COPD

BASZNIA, no ja też się zastanawiam jak latem będzie funkcjonował. Ale jestem dobrej myśli, na pewno będzie lepiej niż w warunkach poprzednich.
ed
Nie wiem czy to dokladnie w temacie, ale ja podaję swoim koniom humac. Wydaje się, że to bardzo fajny preparat.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 grudnia 2018 08:13
koniczkowaaa jest taki preparat typowo koński. Warto spróbować http://pokusa.org/horseline-respirol/
ed
Gniadata   my own true love
15 grudnia 2018 13:43
koński jest też ewentualnie mycosorb A
koniczkowaaa a napiszesz co znalazłaś?
ushia   It's a kind o'magic
17 grudnia 2018 11:08
dromy mają kombo - ziółka + mycosorb:
https://www.dromy.pl/DROMY-Kaslik-63-dni-Mycosorb-A-Alltech-R,p,33

glinikrzemiany tez wiążą mykotoksyny

zasadniczo preparaty dla drobiu beda ok i koni 😉
ed
koniczkowaa może tego spróbuj: http://proagris.pl/towar.1243.dolsorb.bm.1kg.html
Ja podaję Dolcell, ale moje obecnie bezobjawowe.
stosował ktoś ROKALE Pferdeboxenwohl - płyn do inhalacji oraz dezynfekcji stajni? Na padoku mam suchy balot, chciałbym go nim spryskiwać od czasu do czasu, a zastanawiam się na ile taka butelka wystarcza i jak jest z jej skutecznością
zielona_stajnia, koniczkowaaa jestem początkująca jeśli chodzi o astmę i szukam różnych środków wspomagających. Możecie mi coś więcej napisać o tych preparatach? Rzeczywiście są skuteczne? U mojej kobyłki po pierwszym incydencie astmy też remisja, ale wiadomo , że nawrót wchodzi w grę. Napisałam powyżej, że podaję Humac, jako osłonę i wspomaganie, ale te Wasze propozycje chyba są szczególnie dedykowana dla alergików?
Trochę z przymrużeniem oka. Z profilu FB Głęboki oddech (Flexineb). Co Wy na to wolnowybiegowcy? Zabieracie do stajni? 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 grudnia 2018 07:10
Izydorex masakra. I takie coś zamieściła firma celująca we właścicieli kaszlakow.
No co zabierzesz konia do stajni,koń zacznie się dusić ... Będzie trzeba nakupować suplemencików  😉
Trzeba zabrać konika do stajni gdy marznie i gdy konik zacznie się dusić należy zakupić dla niego flexineb za 3150 plus vat.
Dziwi mnie brak komentarzy pod postem. Czyżby usuwali?
Ja sobie też nie wyobrażam jak bym miał konia wywalić na taką pogodę na 24/h.
Teraz miałem styczność  😉 z kaszlakiem, nie zdiagnozowany. Po trzech dniach przyjechał wet, osłuchał, po oglądał powiedział że nic nie ma, normalnie zdrowy koń.  😀
Gniadata   my own true love
23 grudnia 2018 15:08
jest tu ktoś, kto podawał Equinox Respiratory Formula więcej niż jedno opakowanie w ciągu?
moja kobyła dostała całą tą kurację, tylko że zgapiłam moment kiedy nam się skończyło. jutro dostanie od nowa - z równo tygodniową przerwą. podawać znowu w tym trybie 5x20ml, 10x40ml i 10x100 ml czy mogę tak jak jest tam opisane dla dalszego podawania 50ml na dobę i tez będzie działało jak należy?
Jak dla mnie, ten equinox, to zwykły olej. Kaszlaki u mnie to dostawały i nie było żadnej różnicy, oprócz zawartości portfela.
Jak dla mnie, ten equinox, to zwykły olej. Kaszlaki u mnie to dostawały i nie było żadnej różnicy, oprócz zawartości portfela.


No troszkę podrasowany ,ale fakt nie daje więcej niż zwykły olej lniany ( moim skromnym zdaniem  😉 )  w sumie prawda taka ,że to stopniowe zwiększanie wygląda jak zwykłe wprowadzanie do żywienia oleju lnianego,więc jeśli układ pokarmowy konia jest przyzwyczajony do oleju lnianego to lałabym od razu 100ml
Gniadata   my own true love
23 grudnia 2018 21:39
no to ja wierzę w tej kwestii (no i nie tylko w tej) mojej lek wet prowadzącej, która wspominała o badaniach potwierdzających skuteczność NNKT zawartych w tym preparacie 😉
i generalnie u mnie póki co - sprawdzał się, może przypadkowo a może nie, ale efekt był.
Wy chyba za dużo pieniędzy macie 😉 jak kupujecie preparaty patrzcie ile jest substancji czynnej, co tam jest i na co działa.  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 grudnia 2018 19:23
[quote author=Zdrowykoń link=topic=138.msg2831970#msg2831970 date=1545380878]
Ja sobie też nie wyobrażam jak bym miał konia wywalić na taką pogodę na 24/h.
[/quote]
Przyjmę ostrzega za nieregulaminowy post na klatę. 
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
no to ja wierzę w tej kwestii (no i nie tylko w tej) mojej lek wet prowadzącej, która wspominała o badaniach potwierdzających skuteczność NNKT zawartych w tym preparacie 😉
i generalnie u mnie póki co - sprawdzał się, może przypadkowo a może nie, ale efekt był.


to napisz wetce czy masz dawać 100ml czy 20 ml ( od początku ) napewno Ci odpowie i będziesz wtedy wiedziec  😉
Gniadata   my own true love
25 grudnia 2018 20:30
Zdrowykon pięknie dziękuje za troskę o stan portfela, ale następnym razem prosiłabym o powstrzymanie komentarzy jeśli nie masz nic ciekawego do napisania 😉

RatinaZ nie zwykłam zawracać jej głowy tego typu pierdołami.
to jak pierdoła to lej 50ml ...a co tam  😉
[quote author=Zdrowykoń link=topic=138.msg2831970#msg2831970 date=1545380878]
Ja sobie też nie wyobrażam jak bym miał konia wywalić na taką pogodę na 24/h.

Przyjmę ostrzega za nieregulaminowy post na klatę. 
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
[/quote]
Ty to się nad tymi koniami to w ogóle znecasz bo ty... ich w ogóle nie chowasz  😂
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 grudnia 2018 23:31
drabcio, nawet czasem tych zdrowych.  A co.  Niech się pochorują!!
ktoś  może stosował ? jest informacje, że testy były.

https://sklep.pokusa.org/pl/p/HorseLine-Respirol-1200g/316
Coś Nam wątek ucichł...ale w sumie to super ,bo to oznacza ( mam nadzieję,że koniki czują się dobrze 🙂 ) A przychodzę z potrzebą: szukam wszelkich naukowych opracować dotyczących powysiłkowego krwawienia do płuc u koni. Wszelkie linki lub skany bezcenne.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się