kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 kwietnia 2023 14:47
W Hiszpanii jest taki zwyczaj, nazywa się to Shaving the Beasts. Raz w roku spędza się konie (kiedyś także, nie wiem czy wciąż się to praktykuje, dzikie) . W hodowli goli się kontynuując tę tradycje. Konie tam, na miejscy żyją w zupełnie innych warunkach niż u nas. Klacze i młode żyją praktycznie półdziko na olbrzymich przestrzeniach, często takich koni szuka się kilka dni zanim się znajdzie stado. Ponieważ funkcjonując w ten sposób nie da się zadbać o grzywy i ogony, goli się je by nie plątały się i nie robił się z nich jeden kołtun. W stajniach przebywają tylko ogiery i tylko na ogierach się w zasadzie jeździ. Taki zwyczaj.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 kwietnia 2023 14:54
Aleks, W Kirgistanie goli się roczniaki bo oni wierzą, że wtedy włosy odrastają mocniejsze, a zgolone włosie służy do wyrobu lin. Ale właśnie u Hiszpańskich koni mnie to zastanawiało, bo taki źrebak przecież tych włosów to prawie nie ma i zanim tego roku, czy nawet 2 nie skończy to przecież to się nie zdąży skołtunić. No dziwny zwyczaj 😅 Potem kumam, że to włosie może być kłopotliwe.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 kwietnia 2023 14:56
No taką mają tradycję.Jak to się mówi co kraj to obyczaj 🙂 .
Co to jest?
[[a]]https://www.pegazshop.pl/system-do-uk%C5%82adania-konia-waldhausen-2312.html?fbclid=IwAR0laNclaCf2N8DQJ8uPSwIBR7oMfmLnc7326_GxZlUaYYk0NWqi_3h9xZs[[a]]

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
28 kwietnia 2023 17:15
Perlica, to się przypina do wypinaczy (widać na zdj kawałek i kawałek kółek od wędzidła). Ale nie kumam trochę jak takie jeżdżące wypinacze mają pomagać zgodnie z opisem produktu, chętnie się dowiem
Nie wiem gdzie zadać to pytanie w zasadzie.

Co robicie z rzeczami typu kurtki, bryczesy itp. których nie opłaca się wystawiać na sprzedaż i płacić lub kazać komuś zapłacić za przesyłkę ale ubrania są normalnie zdatne do użytku? Przykładowo mam legginsy, ktore maja pojedyncze dziury na szwach, kupiłam je za bardzo małe pieniądze, posłużyły mi, ale już nie będę ich używać, wystawiać mi je głupio, ale z drugiej strony normalnie można w nich jeździć póki co. Drugie mam też takie, że wszystko z nimi w porządku, ale łapią mocno brud a że pracuje w stajni to niestety jest jakby trochę wzarty i też już mi tak głupio sprzedawać. Wyrzucić bez sensu, bo sprawne a sprzedać głupio, jakieś pomysły?
Martita   Martita & Orestes Company
03 maja 2023 21:27
Flygirl oddać za koszty wysyłki?
Wystawić na olx z grosze lub za darmo z odbiorem tylko osobistym, żeby nie zawracać sobie głowy wysyłkami. Jesli nikt się nie skusi to kontener na odzież i tyle. Z kontenerów to wszystko trafia do lumpeksów u nas lub na Ukrainie więc szansa, że ktoś jeszcze kupi i będzie używał a nie pójdzie na przemiał.
flygirl, a nie masz w swoim mieście grupy typu "uwaga śmieciarka jedzie"? 😀 tam ludzie wystawiają i odbierają dosłownie wszystko 😅
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2023 08:41
flygirl, wrzuć na śmieciarkę szczecińską, raz dwa się pozbędziesz.
To chyba będzie najlepszy pomysł, dzięki. 😀
flygirl, jeszcze podsunę - moze ktoś znajomy albo znajmy-znajomego ma chęć zacząć przygodę z końmi. Wtedy odchodzi koszt zakupu bryczkow dla ten osoby, a Ty sie pozbywasz szmatek. 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 maja 2023 10:33
flygirl, myślę, że jak wrzucisz na grupy końskie, że oddasz za koszt wysyłki to będzie rzesza chętnych 😀
Ja mam spódnicę szytą chyba ponad 20 lat temu na kadryla. Różowa, ogromna jak derka - chciałam oddać, wrzuciłam na volcie ogłoszenie - odzew zerowy. Tylko że nie chciało mi się bawić w wysyłkę... Fajnie jakby ktoś sobie ją na jakąś sesję czy inne takie użył jeszcze. Może wrzucę na jakąś końską grupę, o fejsiku nie pomyślałam w sumie!
rox   ogony trzy
06 maja 2023 14:42
magda, ja z chęcią przygarnę na sesję, jeśli jednak będzie Ci się chciało wrzucić do paczkomatu 😅
W dzisiejszych czasach, jak się ma blika i aplikacje inpostu to wysyłki są tak bezproblemowe, że ja sama też zaczęłam się powoli wyzbywać niepotrzebnych rzeczy 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2023 15:45
magda, przygarnę z chęcią do zdjęć, nie przeglądam w ogóle ogłoszeń na rv 😅
Czy to jest wada budowy? Stan po jakimś urazie? Chodzi mi o nietypowe lędźwia.
IMG_5725.jpeg IMG_5725.jpeg
IMG_5727.jpeg IMG_5727.jpeg
Fokusowa, - hmm, hunters bump? W połączeniu z spadzistym zadem i/lub ogólnie słabo związanym czy karpiowatych grzbietem mógłby dać taki efekt.
Nie znając konia i po takich fotach ciężko jednoznacznie i na 100% określić, ale faktycznie rzuca się w oczy. Ciekawe jak w pozycji zootechnicznej to wygląda.
Nic się nie znacie, to koń do sportu, do uje, zad podstawiony 24/7!
Karpiowaty grzbiet, widziałam tego konia luzem.
epk, zawsze mi się karpiowaty grzbiet z zaokrągleniem lędźwi kojarzył, a tu taki uskok.

