kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

ewelin_n,- potas po takim czasie to nawet nie miał prawa być w normie 😉 dobrze vissenna mówi, reklamuj i niech robią jeszcze raz.
ewelin_n, vissenna, badanie selenu często trwa dłużej. Może być tak, ze morfologia została zrobiona wcześniej, a selen doszedł jako ostatni po paru dniach i wpisano date ostatniego wyniku. Aczkolwiek warto to wyjaśnić.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 lutego 2023 07:55
Fokusowa, dokładnie, niektóre badania robi się kilka dni

Vetlab to raczej porządny lab i nie miałam takich bubli u nich, ale warto sprawdzić 😉
Sprawa wyjaśniona - badania były robione od razu po dostarczeniu próbki, a selen później dlatego wpisali datę badania z daty otrzymania wyników na selen.
Teraz pozostaje mi dojść dlaczego potas mam przekroczony i CK - muszę powtórzyć badania . Kobyła wróciła pod siodło i możliwe że to po prostu lekkie przetrenowanie, mimo że chodziła na lonży to jednak praca pod siodłem to większy wysiłek dla organizmu.
Odstawiłam wszelkie witaminy i suple z selenem i zobaczymy.
ewelin_n, ostatnio rozmawiałam z wetem na temat badań i dziwnych wyników. Mówił, że czasami można trafić na dobowy skok (lub obniżenie) jakiegoś pierwiastka itp. Że najlepiej robić badania w miarę o tej samej porze, tyle samo czasu po posiłku, żeby jak najbardziej zbliżone warunki były.
Wlasnie wczytalam się i zalecaja nawet zeby koń dzień wczesniej miał wolne i bez stresowych sytuacji w dzień pobrania najlepiej rano przed posilkiem tresciwym
Cześć, potrzebuje namiary na kogoś to przyjedzie skontrolować stan zębów mojej klaczy. Województwo kujawsko-pomorskie okolice Sępólna Krajeńskiego.
Weronika008, napisz w watku o vetach - do kogo w potrzebie.
Czy ktoś podawał w ostatnim czasie Zylexis i mógłby podać obecny koszt?
anetakajper   Dolata i spółka
15 lutego 2023 06:54
Fokusowa, podawałam w listopadzie 100 zł
anetakajper, dziękuje!
ale to 100 zł za 1 podanie,...? 3 serie trzeba wrzucić, prawda?
anetakajper   Dolata i spółka
15 lutego 2023 13:10
Sankaritarina, 1 podanie. Wystarczy tylko raz. Pierwsze słyszę, że trzeba 3 razy.
1 podanie nie wystarczy przynajmniej 2/3 co drugi dzien
anetakajper, ja też Zylexis powtarzałam raz, lub dwa.
Zylexis też miałabym według weta powtarzać, więc zdecydowałam się na Lydium, które można podać raz. Ale i tak powtórzyliśmy, z tym że w sumie za dwa podania Lydium wyszło taniej niż wyszedłby Zylexis, a efekt był zauważalny.
anetakajper, tak dokładnie, podaje się 3 razy.
anetakajper   Dolata i spółka
15 lutego 2023 14:31
xxagaxx, kurde zylexis podaję co roku. Fajnie, że żaden z wetów mnie nie oświecił, że trzeba podać 3 razy :/ Się spytam jak będzie u mnie wetka.
Ja dawałam tylko raz w życiu, ale tez były dwa zastrzyki.
Szukam pomysłu na przyklejenie koniowi rogu jednorożca do zdjęć, co by się to jakoś trzymało, ale było do zdjęcia bez końskiego futra, na pewno ktoś z Was już robił coś takiego. 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lutego 2023 21:03
Sivrite, tego się nie przykleja, tylko mocuje na druciku tak jakby to był naczółek, potem się w Photoshopie czyści.
Facella, no właśnie na naczółku on wypada za wysoko, chciałabym tak prawilnie na wicherku, kurde... Plus to taki większy, żeby się nie merdał... Hm. Może na pasek jakiś biały...
anetakajper, chyba jak dajesz co pol roku to możesz jedna dawkę? Tak mi się coś kojarzy ze wet mi mówił ostatnio
anetakajper, po co podanes Zylexis co roku - z czystej ciekawości pytam.
Ja podawałam np. przy początkach grudy, czy poerwszym glucie z nosa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lutego 2023 01:00
Sivrite, https://circusunicornshop.com/equestrian/turn-your-horse-into-a-unicorn-how-to-attach-your-unicorn-horn/ spójrz na sposób 2, możesz też umocować niżej - tylko uważaj na oczy. W necie jest sporo technik montażu na koniu, ale raczej po angielsku. Plus jak róg jest duży to warto pokombinować z podstawą, powinna być raczej szersza od samego rogu.
anetakajper   Dolata i spółka
16 lutego 2023 06:59
_Gaga, Za każdym razem coś wyskoczyło. Na jesień obcy koń przywiózł "parcha" , dwa lata temu odsadek sporadycznie kaszlał . I tak wychodzi co roku :/

anetakajper, aa rozumiem, dzięki. Tym bardziej powtórzyłabym zastrzyk chociaż raz.
anetakajper   Dolata i spółka
16 lutego 2023 08:12
_Gaga, po 4 miesiącach jak konie są zdrowe to chyba nie ma już sensu. Ale teraz już wiem, że jak będzie się coś działo to podam te 2-3 razy.
_Gaga, ja też podaje co roku, właśnie tuz przed sezonem grudowym. Na razie się to dobrze sprawdza.
Niee. To się jakoś co 2 (?) dni podaje, czy jakoś tak. Dziwne, że wet tak nie zalecał. Mi zalecał każdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się