Obozy jeździeckie

Pewnie co 2 osoba z Was spedzila juz swoje wakacje jako uczestnik obozu jeździeckiego  😀
Znacie na pewno jakieś fajne miejsca, ośrodki jeździeckie gdzie organizują fajne, sportowe, dla osób na zróżnicowanym poziomie jazdy - OBOZY.
Śmiało polecać, te o których słyszeliście, a najlepiej te na których osobiście byliście  😎

..::EDIT::..
Z Twoim ogłoszeniem to zaraz Cię wytną :P

Ale wątek dobry.
Ja bym chciała wiedzieć, gdzie dla studentów organizowane są obozy?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 stycznia 2010 10:37
I ja się przyłączam do pytania wisttry.
Mam dość dzieciarni i bycia najstarszą 😁
W Książu były i kiedys w Biedrusku (aktualnie Rancho) http://www.allegro.pl/item869309377_szkolenia_zimowe.html
Obozy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla studentów są w Mosznej.
www.moszna.pl
I uważam, że cena nie jest wysoka, a uczą - naprawdę świetnie.
Wspaniałe konie, świetni ludzie, sympatyczni opiekunowie
Po prostu będąc tam w zeszłym roku na 2 tygodnie nie chciałam jechać do domu!

A mi, mało gdzie się podoba, ale tam, to jednym słowem RE-WEL-KA!!!

Z całego serca polecam.! 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 stycznia 2010 11:17
Baltona, A jeśli ktoś jest nielotem totalnym i nie chce jak na razie tego próbować bo nie ma do tego predyspozycji to nie ma problemu z ujeżdżeniowymi jazdami tylko? Bo szczerze powiedziawszy mnie nie  ciągnie do skoków. Lubię popatrzeć, ale żeby skakać to nie 😉
Monskoo o której stajni mówisz?
Pagórki może?
Niee mowie o stajni Borzynowo.
podam Wam stronke, ktora jest w budowie 🙂
P.S2 więcej info na pm lub gg 103 46 571. 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 stycznia 2010 19:24

Ja bym chciała wiedzieć, gdzie dla studentów organizowane są obozy?


Ja miałam zamiar wybrać się na obóz intensywny z Horseworks, z tego co wiem, organizują też obozy studenckie. Czy ktoś w ogóle był na obozie z tą firmą?  👀
świetne obozy sa w dziemianach, w Pegazie.
www.pegaz.dziemiany.pl

dla studentów też sa 🙂
Obozy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla studentów są w Mosznej.
www.moszna.pl
I uważam, że cena nie jest wysoka, a uczą - naprawdę świetnie.
Wspaniałe konie, świetni ludzie, sympatyczni opiekunowie
Po prostu będąc tam w zeszłym roku na 2 tygodnie nie chciałam jechać do domu!

A mi, mało gdzie się podoba, ale tam, to jednym słowem RE-WEL-KA!!!

Z całego serca polecam.! 😉


Byłam, ale 4 lata temu. Więc jako dzieciak, niewiele się nauczyłam.
Może studentów lepiej uczą?
ja osobiście z horseworks nie byłam na obozie ale znam ludzi ktorzy byli i polecaja. Jednak jest tam wiele osob tez zaczynajacyh swoja przygode. ja mialam z nimi okazje sie spotkac gdyż pomagalli przy organizowaniu egzaminu na odznake w którym uczestniczyłam🙂🙂
Ja zapraszam na obozy do nas www.stadnina-jutrzenka.pl (strona na razie uboga, ale na dniach powinna się pojawić pełna wersja), www.tuczno.galopuje.pl

