buty dla koni

Perlica, każdy u nas kowal tak robi, baa nawet twój dojeżdża czasem pomiędzy, zwłaszcza do pogubionych podkow.

Co do klejenia to kosmos cenowy, ale w sumie aluminiowe wypadają podobnie 😅🙈
xxagaxx, a u nas nie dojeżdża żaden z tych 3 kujących.
Tzn. Jeden może by dojechał, bo mieszka 30 km, no ale sama nie wiem, bo opinie o nim różne. Musiałabym przyjrzeć się tym koniom , które on robi u nas.
Myślisz,że dojedzie te drobne 400 km 🙈 spytam go jutro🙊 u nas jest zawsze 4 dni i wraca do Was.

Perlica, jednak wciąż taniej niż buty 😉 a podkowy są do kilkukrotnego użycia.
Nie wiem kto u was kuje ale moj kowal klasyczny też przyjeżdża do nagłych sytuacji poza stałym rytmem.
Jedna kobyła ma specjalne ortopedyczne podkowy i zawsze do niej przyjedzie jak się rozkuje 😉
Też mi się wydawało, że to standard...
I tak, Duplo wystarczają na kilka przekuć.
Klasyczni kowale też ich używają btw.
Perlica, u nas tak kowal przyjeżdża, jeśli koń się rozkuje w „międzyczasie”, ale fakt ze my to taka jeździecka „prowincja” że stajni w okolicy jak na lekarstwo, a kowal rzut beretem (raptem 10 km), No i koni tez sporo w stajni mamy, wiec czasem to w „międzyczasie” jest tez przy okazji kucia koni, którym akurat termin przypada.
Perlica, twojemu się nie chce dojeżdżać do klienta który zmienił stajnie takze wątpię 😅
Moja wypiwiedz miała na celu ze to normalne zachowanie ze kowal przyjeżdża czasem tez pomiędzy kuciami jak coś się stanie. Ale no ja mam lokalnego kowala, jakbym się uparła to bym mu konia do domu przywiozła (40km).

Wiec no nie mowie ze kowal z pomorskiego ma jechac co 2 tyg na południe, ale ze na pewno jakieś lokalniejszy powinien tak postawić, zwłaszcza że to jest wyjątkowa sytuacja.
Iskra de Baleron, wg mnie nie taniej, tu i tu wyjdzie tysiąc, a efektu nie znam ich użytkowania, w sensie podków. Wg tego co napisane to mogą być uŻywane kilka razy, ale nie ma gwarancji.
Jeśli mój kowal by z nich korzystał to bym pewnie skorzystała na jeden cykl.

martrix, ja doskonale rozumiem,ale tych których rozważam do kucia nie to nie dotyczy.

xxagaxx, jak ktoś ma zawalony kalendarz i robi dużo koni dziennie, to ja rozumiem,że komuś jest nie po drodze jechać dodatkowo do jednego konia, nawet blisko, bo samo wyciąganie majdanu trwa sporo czasu i jego pakowanie.
Brać kogolwiek nie chcę, bo już mnie życie nauczyło,że to może się słabo skończyć czasami dlatego myślę o butach.

Perlica, kowal powinien mieć taką ilość klientów zeby w razie co, mógł jechac ratować. I tak jest u nas, w 3miescie, że jak coś się dzieje to kowal tak kombinuje żeby przyjechać pomóc. Mój kiedys mnie ratował w sobotę, bo wiedział że bez podkowy kon sobie może zrobić krzywdę.

Ale ze u was jest jak jest, no to cóż. Trzeba kombinować 😉
<b>Perlica,</b> w jednej nodze obtarły piętki, w drugiej zrobiły odgniecenie do krwi przy koronce od boku kopyta. <br>
Na obtarte piętki pomogło rozciągnięcie tyłu buta, a odgniecenie na boku jest świeżą sprawą i jeszcze nie zastanawiałem się jak to ogarnąć.<br>
Użytkowałem buty tylko z dwóch firm, ale z perspektywy tych doświadczeń na pewno gdybym mógł to wybrałbym podkowy.


Equigrav, a w jaki sposób użytkujesz buty? Tj. jak często, do jakiej jazdy, na jak długo? I jaka była ta druga marka poza scootami?

