Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 maja 2013 16:37
Ma ktoś chwilkę żeby pomóc mi z chemią (aminy, amidy, aminokwasy i cukry)  :kwiatek: :kwiatek:
Znacie kogoś kto udziela korków z chemii we Wrocławiu?


a co dokładnie potrzebujesz z tego ?
Mam dosyć nietypowy problem.
Otóż muszę wykonać jedną z trzech niżej wymienionych prac na biologię. Są to doświadczenia a ja niestety nie mam jak ich przeprowadzić i zastanawiam się jak to ominąć i który z tych trzech tematów będzie najłatwiej wykonać w domu przy pomocy podręcznika i internetu. Jeżeli byłby tu jakiś biolog i miał jakikolwiek pomysł albo chociaż by mnie nakierował byłabym ogromnie wdzięczna  :kwiatek:
infantil, ja bym wybrała temat I, zapraszam na pw, opisz co tam dokładnie potrzebujesz to spróbuję pomóc, robiłam kiedyś kilka doświadczeń z takiego tematu 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 maja 2013 17:58
jeżeli masz działki blisko siebie, to można wybrać temat nr 2, teraz ślimaków jest od zatrzęsienia, żeby porobić zdjęcia, a resztę w sumie też da radę zrobić w domu 😉 temat 2 też jest spoko 🙂 wg mnie łatwiejszy niż I 😀
Ja też bym wzięła temat nr 2. Wydaje mi się, że w internecie da się znaleźć informację jakie gatunki ślimaków żyją tam, gdzie mieszkasz. Zdjęcia i opisy też. Ewentualnie jak Ci się chce możesz w ramach spaceru pochodzić i poszukać.
Infantil- do 1 go musisz naprawdę zaprojektować doświadczenie, tyle, że banalne (dżdżownice lub bez i jak gleba wygląda), no i paćkać się i dotykać tych dżdżownic (blee). Drugie i trzecie jest opisowe, do części praktycznej wystarczy aparat i wio 🙂
Tylko gdzie ja w centrum Warszawy znajdę mchy lub paprocie... albo ślimaki  😵 Działki hmm.. park mam koło sobie.
infantil, przyjedź do Lublina, u nas ślimaków mnóstwo :P. Nawet pod szkołą kilka wczoraj widziałam. W parku powinny jakieś być, mchy i paprocie może też są 😉.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 maja 2013 17:35
infantil, w wawie, w odległości max 20 - 30 minut od centrum, jest masa miejsc dzikich. I mówi to osoba, która nie jest z Warszawy :P
Hej 🙂
Zwracam się do was z ogromną prośbą o przetłumaczenie mi tekstu naukowego http://pss.sagepub.com/content/early/2012/03/05/0956797611432497.extract
Tekst muszę przetłumaczyć do końca dnia i wysłać wykładowcy, pomyliły mi się daty i myślałam ,że mamy czas do 22, a nie zdążę tego zrobić bo muszę iść do pracy  :/ Czy znajdzie się ktoś, kto by mi pomógł ?
BŁAGAM
Pomocy! czy jest tu może ktoś studiujący politologię? Mam do napisania sporą pracę na temat konserwatyzmu współczesnego i nie wiem jak się za to zabrać. Odwdzięczę się za jakąś pomoc🙂
Muszę wypisać 15 obyczajów z Pana Tadeusza (np. rozrywkowy, miłosny itp.)
Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.. 🙁

pomogłaby mi jakaś dobra duszyczka?  :kwiatek:
mógłby mi ktoś sprawdzić esej 350 słów na kurs niemieckiego na środę? odwdzięczę się jakimś angielskim textem przy okazji.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 maja 2013 07:23
1248 to XII czy XIII wiek ?
13, tak samo jak 1999 to był 20ty...
nawet 1201 to XIIIw... 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 maja 2013 08:00
dzięki  :kwiatek: :kwiatek:

zwątpiłam , bo wg testu jest XIII wiek, w notatkach XII wiek, a w necie rok 1248  😁 dzięki 😀
potrzebuje pomocy kogoś kto ogarnia niemiecki  😉
czy to jest poprawnie przetlumaczone?

bis zu der Kreuzung- przez skrzyzowanie
über die Brücke- przez most
gehen sie fahren zimmer geradeaus- niech pan jedzie caly czas prosto

bardzo prosze o ew. korekte  :kwiatek:
über die Kreuzung
über die Brücke
fahren Sie immer geradeaus

CZY JEST NA SALI MATEMATYK?

