kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 listopada 2016 23:04
dea tak kowal + doktor czas to podstawa  😉 Myślałam, że może mogłabym coś dorzucić jeszcze "dopaszczowo"  😉
Dobry kowal instant, ew, w granulacie.

A dobry kowal w płynie nie przejdzie? 😂
dobre 😵 😜
Ala  pod wpływem płynu już może .
Katharina   "Be patient and trust in the process"
12 listopada 2016 20:47
Chciałam udać, że nie zrozumiałam tak jak Wy i pominąć ten fakt jednak jak nie ja to ktoś inny  😁  😁
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2614489#msg2614489 date=1478937018]
Dobry kowal instant, ew, w granulacie.

A dobry kowal w płynie nie przejdzie? 😂
[/quote]
Niee, mógłby być zbyt rozwiązły....


Jeżeli chcę wysłać komuś bat ujeżdżeniowy,to jak mam to zrobić ?  😂 Serio , nie wiem. Przecież do paczki się nie zmieści,bo go nie pozginam 😵

Dwie porządniejsze tektury długości bata, pozaklejać i ewentualnie wysłać jako "ostrożnie" (choć to dość kosztuje).
Co oznacza zwrot  Senkrücken ?? Z Niemieckiego  👀
Żeby prześwietlić cały kręgosłup dużego konia ile to będzie zdjęć RTG ?
Jak i co ile lążować konia po dosyć mocnej opuchliźnie na tylnej prawej nodze i po seri zastrzyków ?
dea   primum non nocere
16 listopada 2016 18:37
BW - pytanie jest do weta, który te zastrzyki ordynował, ale generalnie pomysł lonżowania konia po kontuzji nogi jawi mi się nieco z czapy. Rehabilitacja zazwyczaj polega w początkowej fazie na spacerach stępem, po prostej - ruch po kole obciąża nogi (stawy, więzadła) nierównomiernie. Może to spowodować nawrót kontuzji.
anil Senkrücken to to samo co swayback w angielskim, czyli grzbiet łękowaty ( zarówno u koni jak i psów 🙂 ). W wolnym tłumaczeniu jak się rozbije człony wyrazu Senk i Rucken to "wiszący grzbiet", także na przyszłość jak w google tłumaczu nie wyskakuje jakiś termin jeździecki z niemieckiego na polski, warto spróbować rozbić na pojedyncze słowa, często się zgadza albo da się wywnioskować o co chodzi, jak potrzebne "na gwałt" a nikt nie odpisuje 😀
Dzięki  :kwiatek: Czy takie plecy dyskwalifikują konia z jazdy? Ja osobiście nie wsiadłabym na takie plecy, ale włacicielka twierdzi, że koń jest super zdrowy i w  niczym to nie przeszkadza...
anil Znałam za dzieciaka (początek mojej przygody z jeździectwem) klacz, która była po hodowli i właśnie miała łękowaty grzbiet, chodziła na oprowadzanki pod naprawdę małymi i lekkimi dziećmi (takimi do 5-6 lat, czasem 7-8, ale tylko te wyjątkowo "drobne"😉. Z tym, że u niej ta łękowatość grzbietu była minimalna. Nie wiem jak to się ma do jazdy typowo rekreacyjnej np. dla nastolatka czy osoby dorosłej, czy tam jazdy sportowej, ale osobiście nie wsiadłabym na konia, który ma bardzo dostrzegalnie (wyraźnie) łękowaty grzbiet, pomimo, że jak na dorosłą (już ;P ) osobę nie ważę wiele i jestem niska. Jak to się ma z "naukowego" punktu widzenia się nie wypowiem, bo się nie znam, ale jakby ktoś miał coś do powiedzenia, to się podpinam pod pytanie, z chęcią się dowiem, ewentualnie mogę napisać do takiej fajnej zoofizjoterapeutki, z którą sobie urządzam pogaduchy na tematy końsko-grzbietowe i nie tylko, jak mi odpisze to wrzucę odpowiedź, jak nie będzie miała nic przeciwko. 🙂
O fajnie by było, klacz ma 5 lat i plecy takie od urodzenia co zdyskwalifikowało ją z hodowli. Nie chce kupować konia z takim grzebietem. Czy kręgosłup nie naciska wtedy na narządy wewnętrzne?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 listopada 2016 20:18
anil22, jak chcesz jeździć ambitną rekreację, to konia z mocno łękowatym kłębem nie kupuj. Mega problemy z dobraniem siodła, z mięśniami, z fizo będziesz musiała być za pan brat, a kto wie czy w pewnym momencie koń nie będzie musiał iść na łąki, bo po prostu do chodzenia pod siodłem się nie  będzie nadawał.
anil22 od urodzenia to niemożliwe raczej - źrebaki rodzą sie z prostym grzbietem. Może właściciel nie chce prawdy powiedzieć skąd ta wada?
anil Masz PW :kwiatek:

