kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
27 grudnia 2014 19:20
k2arola - Dzięki za podesłanie ogłoszenia (ta cena!! ta cena kusi mnie!!), ale konie, z którymi mam do czynienia nie przekraczają 155cm w kłębie, więc jeśli to dobre nie było na araba, bo za duże, to na "moje" konie tym bardziej. 🙁

Chciałabym wzmocnić jednemu koniowi grzbiet podczas lonżowania. Znajoma poleciła mi chambon (ja sama sobie też poleciłam XD), ale koń nie mój i nie chcę przepłacać. :/
Jak wzmocnienie grzbietu to klasyczny chambon na pewno będzie lepszy.
A te sznurki i pas między nogi można skracać (chociażby na sznurku pod ganaszami supełek zawiązać) i działa. Ja tak robię, bo mam różne konie🙂
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
27 grudnia 2014 19:32
k2arola, a problemu nie stanowi rozmiar paska na potylicę raczej?
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 grudnia 2014 19:43
Zielona Herbatka, jak sobie zainwestujesz raz w czambon, to już go będziesz miała na każdą potrzebę i niezależnie od miejsca, sytuacji, a i przy swoim koniu też się przyda.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 grudnia 2014 20:07
Zielona Herbatka uważaj na chambony z gumą łącząca sznurki i ta część od popręgu, przez nią wszystkie chambony są za duże i nijak je dobrze skrócić.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
27 grudnia 2014 20:17
Facella - tak właśnie myślę, że masz rację w tym względzie.

Biczowa - Wait a sec! Nie rozumiem za bardzo co masz na myśli. 🙁
Czy konie jedzą kalarepy ?  👀
Dostałam od znajomego, giga kalarepy, że dla konia mi daje. Twierdzi, że jego koń je.
Z czego wiem to jedzą, ale nie dawałabym tego dużo, to podobno ma właściwości gazogenne  😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 grudnia 2014 21:16
Jak szybko rośnie koński ogon? Ile cm miesięcznie?
U mojego podpiecznego jakieś 3-4 cm, ale to pewnie zależy od konia 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 grudnia 2014 22:04
Zielona Herbatka z taką jak zaznaczyłam w kółku i taką jaką narysowałam, są zbędne a frustrujące.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
27 grudnia 2014 22:05
Biczowa, dziękuję, zwrócę na to uwagę przy zakupie. 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 grudnia 2014 23:00
Zapewne głupie pytanie, ale.. chce się upewnić, czy ze mną wszystko w porządku, bo jak zobaczyłam to zwątpiłam we wszystko po kolei..

Czy jest jakakolwiek szansa, żeby jakikolwiek koń potrzebował tylu nachrapników? 🤔

Dany typ nachrapnika = dane działanie i pomoc w zależności od tego co preferuje koń. Tutaj mamy skrajny zamordyzm dosłowny, tak?
Już kiedyś się przewinęło to zdjęcie i podobno było robione jako ilustracja do artykułu o nachrapnikach czy coś w ten deseń. Czyli - to tylko do zdjęcia.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 grudnia 2014 23:05
A dosłownie przed sekundą czytałam anegdotę w wątku o zagranicznych pensjonatach o Amerykaninie, który nie mógł zmieścić hackamore bo koń miał na sobie tyle nachrapników że nie starczyło miejsca i przyznam miałam wątpliwości w realizm ale już nie.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 grudnia 2014 23:06
jestemzlasu, ok, teraz pójdę spać spokojnie 😀 Uff, skoro tylko do zdjęcia to luz 💃

Biczowa, no to.. ciekawy zbieg okoliczności - dzisiaj znajomej napisałam, że brakuje hackamore i koń miał by w sumie większość popularniejszych rzeczy na nosie 😁
Zauważyłam ostatnio, że mój koń je swoje własne kupy. Co to może oznaczać?
Pialotta, odstaw czosnek podaj EMy, lub inne probiotyki
koń ma problemy z florą bakteryjną... najczęstszą przyczyną jest podawanie czosnku (stąd mój - możliwe, że błędny wniosek)
Koń w tej chwili dostaje siano i owies. Ma 3,5 roku, w tym tygodniu miał robione badania krwi i wyszły wzorowo
Biczowa, te gumowe elementy w czambonie nie są zbędne. Są po to, żeby całość zachowywała choćby minimum elastyczności, co łagodzi jego działanie (nie wszystkie konie pojmują od razu teorię czambonu i potrafią nieźle walczyć, zanim skojarzą, co mają robić, żeby się za pysk nie ciągnąć).
Koń w tej chwili dostaje siano i owies. Ma 3,5 roku, w tym tygodniu miał robione badania krwi i wyszły wzorowo


Pialotta badania krwi mogą być przeróżne. Zwykle robi się podstawowe.
Jedzenie odchodów może wskazywać na niedobowy mikro/makro elementów.

