknięciu:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się