kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Wyskoczę trochę jak Filip z konopii, ale znalazłam filmik, gdzie - wprawdzie pobieżnie - ale jednak pokazują działanie tego podwójnego wędzidła :-)
klik
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2018 11:11
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2774448#msg2774448 date=1523612956]
zembria, bardziej dlatego, że łagodzi podrażnienia w przewodzie pokarmowym. Ludziom też się siemię zaleca przy problemach trawiennych.
[/quote] Bardziej to o ułatwienie przepływu chodzi, ale działanie łagodzące/powlekające też ma.
Co robicie z telefonem podczas jazdy w lecie? W bryczesy nie ma szans upchnąć, nerka mi jednak trochę przeszkadza. Widziałam takie pokrowce na ramię, testował ktoś, czy daje to radę? Telefon jest mi potrzebny do kontrolowania czasu m.in. bo zegarków nie znoszę.
keirashara, daje radę, ale z nerki łatwiej wyjąć i schować telefon jedną ręką.
keirashara, Eskadron ma genialny pokrowiec na telefon. Taka niby nerka, ale przylega tak, że kompletnie jej nie czujesz 🙂 spokojnie można z tym jeździć, skakać, nosić drągi i wywalać boksy 😉
Czy ośrodek/stajnia (gdzie jest prowadzony pensjonat, rekreacja itp itd.) jest uznawany jako budynek użyteczności publicznej? W sensie konkretnie czy obowiązują go przepisy dot. chociażby pomieszczeń sanitarnych? Wydaje mi się, że tak, ale pewności nie mam....
ushia   It's a kind o'magic
13 kwietnia 2018 13:30
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2774496#msg2774496 date=1523620815]
keirashara, Eskadron ma genialny pokrowiec na telefon. Taka niby nerka, ale przylega tak, że kompletnie jej nie czujesz 🙂 spokojnie można z tym jeździć, skakać, nosić drągi i wywalać boksy 😉
[/quote]

takie cosik to jest:
https://konik.com.pl/Etui-na-telefon-ESKADRON-Equestrian-Fanatics-black

oczywiscie jezeli ktos nie musi miec napisu eskadron to polecam 10x tansze  😎
http://allegro.pl/etui-pasek-do-biegania-saszetka-nerka-na-telefon-i7141093054.html

http://allegro.pl/etui-pasek-do-biegania-saszetka-nerka-na-telefon-i7129919044.html

keirashara, imo najlepsza nerka na telefon jest z Decathlonu, jest jeszcze mniejsza niż ta z Esk i nie czuć jej w ogóle  - do tego stopnia, że co jakiś czas muszę się pomacac żeby sprawdzić, czy nadal tam jest 😀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 kwietnia 2018 18:17
Keirasahara ja używam etui na ramię, takiego z neoprenu (kupione w jakimś lidlu) sprawdza się dobrze, zwłaszcza ze słuchawkami, bo telefon służy mi w czasie treningu do kontaktu z trenerką, bom głucha jak pień i nie słyszę wskazówek.
vissenna   Turecki niewolnik
14 kwietnia 2018 01:34
Katharina, - VSS to skokowy, D ujeżdżeniowy. Kształt będzie inny.

VSS to siodło wszechstronne w typie skokowym
VSD to siodło wszechstronne w typie ujeżdżeniowym
VS to siodło skokowe
DR to siodło ujeżdżeniowe
vissenna, - ok, ale jak masz tylko vss i D jako opis podkładek/czapraków to będzie profil skokowy/ujezdzeniowy najczęściej. Przecież każda firma sobie inaczej pisze, eskadron ma DL, nie DR 😉

No właśnie nerki mnie wkurzają, bo wędrują... zobacze te typowo na telefon, jak nie to spróbuje to na ramię. Z tym na ramię to się trochę boję o opaleniznę, już wystarczy, że mam białe dłonie od rękawiczek 😁
Ja mam taka na sam telefon , jak te Eskadronowe byly, tylko że z allegro za 10 zl
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2018 14:09
Te podlinkowane przez Ushię są po 5,5zł 🙂
Czy mierzenie konia centymetrem taśmowym od kłebu po ciele konia do ziemi oddaje realny wzrost konia?
Nie, bo grubszy będzie "wyższy" 😉
Czy mierzenie konia centymetrem taśmowym od kłebu po ciele konia do ziemi oddaje realny wzrost konia?

