Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

mógłby mi ktoś podać po 1-2 przykładach wzorów strukturalnych:
wodorosoli
hydroksosole
soli podwójnych

lub wytłumaczyć jak się tworzy

:kwiatek: :kwiatek:
wodorosole to sole, które otrzymuje się z rekacji kwasów o liczbie wodorów > 1. to tzw. sole kwaśne, ich aniony zawierają atomy wodoru.

NaOH + H2SO4 ---> NaHSO4 + H20  -  powstaje wodorosiarczan (VI) sodu


hydroksosole  to sole, które mają w cząsteczce gr. hydroksylową (-OH). to tzw. sole alkaliczne, do otrzymania potrzebna jest zasada z liczbą grup -OH > 1

Ca(OH)2 + HCl ---> CaOHCl + H20  -  powstaje chlorek hydroksowapnia


sole podwójne to sole, które zawierają w cząsteczkach dwa różne kationy metali lub dwa różne aniony reszt kwasowych, np.

MgAl2(SO4)4  -  siarczan (VI) magnezu-glinu

AlSO4Cl  -  chlorek-siarczan (VI) glinu
dzięki, ale chodzi mi o wzory strukturalne

muszę dzisiaj skończyć a nie mam pojęcia jak się za to zabrać  🙁
strukturalne robisz zupełnie tak, jak przy innych związkach
rozpisz sobie substraty reakcji, zobacz, co gdzie podstawic, kieruj się wartościowościami pierwiastków i tyle.

ja dopiero za jakieś 1,5 h moge się pobawic w paincie, gdybyś jednak chciała 😉 
zostały mi do zrobienia takie:
-Mg(ClO4)2
-Na2HPO4
-CH3O2SO2
-As2S3
-Na2SO2O3
-Na2B4O7*10H2O
-NaHCO3
-MnCl2*4H20
-Na3PO4*12H2O

jak by ktoś miał chwilę, żeby się z tym pobawić, będę baardzo wdzięczna  :kwiatek: :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 listopada 2009 20:52


reszte sobie naprawde mozesz nawet wygooglowac...

jak ja chodzialm do szkoly to jakos sobie czlowiek dawal rade bez netu i forum  🙄

ludzie, inwestujcie w siebie, przeciez to nie boli!!!
tzn. np. na wikipedi są, ale całkiem inaczej zbudowane niż mam robić...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 listopada 2009 21:14
jak calkiem inaczej?
Active or passive :

Put the verbs in brackets into the correct form.

I can’t check it in the Internet at the moment – my computer          by my sister. (use)

My brother          these photographs in South America last year. (take)

Smoking            in public places. (allow)

Soft drinks and wine            at the party tomorrow. (serve)

The car          for a long time and it doesn’t work. ( not/use)

The food        in a minute. (serve)

The house          before I came. (clean)

The local authorities        a new swimming pool next year. (build)

Tom      to the cinema so we decided to go there to look for him. (go)

We share the duties in the house – shopping        by my husband. (do)

:kwiatek:
Daniela masz pw
nadal nie moge znaleźć jak zapisuje się hydrohsosole...
pierwszą część umiem, ale co zrobić z wodą  🤔

i jeszcze tych nie potrafię zapisać
CH3O2SO2
Na2B4O7*10H2O
NH4NO2
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 grudnia 2009 16:00
to pierwsze to chyba ci o (CH3O)2SO2 chodzilo?



w drugim narysuj sobie dwa jony Na+, B4O72- i naokolo 10 molekul wody

a azotan III amonu jako dwa iony, jeden NH4+ i jeden NO2-


woda w hydratach jest roznie wbudowana w strukure.
Kto mi pomoże uporać się z sortowaniem w Excel'u? Część mam już posortowaną (malejąco), ale myk polega na tym, żeby wyłowić osoby, które uzyskały określoną ilość punków z testu i jednocześnie określoną z rekrutacji. Nie umiem tego ogarnąć  🙇
Błagam mam zadany na jutro speech na angielski, a jeszcze go nie napisałam!

