kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Perlica, ja takie taczki widzę często na zawodach, mieści się to tego całkiem sporo, maksymalne obciążenie do 60 kg.
brzezinka, Dziękuję, w takim razie zamówię.
Też mi się wydaje, że dobre miejsce na taczki to dyszel przyczepy.
Hej!
Dopiero zaczynam moją przygodę z jeździectwem. Po jednej z moich lekcji opowiedziałam koleżance, która też jeździ, że przejeżdżałam przez drągi w stępie, na co bardzo się oburzyła i powiedziała, że tak nie można. Nie powiedziała mi dlaczego, a ja chętnie dowiem się czegoś nowego. Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? 🙂
Mozna.
Można i jest to bardzo fajne ćwiczenie skupiające uwagę jeźdźca na ocenianiu odległości, u konia można fajnie poszerzać wykrok. Fajnie, że się komuś chce w szkółce urozmaicać jazdy.
Użyłam trzy razy słowa: fajnie, sorry 😉
Czy koń może mieć napiętą nasadę szyi z powodu podekscytowania podczas wychodzenia z klaczą i ciągłego napięcia?
Mój koń został połączony z nową rezydentką stajni, związek został szybko skonsumowany, klacz przestała się po tym grzać jak na zawołanie. Mimo to on przy niej cały czas chodzi wyprawiony i z napiętą szyją.
Ostatnio nie pozwala dotknąć nasady szyi nawet ręką, ani podrapać, ani pogłaskać, a spięte to wszystko jak kamień... Nasza fizjo niedostępna przez ok 2 tyg., chciałam mu to sama wstępnie rozmasować (mam kurs), ale on się bardzo denerwuje i odsadza.

Czy to możliwe, że to wychodzenie z klaczą tak go ponapinało? Ogólnie jest love&peace&sometimes_sex i raczej już zostaną razem.
Meise, a długo chodzą razem? Może za chwile mu przejdzie ta spina jak juz emocje opadną. Ale cieszę sie, ze udało mu sie znaleźć towarzystwo na padok 🙂
Nie, niedługo, z tydzień może, zapoznane były chwilę wcześniej 🙂 ja też się okropnie cieszę, bo widzę jaki jest szczęśliwy, a i ona nie narzeka. Tarzają się już przy sobie (w sensie mój), trochę skubią trawkę, ale mój cały czas na 5 nogach.
Ja myślę, że się oswoją wkrótce ze swoją obecnością i to minie, bardziej mnie frapuje, czy to realne, żeby mu się grzebień na szyi zamienił w kamień przez to?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2021 13:24
Tak, jak najbardziej może być pospinany przez nadmiar emocji plus chodzenie ze stale napiętą szyją. Jesli nie bardzo daje sobie to wymasować, to poćwicz z nim takie rozciąganie szyi na smaczki, żeby te mięśnie trochę się wydłużyły. Pod siodłem też pewnie by się przydało na długiej szyi i luzie pojeździć.
Tak, jeździmy teraz na luzie, dopiero dziś mam trening ujeżdżeniowy po kilku miechach przerwy 😉
Spróbuję z nim zrobić stretching, ale on jak nie ma weny to nawet do smaczka się nie wykręci/pochyli, tylko obrazi i już potem nie chce... taki ancymon.
Fantastycznie rozciąga się konie na lizawki, takie typu małe horselyxy. Bo to zmusza do wyciągnięcia szyi i potrzymania jej w takiej pozycji, zamiast złapania i powrotu 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2021 14:51
Fajny pomysł! Aż chyba kupię pierwszy raz takiego cukierka 😉
Ja w sumie nigdy nie miałam nic takiego i nie używałam, ale widziałam, że inni pensjonariusze mają 🙈 może ktoś pożyczy na krótki stretching 🙊
Zresztą zobaczymy jak będzie dzisiaj na treningu, może mu już puściło 🤒

