kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

ChingisChan   Always a step ahead! :)
02 maja 2013 18:54
Wolałabym jej nie zanurzać w gorącej wodzie- w końcu ma chłodzić nogę konia. Obawiam się, że jeśli ostygnie wróci do postaci gluta. Wygląda na to, że muszę ucierać 🙁.
Co to za kiełzno, może ktoś wie ?  🤔
A ktos bylby mi w stanie wytlumaczyc, dlaczego ten jezyk sie taki robi od trawy? :kwiatek:

Podłączam się do prośby! 🙂
Swoją drogą-i ja mam zabarwione ręce jak coś robię z trawą,więc nic dziwnego,że konie mają takie języki,ale nurtuje mnie dlaczego?
Jakieś "soki",barwniki w trawie?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 maja 2013 14:27
Dar, munsztuk z ozdobnymi czankami? Jak np. ten: http://www.wwrshop.pl/Munsztuk_mod00753-37.html i do tego ślinianki/ gumki do wędzidła.
Misskiedis, ach.. ok ! teraz pojmuję. wcześniej nie mogłam sobie jakoś tego uzmysłowić. dziękuję  :kwiatek:
laickie pytanie, ale czy jest jakiś przepis dotyczący koloru kasków w których można startować w zawodach?  😡

edit: w przepisach w ogóle nie znalazłam nic na temat koloru, formy (oprócz trójpunktowego zapięcia) kasków/toczków, więc postępując w myśl zasady "co nie jest zabronione- jest dozwolone", można wystartować w ujeżdżeniu np. w różowym kasku?
Z tego co wiem, to ma być elegancko, a czy różowy toczek jest elegancki .. ?
Cavallia, nie sądzę, nawet jeśli nie jest zabronione to na pewno nie byłoby mile widziane. Już prędzej w skokach by przeszło, na krosie na pewno 😉
Cavallia, na krosie kask moze byc jak najbardziej kolorowy, jednak na skokach i dresazu wyskoczenie w czyms rozowym albo zoltym uznawane by bylo jako faux pas
czyli to jednak kwestia umowna, tak jak z białym czaprakiem  😉 mi by w życiu nie przyszło do głowy, żeby w różowym jechać, ale zastanawiałam się, czy nie byłoby problemów z takim. skoro mówicie, że to "tylko" kwestia estetyki, to pewnie nikt by się nie doczepił, bo jest nietypowy, ale na pewno nie jakiś nieelegancki  🙂
Cavallia, należy przyjąć, że kask do ujeżdżenia ma spełniać przepisy stroju - czyli być dobrany kolorem do reszty I ten zapewne będzie ok z czarnym fraczkiem, z jakąś czerwoną lamówką np. na czapraku ale z granatowym już nie. Zadbanie o harmonię stroju jest w interesie jeźdźca, podejrzewa jednak, że mógłby znaleźć się sędzia, który orzekłby, że kask w kolorze innym niż fraczek jest niedopuszczalny i oparłby to o przepisy zharmonizowania nakrycia głowy z kolorem stroju. Jest taki angielski termin odnośnie kolorystyki ubrań "matched".
Co do różowego stroju, to chyba ktoś jechał, ale w takim mocno zgaszonym. Typowy róż akurat nie wchodzi w zakres barw wytypowanych przez FEI, możliwe, że tamten strój był specjalnie rejestrowany, albo tylko pokazowy, nie pamiętam.
halo akurat jeśli chodzi o harmonię stroju to chyba mam z tym jakiś problem, bo jak dla mnie, to ładnie się komponuje z granatem czarno-biały z czerwonym wykończeniem

w takim razie, żeby się tym nie przejmować, odpuszczę sobie kask w nietypowym kolorze na zawody, sprawię sobie szary, bo taki to chyba do wszytkiego pasuje  🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
04 maja 2013 16:42
A co powiecie o tej Pani? 🙂 klik klik Czy ujeżdżenie w WKKW rządzi się innymi prawami niż ujeżdżenie?
Zostając w temacie WKKW, jak to jest z tymi kartami co są przyczepiane do cholewki buta? Taka taśma/klej/coś jeszcze innego nie niszczy skóry? Czy na cross należy mieć obuwie "do zjechania"?
Cavallia, nie chodzi o: "ładnie się komponuje się" tylko: "jest dokładnie takiego samego koloru" 🙂
ChingisChan, pierwsze zdjęcie jest ze skoków (wytok przy napierśniku), drugie - nie mam pojęcia, biała bluzka/stójka/plastrom jest nadal wymagana. Różowy kołnierz mogła sobie pani zastrzec, o lamówce na cylindrze nie znalazłam wzmianki, w przepisach WKKW jest uwaga, że jeśli nie jest coś specjalnie zaznaczone to obowiązują przepisy poszczególnych dyscyplin, czyli przy ujeżdżeniu - ujeżdżenia.
Cavallia, nie chodzi o: "ładnie się komponuje się" tylko: "jest dokładnie takiego samego koloru" 🙂


