COPD

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 kwietnia 2021 10:41
W internecie by natrafić, dotrzeć lub być zalanym foliarskimi treściami dotyczącymi wielu tematów, nie potrzeba zdrowegokonia. Ludzie posiadają swoje rozumy, jak ich używają jest ich osobistą sprawą. Jeśli ktoś ma ochotę by "mózg wypadł" to ZK nie jest mu do tego potrzebny. Dlatego uważam, że ten ban był niepotrzebny bo tak na prawdę wniósł niewiele.
Akurat mi nieco utrudnił kontakt z ZK, by w czasie zbanowania pisałam do niego w/s docelowo 4 koni. Nie odczytał wiadomości, nie doczekałam się odpowiedzi, w międzyczasie jeden z koni wrócił na steryd, a drugiemu wraz ze wzrostem temperatury znacznie się pogarsza, a że ma guza przysadki o sterydzie nie ma mowy by podać. Także tak ...
Udało mi się jakiś kontakt dostać, jestem bardzo zobowiązana 🌷 jednak całe to zamieszanie na covidowym wydłużyło ewentualną pomoc tym koniom w czasie bo mój wet, z którym już rozmawiałam na temat wlewów, wyjechał na majówkę i muszę czekać, a mogliśmy już działać.
<b>ZdrowyKoń</b> dostał bana nie za ten wątek, tylko za wątek koronawirusowy. Moderatorstwo zdecydowało się na ten krok, bo szerzył ewidentne kłamstwa, spiskowe teorie i oszustwa, które mogły któregoś dnia doprowadzić do jakiejś tragedii. Zniechęcał ludzi do szczepień z powodu choćby zatorów poszczepiennych, które mogą się tworzyć przy każdym wzmożonym procesie produkcji czerwonych krwinek podczas odpowiedzi immunologicznej. Zatorów, które zdarzają się kilka razy częściej z powodu zakażenia Covidem niż szczepienia.<br>
Decyzja o banie poszła chyba po wstawieniu filmiku z "wyznaniem ratownika", który został od razu zmiażdżony z powodu ewidentnych kłamstw, prawdopodobnie podstawionego ratownika, którym możliwe, że był producent tego filmiku i kompletnego szurostwa a la "robione są tylko te testy (nikt nie robi testów RT-PCR), leją do nich sól fizjologiczną i 90% jest dodatnich przez błędy testów". Tych testów w szpitalu w moim mieście się już praktycznie nie używa od jakichś 8 miesięcy, bo były tak wadliwe. Każda osoba z tym testem dodatnim jest kierowana na RT-PCR. I takich szkodliwych artykułów i filmików on tam wrzucał dziesiątki, nawet mimo braku jakichkolwiek odpowiedzi na nie, bo wszyscy go już poignorowali.<br>
Według mnie przy szkodliwości tych fake newsów, jakimi on tam spamował była to jak najbardziej odpowiednia decyzja. Był proszony co najmniej kilka razy o niewrzucanie tam tych fake newsów. Dzięki takim osobom Ameryka ma teraz to, co ma, czyli protesty o obowiązek noszenia masek, bo "państwo chce ich udusić". -_-

Sivrite,

Czyli to nie moderacja tylko cenzura.
Bo jeśli czegoś nie można krytykować, nie zgadać się, to to nie jest nauka tylko sekciarstwo/ideologia polityczna.
Ja też zniechęcam do szczepień a tej "szczepionki" to już wo ogóle, nie nosze i nie pozwalam dzieciom zakładać maseczek przy czym chodzę wszędzie i normalnie. Też przemawiają do mnie bardziej badania o większym ryzyku zatorów przy sztucznej modulowanej odpowiedzi immunologicznej niż zatory, które mogą zdarzać się z powodu koagulacji czerwonych krwinek dookoła białych choćby dlatego, że już 2 dekady temu udowodnił to lekarz medycyny prowadzący swoją klinikę pediatryczną w USA na dzieciach zaszczepionych- cała dokumentacja z twarzami z urazami poszczepiennymi + mmr do tego.

A każdy ma swój rozum - nie zgadzam się-to nie stosuję. Na tym polega wolność. Nie można chronić ludzi na siłę w imię tego, że nam się wydaje, ze wiemy lepiej, mamy rację, bo za chwilę to trzeba będzie państowy egzamin zdawać przy zakupie żyletek.

