Przepisy kulinarne

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 września 2010 20:54
nie, wszystkie składniki trzeba wymieszać ale sałatka jest rewelacyjna  😜
ja znam warstwową
warstwami układa się pokrojone składniki
szynkę, ugotowane jajka,  kukurydzę, zielony groszek, konserwowy ogórek, to wszystko pokrywa się majonezem i keczupem i posypuje warstwą żółtego sera i szczypiorku.
Pycha 😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 września 2010 21:37
chodzę i myślę i żaden więcej składnik nie przychodzi mi do głowy  🙄 , może to już wszystkie składniki  🙄
w tej "mojej" ser, szynkę konserwową, ogórek zielony kroimy w kostkę , dodajemy majonez i serek gruboziarnisty i chyba nie dodajemy żadnych przypraw.
hmmm pamiętam, że robiło się ją w kilka minut więc to może być tak jak piszę, ewentualnie jeszcze kukurydza ale nie bardzo mi pasuje  🤔
a na naprodukowałam sałatke kurczakowo-cebulowo-ananasowo-kukurydzianą i już połowy nie ma 😡 tak wygląda właśnie moje odchudzanie 😵
jako ze sezon grzybowy w pelni moj przepis na :
Kurki w sosie smietanowym
Potrzebne:
kurki
cebula
bulion
2 lyzeczki maki
4-5 lyzek smietany
1/3 lyzki galki muszkatalowej
1 łyzka masła
piepsz
koperek

Obrac i pokroic droblno cebule. Smazyc 5 minut na masle. Pokroic kurki jesli sa duze i dodac do cebuli razem z 4 lyzkami bulionu. Jesli woda wyparuje dodac bulionu wedlug uznania. Gotowac 30 min. Do 5 lyzek smietany dodac 2 male lyzeczki maki i bardzo dokladnie wynieszac aby nie pozostaly grudki. Dodac smietane do kurek i cebuli mieszac az do zagotowania. Dodac piepsz i galke muszkatalowa dokladnie wymieszac. Na koniec dodac koperek.

Swietny sosik do makaronu i do miesa polecam 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 listopada 2010 11:14
mam mieć jutro gości (m. innymi teściowie)  i potrzebuję przepis na szybką i dobrą przystawkę, która będzie smakować również osobom po 50, podsuńci jakiś pomysł?  🙇
edit:
robił ktoś?
http://alicja.przepisy.net/muszle-z-farszem/
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 grudnia 2010 10:36
czy pokrojone buraczki pozostałe z kiszonego czerwonego barszczu nadają sie np na barszcz ukrainski?

do czego moge je wykorzystać? 👀
Kami   kasztan z gwiazdką
09 grudnia 2010 20:17
Jutro dostanę od mamy 1kg wołowiny - jeszcze się z takim mięsem nie mierzyłam, bo zawsze mi mówiono że to sztuka żeby nie było twarde i suche  🙄 macie jakieś sprawdzone przepisy na pieczeń wołową, najlepiej z jakimś sosikiem  👀 tylko tak punkt po punkcie dla wołowego laika  😁
busch   Mad god's blessing.
12 grudnia 2010 23:14
Mam ochotę na kotlety sojowe - kupiłam takie niby suszone. Na opakowaniu jest napisane, że trzeba je wymoczyć w warzywnym wywarze, potem obtoczyć w jajku i bułce tartej. I tutaj pojawiają się pytania:

nr 1: czy ten "warzywny wywar" może być vegetą w wodzie?
nr 2: nie chciało mi się jajek kupować, myślicie że bez nich kotlety sojowe będą niesmaczne? Czy bułka tarta przyklei mi się do rozmoczonego kotleta sojowego?
nr 3: mam ochotę dodac do tego wszystkiego ser, czy to dobry pomysł czy też nie bardzo?
Ma ktoś przepis na sałatkę grecką, tak żeby dobrze smakowała? Bo próbowałam z przepisów z neta robić i mi nie smakowała  🤔
pomidor, ogórek, papryka czerwona, oliwki, feta pokrojona w kostke- skropic wszystko oliwą - pycha  🙂
Ja robię z fety, czarnych oliwek, kapusty pekińskiej, czerwonej cebuli i kukurydzy. Mi smakuje 🙂
Pewnie gdyby nie to, że robię dla 1 osoby robiłabym z większej ilości składników, ale tak to bez sensu.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
13 grudnia 2010 11:10
jak grecką robię to wersja podstawowa u mnie wygląda tak: feta, sałata lodowa, papryka czerwona, pomidory, czarne oliwki, czosnek i bazylia, trochę skrapiam oliwą i gotowe.
Same składniki składnikami, ale nie wiem jaki sos zrobić - w sensie czy tylko oliwa, czy też ocet winny. Bo ostatnio polałam sałatke oliwą z bazylią i tymiankiem i własnie mi nie smakowało - a tak znalazłam w przepisie żeby zrobić.
Może kwestia tymianku? Go trzeba mało bo jest "mocny".
Albo kup jakąś gotową mieszankę przypraw do zrobienia sosu.
Kami   kasztan z gwiazdką
13 grudnia 2010 12:01
Do sałatki greciej bardzo dobry jest sos Knorra - ten mały sałatkowy. Rozrabia się go z oliwą i wodą  🙂

