buty dla koni

właśnie odebrałam gripa  😀
pierwsze wrażenie - całkiem pozytywne  🙂
ciekawe jak się sprawdzi - pierwsze testy będą dopiero jak puści mróz i znów będzie błoto.

a jak tam towarzystwo butkowe?
pogoda u nas typowo butkowa - mróz bez śniegu i masakryczna gruda  😤
moje kobyły śmigają w butach i aż żal patrzeć na resztę koni które muszą chodzić boso..
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
30 grudnia 2008 17:09
Towarzystwo częściowo zostało sprowadzone na ziemię - podobno mam przypadek wyjątkowo niezdatny obuwniczo. Czekam na dokładniejsze wyjaśnienia drogą mailową, bo przez telefon nie byłam w stanie się wysłowić.
🤦
A na razie uprawiamy łyżwiarstwo figurowe w podkowach.
O ho! Mój ulubiony temat 🙂
My wykorzystujemy buty teraz do jazdy, mam zdjęcia z lonżowanka (twardo jak skur...byk)







Niestety moje ślizgają się na śniegu! Na ośnieżonej ubitej drodze biedak jeździł  🤔
Pytanie do użytkowników nie Cavallo Simplów:
Macie miejsce na hacele? Ja nie mam więc chyba się nie da wkręcić do gumy bo penie by wypadły...  🙁



a tu dla przypomnienia (bo napewno ktoś spyta jak wyglądają)  😉

Cavallo Simple Boots (kupione w Kraemerze)








P.S.w wodzie nie spadają!!!
Mam Easyboots Epic - brzydkie są jak kupa, ale baaaaaaaaaaaardzo skuteczne - nie spodziewałam się...

Na padok koń chodzi goły (no chyba, że zaczyna się skarżyć), na przejażdżki - w butach.

Na grudzie w butach poczyna sobie śmielej niż kiedykolwiek wcześniej okuty...

Rzeczywiście znakomite rozwiązanie. Łatwe w zakładaniu, łatwe w utrzymaniu w czystości, godne polecenia (choć brzydkie okropnie  :hihi🙂.
Kraemer widzę zrezygnował z Old Macs Allzweck - zrobili przecenę!
Teraz ze 148euro zeszli na 69,90 gdyby ktoś był zainteresowany 😉

TUTAJ

eh, dlaczego nie zrobią takiej na turf kingi  😀iabeł:
[quote author=xx_0_xx link=topic=140.msg134008#msg134008 date=1230669058]
Kraemer widzę zrezygnował z Old Macs Allzweck - zrobili przecenę!
Teraz ze 148euro zeszli na 69,90 gdyby ktoś był zainteresowany 😉
[/quote]

eh, się podjarałam.... tylko wielkość 0  😤
ups, wybacz...
nie zauważyłam... 😡
[quote author=A+A link=topic=140.msg133930#msg133930 date=1230665255]
Mam Easyboots Epic - brzydkie są jak kupa, ale baaaaaaaaaaaardzo skuteczne - nie spodziewałam się...
[/quote]

Własnie na te zachorowałam i zamówiłam w sklepie Horses.pl
A do mnie idzie juz paczka gaiterów, podkadek i haceli - wszystko do easyboots'ów oczywiscie 😉 Niestety okazuje sie, ze spadaja podczas konkretnych galopow (te bez gaiterow) i to tak dziwnie bo nie odpinaja sie, a po porostu odpadaja....a sa dopiete na maxa 🙄 Za to zwierz sie nie slizga praktycznie na niczym 😁
Jak przyjdzie paczka obiecuje zdjecia na modelu.
Może za duże ciut?
Macie miejsce na hacele? Ja nie mam więc chyba się nie da wkręcić do gumy bo penie by wypadły...  🙁

do butów easycare wygląda to tak:


skoro można je zastosować we wszystich butach easycare to myślę że można je tak samo zastosować w cavallo - podeszwy mają podobne np do OM..

Teodora jak to się montuje? trzeba wywiercić dziury w podeszwie?
Dzięki Beatra, myślę, że zaryzykuję kupno haceli na śnieg. Teo! Prosze napisz jak z ich montarem  :kwiatek:
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 stycznia 2009 15:34
zamowilam Boa, ale mam dylemat - moj kon ma dosc okragle kopyta, szersze niz dluzsze - dlugosc 11,5, szerokosc 13, a wg rozmiarowki
http://www.easycareinc.com/Our_Boots/Boa_Horse_Boot/boaboot_sizing.aspx
te butki sa dla koni o kopytach dluzszych niz szerszych. czyli co - dla niego rozmiar 2, ktore beda dobre na szerokosc, ale beda dluzsze o 1,5cm? to chyba sporo, boje sie, ze sie obetrze.
czy butki były bu dobrym rozwiązaniem na śnieg <masakrycznie się wbija> kobyła okuta na podkładki podwyzszające- nie moge rozkuć- czy vdo butków są np. podkładki podwyzszające? czy moge wsadzić butki na podkowy?
LOVELY - przeczytaj dokładniej wątek...
było już o zakładaniu butków na podkowy - tak, można 🙂
tylko ze ja/ kobyła ma podkowy z podkładką tzn to jest taki zewnętrzny łącznik- i własnie o tym zapomniałam wspomnieć  😉- czy na takie coś można? czy bytki sie nie 'ściorają' w tępie expresowym?
jak to się montuje? trzeba wywiercić dziury w podeszwie?
Wlasnie tak. Ja poprosilam kowala o pomoc. Ale mozna chyba zamowic w sklepie usluge wywiercenia dziurek dla haceli (przynajmniej tak bylo, jak kupowalam via Szwecja). Potem jak z hacelami w podkowie - mozna wkrecac, wykrecac.
tyle że po wykręceniu haceli zostaną dziury w podeszwie..
nie będzie przez nie dostawać się do buta błoto i piasek ? 🙄
stosujesz Teodora jakieś zaślepki ?

