buty dla koni

a na jakie buty się zdecydowałaś?
bo ten szablon jest tylko na easyboot, epic, bare i grip.
na boa jest inny szablon a na cavallo nie ma szablonu bo te buty są w ogóle innej firmy.
Chyba na Epic, ew. Boa. Ale własnie na Boa nie ma szablonu.
szablon dla boa:
http://www.easycareinc.com/_System/Lib/Image/main_pages/boots/boa/boa-template.pdf

miarę zdjęłaś tuż po werkowaniu? z podkowami?
wg tego co wstawiłaś wzięłabym 2 
Z podkowami parę dni o przekuciu:/ U niego i tak to kopyto ciągle się zmienia. Teraz jest ustawiony tak (kowal mocno spiłował przód), za jakiś czas będzie inaczej werkowany, także ciążko to okeslić. Wiem na pewno, ze kopyto musi się rozszerzyć, bo jest za małe.
To Boa ma dziwny kształt. Wychodzą mi trójki, ale w ogole jakies to niewymiarowe...
A czym się różna Epic od Grip?

To Boa ma dziwny kształt. Wychodzą mi trójki, ale w ogole jakies to niewymiarowe...
dla mnie nieprawdopodobnie, drobny arab i 3?
ja mam 3 na Holde a ona jest sporym koniem
A czym się różna Epic od Grip?


chyba tylko podeszwą...

Ja mam Epic - są ok, nie obcierają koronki (nie sięgają tam), zakłada się je łatwo (nie potrzeba śrubokręta), trzymają się dobrze. Rzeczywiście przy zdejmowaniu używam kopytstki do otwarcia klamry - to tyle.

Zostawiałam konia na padoku w tych butach na kilka godzin i nic się nie działo.
Sznurka, własnie chodzi o to, że on ma małe koptka (podkowy 1, chociaz kowal chce go do 2 doprowdzić, bo tak powinien miec względem wzrostu), ale na szablonie Boa kopyto wychodzi poza linie 2 na szerokośc a na długośc jest duuużo miejsca. Po prostu dziwny kształt.
A mój arab to raczej masywny arab, nie drobny :P

Skoro Grip i Epic różnią sie tylko podeszwa, a Grip mają lepsza to czemu wszyscy kupują Epic? :P

A mój arab to raczej masywny arab, nie drobny :P


ale arab;]

a co mowi P. Marta ze sklepu?
Nie wiem, a co ma mówić? :P Ja się z nią nie kontaktowałam.
Alice, to zamiast dumac sama skontaktuj sie
Pani Marta ma spore doswiadczenie w dobieraniu butkow więc moze doradzi
A, ok 😉 nawet nie wiedziałam, że tam jest ktoś, kto ma o tym pojęcie.
dla mnie nieprawdopodobnie, drobny arab i 3?
ja mam 3 na Holde a ona jest sporym koniem

no właśnie - skoro easyboots wychodzą 2 to patrząc na wymiary i boa powinny wyjść najwyżej 2 - trójki są naprawdę spore  🙄
Alice zmierz kopyto (nie obrys) i porównaj z rozmiarówką a nie szablonem..

[quote author=A+A link=topic=140.msg163480#msg163480 date=1233557816]
A czym się różna Epic od Grip?
chyba tylko podeszwą... [/quote]
myślałam że tylko bieżnikiem na podeszwie.
gripy mają lepszą przyczepność niż inne easyboot ale nie nadają się na każdą nawierzchnię, nie można ich używać na suchej i twardej - tylko na miękkiej np w błocie, śniegu czy piasku.