Obozy dla studentów też mamy, zapraszamy we wrześniu 🙂
Ja jadę w tym sezonie do Skręta( www.skret.eu ). Może chciałby się ktoś wybrać? Mam nadzieję, że nie będzie samcy ekstra 12-nastek 😉 Ja jadę chyba 10-17 lipca.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 stycznia 2010 17:38
grzesiek.1993, a ile liczą sobie za tydzień/dwa tygodnie? Nie mogę znaleźć ceny, ale ja to ślepa jestem 😵
Ktoś może był na obozie ze skrętem? (Jak to dwuznacznie brzmi 😀iabeł: ) Jakieś opinie?
EDIT: znalazłam, 790/ tydz.
Jeżeli ktoś szukałby obozu innego niż wszystkie to zapraszam do nas...
Przyjmujemy małe grupy (3-5 osób max!), uczestnicy nie czują się jak na obozie o sztywnych ramach i planie dnia, a uczestniczą w życiu stadniny, gdzie do ich dyspozycji jest 50-60 koni w wieku od kilku dni do kilkunastu lat... Nie ma wyznaczonych godzin jazdy konnej, choć w ogłoszeniach piszemy, że jest to min 4, ale tak naprawdę wszystko zależy od danej grupy... Chcesz - wsiadasz... Chcesz - skaczesz... Chcesz - jedziemy w teren na 2, 4 czy 8 godz z kąpielą w jeziorze... czy pracujemy ujeżdżeniowo... za gorąco na jazdę? to może nad wodę? albo wygłaskać źrebaki na łąkę? lub poprostu posiedzieć przy grilu... Tak mała grupa pozwala na dostosowanie planu dnia do zainteresowań, chęci i potrzeb uczestników.
Posiadamy ok 15-20 koni o wzroście od 110cm do 175cm, przygotowanych na różnym poziomie do pracy w siodle, skoków czy kilka do bryczki, więc naprawdę jest w czym wybierać. Są to głównie klacze, ale także wałachy w treningu sportowym czy ogiery, które także udostępniamy lepiej jeżdżącym.



Zapraszam na moje youtube - znajdziecie tam opinie kilku osób, które nas odwiedziły...

http://www.youtube.com/view_play_list?p=194F6CE5B2AC89C8&search_query=analop


a niebawe(...) pojawi się oferta  😉

ogłoszenia w odpowiednim dziale. Moderator
analop a ograniczena wiekowe? 😀

edit: niestety na waszej stronce nie dzialaja niektore dzialy
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 stycznia 2010 19:44
analop, Już dawno myślałam nad twoją stajnią 😍
Misskiedis tak, 790zł. A jeśli chodzi o opinie to znajoma, która tam była bardzo wychwalała ten ośrodek. Podobno fajne, spokojne konie, chętne do pracy i wyczulone na pomoce. Instruktorzy pomocni i dobrze uczą no i extra tereny 🙂
No, Analop - studentów też przyjmuesz?
Bo ja się chyba będę zastanawiać...
A no tak, zapomniałam, że nie wszyscy chcą skakać...
Ja byłam w grupie młodzieżowo-dziecięcej i nauczyłam się dużo, ale w grupie sportowej tzn. praktycznie same skoki...
Wiem, że jazdy ujeżdżeniowe też są, ale tylko wtedy, kiedy podłoże jest śliskie itp. po prostu nie ma odpowiedniego do skoków...
Więc kto chce nauczyć się skakać nie koniecznie potrafi, to naprawdę można się nauczyć od podstaw...
Wiadomo - zaczynając od utrzymywania równowagi na drążkach i trener to sprawdza. 😉


Jeżeli chodzi o grupę średniozaawansowaną, to szczerze powiem - wożenie tyłka 😉
Z tego co widziałam stęp, kłus, galop na zmianę i w tym przypadku się zgodzę, że nie poprawia zbyt wiele...
Więc czego się nauczyłaś/łeś to możesz teraz doskonalić.

I dodam, że rzeczywiście są 2 godziny jazdy, tak jak jest napisane na stronce 😉



Analop, jak jest u was z początkującymi ?
Koleżanka myślała nad obozem u was ale słyszała że początkujący tam zemrą i że do was jeżdzą ludzie już potrafiacy dość dobrze jeździć. Prawda to  😀 ?
[quote author=wistra link=topic=14237.msg434154#msg434154 date=1263079260]

Ja bym chciała wiedzieć, gdzie dla studentów organizowane są obozy?