To się zaczyna robić forumu komunistyczne jak Fb. Każda opinia jest dozwolona o ile zgodna z naszą🙂

ZNP też teraz powinno zostać zbanowane z przestrzeni publicznej wg. re-voltowej logiki moderowania bo wyciekły informacje o tym, że teams, na którym dzieciak się zdalnie uczą zbiera ich dane i AI to przetwarza, i są unijne projekty aby za jakiś czas nauczyciel przed ekranami zastąpić AI - czyli awatarami po prostu. I to już nie są teorie spiskowe, tylko normalnie toczące się projekty prowadzone przez firmy IT na danych zbieranych od nas wszystkich.
No i się nauczyciele teraz obudzili i by chcieli porotestować ale nie mają jak bo powrót do szkół oraz potem wakacje🙂
A nie da się użytkownika "odbanować"?
[może głupie pytanie, nie znam się kompletnie na kwestiach technicznych z tym związanych]
Ale Wy sądzicie, że system nie będzie się bronił za wszelką cenę? 🤔
Ja też zniechęcam do szczepień a tej "szczepionki" to już wo ogóle, nie nosze i nie pozwalam dzieciom zakładać maseczek przy czym chodzę wszędzie i normalnie.
Aha, czyli Ty "swoim" dzieciom (bo one tez powinny mieć prawo do swojej opinii) możesz zabraniać noszenia masek, bo żyją pod Twoim dachem, ale moderatorzy "swoim" użytkownikom na swoim forum nie mogą zabraniać wyrażania jakichś konkretnych opinii. 😀
Ale jasne, to na forum jest spisek, cenzura i komuna. xD
To jest właśnie niezrozumienie wolności słowa. Tak, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, ale też każdy ma prawo tego nie chcieć słuchać i nie chcieć tego na swojej prywatnej stronie internetowej. Internet jest duży, ma prawo głosić te teorie gdzie tylko chce i macie prawo go słuchać przecież. Nikt Wam nie zabrania się z nim kontaktować, nikt Wam tego nie utrudnia. Ale też nikt nie ma obowiązku udostępniać swojej prywatnej witryny na potrzeby czyichś wolności.
Opisałam swoje rozterki w wątku "Nie ogarniam" i już nie będę tutaj spamować, sorki.
Sivrite, tylko to nie jest prywatna strona modów. Czy właściciel strony kazał go zbanować? Bo może czegoś nie doczytałam.
Tak jak państwo nie jest prywatnym grajdołkiem Sejmu, a jednak to oni ustanawiają prawo, bo zostali do tego powołani. Na Facebooku też nie banuje Zuckeberg. Decyzja została podjęta przez więcej niż jednego Moda i z tego co widzę, nie została przez żadnego publicznie podważona.

Tu link: https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/103024/166/#post2971509
Daję go normalnie, bo coś linkowanie się rozpierdziela...
Ja rozumiem bulwers na takie poglądy bo sama mam odmienne ale ludzie są różni i każdy ma prawo do swojego punktu widzenia. Nawet jeśli nas ten punkt widzenia wkurza. Nie zauważyłam, żeby zdrowy koń namawiał gdzieś kogoś do czegokolwiek, jego posty to raczej "alternatywne informacje", nigdzie nikogo nie obraza, nawet nie pisze w jakimś agresywnym tonie. Nie wiem dokładnie co pisał w wątku covidowym ale te kilka postów co widziałam to raczej były wrzutki swojego punktu widzenia i materiały je popierające a nie krucjata i namawianie kogokolwiek do czegokolwiek. Być może jeśli robił tam większy bajzel to można go było jakoś tam uciszyć albo moderować posty. Uważam, ze trwały ban to za dużo bo tak czy inaczej inernet jest pełen bzdur i jeśli ktoś chce w nie wierzyć to i tak je sobie znajdzie, a jak nie chce to nawet jak mu stu zdrowych koni napisze swoją wizje świata to i tak w nią nie uwierzy. Poza tym z forum korzysta raczej stała rzesza użytkowników i raczej każdy ma wyrobiona opinie na temat większości wieloletnich użytkowników, na zasadzie czy warto ich sluchac czy nie. A jak kogoś takie treści wyjątkowo wkurzają to zawsze może zignorować
Vaille, a ile godzin zmarnowanych przez moderatorów daje im prawo do zbanowania kogoś? Ile moderowanych wiadomości? Ile uciszeń? On w samym wątku koronawirusowym dostał kilka uciszeń. Miał wielokrotnie moderowane posty i wielokrotnie moderatorzy musieli sprawdzać zgłoszenia na jego temat. Piszesz, że "można było moderować jego posty". Według mnie to jest decyzja ww. moderatorów, bo nie mnie rozporządzać ich czasem, a zmarnowali go naprawdę dużo przez te lata. Po każdym uciszeniu po prostu wracał z powrotem. Bana dostał w końcu za spamowanie komuś skrzynki pocztowej, tego się już nawet nie da zignorować na tym forum. A raczej nie zgłosił go nikt, kto miał ochotę z nim rozmawiać.
Jak ktoś nie chce kogoś czytać, to daje mu prywatnie bana i tyle. Jeśli ktoś uważa kogoś za trolla, to go ignoruje i nie karmi i troll się przenosi. Ot cała filozofia. Jak nie czytam Romka, to do jego wątku w ogóle nie zaglądam, a nawet jak zajrzę to wiem, że tam zawsze będzie to samo 😉
<br>
Aha, czyli Ty "swoim" dzieciom (bo one tez powinny mieć prawo do swojej opinii) możesz zabraniać noszenia masek, bo żyją pod Twoim dachem, ale moderatorzy "swoim" użytkownikom na swoim forum nie mogą zabraniać wyrażania jakichś konkretnych opinii. 😀<br>