Kiedyś mierzyłam miarą budowlaną, ale to najlepiej w dwie osoby i jakoś "trafiłam" w dobry wynik, ponieważ niedawno potwierdził się on przy prawidłowym pomiarze wzrostu.
tajnaaa ale od kłebu po łopatce?
Ja myślałam zrobić tak. Wziać taka sztywna miarke polozyc na klebie i od niej puscic w dół taśmowy. Wtedy chyba bedzie realny wzrost co??
anil22, tak, tak powinno Ci wyjść. Tylko położyłabym poziomnice na konia, żeby było wiarygodne to mierzenie 😉
To musi być coś na wzór tego:
[img]https://e.allegroimg.com/s400/013c2e/e2dcb004420eb4d13832cea22b0e[/img]
anil22, pod warunkiem, że miarka na kłębie będzie leżeć równolegle do podłoża. Każde przekrzywienie doda, lub odejmie koniowi wzrostu 😉
Ok ale w ktorym dokaldnie miejscu kłebu mierzyć? Mam już taką prostopadła konstrukcje. 😁
W najwyższym punkcie kłębu. Jak go słabo widać to warto poprosić konia o obniżenie głowy i szyi, wtedy widać dużo lepiej.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 kwietnia 2018 06:28
Na strona h chyba Pzhk jest opis dokładnego pomiaru koni. Wystarczy w guglu wpisać certyfikat wzrostu. Mierzy się na konkretnym wyrostku kolczystym, na twardym, równym podłożu, w określonej postawie konia.
Prośba o radę - jak najlepiej przygotować konia do zmiany stajni? Mam nerwową kobyłę, dla której obecność znanych jej koni jest gwarantem spokoju, dlatego wiem, że przeprowadzka może początkowo być dla niej ciężka. Co radzicie, żeby przeszło to jak najbardziej spokojnie i np. żeby uniknąć kopania w boksie (koń jest po kontuzji, więc dmuchamy i chuchamy na nogi)? W tej chwili dostaje Pavo NervControl (magnez + l-tryptofan) (nie dostaje też owsa), bo źle znosiła ograniczenie ruchu po kontuzji, ale to tylko łagodnie wycisza. Może macie jakieś podpowiedzi?
St Hippolyt ma niezły suplement na takie przypadki klik. U nas dostawała go kobyła, która miała duży lęk separacyjny i po przeniesieniu do nowej stajni (wraz z innymi końmi tej samej właścicielki) kopała po boksie kiedy 'jej' konie szły na jazdy. To ją troche wyciszyło, poza tym została przeniesiona do innego budynku, w którym było więcej koni i zawsze miała dość liczne towarzystwo.
Pytanko (nwm czy dobry wątek)

Strzemiona Compositi. Czy wkładki do profile premium nie pasują do profile ?
Czy to jest to samo, już się całkiem zgubiłam  😵
Sonika Profile Premium i Profile to dwa różne modele, wkładka z profile premium nie będzie pasować do tych drugich.
Jak czyścicie neoprenowy popręg z nadmiaru sierści?
flygirl, gumową szczotką (zgrzebłem) np. tego typu

flygirl, Najczęściej ręcznie, w misce z wodą, używając twardej szczoty, która tą sierść ściąga.🙂
Gaga a ta szczotka to taka miękka jest? Bo mam powiedzmy podobną, ale te igiełki ma takie twarde i raz przejechałam po tym popręgu, to mi się troszkę pozaciągał i stwierdziłam, że to nie jest dobry pomysł. Do czapraków jest ok i dobrze ściąga, ale no do popręgu nie.

Na wodę bym nie wpadła szczerze mówiąc. 🤣 Bałabym się, że coś się stanie. Ale skoro można, to też spróbuję taki sposób. 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się