kobyła okuta na podkładki podwyzszające- nie moge rozkuć- czy vdo butków są np. podkładki podwyzszające? czy moge wsadzić butki na podkowy?
może poczytaj sobie wątki: kuć czy nie kuć, dr strasser, o trzeszczkach i o wadach kopyt - może zmienisz zdanie co do konieczności kucia - a tym bardziej na wkładki podwyższające...

podobno boa można zakładać na podkowy ale chyba tracisz jednocześnie gwarancje na buty bo bardzo szybko się zużywają - zresztą dopytaj się dokładniej w sklepie horses.

ja sobie nie wyobrażam używania butów na podkowy i nie widzę w tym najmniejszego sensu..  🙄
tyle że po wykręceniu haceli zostaną dziury w podeszwie..
nie będzie przez nie dostawać się do buta błoto i piasek ? 🙄
stosujesz Teodora jakieś zaślepki ?


właśnie, mnie też to interesuje...  🙂
patrzę na te hacele, wyglądają jak śrubki z podkładkami, nie weim, czy po zamówieniu nie okaże się, że można samemu je skombinowac z garażu  😎 ale najpierw wydam te 50 zł
W sumie tematu nie zgłębiałam - haceli nie wykręcam, bo butków używałam do tej pory tylko przy podłożu twardym i śliskim, czyli wtedy, kiedy hacele były może nie niezbędne, ale momentami pomocne.
A moge sie dowiedziec jak sobie radzicie z zakladaniem tych butów jak Wasze  konie wychodza na padoki? Stajenni kazdorazowo zakladaja je  koniom i potem zdejmuja jak konie schodza do boksu czy tez jakos inaczej sobie radzicie? bo raczej optymalnym jest jak na noc buty  sa zdejmowane  - jak tu wyczytalam ...
nie wyobrażam sobie ich zostawiac na noc  😉
musiałabyś przeszkolic obsługę, jeśli masz taką, która nie oleje przykazań  🙄
Mojemu zakładam tylko na jazdę, na trawę chodzi boso (co innego jakby była gruda na błocie, wtedy już bym zakładała)
mam konie w przydomowej stajni i sama dbam o zakładanie butów  🙂

trzymając w pensjonacie konia który musiałby chodzić na padoki w butach - raczej nie zaufałabym obsłudze w kwestii ich zakładania i zdejmowania.
bardzo łatwo jest źle założyć, źle dopasować czy źle dopiąć i oczywiście trzeba najpierw kopyto naprawdę dokładnie wyczyścić..
a źle założone buty raczej nie pomogą koniowi i otarcia goją się długo..

albo więc zapewniłabym zaufaną osobę - albo niestety koń musiałby być podkuty.
tzn ja bym zastosowała buty klejone których się nie zdejmuje - bo do tradycyjnych podków raczej już bym nie wróciła  😉

uważam że koń nie powinien być w butach zakładanych całą dobę i na pewno nie powinien w nich być w stajni..

ale chyba niewiele jest koni które wymagają zakładania butów na padoki i pastwiska - ja akurat takiego konia posiadam, ale zapewniam kobyle zawsze poprawne założenie butów więc mogę sobie pozwolić na luksus jej rozkucia 🙂

większość osób zakłada buty tylko do pracy - a i to nie zawsze - tylko wtedy kiedy nawierzchnia tego wymaga.
AAAAAAA!!!!!!! Sa 2 nowe rodzaje butow easycare!!!!!! 💃

http://easycareinc.typepad.com/from_the_horses_mouth/
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 stycznia 2009 21:17
Tja, ale dlaczego tylko dla koni z małymi kopytami  🍴
o kurcze...ale te easyboot glove sie latwo zaklada w porownaniu z poprzednikami.... 😲chyba sie zakochalam....
Do nas przyszły już BOA -  REWELACJA!!!!! Jest przeogromna różnica w chodzie konia... została nam jeszcze poprawa stanu kopyta, przede wszystkim miękkich piętek-czekamy na biotynę.... ale jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku, ponieważ stan trzeszczki kopytowej uległ poprawie i z tego co wet mówił widać już znaczną poprawę na zdjęciach rentg. po cortavecie😉 Coś czuję, że koń nie będzie więcej już kuty😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
19 stycznia 2009 20:39
To ja dodam tylko jeszcze od siebie,ze Nutka NUTKI nigdy nie byla tak czysta jak teraz w butach 💃-poprostu rewelacja.Bez kulala masakrycznie, w butkach konisko zdrowe, wesole, brykajace 🙂
Uważam, że w tym wątku jest zdecydowanie za mało fot i filmików...  🙇

Nutka, milusia - pokażcie to na filmiku  :kwiatek:

Ja wciąż choruję na Turf Kingi nowe... ale gdy już miałam zamawiać... wet zabrał kasę i zbieramy od zera...
Nutka, super,  czekamy na fotki  🙂

zoyabea dziwne są te nowe glovy.. mam wrażenie że tak jak łatwo się zakładają tak równie łatwo będą spadać...  🙄

xx_0_xx dużo opisów i fotek wstawiałam na starej volcie.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się