buty dla koni

Aleks u nas akurat nie zdały rezultatu, bo szybko zaczęły odpryskiwać, ale te trzy szwedzkie bose konie z olimpiady chodzą w tym superfaście - tutaj fotki jak to wygląda https://hoofcare.blogspot.com/2021/08/olympic-hoof-explained-swedish-barefoot.html_0275753620.html
Mój bardzo wypłaszczony, więc ta warstwa z wierzchu nie trzymała się długo, a że był już na maksa macający to okuliśmy go na takie ciut bardziej zabudowane podkowy z bandażem gipsowym dokoła kopyta. Teraz ściągnęłam gips, okułam już na normalne podkowy i kopyta w końcu wyglądają super.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
30 sierpnia 2021 14:43
Właśnie pytałam jakby w kontekście Vettec Superfast, już obadałam ten olimpijski temat. Sam klej można dostać u nas bez problemów.
Miałam moment, że myślałam intensywnie o tym i o equicastach też, ale na tę chwilę mam zalecenie od ortopedy na buty jednak, więc już tylko z ciekawości chciałam Cię dopytać jak się Wam ta masa Mustad sprawdziła 🌷 .
Mam buty Cavallo Hoofs dla mini kucyka i właśnie testowałam je z ich wkładką żelową iiii... No te butki są odrobine luźne (mniejsze były za małe) ale nie przekręcają sie. Jedyne co mnie martwi to to, że po zdjęciu butów (30min stępa) noga jest taka "wypolerowana" przy koronce na wysokości strzałki. Czyli tam musi coś ocierać. Da się coś pokombinować?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 września 2021 11:54
RobaczekM, skarpetka, mojemu tak się robiło bo było trochę za dużo luzu od góry buta, skarpetki zalatwily sprawę. Te cavallo są bardzo spoko.
zembria dzięki🙂 a da się coś wykombinować "na już"? Jak tak to z czego?
Nie chce nawet myśleć jaki jest czas oczekiwania na te skarpetki w rozmiarze mini mini (na buty czekałam 10 tygodni🙈😉
O tych mówisz?
https://www.horze.pl/buty-dla-konia/f.r.a.-cavallo-pastern-wraps/314936.html
Dorabiał sobie ktoś może skórzaną wkładkę do butów? potrzebuję czegoś zaraz po wekowaniu, jeden byt jest wtedy ciut luźniejszy.

Ma na myśli coś takiego tylko skórzane.

scoot-boot-pad-1-600x600.jpg scoot-boot-pad-1-600x600.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 września 2021 17:15
RobaczekM, na szybko to ludzka skarpetka daje radę podobno. Tyle, że ina jedynie osłoni przed otarciami, ale raczej nie zapełni luźnej przestrzeni.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
15 września 2021 13:19
Przychodzę z Tip-em, który niedawno odkryłam. Myślę, że się przyda komuś na pewno.
Mój koń jest w tej chwili szósty tydzień w butach 24/7 (mamy EasyCare Trail Classic,) czyli powyżej koronki. Bycie w butach 24/7 wiąże się z tym niestety, że obcierają bądź kiedy namokną od deszczy czy rosy (ostatnio trochę padało, potem przestało, ale idzie jesień, w nocy jest duża rosa więc buty są całkiem mokre) generują też pewnego rodzaju otarcia na rozmokniętej koronce. Myślę, że wiecie o co mi chodzi.
Jak zaradziłam temu, szybko i skutecznie, sama byłam zaskoczona, ale sprawdza się świetnie talk kosmetyczny. Zasypuje na całą koronkę, praktycznie zasypuje do buta, wszędzie tam gdzie występuje możliwość otarcia bądź otarcie już jest, a buty muszą być na kopytach. Także talk mieć warto, u nas się sprawdził lepiej niż geitry.

