COPD

Czy u kogoś ostatnio była dr. Kulesza, aby określić na co jest koń uczulony? Mam pare pytań
czy ktoś ma może ten koński nebulizator? Inhalator ultradźwiękowy dla koni Air-one
Jest ponad 2tys tańszy niż Flexineb

[url=https://www.praxisdienst.pl/pl/Vet/Narzedzia/Leczenie+i+pielegnacja/Inhalatory+dla+zwierzat/Inhalator+ulradzwiekowy+dla+koni+Air+one+zasilanie+sieciowe+konie+goracokrwiste.html?cur=6]link do produktu[/url]

(chyba nie umiem skrócić linka)
Epikea, - do skrócenia zabrakło zamknięcia pierwszego nawiasu - po wpisaniu = link potrzebny jest jeszcze ] Między nawiasami jakiś tekst, żeby się dało w niego kliknąć - ten tekst się wyświetli.
[url = link]blablabla[/url] i wtedy będzie git 😉
keirashara, próbowałam poprawić, ale to nasze nowe forum ma jakiś problem z kodowaniem…. Nawias był, ale to i tak nic nie dalo
Gillian   four letter word
05 maja 2023 21:43
Próbowałam to poprawić ale nie działa, może przez https 🤔
A tak? klik ?
Gillian   four letter word
06 maja 2023 09:15
O, no tak :-)
rudziczek   Małe i duże.
06 maja 2023 12:40
Epikea Rozmawiałam z przedstawicielem tej firmy na Cavaliadzie (bardzo przystojny francuz😉 To odpowiedź na flexineb, działa na tej samej zasadzie, podobno jest równie skuteczny. Też ma zużywalne pojemniki na lek ale części zamienne mają być tańsze i łatwiej dostępne. Maska ma rozmiar uniwersalny. Ja mam już flexineb, więc się nie skuszę, ale przyznam, że wygląda interesująco.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 maja 2023 13:29
A ja chciałabym się pochwalić, że nadal mamy w spoczynku 9 oddechów na minute 😍 Koń pierwszy raz od 15 miesięcy, od 3 dni nie dostaje sterydu wziewnie. Trzymajcie kciuki, żeby ten stan się utrzymał!
BUCK   buttermilk buckskin
10 maja 2023 16:11
🤞🤞
witam Wszystkich!
Dołączam do zacnego grona właścicieli koni z astmą /COPD.

O swoim przypadku moge napisać: klacz obecnie 16 lat, waga ok 450kg, w 2019 pojawiła sie alergia na tle skórnym, testy alergiczne wykazały alergię na kilka rzeczy które sa w kurzu (roztocza, grzyby), meszkę i muche domową 🤣 i bądź tu koniem.

Wdrozone było odczulanie i do 2021 roku spokój,.
2021 wiosna i atak dusznosci. 2022 to samo na wiosnę - zmiana stajni na wolnowybiegowa, moczone siano, ale potem i w sierpniu - atak na tyle mocny ze rozważana była podróż do kliniki, ale naszczeście leki pomogły.
Endoskopia wykazała wydzielinę zalegającą dosłownie wszędzie.... tyle tego było, ze koń po prostu chrumkał jak świnka.
Od tego czasu: zmiana stajni na stajnie angielską z parowanym sianem, stajnia mniejsza bardziej kameralna, zamiast słomy ścinki tektur, i na wiosne znowu atak - ventolin, alvesco, inahalcje, przy głebokich oddechach +20 praktycznie codziennie.
Od dwóch tygodni sianokiszonka, inahalcje solą hipertoniczna, ale oddechów mniej +14. Ruch 4-5 razy w tyg.

Jestem bardzo pozytwnie nastawiona do sianokiszonki , ale za krótko by powiedzieć czy efekty będą wow. Najgorszy okres pylenia minał, więc możliwe ze złożyło sie kilka czyanników na poprawę samopoczucia.

miłego dnia!
Mada, jak wyglądała alergia skórna? Tylko na podstawie skórnej robiliście testy?
lenalena,
Nie mogę znaleźć zdjęcia ale była jakby cała w takich ciapkach/kropkach.na początku myślałam , że grzyb i wet także ale zostało to wykluczone - zostały pobrane zeskrobiny i badanie .
I na tej podstawie krew została pobrana do badania i wyszła alergia.
W tym roku robiłam na nowo test alergiczne i o dziwo nie wyszło nic 🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 maja 2023 21:00
My z kucykiem Księciem w tym roku sprawdzamy haloterapię i po pierwszym cyklu 5 zabiegów jestem zachwycona.
Odstawiłam leki przed rozpoczęciem i wezwałam weta na wizytę, żeby nie mieć wątpliwości jaki jest stan kucyka.
Zrobiłam też kontrolę 5 tyg po i jest naprawdę super.
Dostaliśmy zalecenie, żeby powtarzać co miesiąc.
lusia722,
A jak wygląda proces ? Urządzenie można wynająć ?
Coś o tym słyszałam ale jesscze nie widziałam "na żywo"
Ten inhalator Air-one jest ultradźwiękowy - na wszystkich ulotkach sterydów wziewnych piszą aby nie inhalować ich ultradźwiękowymi inhalatorami.
Szkoda, bo byłabym zainteresowana takim sprzętem..
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 maja 2023 22:38
Mada, Tak, na pomorzu ma fizjo Aneta Worontkiewicz z Końskiego Zdrowia i właśnie od niej wypożyczam.