to teraz już zupełnie nie wiem.. myślisz, że szaro-srebrny kask nie wzbudził by komentarzy sędziego na ujeżdżeniówkach?  :kwiatek:
Ja z podobnej beczki: Co grozi, że przekroczenie normy czasu w kirze o kilkanaście sekund?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
04 maja 2013 23:05
Cavallia, nie wiem czym to jest spowodowane, ale jakoś bardziej by mi się podobał kask Casco niż ten Equi 😉
Cavallia, na dwoje babka wróżyła: albo sędzia dojdzie do wniosku, że kask to kask, opisów kasków nie ma - i szlus, albo będzie się upierał przy jedności kolorystycznej. Tu można się bronić, że gdy jeździło się w toczkach to były czarne a fraczki np. granatowe, więc co ma kolor kasku do rzeczy. Rzecz jeszcze zależy od poziomu zawodów. Sądzę, że do CDI nie będzie problemu 🙂
Swoją drogą - nie jechał ktoś w złotym kasku przypadkiem? (tak mi się coś kojarzy, na jakiejś top imprezie).
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 maja 2013 08:06
Alaska, "czas wykonania programu dowolnego dłuższy lub krótszy od
podanego na arkuszu, od końcowej oceny za wykonanie
artystyczne zostanie odjęte 0,5% "
Swoją drogą - nie jechał ktoś w złotym kasku przypadkiem? (tak mi się coś kojarzy, na jakiejś top imprezie).


tak, Isabell Werth jechała  😁


dzięki za pomoc  :kwiatek:
Konie moga jeść cytrusy .? Mój kon uwielbia pomarańcze, ale nie wiem czy to takie bezpieczne, że mu je daje..
Koniczka dzięki 🙂
Szukałam kiedyś jakiś wytycznych odnośnie kirów, ale były dość poskąpione, a szczegółowo to było od C albo nawet CC w górę, a to nie moje progi  😁
Czy przy szacunkowej ocenie wagi konia mogę się posiłkować takim wzorem:

C= O x P x W

O = Obwód klatki piersiowej, mierzony w miejscu popręgu. Wyrażony w metrach z dokładnością do 0,01
P = Podłużny obwód tułowia konia mierzonego taśmą przez zewnętrze powierzchnie stawów barkowych i guzy kulszowe. Wyrażony w metrach z dokładnością do 0,01
W = współczynnik właściwy dla określonego typu lub ras koni.
?
Czy Eskadronowa łezka jest tylko skokowa, czy pod wszechstronne siodło też pasuje? Na okserze jest napisane, że SR oznacza czaprak skokowy, a na Cavalloshopie łezka SR pasuje pod siodła wszechstronne i skokowe. To jak to jest? Na pewno ktoś tu próbował łezkę pod siodłem wszechstronnym i może mi pomóc. Nie chcę kupować w ciemno 😉
Co to za kiełzno, może ktoś wie ?  🤔


To jest munsztuk islandzki, o takie coś [[a]]http://www.equiversum.pl/st%C3%BCbben-st%C3%BCbben-steeltec-munsztuk-islandzki-p-2960.html?osCsid=c95ff1267f672c1392bc927cc25979b9[[a]]
Chainsy, to zależy jak duże masz to wszechstronne siodło i z jak długą tybinką - mnie pod 17,5 z długaśną tybinką by nie weszło. Jeśli chcesz to mogę Ci zmierzyć ile ma eskadronowa łezka od grzbietu do krawędzi  😉
Orzeszkowa Byłabym Ci bardzo wdzięczna, wtedy nie miałabym wątpliwości 🙂
Przegrzebałam forum i znalazłam sprzeczne opinie - na starty w zawodach twoarzyskich, dla osob bez odznaki, nie zarejestrowanych jako zawodnicy w PZJ trzeba ubezpiecznie NW oraz badania lekarskie,tu wszyscy zgodnie, ze mieć je trzeba, nawet jak ich nie sprawdzają za często 🙂. Niektórzy pisza ze wystarczy badanie/zaświadczenie od lekarza rodzinnego, inni ze koniecznie sportowy. Mając w planach brązową odznakę i rejestracje w PZJ, zeby badania lekarskie mogly mi posłużyć przez pół roku i były uznawane przez PZJ,  zgaduje ze musze sie wybrać do lekarza sportowego, ale czy wczesniej mam pojść do swojego okręgowego ZJ po jakąś ksiązeczke zdrowia sportowca, świstek do badań, czy wystarczy z biegu do lekarza sportowego i juz na miejscu, po badaniach wypiszą mi co trzeba?
Dziękuje za pomoc  :kwiatek:
shade, najpierw do rodzinnego po skierowanie, później do sportowego.
Czy konie mogą jeść ciemny chleb?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się