edit: a to jeszcze dodam, musiałam kupić buty na zmianę, więc kupiłam... Dziś odbieram Scoot-y, będę je teraz tyrać non stop przynajmniej przez pół roku po permanentnym błocie (Winter is Coming) niestety ...
BUCK   buttermilk buckskin
16 września 2021 08:16
i ten talk się nie bryli ?
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
16 września 2021 08:45
BUCK nie, ja zasypuje koronkę i ręką rozprowadzam. Robi się taka warstwa.
Ponadto mam te Scooty na prawdę bardzo dobrze dopasowane, mogę używać bez paska i tak też robię ponieważ Aleks niepilnowany by się tym paskiem zaraz zajął. Talkuję także pod Scoot-y łatwiej mi na piętki je dociągnąć bez obawy, że się odparzy, obetrze czy cokolwiek urazi zanim się trochę rozbiją.
Aleks jak ja Ci zazdroszcze dopasowanych Scoot bucików 😒 do nas przyszły takie w rozmiarze mini mini i są tak duże na kucynke, że do jednego butka weszłyby dwa kopytka. Przy dopasowanym rozmiarze to byłyby idealne buciki dla kucyka.
Jest na rynku jeszcze jakaś firma produkująca butki podobne do Scoot Boots?
Aleks, dzięki Ci dobra kobieto za pro-tipa 🌷🌷🌷

Ja wczoraj druga jazda w Scootach i no cóż, obtarły nas... I to tak dziwnie, bo wytarły dziurkę na środku i trochę piętki... Także pojeździłam 💩
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
16 września 2021 11:19
RobaczekM, na pocieszenie napiszę, że nasza zimna klacz się w rozmiar polecany jako Big w Scoot-y nie zmieściła 🙄 ... także ten ... jest 2cm powyżej maksymalnej rozmiarówki, a liczyłam na rozwiązanie idealne. Także z innym koniem, łączę się w bólu.

edit: a to przy okazji pytanie powtórze:
Potrzebuje butów 190mmx190mm, od biedy 185mm na 185mm. Ktoś, coś ? Czy jest jakiś producent butów, wszystko jedno czy powyżej koronki czy poniżej (lepiej poniżej, ale wydziwiać nie będę), w które ten koń ma szanse się zmieścić ? Kopyto bezflarowe, po prostu olbrzymie.
Aleks noo, czyli nie dobrze mieć ani kopytka wielkie ani malutkie 😐
Ja potrzebuje butki na kopyta 6,5cmx7cm... I jeszcze takie dość niskie żeby nie były do nadgarstków 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 września 2021 12:01
RobaczekM, A na te patrzyłaś? Mają 6,6x7
http://equine-jogging-shoes.com/trekking-jogging-shoe/
Zembria ooo, dziękuje! Mamy Easyboot Mini i one rozmiarowo są całkiem ok ale są mega toporne, wysokie. Cavallo są wysokie i ugniatają pęcine no i są lekko przyduże. Nie wiesz może czy te butki, które wstawiałas można kupić gdzieś u nas?
Podobają mi sie jeszcze te https://www.valleyvet.com/ct_detail.html?pgguid=5cf46d98-70ad-46b6-b257-b04365a71fec ale z tego co widze, nie mają malutkich rozmiarów.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
16 września 2021 12:55
RobaczekM spróbuj tutaj:
https://butydlakoni.pl/pl/p/Trekking-Jogging-Shoe/147

niektórym osobom się udaje 😉 . Chyba łatwiej mailem się z skontaktować niż telefonicznie. Przynajmniej ja mam takie (z chwili obecnej) doświadczenia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 września 2021 12:55
RobaczekM, Nie mam pojęcia, czy ktoś od nich ściąga. Musiałabyś poszukać czy ogólnie któryś sklep tej marki nie ma i pewnie mogliby ściągnąć. Ale to chyba taniej będzie sobie samemu zamówić, bo wiadomo, że marżę sklep by sobie naliczył.
U nas buty przeszły wczoraj prawdziwe crash testy, zdane pomyślnie 😉 nagrałam tradycyjnie już samą końcówkę testów, gdy "mało się działo", ale i ja, i bestia jesteśmy zachwyceni. Jak widzę, jak on teraz maszeruje po betonie czy ostrych kamulcach to aż mi w żołądku śpiewa.Buty tak się hardo trzymają, że nie używam pasków nad koronki. Przy czym dziś jadę do dużego lasu i założę na wszelki wypadek.
Tip Aleks z talkiem jest świetny!
Czy jak koń miał dłuższą przerwę od chodzenia w butach (ponad półtora miesiąca), to przyzwyczajacie niejako od nowa czy po prostu zakładacie i jedziecie?
Murat-Gazon, w przypadku mojego konia nie było potrzeby ponownego przyzwyczajenia, nawet po dłuższej przerwie
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
11 października 2021 12:15
Ja też nie przyzwyczajałam drugi raz po przerwie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się