buty dla koni

ontaria, no ja właśnie też pobraniowo, bo pomyślałam, że będzie szybciej. Zastanawiam się czy nie zrobili sobie urlopu (bez jakiejkolwiek informacji). A niestety nie bardzo jest wybór, gdzie jeszcze butów szukać 🙁 szukam takich dla konia z ochwatem, żeby go odciążyć
szaraduszka ja nie aż tak aktualnie ale pół roku temu zamawiałam od nich buty i były u nas na drugi dzień 😮
A możesz powiedzieć jaki model butów wybrałaś dla ochwatowca?
RobaczekM, EASYBOOT CLOUD z opisu "buty dla koni na ochwat, opuszczenie kości kopytowej, podbicia, ropę, rak rzekomy, złamania i inne problemy kopytowe"
No i jestem załamana, bo zamawiałam we wtorek, teraz mija tydzień, dziś dzwoniłam kilkukrotnie i pisałam smsa i wciąż cisza 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lutego 2023 07:28
szaraduszka, Tam taka loteria jest bardzo często, czasem się udaje od razu skontaktować, a czasem odzewu brak zupełnie. Koleżanka tam zamawiała 3x i za każdym razem inaczej, raz od ręki i kontakt super, raz czekała ponad miesiąc i brak odzewu, zrezygnowała w końcu 🤷
W temacie butów. Moja zdolna kobyla i buty renegade po padoku
20230311_154930.jpg 20230311_154930.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 marca 2023 15:41
xxagaxx, o jezu :p jak?? Tam coś pękło?
Czy może są jej za duże?
Pati2012, urwała ten dolny pasek. A że jest zdolna inaczej to wsadziła sobie tego buta pomiędzy dwoma częściami na nogę. Musieliśmy go rozkręcić (dobrze że się da) i wyjąć nogę.
Znajoma poradziła żeby dorobić pasek ze skosnika, także dzisiaj już wróciła w obuwiu
received_218656030716320.jpeg received_218656030716320.jpeg
Duzy kalosz na buta?
kotbury, Nie produkuja takich xD Ona bez butów chodzila w XXL
Ale stajenny nie dzwonił, wiec chyba skośnik zdaje egzamin i wróciła w butach
xxagaxx, no to jedzisz- upierdliwe ale skutreczne:
1. Kupujesz piankę z beli z metra i taśme McGajwerkę
2. Robisz sobie szablon
3. Wycinasz kilka zestawów tak,że masz "górkę" kaloszków, które się zakłada i okleja taśmą🙂
kotbury, tasma odpada, ale moze I bym jakeis rzepy ogarnęła. Natomiast na razie sytuacja sie nie powtorzyla
Czy jeśli rozglądam się za butami tylko w teren - wyjazd/powrót przez płyty betonowe, czasem asfalt albo taka szutrową droga, potem pola i piaszczyste drogi - to w przypadku floating boots powinnam wziąć wersje sport - na trawiaste podłoże - czy wersje endurance - na „suche” nawierzchnie?
Koń nadwrażliwy w przodach po twardym.
Chyba sama sobie odpowiedziałam, wydaje mi się, ze te na trawiaste podłoże byłyby lepsze.

Perlica skąd zamawialas swoje?
Z czego mogła bym zrobić takie wkładki?
https://hoofbeats.pl/produkt/wkladki-scoot-pads/
Scoot_Boot_hoof_boot_pads4.jpg Scoot_Boot_hoof_boot_pads4.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 kwietnia 2023 16:04
Rudzielc_23, jak na szybko to może jakaś mata do jogi?
Rudzielc_23, ja robię z tych takich mat- puzzli dla dzieci. W pepco za parę złoty 🙂 bardzo dobrze się sprawdzają w butach, nie uklepują się jakoś ekstremalnie szybko i są elastyczne
Post został usunięty przez autora
Ooo super pomysł z tymi puzlami dla dzieci, mata o yogi też spoko tylko pewbie droższa.
Dzięki dziewczyny 🌷
Rudzielc_23, - ja swojego kułam na podkładki z grubej skóry, kupowanej w juchciku - jak najgrubsze arkusze (5,5/6mm) i z tego wycinałam wkładki. Wytrzymywały dwa kucia przy ślązaku 😉
W butach chyba też dadzą radę 🙂 Może nawet dłużej, bo bez czynników zewnętrznych. Amortyzację było czuć, koń pewniejszy na paskudnie twardej hali.
keirashara, jak nabiore wprawy w wycinaniu z tańszych materiałów to napewno przetestuje, skóra trochę trudniejsza o obróbce ma testowanie dobierania kształtu.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 kwietnia 2023 20:17
Rudzielc_23, kup arkusz pianki EVA w sklepie dla cosplay-owców 😉
https://cosplaycraft.pl/
są o różnej grubości i gęstości, będziesz mieć z czego sobie docinać jak się ubiją. Te z obrazka, który zamieściłaś są gumowe, nie piankowe, ale też idzie je dojechać 😉 .
Czy buty można prac w pralce? Konkretnie to są Turf King II, nie mogę nigdzie znaleźć informacji.
flygirl, prałam turf kingi wielokrotnie
Aleks parę terenów i jedna oryginalna wkładka dojechana... druga chwilę jeszcze wytrzyma...
Czy myślisz ze ta co mi polecasz pianka EVA okaże się wytrzymalsza?
Nie wiem czy wytrzymalsza, ale docięcie nowych to już wyjdą grosze.
Ja kupowałam na allegro używana mate z byłej siłowni, oni używają pianki Eva jako amortyzacji pod sprzęty 🙂
Koszt był chyba ok 30zl za 1m2, to wyjdzie takich wkładek w cholere 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 czerwca 2023 12:45
Rudzielc_23, nie, wytrzymalsza się nie okaże na pewno (może być tak samo wytrzymała najwyżej), ale z arkusza wytniesz dużo więcej wkładek za mniejszą kasę niż kupowanie co chwila oryginalnych. Jeśli masz takie potrzeby wybierz piankę o największej gęstości, będzie trwalsza niż te o mniejszej, bardziej elastyczne.
Czy ma ktoś porównanie czy paski przednie na skorupie glove i scoot boots są podobne, chodzi mi o to żeby dopasować paski z Scoot boots do glove 🙂 jeszcze się zastanawiam jak do glovów, dopasować paski mud straps, te które idą od tyłu do przodu jak myślicie dałoby się?
ansc wklej zdjęcie tych butów glove to może coś pomogę
ansc, masz na myśli pasek tak zwany "power strap" do glove? On się nijak ma do tego ze scoot boots. Scooty mają te paski z bardzo miękkiej i elastycznej gumy.

Mam jedne i drugie buty i te elementy nie są ze sobą w żaden sposób kompatybilne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się