Urządzenie jest lekkie i ciche, ale trzeba mieć źródło prądu.
Stawia się je przed koniem, ustawia się program, wsypuje sól do "młynka" i w miarę upływu czasu dosypuje się jej.

haloterapia.jpg haloterapia.jpg
lusia722, bardzo ciekawa sprawa, chciałabym przetestować na swoim koniu działanie haloterapii. A może urządzenie dla ludzi nadawałoby się do użytku na koniu?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2023 07:42
lusia722, A jesteś w stanie powiedzieć czym się to tak realnie różni od inhalacji solą fizjologiczną z nebulizatora?
rudziczek   Małe i duże.
17 maja 2023 07:43
ewelin_n Air-one i Flexyneb to nie są inhalatory ultradźwiękowe. Aerozol powstaje w wyniku drgań miedzianej blaszki, a nie ultradźwięków.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 maja 2023 10:33
zembria, Tak, różnica jest spora.
Dlatego, że Książę mimo nebulizacji lekami, podawaniu leków wykrztuśnych oraz sterydów zawsze miał trochę wydzieliny, której za groma nie mógł się pozbyć. Bardzo ciężko u niego u odruch kaszlu i ma tą wydzielinę bardzo gęstą.

Postanowiłam spróbować haloterapii, bo ma cushinga i nie możemy sterdów nadużywać.
Po zakończeniu 5 dniowego cyklu byłam rozczarowana, bo z innych koni już w trakcie leciały gluty, a u kucyka nic.
Moja fizjo powiedziała, że być może on tej wydzieliny nie ma.
Ale po kolejnych dwóch dniach zaczęły wypływać gluty takie budyniowe.

Z tego co powiedział mi wet to ta sól medyczna podczas haloterapiia dogłębniej penetruje organizm i silniej oczyszcza.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2023 10:49
lusia722, Bardzo ciekawe, musze sobie popatrzeć na to. Dzięki.
Dzień dobry.
Wychodzi na to, że muszę zmienić zioła - mieszankę ziół , i zacząć stosować pojedynczo. Myślę o miodunce na sam początek . Z właściwości wynika, iż wpływa ona korzystnie na układ oddechowy , rozrzedza wydzielinę i działa wykrztuśnie .
Stosuje ziola zuzala . Według obserwacji ziola powoduja efekt wykrztuśny i o to chodziło, ale kaszel robi się taki że nie da się go potem opanować 🙁 a wydzielina taka sobie spływa. Najbardziej pomaga inhalacja mucosolvanem .
Czy miodunka silnie działa wykrztuśnie czy "delikatnie" - ma ktoś doświadczenie ?
Gillian   four letter word
18 maja 2023 12:06
U mnie nie działa wcale. Kompletnie, jakbym wodę dała.
U mnie nie działa wcale. Kompletnie, jakbym wodę dała.
Gillian,
A co stosujesz ?
Robię inhalacje jak jestem w stajni czyli 4 razy w tygodniu. Ale myślę o czym co może dostawca /być podawane codziennie aby tego gila rozrzedzić bardziej 🙁
Steryd /leki podaje tylko jak ma "atak"
Gillian   four letter word
18 maja 2023 12:30
A, miodunkę 🙂 zero efektu. Najpiękniej gluty leciały po ziołach z Polskiego Żłobu.
Gillian, Których?
U mojej kobyły miodunka również bez żadnego efektu.
Gillian   four letter word
18 maja 2023 14:50
Zestaw ziołowy RAO. Efekt był piorunujący. Na razie nie daję bo musiałam mocno kontrolować oddychanie podczas jazdy, koń się zalewał glutami - a na razie ja nie wsiadam więc wolę nie dawac silnie działających ziół.
Raczej nie do końca ten temat, ale tu chyba otrzymam najszybciej odpowiedź.
Koń płuca czyste, osłuchany przez weta w sumie kilku.
Ale czasem kaszlnie lekkim glutem i pytanie do was co ewentualnie można podać by pomóc odkaszlnąć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się