kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 lipca 2022 17:43
Ile może trwać rozpatrywanie wniosku o rejestrację i licencję w WZJ? 😅
Pati, tyle, ile komuś nie będzie się chciało zajrzeć na skrzynkę. 🤣 Raz wydają tego samego dnia, raz po tygodniu, kij wie.
Pati
Jak ich nie pogonisz to nigdy sie nie doczekasz.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 lipca 2022 19:47
Sivrite, KaNie, aj waaaj, dzięki
No jak zobaczyłam, że biuro czynne 2 x w tygodniu to trochę czułam, że tak może być, ale się człowiek łudził
Nie wiem gdzie zapytać, więc spróbuje tutaj.
Co to jest za patent? To inny rodzaj pętania? Skoro koń uwiązany to może to ma coś innego na celu?
Koń jest wyścigowy.
FB691018-09A3-403C-93C4-D10A296F4F94.jpeg FB691018-09A3-403C-93C4-D10A296F4F94.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 08:32
Fokusowa, Wygląda jak coś, co ma zapobiegać grzebaniu, ale tak strzelam tylko, też się chętnie dowiem co to.
zembria, ze zdjęcia nie wynika by zapobiegało grzebaniu 😉
Skoro koń jest uwiązany to może atakuje przodami przy obsłudze?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 lipca 2022 11:55
Ze strony producenta:
" Standing Horse Hobbles are a great concept, in hindering the motion of a horse pawing. This tool in any horse owner’s tack room will be beneficial for owners and trainers alike. All straps are adjustable for different horses.


The way Standing Horse Hobbles work is simple, by slipping the larger loop over the horse’s head and placing the pad behind the withers or saddle horn you’ll adjust the length so that the second loop is just above their knees. The second loop will keep your horse from lifting their leg too high to paw. You should adjust this loop just tight enough around the horse’s forearm so it hangs on the longer strap; but still in a closed loop.


Once both straps are in the proper position and the straps adjusted to the right length, you don’t have to worry about stepping away to do something else. These Standing Hobbles keep both you and your horse stress free, it’s as easy as wearing a blanket! "

Wygląda na to, że faktycznie po to by koń nie grzebał nogami stojąc/będąc uwiązanym.

Iskra może grzebał wcześniej, założyli i przestał grzebać.
uszatkowa   Insta: kingaielif
28 lipca 2022 00:26
Lepszy boks w stajni angielskiej, gdzie 2 stajnie są zwrócone w swoją stronę i wszystkie konie się widzą czy zwykły w jednokorytarzowej?
uszatkowa, zależy od wymagań konia i preferencji właściciela.
uszatkowa, zależy też czy zimą te boksy angielskie są zamykane czy nie. W niektórych stajniach nawet przy dobrej pogodzie (nie zimowej) zamykają górę boksów na noc. Warto o to dopytać przed podjęciem decyzji.
Pytanie z ciekawości zainspirowane moją dzisiejszą rozmową z osobą z końskiego światka,

Ile z Was robi koniom okresowo badania krwi, żeby sprawdzić niedobory witamin, pierwiastki itp?

Czy większość karmi "na ślepo" ogólnymi witaminami, czy dostosowujecie witaminy do ogólnej diety/ wyników krwi/ obciążenia pracą/ czy też indywidualnych potrzeb każdego konia ?