Pytam z ciekawości 🙂 jako właściciel konia słabo kompatybilnego z podkowami.

Perlica, a nie chcesz chociaż tych Cavallo spróbować przymierzyć? Mój koń ma mocno nierówne przody, Lp naleśnik pp sztorc i Cavallo sprzedawane parami właśnie pasują git. Obecne buty (floating boots) też mam 2x w tym samym rozmiarze, tylko wkręty od zapięcia inaczej zamontowane i też jest okej. Buty powyżej koronki są bardzo wybaczajace w dopasowaniu. Scooty na sztorca za to są niewdzięczne.

Moja kobyła w Cavallo chodziła też na padok etc i nic się nie działo, żadnych obtarć.
Ja buty zakładam tylko na treningi- czasami wychodzi 40 min, czasami 1,5h. Co ciekawe odgniecenie przy koronce powstało w trakcie ultra lekkiego rozruchu, który trwał z pół godziny maks? Talkiem zasypuje od samego początku. Przy zakładaniu codziennie obcierały się piętki, jak zakładam co drugi dzień to jest ok. Po treningu newralgiczne miejsca smaruje maścią cynkową albo mtg. Przed scootami miałem z wypożyczalni Equine Fusion All Terrain i w nich koniowi było wygodniej, obtarć zero, ale.... po tygodniu w trakcie treningu przydepnął buta i oderwał w nim podeszwę🙃
kokosnuss, nie upieram się żeby nie próbować, bo ten model co sprzedają pojedynczo może być ratunkiem i w gnl jest na stanie. Jeśli mi jutro zrobi kowal konia to od razu wymierzę kopyta. Może ten koń nie będzie się obcerał, ale jestem sceptyczna. A który model miałaś?
Mój koń potrzebuje na karuzelę i potem po karuzeli od razu na padok idzie, dość suchy, bez błota. Razem wychodzi od 7 do 11:30, bo jak idzie obiad to ona już idzie do boksu jeść i zostaje .
Jak pomierzę to napiszę tutaj żeby skuchy nie zrobić i zobaczymy co najlepiej.
Jest też coś w ogłoszeniach z używek , więc może akurat.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Post został usunięty przez autora
Słuchajcie, czy ktoś tu poszerzał Scooty za pomocą wrzątku? <br>
Ja już dwa razy, nie wiem na ile realnie da się je jeszcze powiększyć. Albo mu się te kopyta rozrastają, albo nie wiem co, bo ciągle są ciasne te paski z tyłu (zaraz po rozciąganiu są ok). <br>
<br>
Kupiłam mu też Scoot Pads, przyklejacie je jakoś, żeby się nie przemieszczały? Ja wczoraj patrzę, a pół wkładki wylazło otworem z boku 🤦 Oczywiście mam te dedykowane rozmiarem do naszych butów... <br>
<br>
Trochę jestem podłamana tymi butami, ciągle są jakieś obtarcia - głównie na środku między piętkami. Trójki były za duże, spadały.