(sorki za randomowe emotki, testuję sobie 😅😉
Ja używam do stretchingu i golenia - rozciąganie jak opisałam, przy goleniu super odwraca uwagę przy wrażliwych miejscach (pan koń nie lubi na kręgosłupie i w pachwinkach, ale jak jest horselyx to rób co chcesz 😂😉.
U nas w sumie smaczki nie działają jak on czegoś nie chce zrobić, nie jest łasuchem (mimo tego, że wygląda 😉). Spróbuję go dziś porozciągać na starą, dobrą mafefkę (-:
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 maja 2021 22:04
W sumie nie wiem gdzie zapytać, o co dokladnie chodzi o z czarcim pazurem dla klaczy źrebnych? Czemu lepiej nie podawac? No i jak to wyglada w przypadku klaczy dopiero zaźrebianej?
domiwa czarci pazur to naturalny środek przeciwzapalny. Ciąża wymaga wywołania "stanu zapalnego" bo ściana macicy musi się rozpulchnić.
Czy opoje występują zawsze równomiernie na obydwóch nogach czy np. na jednej mogą być większe?
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 maja 2021 12:17
Mogą być nierówne - w stajni w której kiedyś jeździłam „moja” klacz tak miała. Z tym ze noga była po kontuzji.
jabooshko, jeśli są wyraźnie nierówne, to raczej znaczy, ze w jednej nodze jest/był konkretny problem.
Moja kobyła miewa wodniaki, różnej wielkości na obu tyłach.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 maja 2021 19:53
Poszukuję filmików, porad na temat owijkowania dla opornych 😀 jak zawijać dobrze i nie zwariować 😉
Prośba o poradę: chcę podawać koniowi 2 razy w tygodniu mesz. Wymyśliłam sobie, że koń będzie go dostawał jako 3 - dodatkowy posiłek. ALE żeby koń dostał ten 3 posiłek w ciągu dnia, to muszę go zabrać z pastwiska i przyprowadzić do PUSTEJ stajni... i wiecie jak to się skończyło - byłam mocno naiwna... Mam cały worek meszu i go nie wyrzucę więc czy jak zastąpię mu nim jego normalny posiłek kiedy będzie żarł z innymi końmi, to będzie jakaś tragedia? Dorzucić mu to, co dostaje normalnie na kolacje (w mniejszej ilości) czy tylko podać sam mesz? Czy wcale? Będę wdzięczna za informacje.
patrycjasz, - przede wszystkim w jakim celu ten mesz? To jest bardzo ważne w kwestii tego jak i ile podawać😉
patrycjasz, sens meszu to jedno, ale jak stricte chcesz podawac dodatkowy posilek w ciagu dnia to stawiaj wiaderko na dworze, w jakimkolwiek miejscu z widokiem na konie zamiast w pustej stajni 🙂
keirashara profilaktycznie, dla urozmaicenia diety. W chwili obecnej chciałabym to po prostu skarmić bo mi szkoda dlatego kombinuję chociaż z jedną kolacją. Do kolacji dostaje owies + granulat i sieczkę. Gdyby tak 1 kolację w tygodniu zamienić na mesz i dorzucić mu owsa (mesz jest bezowsowy).

Tak czuję, że zaraz dla siebie ten mesz będę robić 😉

kokosnuss też o tym pomyślałam ale obawiam się, że mój koń wystawi mnie do wiatru i zacznie żreć trawę. Chyba nie przeżyję drugiego zawodu 😀
patrycjasz konie nie lubię "urozmaiceń w diecie" wręcz przeciwnie. Każdą nową pasze powinno się wprowadzać stopniowo. Ale akurat mesz jest "tym co zwykle nie robi", wiec myślę że można go śmiało bezpiecznie podawać.

Myślę że 99% koni nie wzgardzi meszem, nawet mają trawę. Naprawdę bym spróbowała dawać na widoku innych koni. Myśle że konisko się skusi 😉

Oczywiście że możesz zamienić posiłek, pamiętaj jednak że idzie lato i mesz, wysłodki itp, potrafia kisnąć.
xxagaxx dziękuję Tobie! 😉 Może jeszcze spróbuję nakarmić go obok padoku. Ta kolacja bardziej mi pasuje i wiem, że to może skisnąć dlatego sama mu to zapodam i zobaczę czy będzie żarł czy się popłacze. Jak się popłacze to dam sobie z tym meszem spokój i oddam jakiemuś normalniejszemu koledze ze stajni 😉
patrycjasz, sprobuj nakarmic go z widokiem na konie i przed praca (tj. od razu jak sciagniesz z laki). Mocno stadne konie po pracy jak sie niecierpliwia i chca wrocic do stada tez czesto odmawiaja jedzenia 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się