kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

horse_art  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 kwietnia 2013 18:24
Ja tam szarym mydłem myje i siebie i konia i to jedyne mydło, które nie wysusza mi skóry i po którym nie muszę smarować się balsamem. A na koniu używam go do szorowania kopyt jak i do mycia nim całego konia 😀
szukam linka to jakiejś fajnej strony gdzie jest raz a dobrze wytłumaczone jak dopasować rozmiar siodła do konia i jeźdźca, z góry dzięki  :kwiatek:
mam pytanie odnośnie bryczesów - czy ich rozmiarówki są mniej więcej takie same jak dla zwykłych spodni?
Anima, na forum jest wątek o dopasowywaniu siodeł. Wpisz to hasło w wyszukiwarkę i powinien wyskoczyć 😉.
Dama, tak. W bryczesach masz tylko dodatkowo przedłużane, np. rozmiar 72 (nie pamiętam, jaki to jest, chyba 36 z dłuższymi nogawkami). Popytaj w wątku "Bryczesy", bo rozmiar rozmiarowi nie równy 🙂.
Co to jest rozmiar czapraka VSS ?
VS jest wszechstronny a VSS ? 👀
dar, skokowy.
no właśnie mega mały jest i tak mi się wydawało, że albo na kucyka albo skokowy.
dzięki za wyjaśnienie 🙂  :emota2006091:
Mojemu koniowi język zrobił się czarno granatowy. Końcówka ma dalej różowy kolor, ale dalej jest ciemny. I to utrzymuje się już kilka dni. To normalne? Nigdy na to nie zwróciłam uwagi...
jeśli język robi się nagle czarno-granatowy no to chyba oczywiste, że coś jest nie tak.. może ma jakieś przekrwienie zastoinowe, albo wręcz niedokrwienie, wezwałabym lekarza
Słyszeliście coś kiedyś o przypinaniu się puśliskami do siodła na całą jazdę dla ćwiczenia dosiadu? Podobno to świetny sposób na dosiad.. Słyszałam o tym dzisiaj i jak ktoś wie coś więcej to proszę o odpowiedź  😀
Taaaa, znajomą kiedyś trener przypiął, skończyło się tym że miała nieziemsko obtarte...wszystko w majtkach. Myślę, że istnieją znacznie mniej bolesne sposoby poprawienia dosiadu.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
28 kwietnia 2013 19:11
Ja bardzo proszę dobre duszyczki o odpowiedź na nurtujące mnie od rana pytanie: Jak fachowo nazywa się pokaz kilku koni na placu? Np. na czworoboku jak 10 koni jedzie w szeregu, potem kręcą wolty, zmieniają kierunki i robią przy tym bardzo ładny rysunek, we wszystkich chodach, takie przeplatanki między sobą, dwuszeregi i inne cuda. 🙇
kiara, kadryl  😉
chodzi CI o kadryl ?
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
28 kwietnia 2013 19:23
KORTINA bielanska21 bardzo dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: nockę mi uratowałyście, chyba na kartce sobie to zapiszę 😅 😅
Słyszeliście coś kiedyś o przypinaniu się puśliskami do siodła na całą jazdę dla ćwiczenia dosiadu? Podobno to świetny sposób na dosiad.. Słyszałam o tym dzisiaj i jak ktoś wie coś więcej to proszę o odpowiedź  😀

robi sie to na lonzy i na chwile. to jest bardzo niebezpieczna metoda i nie radze sie na nia godzic.
jak beda chcieli plecy prostowac kijem od miotly, to tez nie radze sie na to godzic
[quote author=kortina link=topic=1412.msg1761736#msg1761736 date=1367171518]
Słyszeliście coś kiedyś o przypinaniu się puśliskami do siodła na całą jazdę dla ćwiczenia dosiadu? Podobno to świetny sposób na dosiad.. Słyszałam o tym dzisiaj i jak ktoś wie coś więcej to proszę o odpowiedź  😀

robi sie to na lonzy i na chwile. to jest bardzo niebezpieczna metoda i nie radze sie na nia godzic.
[/quote]

Pomijając niebezpieczeństwo, to jest to skuteczna metoda poprawy.
Ja slyszalam o przywiazywaniu strzemion do popregu przy cwiczeniu skokow.
I tez o kleju do lydek 🤔 Na jakiej zasadzie to dziala ?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 kwietnia 2013 13:06
Klej do łydek jest po to, żeby łydka miała lepszą przyczepność do siodła-poprawi dosiad 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

29 kwietnia 2013 13:16
rtk, a Twój koń nie poszedł w niedawnym czasie na trawę? Nasze tak mają po zimie, jak zaczyna się trawsko i nie zauważyłam, żeby było z nimi coś nie tak pod względem zdrowotnym.
rtk, a Twój koń nie poszedł w niedawnym czasie na trawę? Nasze tak mają po zimie, jak zaczyna się trawsko i nie zauważyłam, żeby było z nimi coś nie tak pod względem zdrowotnym.

Moje też tak mają,jak trawy powcinają,myślę,że to normalne przecież.
Poszedł na trawę. Nie chciałam zawracać głowy wetowi, bo kon na chorego nie wygląda. Pierwszy raz widziałam taki język, ale może wcześniej się nie przyglądałam 🙂
A ktos bylby mi w stanie wytlumaczyc, dlaczego ten jezyk sie taki robi od trawy? :kwiatek:
😡 Czy jakaś dobra dusza mogłabym wyjaśnić czym różni się w działaniu side-pull od ogłowia bezwędzidłowego?  :kwiatek:
Dziękuje za odpowiedzi :kwiatek:
😡 Czy jakaś dobra dusza mogłabym wyjaśnić czym różni się w działaniu side-pull od ogłowia bezwędzidłowego?  :kwiatek:



Ogłowie bezwędzidłowe to KAŻDE ogłowie w skład którego nie wchodzi normalne wędzidło (lub jego odpowiednik) Czyli np hak albo bosal albo jeszcze co innego.
A sidepull to rodzaj ogłowia bezwędzidłowego, który ma pierścienie po bokach i do tego wodze, tak jakby hak bez dźwigni.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
02 maja 2013 18:21
Kupiłam glinkę firmy leovet- nigdy ich nie lubiłam, każda na jaką trafię jest galaretowata. Ponieważ nie mam zamiaru znowu się z nimi męczyć chciałabym się dowiedzieć czy ktoś ma jakiś sposób żeby zmienić ich konsystencję? Bardzo lubię glinki FM Italia. Przynajmniej te, które kupowałam wtedy (czyli jakieś 3-4 lata temu) mają taką fajną konsystencję a'la krem 🙂.
ChingisChan, a próbowałaś po prostu zamieszać? Ja też kiedyś kupiłam taką na kopyta, ale była właśnie jak glut w wodzie, nijak nie chciała się nakładać i trzymać, więc wzięłam babcine ustrojstwo do ucierania ciasta (takie drewniane) i po prostu wymieszałam. Pomogło na tyle, że glinkę dało się normalnie nakładać. Z tego co pamiętam to ktoś też kiedyś polecał zanurzyć całe opakowanie glinki w gorącej wodzie przed użyciem - może to by coś dało?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się