... A to nie jest tak, że własne dzieci więc wychowuje zgodnie ze swoimi przekonaniami bo są częścią danej rodziny.
To jest przykład tak od czapy, że ciężko zrozumieć jak myśli. To tak jakby ktoś zabraniał komuś posyłać dzieci np. do kościola, bo przecież one muszą mieć wolność i swoje zdanie...

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tu w tym wątku ten człowiek realnie pomógł paru osobom tymi swoimi niemodnymi teoriami i nigdy nie polecał robienia czegoś samodzielnie ale odsyłał do weterynarzy.

Zbanowanie go za nierządowe poglądy i to jeszcze z wątku towarzyskiego to jakiś absurd osranych ze strachu jest.

Ja tylko tak przypomnę, że nie tak dawno w sumie w ujęciu istnienia mowy pisanej medycyna akademicka (ta naukowa itd.) nakazywała opryskiwanie dzieci DDT... i też zakazywano rodzicom sprzeciwu pod groźbą kary i kary tłumu...
Więcej dystansu po prostu.. bo jak pokazuje historia to częściej nieposłuszeństwo obywatelskie a nie - posłuszeństwo, chroniło przed eksterminacją całych narodów.

Dziewczyny , mam pytanie, jaką paszę dawać kucowi z RAO, żeby przytył, i żeby nie popłynąć z kasą, bo niestety bardzo z nią teraz krucho 🙁
No dobra, Wy tu pierdu pierdu a tymczasem mój koń po drugim wlewie odzyskuje siły i drugą młodość. Oddycha głęboko spokojnie i bez wysiłku. Chętnie się rusza, nie muszę już robić co chwila przerw bo brak mu tchu. W boksie żwawy. Jest fajnie a jeszcze dwa wlewy przed nami 🙂

Zdrowy Koń jest zbanowany, w razie gdyby ktoś potrzebował pomocy to śmiało można pisać do mnie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2021 11:17
Ja w wątku o koronawirusie zostałam przez ZK wielokrotnie OBRAŻANA, bo tak ZK robi jak mu się pokaże, że to, co mówi to kłamstwa i manipulacje. Jak się ZK postawi pod ścianą merytorycznych argumentów, to mu żyłka pęka.

A teorie spiskowe są niebezpieczne. Jest część ludzi nie wykształconych lub naiwnych l, niewiedzących jak robić fact checking, nieumiejących odróżniać źródeł, wyciągać wniosków.
Jawne tolerowanie kłamstw i manipulacji jest pośrednim przyczynianiem się do cudzej tragedii.

Jawne tolerowanie kłamstw i manipulacji jest pośrednim przyczynianiem się do cudzej tragedii.

Strzyga,
Od kilku lat tolerujemy nasz rząd, to i ZK możemy 😉
No tak, tylko że rządu zbanować nie możemy, nie ma takiego administratora, który wszystkie nasze zażalenia przyjmie i udupi tych "rządzących" 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2021 14:57
Megane, świetny pomysł >__>
Megane w punkt 😍
kogo do RAO na już w okolice Wrocławia? Dr Biazik ma byc dopiero za 1,5 miesiaca a u konia fatalnie....) poszedł na 24 na dwór zamiast lepiej to gorzej......wydolnościowo dramat...
cudmucha, do dr Biazik na już moźna podjechać do Przewoza do kliniki, bo raz w tygodniu ma dyżur.