Mam do obliczeni zadanie, dosyć trudne zadanie. W załączniku przesyłam plik.

Musze obliczyć bok a i b tego czarnego prostokąta. Te białe pomiędzy nimi to kwadraty. Prostokąty sa poobracane dwoma długościami.

Trzech studentów, pięciu maturzystów i kilka osób z mojej klasy odpadło. Mam nadzieję, że w revoltowiczach drzemie moc  🤣

Dodam, że zadanie na jutro, ewentualnie wtorek. Niestety zbyt póxno się obudziłam...
Err, a to 3.5 cm zaznaczone to do jakiej długości się odnosi? Czy też 35cm? Trochę niewyraźne to jest, rozpisz to lepiej to spróbuję- mam kupę własnej roboty i bardzo mi się nie chce  😁
To 35 cm, tak jakby zamknąć ta całą figure w kwadrat, to to byłby jeden jego bok 😉
Nie mam teraz siły tego liczyć, bo ciężko się liczy na kompie kwadraciki, a przy pomyłkach wychodzą bzdury, ale ja bym spróbowała wziąć któryś trójkąt równoramienny (prawy na dole może? Najkrótsze boki, najłatwiej policzyć) i pokombinować z przekątnymi, tak, żeby policzyć ile przekątnych wchodzi na przeciwprostokątną trójkąta. Przyprostokątne policzysz (po prostu licząc kwadraty), przekątna trójkąta to a pierwiastów z 2, prostokąta to pierwiastek z a2 + b2. Całość dla trójkąta równoramiennego podstawiasz do twierdzenia pitagorasa. To Ci da jedno równanie typu (xa2 + yb2 = zab). Policzenie całego długiego boku całej figury daje Ci drugie: na moje oko wychodzi 13a + 13b= 35 ale mogłam źle kwadraty policzyć. Z równania liniowego podstawiasz do kwadratowego, upraszczasz, wrzucasz w kalkulator (zakładając, że jesteś wygodna tak jak ja i Twój równania kwadratowe liczy- jak nie liczysz na piechotę deltę i resztę). Powinno wyjść. Powodzenia.
Pomocy!
Potrzebuję jakiejś prezentacji/stronki gdzie po ludzku, prosto byłby wytłumaczony metabolizm, konkretnie : fotosynteza - faza jasna i ciemna i fosforylacja cykliczna i niecykliczna. Nie mogę tego za bardzo ogarnąć, dosyć pilne bo sprawdzian jutro.
jak Ci pasuje po angielsku, to mogę Ci wkleić skan z Hortona, to jest łopatologiczny podręcznik, ale dopiero za jakieś 1.5h jak wrócę z biegania
To trochę późno, nie trudź się, ale dzięki za chęć pomocy 🙂 Spróbuję skupić się na Operonie i prezentacji kadowskiej.
Sprawdziłby mi ktoś, czy dobrze przetłumaczyłam kilka zdań na angielski? Dosłownie jest ich kilka, ale z językiem angielskim długo nie miałam nic wspólnego, a głupio mieć źle przetłumaczone zdania na dyplomie...  🙄
Angielski:

Czy mi się dobrze zdaje, że określenie "works for sale" w odniesieniu do prac artysty, czyli obrazów/rysunków nie jest właściwe?
Ja bym chyba napisała paintings and drawings for sale, ale też nie do końca o to chodzi, bo szukam jednego słowa. Artworks?

Również angielski:

Zna ktoś jakąś dobrą stronę internetową ze zwrotami angielskimi i translator? (z czego zwroty są dla mnie ważniejsze).
Chciałam sobie w ramach nudy przetłumaczyć książkę, a już na pierwszej stronie napotykają mnie trudności. Muszę powiedzieć, że mój stosunek do tłumaczeń zmienił się z "To będzie bułka z masłem.", poprzez "No cóż, tłumaczenie jest przecież jak żona. Albo wierne albo piękne.", aż do "Szlag.  Może spróbuję jakoś inaczej poćwiczyć angielski."  😁 Sens rozumiem, ale jak to zapisać by brzmiało dobrze i zgadzało się w miarę z oryginałem już jest większy problem  😉
Bischa   TAFC Polska :)
10 września 2013 22:04
Czy ktoś na pw, mógłby mi napisać niemieckie przekleństwa, ostrzejsze i mniej ostre (pilnie!)? Potrzebuję do piątku. Z góry dziękuję, niemieckim nieźle władam, ale przekleństw nie znam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się