Meise,

Otarcia między piętkami wskazują, że but robi się za krótki. Przy dobrym dopasowaniu oznacza, że czas na werkowanie, bo kopyto przerasta.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 marca 2022 19:40
Do jakiego czasu po struganiu pasują wam buty? A raczej waszym koniom? 😉
Mierzyłam kopyta na koniec stycznia, wyszło, że powinnam wziąć 3 x 5 i jedną czwórkę. Dziś dotarła pierwsza para i mogę wcisnąć tylko jedną piątkę 😂 pozostałe 2 nichuchu... A na ostatnie będzie potrzebna 4
Mam nadzieję, że po jutrzejszym kowalu się sytuacja wyjaśni
Może się okaze, że potrzebuję 5,6,6,4... Oszaleję 😁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 marca 2022 19:03
Post pod postem, ale dziś na szczęście pasują idealnie na oba przody 😅
tyły i tak potrzebne będa 6 i 4...
Czy polecicie jakieś buty dla ochwatowca z płaskimi kopytami i opuszczeniem kości? Dobrze chodzi w klejonych podkowach, ale niestety je ściąga, podkowy na gwoździe ściąga razem z kopytem. Póki co na kwarcu chodzi bosy i jest ok, ale przydałoby się coś założyć w teren.
Czy używa ktoś z Was butów Equine Fusion All Terrain Ultra? Mam konia który przekrzywia kopyta do środka, na stronie sklepu jest napisane że ten model sprawdzi się u takich właśnie koni.
Potrzebuję butów do jazdy w terenie. Od kilku lat mam Old Macs ale chyba czas powoli myśleć o czymś nowym...
Czy ktoś z Was użytkuje buty tylko na przody? Ma to jakiś sens? Są sporo grubsze niż podkowy, nie chciałabym zrobić koniowi jakiegoś kuku taką różnicą, a ściera przody o wiele mocniej niż tyły.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 czerwca 2022 17:01
Sivrite, zdecydowana wiekszosc użytkuje tylko na przodu 😉
Ma sens, tak jak kucie tylko na przód
Ja widzę po swoim mega różnice na plus po założeniu butów
I nie wiem czy aż tak bardzo grubsze są od podków, mogę zmierzyc wieczorem podeszwe
Pati, to ja akurat widywałam głównie konie ubrane na 4. 😅 Niby wtedy więcej energii idzie tam, gdzie powinno, bo na tył, ale ciekawi mnie, czy ktoś nie ma jakichś przemyśleń, informacji albo opinii osób bardziej zaznajomionych z tematem, czy to oby na pewno dobre wyjście.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 czerwca 2022 18:09
Sivrite, dobre, dobre. Ja akurat koni w butach na 4 widuje bardzo mało, za to tylko na przód dużo.
A ja znam nawet takiego co ma buty tylko na tył. Bo bardzo ścierał tylne kopyta a przednie wcale. Także da się na 3 sposoby, wedle potrzeb 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 czerwca 2022 22:04
Sivrite, więc wysokość buta Cavallo Trek oceniam na centymetr max 1,5 😀
spójrz sobie na insta np Cavallo hoof boots czy inne helse equestrian (to akurat przedstawiciele scootboots) mega dużo koni pomyka w butach na przody, skoro to alernatywa dla podków to dlaczego nie 😉
Kasztanek ujeżdeniowy też w butach na przody: https://www.instagram.com/p/CVavjDYMbtR/
Pati, no to centymetr to już dużo więcej niż podkowy. 😅 Szczególnie, że kując podbierasz więcej z kopyt, więc kując tylko na przód na różnica maleje prawie do zera. Praktycznie nie masz wyższych przodów.
Chyba kupię przody, a jakby coś było nie tak, to dokupię tyły najwyżej... Raz musieliśmy dość sporo pokłusować po asfalcie, przody sobie styrał tak, że musiałam wzywać kowala miesiąc wcześniej, a tyły były naprawdę spoko. Nawet przy tak hard core'owych warunkach - przody wyglądały ma. sa. kry. cznie. Tyły sobie zawsze ściera idealnie, na okrągło, przody niewybitnie. Więc chyba kupię same przody, a ewentualnie będę myśleć... Jeszcze będę musiała sprawdzić, jak bardzo będzie macał wtedy samymi tyłami. 🤣
A ja mam taką nietypowa prośbe🙊 czy może ktoś wstawić zdjęcie kopyta od spodu po zdjęciu butów?
Moja kucynka ma takie "wyślizgane" jedno miejsce na piętkach(?) po każdych butach (jedne mamy takie na wcisk, inne są dobre ale nie lubie ich ubierać, jeszcze jedne z wkładką są minimalnie za duże, nawet ze skarpetka). Ja juz sie zastanawiam czy nie przesadzam, może to w miarę normalne? 🙈
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 czerwca 2022 11:43
RobaczekM, mój ma takie trochę na przodzie koronki jakby uklepane, ale później to znika 😉 na drugiej pietce też ma czasem takie właśnie
Nie obciera się ani nic
RobaczekM, u mojego też na przodzie koronki jest jakby wyślizgane.
A tak przy strzałce? Nie martwić się przesadnie? Kucyk chodzi w tych butkach teraz na padoku, czasem po 10 godzin bo nie zawsze jej ubieram od rana. To jest tylko takie wyślizgane, ani nie boli ją to ani się nie powiększa.
Ja mam już dość koni 🙈😅
Cześć, czy może ktoś z was polecić buty do jazdy przy zaawansowanym syndromie trzeszczkowym?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się