Perlica, a na miejscu nie mamy specjalistów???koń raczej nie jeżdzący więc temat ciężki do ogarnięcia ,mam zalecenia od Dr Biazik ale też mówiła żeby ktos przyjechał kontrolnie bo może trzeba mocniejszych środków....
cudmucha dr. Marta Rykala
kitty, dzięki
Czy kojarzy ktoś weta, który mógłby wykonać wlewy z dmso w świętokrzyskim? Gdyby ktoś miał jakiś kontakt, to bardzo proszę o PW 🙏
Dla osób zainteresowanych efektami wlewów (i dla niedowiarków 😉 )
Jesteśmy z moją klaczą dwa tygodnie po ostatnim wlewie, osiem tygodni po rozpoczęciu terapii. Przypomnę, że zaczynałyśmy z poziomu duszenia się w spoczynku i kompletnej niewydolności fizycznej, nawet stęp w ręku był trudny.
Od trzeciego dnia po pierwszym wlewie klacz jest w pełni wydolna fizycznie, nadmiernie szybkiego męczenia się brak, duszności brak, reakcji na alergeny brak. Jeżdżę wszędzie - po lasach w okresie pylenia drzew, po polach i łąkach w okresie pylenia traw, w obu przypadkach zero reakcji (w poprzednich latach było to niemożliwe - klacz nawet na spacerze w ręku dostawała takich duszności w kontakcie z pylącymi roślinami, że nie była w stanie iść stępem...). Nie dostaje żadnych leków wspomagających układ oddechowy, rzecz jasna żadnych sterydów, nic nie jest potrzebne. Odmłodniała fizycznie i psychicznie o kilka lat.
Organizm jeszcze się oczyszcza - glut z nosa jeszcze po jeździe jest, ale jego ilość maleje z dnia na dzień, podobnie kaszlu prawie już nie ma. W ciągu tych ośmiu tygodni ilość gluta, która wylała się z konia, powinna być chyba podana w litrach. Było chyba wszystko - glut biały, żółty, zielony, pomarańczowy, były zakrzepłe kawały wylatujące przez nos, a nawet kawały flegmy wypluwane pyskiem...
Także gdyby ktoś miał wątpliwości, czy to działa - tak, działa. Samopoczucie i wydolność mojego konia są tego najlepszym dowodem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 maja 2021 07:21
Murat-Gazon, Gratuluję! Serio, cieszę się 🙂 Oby jak najdłużej tak zostało. My jeszcze nic nie robiliśmy, trochę i mi i koleżance się pogmatwało parę innych spraw dookoła, ale plan jest i będziemy te wlewy robić. Mój koń ma najgorszy sezon jak do tej pory, wczoraj pierwszy raz w życiu kaszlnął dwa razy aż z pierdem 🙁
zembria, dzięki!
Mam nadzieję, że zostanie 🙂
A nawet jeśli musiałabym robić serię wlewów co rok, to zrobię w radosnych podskokach 🙂
usunięty
25 maja 2021 09:34
Cześć

U nas wlasnie zdiagnozowana astma, alergicznie wyszły roztocza + tymotka. Broncho pojazała zalegający w oskrzelach śluz, raczej gęsty, koń ma problem z wykrztuszeniem go.

Jeśli ktoś zna weta na dolnośląskie / wielkopolskie / lubuskie, który już robił wlewy to poproszę info na priv.

Dużo zdrówka dla waszych koników!
Cześć

U nas wlasnie zdiagnozowana astma, alergicznie wyszły roztocza + tymotka. Broncho pojazała zalegający w oskrzelach śluz, raczej gęsty, koń ma problem z wykrztuszeniem go.

Jeśli ktoś zna weta na dolnośląskie / wielkopolskie / lubuskie, który już robił wlewy to poproszę info na priv.

Dużo zdrówka dla waszych koników!


Wiadomość wyżej należy do mnie, nie całkiem wiem co się stało z kontem - pewnie przez to że założyłam je jeszcze na starej wersji.
[Jeżeli znacie kogoś, kto zrobi wlew dsmo w okolicy Warszawy to bardzo proszę o kontakt
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się