[quote author=A+A link=topic=140.msg163480#msg163480 date=1233557816]
Ja mam Epic - są ok, nie obcierają koronki (nie sięgają tam), zakłada się je łatwo (nie potrzeba śrubokręta), trzymają się dobrze. Rzeczywiście przy zdejmowaniu używam kopytstki do otwarcia klamry - to tyle.[/quote]
może więc gripy jednak się różnią nie tylko podeszwą - albo lepiej pasują na Wasze kopyta niż grip na nasze..
póki co - ja bez pomocy śrubokręta nie umiem ich założyć a tym bardziej zdjąć  🙄
a jak zahaczasz druciki?

bo ja muszę tak jak na trzecim rysunku i palcami ani kopystką nie daję rady drucika poprzekładać - najlepiej mi wychodzi śrubokrętem..
i zdjąć też nie mogę bez podważenia z boku buta..
analop- gdzie zamawiałaś swoje TK?  🙂


www.kraemer.de
ale jeszcze się ze mną nie skontaktowali...  😫
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 lutego 2009 08:43
analop, do mnie raz oddzwonili (ale to chyba jakiś świąteczny bonus był).
Za to na moje maile nie dostałam od nich ani jednej odpowiedzi.
Beatra, mierzyłam i wyszły mniej więcej dwójki. Ale obrys jest chyba bardziej miarodajny.
Te Boa maja po prosty inny kształt, który nie pasje na nasze kopytka, także wezmę Epicsy 😉
obrys jest chyba bardziej miarodajny
to zależy  😉
obrys można zrobić na wiele "sposobów" zmniejszając lub zwiekaszając faktyczny kształt bo wystarczy pod skosem trzymać pisadło.
tym bardziej jeśli kopyto jest podkute bo czasem podkowa wystaje poza obrys kopyta i to skutecznie przekłamuje wynik.
a porównanie z wydrukiem szablonu  też może być nie do końca prawdziwe bo wystarczy że w parametrach drukarki masz ustawione marginesy i skalowanie strony - i wydruk jest przekłamany

najlepiej zrobić obrys i porównać go z wymiarami kopyta a wydrukowany szablon pomierzyć i porównać z rozmiarówką  🙂
bieżnikiem na podeszwie


to miałam na myśli  🙂


a jak zahaczasz druciki?


ja tak jak na pierwszym rysunku - bez problemów - paluchami...
A+A a długo już używasz Epic-ów
A+A a długo już używasz Epic-ów


niedługo (od jesieni, został rozkuty) i sporadycznie (jak koń sie podbił, jak była gruda). Teraz kopyto na tyle się już wzmocnilo, że śmiga boso...
Wiem na pewno, ze kopyto musi się rozszerzyć, bo jest za małe.

Kopyta nie widziałam, ale nie zakładałabym na 100 % że obrys kopyta się powiększy. Chodzi o tzw. naturalne werkowanie? Może ścieśniony tył się rozszerzy, ale na przykład jeśli było rozlanie kopyta, to "nadmiaru" ścian ubędzie. xx_0_xx kilka stron temu pisała o gwałtownym zmniejszeniu się kopyt po rozkuciu. Także uważałabym na robienie założeń.
[quote author=A+A link=topic=140.msg163638#msg163638 date=1233573839]
a jak zahaczasz druciki?


ja tak jak na pierwszym rysunku - bez problemów - paluchami...
[/quote]
no właśnie - a ja muszę je zakładać jak na 3 rys bo jest za długa linka i nijak paluchami nie mogę  👿

Także uważałabym na robienie założeń.
no właśnie - zakup pierwszych butów i rozkucie konia zawsze wiąże sie z ryzykiem że za chwilę nie będą pasować..
kopyto po rozkuciu zaczyna żyć innym życiem - trudno przewidzieć w którą stronę pójdzie  😉
szczególnie takie podkuwane ortopedycznie..