Ja miałam zamiar wybrać się na obóz intensywny z Horseworks, z tego co wiem, organizują też obozy studenckie. Czy ktoś w ogóle był na obozie z tą firmą?  👀
[/quote]
ja byłam 2 lata temu na intensywnym. Kadra świetna 😀 Czas zapełniony różnymi dodatkowymi zajeciami, osobiscie z koleżanką dręczyłyśmy naszego instruktora żeby grał na gitarze😀 i śpiewalismy prawie co wieczór. Ale nie wiem czy Łukasz nadal jest w kadrze HW. Jeżeli chodzi o konie to mnie rozczarowali troszkę. Byłam na pierwszym turnusie i konie były wystane, albo nigdy nie skakały, albo nie mozna bylo rozkminic o co niektrym koniom chodzi ze nie galopują(nigdy nie zapomne jak udało mi sie na Royalu przegalopować pełne okrążenie, krew pot łzy, a Łukasz komentuje: ooo widzę, że się rozkręcacie), konie były kadrze obce bo dostali je z Gałkowa z łąk np. Także pierwszy turnus był trochę nieudany pod tym względem, ale słyszałam potem od ludzi co zostali na 2 turnus że jak konie sie wdrozyly do pracy, kadra je troche poznała to bylo zupelnie inaczej. No i piękne tereny tam są(mowa o Wojnowie bo tam był wtedy intensywny, teraz chyba jest gdzieś indziej ale niedaleko Wojnowa).
Mimo wszystko bardzo polecam HW, zapewne jak będę miała fundusze to też się wybiorę na obóz studencki z HW 🙂
Ja byłam w Skręcie parę lat temu, jeszcze na początku swojej jeździeckiej kariery (początki galopów miałam za sobą) na feriach i z czasem stwierdzam, że nie było kolorowo. Ale podobno warunki się zmieniły i na zimowiskach nie ma już mieszkania w lodowatym pokoju, gdzie jedynym ogrzewaniem był grzejnik elektryczny, dziewczyny nie muszą spać w jednym pokoju z małymi chłopcami, są przyzwoite łazienki itd....

Wtedy to było się młodym i głupim, a teraz na wiele rzeczy patrzę zupełnie inaczej. Bo np po bardzo niepewnym, śliskim podłożu nie jechałabym kłusem (czego wynikiem był bardzo nieprzyjemny wypadek, do dziś mam przed oczami tą potężnie zbudowaną kasztankę i jeźdźca dość poważnie obitego leżącego na śliskim asfalcie. Mam też przed oczami osobę, której te "super tereny" pozbawiły górnej jedynki przy pomocy gałęzi... Dzięki bogu mleczaka...) Tereny ładne i wszystko fajnie, ale wtedy jak dla mnie zbyt odważnie prowadzone jak na grupę o dość niskim stopniu zaawansowania. No i pelham zapięty na sam dół na jednej wodzy + słabi jeźdźcy rekreacyjni utrzymujący równowagę poprzez wodze = rzecz dla konia dość nieprzyjemna.
Ale to może moje ogólne przeczulenie na bezpieczeństwo...
Aha, i nie dopytywać mnie na PW na ten temat, po prostu to było dawno (luty 2006 albo 2007, nie pamiętam), może teraz się zmieniło na lepsze, nie wiem, wiedzieć nie chcę, więcej tam jednak nie pojadę i koniec kropka.

analop ja chciałam w zeszłym roku jechać pod koniec wakacji to miejsc już nie było, ale w te wakacje pewnie się skuszę jak będzie miejsce 😉

Ja w zeszłym roku byłam w BB, i było genialnie  😁 Ale to chyba dlatego, że nie mieliśmy opiekunów i była duża swoboda obyczajów. Bo jak przy okazji zdawania odznaki widziałam opiekunki itp. to już nie było tak bajecznie.
Co nie zmienia faktu że na takim układzie jak my byliśmy (3 osoby, rodzice podpisywali cyrograf o tym, że my za siebie odpowiadamy) to obóz marzeń
Ale drugi raz takiego farta mieć nie będę, znając życie...
I teren tam to było coś wspaniałego  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 stycznia 2010 20:29
Wafelkowa, Wistra, to moze jakiś turnus zabookować dla samych voltowiczów? 🏇
Notarialna ale skoro wy studentki to ja mogę wam zawadzać, bo ja dopiero 3 gim kończę  :emoty32:
Co nie zmienia faktu, że wolę przebywać w otoczeniu osób starszych niż wśród równolatków ze słomą i trocinami w głowie.
Jade do analopowej na ferie, studentka, od 14.02 jak ktos ze starszej mlodziezy jeszcze jedzie to dajcie znac 😀
Zeby nie bylo watpliwosci, lat mam 24:P
Wafelkowa ale to było już w Skręcie, czy jeszcze w Quniu?
grzesiek.1993 To był Skręt. Jeśli chodzi o nazwę, to dobrze pamiętam. Ogłaszali się na Allegro i znalazła to moja mama.
Ale tak jak mówiłam, koniec tematu.
Co to obozu w "skręcie" (hehe :P)
To mam pytajnie... czy jesli nie jestem super jezdzcem ( no galop, podstawy skoków itd juz coś umiem ale bez rewelacji) to będe sie nadawała? Jestem w stanie ciężko harować i naprawde chce sie czegos nauczyc.. czy mój dotychczasowy poziom bedzie odpowiedni na ten obóz?

❓ ❓
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się