Suplementuj go preparatami witaminowo-mineralnymi. Tak młody koń powinien dostawać coś oprócz owsa i siana. W suemi jestem zdania, że każdy koń powinien byc suplementowany, przynajmniej w okresie "beztrawowym".
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 grudnia 2014 09:32
Nadmiary witamin i minerałów mogą być tak samo szkodliwe jak niedobory. Suplementowac powinno się wtedy, kiedy jest to potrzebne, a nie cały czas.
Przeglądając instagrama spotkałam się z dziwnym przyuczaniem konia do stawiania nóg. Na początku myślałam, że koń z wadą postawy czy coś, ale Pan uczy tak kilka koni i tu moje pytanie: ktoś wie po co to robi i co to daje? Zdjęć jest więcej generalnie


pewnie taki sam powód jak indyjskich w "rozkroku" ... ;/
kujka   new better life mode: on
28 grudnia 2014 12:31
A ja slyszalam o stawianiu konia w ten sposob przez znanego i cenionego w Europie szkoleniowca. Ustawia sie konia w ten sposob (ale glowa nisko! Jak na 1 i 2 foto) i piafuje.
ja jeszcze pomyslalam, ze moze to  do stawania na czymś..no wiecie - jak w cyrku... popularna pozycja słoni...
ale na avatarze ma tak "po prostu" ... bez zadnego ruchu czy "stołka"
nie wiem co to ma być, jakies maxi zebranie? :P raczej taki bajer ze fajnie niby wygląda jak te rozciągniete...
i całkiem nie fajne dla samaopoczucia i zdrowia...
Czy mógłby mi ktoś pokazać zdjęcie dobrze dopasowanych ochraniaczy (skokowe)? Nie wiem do jakiej maksymalnej wysokości nogi mogą sięgać.

Proszę jeszcze raz o odpowiedź :kwiatek: Chciałabym wiedzieć gdzie jest "punkt" na nodze konia, którego ochraniacz nie może przekroczyć (przody). 😉
Libeerte, do poczatku stawu. jak zegnie noge, zeby nie dotykał, nie naciskał w ochraniacz. do miejsca gdize się oga zaczyna rozszerzać.  tak obrazowo 😉
i tak z każdym typem. owijkami też (no te czasem wyzej - ale to już specjalna technika - z ochraniaczem nidy rydy😉

do wcześniejszego postu zalazłam zdjęcie. moze nie wersja max, ale widac...
el_infierno , nie pamiętam już w której książce (na pewno w jakiejś o ujeżdżeniu), ale spotkałam tego typu ćwiczenia, które mają uczyć konia zebrania z ziemi, opis był, że bodajże w Hiszpańskiej Szkole Jazdy takie ćwiczenia robiono, koń był stopniowo uczony podstawiania zadnich nóg przed dotknięcie ich batem, z przodu był trzymany, końcowym etapem było właśnie dodanie do tego piaffu czy innych dodatkowych elementów. Generalnie miało to uczyć konia jak najgłębszego podstawienia zadnich nóg pod kłodę utrzymując przy tym równowagę, wzmacniać mięśnie zadu, uczyć zebrania. Podejrzewam, że ten gość po prostu na tym się wzoruje..
To tyle co pamiętam, niestety, ale nie ma teraz dostępu do tych książek, które czytałam więc nie przytoczę nic konkretnego. Czytałam też kilka pod rząd i nie mam pojęcia, w której dokładnie to było.. Możliwe, że u Balkenhola albo u Radtke.. 🤔
Czy ktoś spotkał się z podawaniem koniom rozdrobnionych skorupek jaj?  😲 Czy koń ma w ogóle szansę coś takiego strawić? I czy to nie jest ryzykowne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się