Dział pomocowy na forum

Jakiś czas temu padło hasło, aby na wszelkie wątki związane z fundacjami, zbiórkami, apelami o pomoc, namiarami na konie do wykupienia - stworzyć nowy, osobny dział na forum.

Gniadoszka zgłosiła swoje wsparcie jako moderator takiego działu.

Póki co mam mieszane refleksje związane z wydzielaniem części forum - będzie ona miała na pewno niższą czytalność, niż podstawowe forum o koniach.
Z drugiej strony ostatnio wątków pomocowych było sporo, pojedyncze poprzyklejane, w innych aktywne dyskusje. Wydzielone forum może przyczyniłoby się do większej chęci wypowiedzi na temat osobistych kontaktów z fundacjami, wizytami w fundacyjnych stajniach etc.

Co sądzicie?
In.   tęczowy kucyk <3
08 stycznia 2010 06:27
Uważam, że to jest zły pomysł. Czy potrzebny jest nam dział li i jedynie do przepychania się? Bo tak się tam zrobi... Wszyscy wiedzą, że 90% użytkowników forum nie wyśle pieniędzy innej fundacji niż NS, że PE i Sandra są be, a z Vivą to sobie wiecie co możecie zrobić... Tych "normalnych" wątków o pomocy koniom nie jest wcake tak dużo, wisi jeden na 20, a w pozostałych wszyscy się gryzą. W nowym dziale skończy się to tym, że też dwa-trzy wątki zawisną a w pozostałych będzie niezła jatka do upilnowania, bo nagle "każdy koffany koniś" znajdzie się w potrzebie i w końcowym efekcie i tak zrobi się jeden wielki syf.
Ja byłam ZA. Ale potem patrzyłam jak Gniadoszka poległa na froncie przepychanek i strasznie mi jej żal.
No,ale nie miała oręża do walki.
Może na próbę zrobić? Popatrzymy jak sobie z moderacją poradzi.
Miałoby to taką zaletę, że skończyłyby się prośby o podklejenie tematu. Czasem trafiamy na taki moment, że tego typu tematów wysypuje się jak grzybów po deszczu i lawinowo lecą prośby o przyklejenie, a tak się nie da, bo za chwilę będzie pierwsza strona cała poklejona.
Niestety narazie nie byłabym w stanie wspomóc moderacją Gniadoszki.
Ja jestem na tak bo miałabym mniej wątków do odchaczania na końskich. Dla mnie to wygoda, mieć wydzielone wątki, które raczej mnie nie interesują <a już zwłaszcza z kilometrowymi przepychankami, nawet tego nie czytam>.
majek   zwykle sobie żartuję
08 stycznia 2010 13:43
Też jestem za oddzielnym działem.
A ja nie. Dla mnie powinno być tak jak jest teraz i ograniczyłabym to przyklejanie- można zawsze podbić (jeśli autorowi wątku na tym zależy, żeby temat wisiał na wierzchu).
Poza tym teraz może każdy się sto razy zastanowić zanim stworzy kolejny wątek celem ratowania Zdzisia, Misia czy Kachny. Przynajmniej po ostatnich sytuacjach mam taką szczerą nadzieję. A tak to obawiam się, że do takiego działu będzie dla każdego rzeźnego konia w Polsce oddzielny wątek.
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
08 stycznia 2010 15:47
Ja podtrzymuję swoją propozycję odnośnie utworzenia takiego działu, ale nie upieram się absolutnie przy moderowaniu. Zaproponowałam, że jeżeli ów dział powstanie, to mogę spróbować się tego podjąć, ale chyba najlepiej byłoby zrobić po prostu ankietę na moda, żeby wszyscy byli zadowoleni.
Z jednej strony byłoby w jednym miejscu, ale z drugiej, tak jak mówi zen - może być wysyp, a wtedy niesamowicie łatwo przeoczyć coś naprawdę istotnego (umawiając się, że za takie uważam w tej chwili sprawy podobne do sprawy Gniadoszki, czy klaczki, którą ostatnio stawia na nogi Met-wybaczcie, nie pamiętam jak się nazywa, a nie sprawy wszystkich koni stojących u handlarzy). No i obawiam się, że w ciągu roku powstanie jeszcze jakiś pomysł na dział, i jeszcze, i jeszcze... i zrobi się forum z 10 działami, w których są kolejne poddziały i połapanie się z tym co i gdzie ma być będzie graniczyło z cudem.
W sumie uważam za ogromną zaletę r-v, że wszystko jest wpakowane do 3 worków. 4 nie zaszkodzi, ale... 😉
Moje 'nie' dla oddzielnego podforum wynika również z tego, że uważam to za formę, paradoksalnie, izolacji. Już kilka osób deklarowało, że będzie omijać szerokim łukiem ten dział. A szkoda, bo pośród różnych kwiatków są takie osoby, których zwierzaki naprawdę potrzebują pomocy. Jak pomocowe wątki wiszą sobie na "końskim" to chcąc nie chcąc prawie każdy w nie klika. Osobny dział łatwiej ominąć niż wątek na "głównym" końskim forum.