Dzięki dziewczyny, moja ciekawość została zaspokojona 😅 chociaż zastanawia mnie jeszcze jak taki koń długofalowo będzie sobie radził z treningiem.
rox, Facella, wrzucam foto jak to wygląda. Mogę po kosztach (+5zł za fatygę :P) wysłać kiedyś przy okazji
Capture.JPG Capture.JPG
rox   ogony trzy
06 maja 2023 21:49
magda, ja chętna, piszę priv 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 maja 2023 01:41
magda, no cholibka, rox była peirwsza. Ale jakby co to ja też chętna.
Opis sytuacji: koń mial suchy kaszel, sporadycznie, później coraz więcej. Pod koniec kwietnia zaczął się już na poważnie. Też w nieokreślonych sytuacjach, zazwyczaj po ok 10min stępa a później nie ważne jaki chód i intensywnosc , czy się kurzyło w pysk czy było wilgotno, czasem kaszlnał czasem nie kaszlał cały trening.
Miał objawy że jest zarobaczony a odrobaczanie nam się bardzo opóźniło, pierwsza moja myśl - trzeba odrobaczyc i zobaczyć czy przejdzie.
Po podaniu pasty wręcz się dusił , kaszlał mocno. Dzień po było lepiej, ale martwię się bo potrafi nadal sobie kaszlnąć na sucho, nie ma gluta, nic nie wskazuje żeby był przeziebiony
Od odrobaczania minelo 2 tyg
Czy możliwe że drogi oddechowe są nadal podrażnione po tych robalach ?
Mam ziołowy syrop na kaszel dla koni i ACC ale to jednak suchy kaszel więc nwm czy ma sens podawanie ?

Martwi mnie że może ten kaszel być odsercowy 😬
Choć w terenie potrafi mocno cisnać i nie traci oddechu ani siły więc może nie.

Wet będzie dopiero 22 maja.
Sonika, - przy mocnym zarobaczeniu jedna pasta często nie daje rady, nie bije do zera, do tego zostają jaja z nich na nowo robale. Sprawdź wyniki albo leć schematem klinicznym (panacur dobrze zmienić na proszek dla świnek, wychodzi dużo taniej - inaczej trzeba liczyć 600/700zł).
Osłuchiwał go ktoś? Czas wystąpienia jest podobny jak i alergików, choć nie życzę tego.
keirashara, nigdy nie byl alergikiem no ale fakt że mogło się to pojawić
Właśnie zamówiłam weta żeby osłuchał ale dopiero na 22 maja
Sonika, - alergie wychodzą pi razy oko w wieku 7-9 lat. To, że wcześniej nie miał niestety nic nie oznacza, a początki często są wiosną i pierwsze co to kaszelek.
22 maja nie tak super daleko, poczekaj na weta. Ja bym jeszcze sprawdziła te robale, bo może niedotłuczone - oby, bo to w sumie często najłatwiejsze do wyleczenia 😉
Pytanie żółtodziobowe o wysłodki
Skąd wiadomo które trzeba zalewać wodą a które nie ?
Chodzi mi o buraczane które się zalewa i np. wysłodki z lnu które się daje na sucho
Jak to łopatologicznie ludziom wytłumaczyc?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się