Możecie mi pomóc przetłumaczyć zdania? Błaaaaaagam :kwiatek:

1. Z tamtąd udamy się przez Złotą Bramę do wąskiej uliczki wzdłuż słynnej rzeki Motławy.

2. Obok portu, w którym zobaczyć można piękne statki, stoi Żuraw wodny. Dawniej służył on do załądunku i rozładunku statków.

Nie musi być idealnie tak, ale żeby sens był zachowany, pliiiiiiiiiiis...!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 grudnia 2009 21:42
fin, jakoś tak strasznie pokracznie  😡
1. Then we will go through the Golden Gate towards a narrow street that runs among the famous Moltawa river.
2. Next to the port, where some beautiful ships can be seen, there is a crane which used to serve for loading and unloading ships.

Dzięki, dzięki, dzięki, dziękiiiiiii! :kwiatek:  :kwiatek:
Już kończę speech, jutro zdam relację jaj mi poszło 😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 grudnia 2009 22:09
ja bym jeszcze dodała 'the Medival port crane' jeżeli chcesz podkreślic jak stary jest ten Żuraw 😉
Czy ten Żuraw nie ma nazwy własnej Krantor? 😡
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 grudnia 2009 22:47
według wiki Krantor to dawna niemiecka nazwa. ile w tym prawdy to nie wiem, bo ja Warszawianka z krwi i kości 😉
Speech przełożony na poniedziałek, więc mam więcej czasu. Czy któraś z Was mogłaby mi go z grubsza sprawdzić? Powiedziec co dodać / poprawić / zmienić, albo jakieś inne zabytki (nawet po Polsku) z Trójmiasta zaproponowac :kwiatek:

Nie umiem zrobić tak, żeby nie było cały czas We will / we can 😫 Jak to zastąpić?

I would like to take you to Tricity. We will start our journey on Dluga Street. It's main street of Gdansk which is situated in the city center. There we can see the Town Hall Spire and Neptune's Fountain. The Artus Court behind the fountain, used to be meeting place of merchants in 17th century.
Then we will go through the Golden Gate towards narrow street, that runs along Motlawa river. Next to the port, where some beautiful ships can be seen, there is a medival port crane. Long time ago people use it to load and unload commodity.
Later we will go to St. Mary's Church. It's the biggest church made of brick in whole world.
Next we can go by bus to Jelitkowo, seafront district of Gdansk. We will pass very popular residental block - one of the longest house in Europe. It's situated on Obroncow Wybrzeża Street and has about 860m long. We will leave our bus and continue tour on foot.
We will came to Sopot passing along coast. The longest polish molo is placed here. We will try to gen on the end of it.
Later we will manage northerly until we get to Gdynia city. There is pretty marina and also a harbor for hudge sailing ships. We can go to oceanarium and walk along Kosciuszki square. There we can buy souvenirs in little stores there. Nearby are also built recently Sea Towers - enormous office block, from which we can see awesome views [about 141m high].
For supper we will resort to Contrast Cafe (wiem, że nie nadaje się na kolecję, bo tam raczej tylko piwo, ale łatwe do opisania...) which is situated on the beach near marine museum and sailing academy.
At the end we can go to very famous Gdynia - Orłowo cliff.

Nie mam pomysłu jak to zakończyć 🙄

Wieeem, nie jest to wysoki poziom angielskiego, szczególnie gramatyka leży, ale nie chcę kombinować, bo jak zapomnę to się zatnę i będzie mi trudniej wrócić do myśli 🙄

Z góry przepraszam mieszkańców Trójmiasta za ewentualne błedy merytoryczne, ale nikt nie będzie sprawdzał detali :kwiatek:
Oto, jak ja bym napisała

We will start our journey on Dluga Street
Let's start our journey...

in the city center
i teraz zależy, czy piszesz po brytyjsku, czy po amerykańsku. Po amerykańsku center jest dobrze, ale Angole piszą centre

There we can see the Town Hall Spire and Neptune's Fountain
We can see the Town Hall Spire and Neptune's Fountain there
(lub, żeby się podlizac nauczycielowi - we can admire the beauty of Town Hall Spire and Neptune's Fountain)

there is a medival port crane
medieval

Long time ago people use it to load and unload commodity.
useD it

Later we will go to St. Mary's Church
Then we can visit...

one of the longest house in Europe
one of the longest buildings

and has about 860m long
and IS about 860...