Gniadoszka, mi pasuje twoja osoba 😉 Ninevet też bym widziała w roli moda 😉

o, pisałam w tym czasie co Dworcika.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 stycznia 2010 16:19
zen, Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Mnie wystarczy jak się co jakiś czas pojawi jeden wątek na końskich. po co tworzyć dział, skoro będzie większa izolacja?
zen, ja omijam takie wątki dopiero od niedawna, od kiedy tam są takie jatki i notorycznie jakaś dziewunia chcę uratować biednego koniczka. Już po prostu mam dość. Czasami czytam, jak np o Fuksie bo dotyczy znanej mi stajni i ludzi.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
09 stycznia 2010 09:09
Nie zabierałam do tej pory głosu w tej sprawie, bo miałam mieszane uczucia ale po tym co sobie poczytałam, stwierdzam, że taki podział jest nie potrzebny.
Z jednej strony może i fajnie by to wyszło, bo wszystkie pomocowe watki skupione byłyby w jednym dziale. Tylko, że liczba osób zainteresowanych pomocą spadłaby drastycznie. Przez to wiele zwierząt zwyczajnie nie otrzyma pomocy, bo rozgłos o apelu będzie zbyt mały. Druga rzecz to juz przez Was kilkakrotnie wspomniana, czyli nawiedzeni pomocnicy, którzy z rożnych przyczyn CHCĄ i MUSZĄ ratować w imie jakiejś dziwnej misji, co dla mnie równa się wyciąganiu kasy. Nie ufam takim akcjom i dlatego jestem na NIE.
Nasza, uważam sztandarowa akcja w ratowaniu to akcja z Gniadym. Gdyby owa akcja była umiejscowiona w takim właśnie dziale pomocowym, to raczej nie udałoby sie uzbierać kasy w takim tempie i w takiej sumie. Dlatego myślę, że pozostańmy przy tym co mamy. Jak akcja okaże się prawdziwa i słuszna (a to nam szybko udaje sie ustalić, bez większych problemów) to nie spadnie na dalsze strony i co najważniejsze, będzie szybki odzew. A jak wyłoni nam sie oszust, maniak, qniarka itp, to wiadomo, że watek będzie leeeeciał na dalsze strony.


Edit - literówki
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 stycznia 2010 18:01
Ja uważam, że powinien być. Nie musiałabym lawirować miedzy tymi wspaniałymi i wzruszającymi tematami "znów chcemy cię oszukać"
95% tych tematów przerodziło się w jatkę i tak żenujący show, że szkoda słów.
A ja po głębszym przemyśleniu sprawy (sesja sprzyja przemysleniom 😁 ) uważam, że nie powinno być do tego osobnego działu. Osoby, które nie chcą nie muszą wchodzić w tematy z apelami o pomoc, ale takie tematy będą widoczne jednak i jeśli ktoś widząc "zachęcający" temat uzna, że chce pomóc, to nie ma problemu. A ile osób mających możliwość pomocy (nie zasze chodzi o kasę itd, itp) zwyczajnie szuka "okazji"? Zwykle pomoc jest spontaniczna - ktoś trafia przypadkiem na info, analizuje  je i podejmuje decyzję. Wątpię, że odzew byłby równie duży gdyby te wątki wydzielić do innego działu.

Owszem - takie tematy wprowadzają zamęt, są problemy - które podwiesić, które nie, ale myślę, że jesteśmy w stanie to przełknąć? 😉

Co do weryfikacji informacji - jaka weryfikacja? Jak? Jeździć i sprawdzać? Dzwonić? Kto się tego podejmie? Nie wydaje mi się, żebyśmy mogli wyznaczyć jakieś osoby, które będą sprawdzać takie rzeczy - to jest zwyczajnie nierealne w naszej sytuacji. W momencie, kiedy takie tematy są w ogólnym dziale jest więcej osob, które mogą je zobaczyć i w takiej właśnie weryfikacji pomóc. A że to kończy się zwykle przepychankami - cóż, zawsze znajdzie się ktoś o odmiennym zdaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze itp. Mamy odmienne zdania na temat pomocy i nie da się tego uniknąć.
A gdyby tak stworzyć mała adnotację w regulaminie jak ma wyglądać wątek w którym ktoś ma zamiar prosić o pomoc pieniężną? Obowiązkowe przedstawienie się, dokładne podanie gdzie znajdują się konie, zdjęcia no jakies fakty itd. Żeby to miało jakieś ręce i nogi.... 😵 Bo to co się ostatnio dzieje zniechęca coraz więcej ludzi do pomocy...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 listopada 2010 11:33
czy mogę prosić o poprawienie ort. w tytule wątku  Kupno - sprzedaż nieruchomości  😡.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się