Ponawiam pytanie o pieczeń wołową - na razie leży zamrożona, bo nie wiem co z nią zrobić  👀
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
13 grudnia 2010 12:05
Ja tam do sałatki greckiej nie robię sosu żadnego, tylko czosnek i oliwa, ewentualnie bazylia, szczególnie gdy ma świeżą. Żadnych gotowców nie używam, więc nie wiem, czy spełniają swoją rolę, ale wiele osób se chwali.
Bo w sałatce grunt to mieć dobre składniki-warzywa i fetę, a oliwa to tylko uzupełnienie
Kami- nie są to sprawdzone przepisy ale ze sprawdzonej książki 😉
Jutro dostanę od mamy 1kg wołowiny - jeszcze się z takim mięsem nie mierzyłam, bo zawsze mi mówiono że to sztuka żeby nie było twarde i suche  🙄 macie jakieś sprawdzone przepisy na pieczeń wołową, najlepiej z jakimś sosikiem  👀 tylko tak punkt po punkcie dla wołowego laika  😁
Jeśli to jeszcze aktualne i jeśli byś chciała mięsko udusić, to może chilli con carne?
Ja robię tak (przepis za Kręglicką): http://zagotuj.blogspot.com/2009/04/chili-z-dzikiego-weza.html
Kami   kasztan z gwiazdką
13 grudnia 2010 22:08
Hija dzięki  🙇

Teodora przepis fajny, ale ja chili con carne robię dosyć często z wieprzowiny - chciałam spróbować czegoś innego  😉
nr 1: czy ten "warzywny wywar" może być vegetą w wodzie?
nr 2: nie chciało mi się jajek kupować, myślicie że bez nich kotlety sojowe będą niesmaczne? Czy bułka tarta przyklei mi się do rozmoczonego kotleta sojowego?
nr 3: mam ochotę dodac do tego wszystkiego ser, czy to dobry pomysł czy też nie bardzo?


1. Pewnie, że tak  😉
2. Bez jajek i bułki też można, ale nie smakują tak dobrze! Naprawdę, lepiej przejść sie do sklepu po jajka  😀
3. O tak, z serem są pycha!
Po eksperymentowałam dziś z tą sałatką grecką 😀 Poza tym, że uważam że warzywa sa o tej porze roku ohydne, to już wiem czego mi brakowało, a co niektórzy wymieniali - czosnku! Nie dałam go dużo, ale jednak zrobił różnicę.
Przepisy na rybkę po grecku, najlepiej z ananasem dawajcie  🙂
Chciałabym się pochwalić moimi przepisami -
przepisy na ciasta . Większość z nich zrobiłam sama w swojej kuchni (choć zdjęcia pochodzą od różnych internetowiczów)
Mam nadzieję, że nie zaśmiecę za bardzo jeśli spytam również tutaj: czy ktoś widział gdzieś mieszanki przypraw firmy Schwartz? I mrożoną okrę?
O... okra... Też bym się chciała dowiedzieć, skąd ją tu brać!

Up.


Się zmobilizowałam i rozejrzałam:
http://www.seafoodspoland.pl -> Blue City, Galeria Mokotów, Okopowa, Piękna
Kami   kasztan z gwiazdką
25 stycznia 2011 17:53
Help  🙇 mąż chcąc mnie uszczęśliwić kupił małe opakowanie krewetek z zalewie ze słodzikiem  🙄 no i teraz muszę coś z nich zrobić, żeby się nie obraził... pomysłu na nie kompletnie nie mam i jeszcze ten słodzik mnie przeraża. Boję się je otworzyć i spróbować  😡 myślałam nad jakimś spagetti  👀 albo sałatka - tylko czy takie krewetki się jeszcze w czymś marynuje czy one już takie gotowe do smażenia są? Zawsze krewetki robię z czosnkiem i cytryną  😵
Zrób pizze z krewetkami i ananasem 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
25 stycznia 2011 20:21
Pomysł dobry, ale mój W. nie lubi pizzy na słodko  🤔 przeszukałam internet ale nie ma nigdzie przepisów z takimi krewetkami  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się