Nie hejtuję, badania krwi to nie jest tania rzecz, szczególnie jak ma się stadko koni ale proszę o szczere odpowiedzi 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2022 14:27
Plamkakochanie, Ja badam, ale rzadko, raz na 2-3 lata, zawsze miałam wszystkie pierwiastki w normie więc nie widzę potrzeby częściej tego sprawdzać. Oczywiście co innego jeśli się coś dzieje, ale wtedy badanie jest pod jakimś tam kątem, a nie wszystkie pierwiastki.
Plamkakochanie, 2 razy w roku staram się robić badania krwi, pełne. Ale raz do roku to minimum.
Plamkakochanie, - ja robię, jakoś z raz w roku. Po pierwsze mój gruby koń ma tendencję do anemii, po drugie nie raz wyszedł jakiś kwiatek w nich. Były np. robale mimo regularnych odrobaczań, był nadmiar magnezu, a u konia mojej mamci niedobór manganu. Też kiedyś myślałam, że to fanaberia 😉 ale dorosłam do tych badań, czuję się spokojniejsza. Niby nie tania rzecz, ale te 300zł w kontekście obecnych cen utrzymania konia to też nie jest jakaś ogromna suma.
Suplementuje ogólnie cały rok mimo to. Głównie przez to, że on je porcje jak chomik, a jednak masa nie równa się odpowiedniej zawartości witamin i mikroelementów. Jeśli coś wychodzi w badaniach to odpowiednio modyfikuję, jeśli jest git to nic nie zmieniam.
2x w roku po lecie i po zimie
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 lipca 2022 14:38
Ja też robię badania, jednemu z moich koni w ciągu ostatnich 3 lat robiłam co roku właśnie pod kątem dobrania najpierw diety i suplementacji, potem sprawdzenia jak sytuacja się zmieniła po uzupełnieniu niedoborów i wprowadzeniu ewentualnych zmian i potem już po zmianach. Na ten moment nie planuję kolejnego badania tego konia bo sytuacja się ustabilizowała, a koń wygląda bardzo dobrze.
Reszcie moich koni robiłam badania przy okazji innych rzeczy, nie jakoś bardzo regularnie i też nie na wszystkie pierwiastki.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 lipca 2022 14:39
Plamkakochanie, co rok dwa, bo podobnie jak zembria, nigdy nie mielismy żadnych problemów 🙂
Plamkakochanie, Ja w sumie badam jak coś się dzieje lub coś mocno mi nie pasuje i muszę się upewnić czy mam nosa do sprawy.
A tak raczej polegam na ocenie wizualnej i
konsulkacji z wetem.
Wyrodny ze mnie właściciel😂 tylko, że moje konie prawie nic nie robią-żrą, śpią, srają i wygląd jest ok. Pomijając fakt, że są przygrube a szczególnie jak miałam więcej starszyzny to waga im nie służyła
Ja w tym roku robiłam dwa razy, bo raz wyszedł niedobór wapnia. Później był w normie. Teraz pewnie będę sprawdzać co roku. Wcześniej nie było żadnych złych symptomów, więc nie sprawdzałam. Koń dostawał okresowo biotynę i ogólne witaminy. Teraz dostaje wszystko to, co wskazane jest od weta.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
Dobrze wiedzieć jak się sytuacja ma w Polsce, przynajmniej u tych, którzy się odezwali 🙂

Świadomi właściciele to szczęśliwe i zdrowe konie 💖

Życzę nam wszystkim, dużo zdrowia dla naszych kopytnych 🐴
Moje kucyki też dwa razy w roku mają badaną krew 🙂 lubie wiedzieć co siedzi w moich koniach, chociaż samej sobie robiłam ostatnio badania chyba ze 100 lat temu, taki fenomen 😅
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 lipca 2022 11:18
Poszukuje tutorialu z zaplątanie koreczków
-najlepiej bez szycia
-na nieco dłuższej grzywie
-dla osób z dwiema lewymi 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 lipca 2022 16:33
Pati2012, jak lubisz koreczki w stylu Hunter to takie będą super na długą grzywę. Je się zgina a nie zawija - tu na samym końcu filmiku jak to się zagina


Mowie z doświadczenia bo wczoraj zaplatalam kobyle z ponad 2x dłuższą grzywa niż bym chciała i ujezdzeniowe kule wyszły jak żarówy XD
Żółtodziobowo: czy to że koń "robi pianę " przy jedzeniu może wskazywać na problem z zębami ?
Zauważyłam że ma pianę w żłobie, nie widzę tego u reszty koni, najwięcej przy wyslodkach i meszu ale przy owsie też się zdarza że jest. To normalne czy jednak coś nie halo ?
Ciężko mi powiedzieć jak było, widzę to od początku wakacji, wtedy przejęłam karmienie koni.

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 sierpnia 2022 16:45
Sonika, niektóre lubią sobie „pomłócić”, inne potrafią nawet przy pomocy siana lub pyskiem dolewać wody z poidła do żłobu, albo napchać cały pysk i do poidła, żeby jeszcze zmoczyć. Wtedy potrafi się pienić. Nie musi to być problem z zębami, a kwestia upodobania, ale jedynym sposobem żeby to wykluczyć jest wizyta weterynarza. Nie mam problemów z zębami, a suchego jedzenia nie lubię i zawsze sosu mam dużo 😅
A dużo tej piany? Niektóre konie tak jedzą, zwłaszcza moczoną paszę albo poprawiają sobie same wodą z poidła. Mój jak zje gęste to nieraz też zostaje "pianka" którą potem wylizuje. Jasne że zawsze można skonsultować z wetem jeśli coś cię niepokoi.
Nie wiem gdzie, więc tu:
marzy mi się taka strona jak horse2rider tylko polska.
Takie suche opisy przejazdów.
Klacze jest leniwa i chodzi z podniesionym ogonem, posikuje. Czy to typowe dla ruji czy brać weta?
Zależy od klaczy. Moja podczas rui jest do pchania, ale nie chodzi z uniesionym ogonem. Plus, jest wrażliwsza grzbietem (na dotyk szczególnie).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się