We will leave our bus
then we will leave..

We will came to Sopot passing along coast
Dla mnie to zdanie trochę niezrozumiałe. Jesli Ci chodzi o to, że dojdziecie do Sopotu na piechtę wdłuż wybrzeża: We'll get to Sopot wandering along picturesque coast.

The longest polish molo is placed here
Polish - pisz z wielkiej litery

We will try to gen on the end of it
It is a must for every tourist to walk along it and listen to the sound of peaceful sea, so we won't be an exception and we'll try to reach the end of it.

There we can buy souvenirs in little stores there
wytnij there z początku

Bym zakończyła tak. I hope you'll spend time of your life admiring the beauty of Tricity. The breathtaking views and landscapes will make you to feel the desire to come back again

Cholerka. Przyszła do mnie sąsiadka i zaczęła błagać o pomoc w odrobieniu zadań z matematyki z zakresu funkcji liniowej i kwadratowej. Raźno wzięłam się do pracy. Wspólnie ogarnęłyśmy połowę, ale z czasem poległyśmy.
Może ktoś by mógł odciążyć mój humanistyczny umysł i zrobić Toto?
-->
Zad.1) Podaj wzór funkcji f(x) wiedząc, że osią symetrii wykresu jest prosta x=3 i do wykresu należą punkty A=(0;-1) i B=(4,3).

Zad. 2) Punkty A=(-1,-2), B= (2,1), C=(3,2) należą do wykresu pewnej funkcji kwadratowej. Podaj jej wzór.

Zad. 3) Ustal wektor przesunięcia, w którym obrazem wykresu funkcji f(x)= -4x2 jest wykres funkcji g(x)= - 4x2 (tutaj x jest do kwadratu)+ 10x + 11

Zad.4) Dana jest funkcja f(x)= x2 + mx + m - 2. Podaj wszystkie wartości parametru m, dla których:
a) osią symetrii wykresu jest prosta x=7
b) najmniejszą wartością funkcji jest -1
c) do wykresu funkcji należy punkt A=(0,3)
d) dla x <😉 funkcja jest malejąca, a dla x>0 funkcja jest rosnąca
e) po po przesunięciu wykresu o wektor = [2,-1] otrzymamy wykres funkcji g(x)= x2 - 3

Z góry dziękuję za pomoc :kwiatek:

a przy okazji, to w życiu nie przypuszczałam, że w niedzielny poranek, kiedy to cichaczem dostałam się do mieszkania, wparuje mi dziewcze z zeszytem od matematyki 
to tak w ramach 6.12?
zamiast Mikołaja? 😵
Potrzebuję pomocy jakiegoś kumatego humanisty... prooosze :kwiatek:
potrzebuje opmocy w zadaniu z matmy- na jutro na 8
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/matma.jpg?t=1260138326[/img]
(to są dwa równania- q i r )
trzeba wyznaczyc u i v oraz przyjąć założenia
<kwiatek><kwiatek>
Potrzebuję pomocy jakiegoś kumatego humanisty... prooosze :kwiatek:


nie wiem czy jestem kumata, ale raczej humanista 😉 a o co chodzi?
Już zrobione... dziękuję wszystkim za pomoc :kwiatek:
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
07 grudnia 2009 19:48


Pomoże mi ktoś z zadaniem 10? Pewnie jest banalne, ale jestem cienka z matmy :P Będę baaardzo wdzięczna :kwiatek:
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
07 grudnia 2009 21:08
Pomoże ktoś? Przepraszam za posta pod postem,ale to ważne
Najpewniej 2r
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
07 grudnia 2009 22:19
halo Ale jak do tego dojść?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się