Moje pierwsze TK są teraz za duże na kobyły o jakieś dwa rozmiary  🍴
A+A a w tereny też jeździsz bez butów? Mój po trawie super chodzi, ale czasem w lesie zdarzaja się takie utwardzone odcinki drogi i tam mamy problem. Po tych odcinkach wleczemy się stępem, bo koń idzie bardzo ostrożnie. Mój jest rozkuty miesiąc temu.
A+A a w tereny też jeździsz bez butów? Mój po trawie super chodzi, ale czasem w lesie zdarzaja się takie utwardzone odcinki drogi i tam mamy problem. Po tych odcinkach wleczemy się stępem, bo koń idzie bardzo ostrożnie. Mój jest rozkuty miesiąc temu.


No tak, a mój we wrześniu...

Jak jest taka gruda, to w terenie jadę stępem ew. kłusem... ale bez butów. Jak widze, że zaczyna marudzić, oj, twardo - a to widzę jak sprowadzam z padoku - to zakładam buty. W butach na grudzie poczynał sobie tak odważnie, jak nigdy nie poczynał sobie, gdy był okuty...
Super!
Mój na padok wychodzi zawsze boso, niezależnie czy gruda czy błoto. Jak jest gruda to nie szaleje po prostu  😉

2 tygodnie temu na moich oczach wyskoczył przez ogrodzenie 1,65cm - BOSO!!! 😲
A do niedawna, to kaleka był. 🏇
No trudno, nigdy nie przewidze co się stanie z kopytem. Wiem tylko, że teraz kopyta sa za małe - kiedyś mial wieksze.
Eh, nie ma to jak zamówić coś w kraju, którego języka się nie zna...
Pomożecie?  🙄

Dostałam z Kramera list (pocztą), w ktorym jest z grubsza napisane, że mam zapłacić przekazem pocztowym (Post-Zahlungsanweisung?) lub kartą kredytową.
Chcę zapłacić kartą, ale jak? W nawiasie jest dodane "bitte Card-Nr. G.....eit, P...Nr. angeben! Bitte keine B............ung!"
Napisane jest to na rachunku drukiem jakby poprostu wstawili pieczątkę, która jest nieczytelna (stąd moje kropki)...  👿
Co mam teraz zrobić? Wysłać im meilem numer zamówienia i karty? czy jak?
Bo jako osoba słabo znająca niemiecki nie potrafię rozszyfrować brakujących słów, a nie mam chęci zrobić jakieś "głupotki" 😉
Może potrafiłby mi pomóc ktoś kto dostał list z dobrze zrobioną pieczątką lub zna lepiej język? :kwiatek:


edit. wstawię tą pieczątkę - będzie łatwiej zrozumieć o co mi chodzi
Napisz im, że chciałabyś zapłacic kartą, poproś o dane i nr konta (piszesz do nich po angielsku czy niemiecku?)
Ja za moje płaciłam kartą, ale pytała mnie babka jak chcę płacic.
wg mnie na pieczątce proszą o wybór formy płatności: albo przekazem pocztowym albo kartą (proszą o podanie danych z karty).

napisz do nich maila z podaniem nr zamówienia i podaj dane karty a oni Ci obciążą kartę. lub zadzwoń.
może przy składaniu zamówienia nie określiłaś że chcesz płacić kartą lub zaznaczyłaś że chcesz płacić przelewem  🙄
zamówinie składałaś przez sklep netowy?

ja nie znam zbyt dobrze niemieckiego i zawsze pisałam do nich po angielsku - oni również po angielsku mi odpisywali.
i nigdy nie zamawiałam przez sklep tylko mailem i od razu określałam że płacę kartą. nie było żadnych problemów - po podaniu danych karty obciążali kartę i przysyłali towar.

Napisz im, że chciałabyś zapłacic kartą, poproś o dane i nr konta

po co ma pytać o nr konta? jeśli mają obciążyć kartę to im są potrzebne dane z karty.
pytanie o nr konta sugeruje że chce się zapłacić przelewem.
dzięki, wobec tego składam meila  :kwiatek:

Zamawiałam przez sklep i zaniepokoiło mnie właśnie to, że nie podali NIC na temat płatności.
Dopiero wczoraj przyszedł ten list...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się