Odpowiedziała mi ta znajoma zoofizjoterapeutka. Powiedziała, że jeśli ktoś chce coś więcej wiedzieć na ten temat, to zaprasza do kontaktu przez fb lub telefon, żeby nie być posądzoną o krypto-reklamę, kontakt mogę podać przez PW, odpowiada na wszystkie pytania które jej się zada, bardzo miła kobieta, tylko ostrzegam, przez telefon nie do przegadania, katarynka - ale bardzo na temat 🙂
Kraja, mylisz się. Ostatnio ogladalam surowego konia z takim grzbietem.
Napisałam do niej dzie :kwiatek:
Powiedziała ze od źrebaka, znam 3 konie z takim grzbietem.na których jeżdżą, ale ja bym jakos nie potrafiła...
anil22, kręgosłup nie może naciskać na narządy. Chodzi raczej o to, że wszystkie narządy są podwieszone pod kręgosłupem. A sporo ważą. I stopniowo opadają coraz niżej, a kręgosłup wygina się coraz mocniej. Poprawna kłoda to lekceważony element pociechy z konia. Niezgrabności nóg mogą się obić, albo nie, a nieprawidłowości kłody odbiją się na bank, każda jedna.
Szkoda bo fajny koń. Ale ja już mam takie szczęście, że chyba za rok konia znjadę  😁 jak nie jakiś mięsień zerwany, to artroskopia eh
BW - pytanie jest do weta, który te zastrzyki ordynował, ale generalnie pomysł lonżowania konia po kontuzji nogi jawi mi się nieco z czapy. Rehabilitacja zazwyczaj polega w początkowej fazie na spacerach stępem, po prostej - ruch po kole obciąża nogi (stawy, więzadła) nierównomiernie. Może to spowodować nawrót kontuzji.


Dlatego pytam bo weterynarz nie określił jak ma ten ruch wyglądać czy właśnie na lonży czy w innej formie.
Ale dzięki 🙂
dea   primum non nocere
17 listopada 2016 19:39
To zadzwoń i dopytaj - on wie co tam się stało, jak to leczył i jaki ma plan. Zdziwię się, jeśli lonżę zaleci zamiast spacerów.
HorseTeam2001   Trenując konia, trenujesz siebie//
19 listopada 2016 19:12
Witam Serdecznie.. i przepraszam że nie w temacie ale czy jest tutaj jakis watek odnosnie konskich oczu ? slepoty ? bądz cos w tym stylu ?
Mam pytanie z czego składają się gotowe granulaty dla koni? W Niemczech w  stajni w której jeżdżę konie karmione są granulatem. peletem. Pytałam o skład ale dostaja go w workach bez żadnego opisu.
Dava   kiss kiss bang bang
21 listopada 2016 15:29
Mam pytanie z czego składają się gotowe granulaty dla koni? W Niemczech w  stajni w której jeżdżę konie karmione są granulatem. peletem. Pytałam o skład ale dostaja go w workach bez żadnego opisu.


To zależy które i jakiej firmy 😀
Muszą wiedzieć czym karmią 😉 Takie stajnie przeważnie zamawiają granulaty 'robione specjalnie dla nich'. Zapytaj się  :kwiatek:
Ogólnie: śruty zbożowe, susze, oleje, dodatki
Pamiętam, że gdzieś był ten temat poruszany, ale nie mogę teraz znaleźć 🙁
Kwestia dotyczy pojemników do pasz dla koni.
Czy można przechowywać paszę w zwykłych plastikowych kubłach, wiadrach itd?
czy muszą one być ze specjalnego tworzywa?  :kwiatek:
Wpadnij do tematu o przydomowych stajniach.
Dzieki, chyba właśnie postów z tamtego tematu szukałam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się