Haflingery

wie ktoś ile kosztuje mniej wcj hafek z hodowli ujeżdżony ?
Ktoś mi może podpowiedzieć hodowlę haflingerów w tych woj podlaskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie  :kwiatek:
SK Konieczkowa nie jest w którymś z tych województw?
Cyśka podkarpackie 🙁
Szukam haflinegra do kupna, mamie się strasznie spodobały, moje marzenie od małego. Może uda się spełnić, rozglądam sie tu i tam
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 grudnia 2014 20:21
Haffek Jeżeli okolice trójmiasta wchodzą w grę to zapraszam na pw 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 stycznia 2015 13:10
Szukam informacji na temat Europejskiego Czempionatu. Regulamin, terminy? Ktoś coś?  😉 Wiem, że w tym roku jest we Włoszech  😉

EDIT: Znalazłam 😉
Orientuje się ktoś może czy działa jeszcze hodowla haflingerów w Chrzanowie w woj. mazowieckim? Stajnia Jacky
Poszukuję wałacha haflingera o imieniu OLIMP , jego ojcem jest Hans a matką Olga van de Heggelkampsweg. Jeśli ktoś wie gdzie on się znajduje to bardzo proszę o kontakt ponieważ chciałabym odnaleźć tego wałaszka. Jest to wysoki wałach, urodził się w nadmorskiej miejscowości później został sprzedany w okolice Gdańska a następnie został sprzedany komuś innemu i chciałabym mieć kontakt z obecnymi właścicielami tego wałaszka. Bardzo będe wdzięczna za pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Haffek hodowla haflingerów w Chrzanowie została zlikwidowana kilka lat temu.
Całe życie myślałam że to są haLFingery  😜 ile człowiek jeszcze nie wie  🙄
Orientuje się ktoś może czy nie ma ktoś na sprzedaż haflingera chodzącego pod siodłem, poniżej 10 lat? Najlepiej z tych woj.  podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego ale nie koniecznie. Ogłoszenia już przejrzałam.
Witam. Mam do Was pytanie- w jakich siodłach jeździcie na Waszych halfach? My obecnie brykamy na bezterlicówce freemaxa, jednak marzy mi się coś z terlicą. Mierzyłam już  Daw Maga Huberta M ale niestety był zbyt wąski. Myślałam o wintecku z wymiennymi łękami.Mógłby ktoś coś doradzić ?  :kwiatek: 
P.S. Uprzedzam ewentualną nagonkę na mnie... Tak wiem, siodło powinno być indywidualnie dopasowane do konia itd.  Robię rozeznanie "w terenie" czego szukać na bezkłębowego ogórka i jaką kasę będę musiała na to przeznaczyć  🙂 dzięki Waszym radom będę mogła stworzyć jakieś widełki cenowe, firmowe i rozmiarowe.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 marca 2015 06:00
znaleźć siodło na haflingera to koszmar. W tej chwili córka jeździ w Waldhausen haflinger, ale jest niedopasowane i przesuwa się na boki. Szukam na Małego siodła już od dobrego roku i moim zdaniem najlepiej leżał wintec 2000 z najszerszym łęgiem. Leżał na styk, bez podkładek, ale też nie było idealnie. Nie wiem jak DM, moim zdaniem jednak na haflingera trzeba szyć na miarę, ewentualnie celować w siodło dla kucy islandzkich. Mi jednak takowe nie wpadło jeszcze w łapy
Kupię haflingera (od 5 do 12lat) jakby ktoś widział/ słyszał o jakimś ogłoszeniu , będę wdzięczna za jakąkolwiek informacje  :kwiatek:  😉
Apropo siodel ja mam stubena uje i jest prawie akurat tylko troche tylny lek trzeba podniesc
Co do siodeł na rudzielce, to jedna dziewczyna u nas mieści się w  wintecu Isabelce  z białym łękiem (ten najszerszy), na skoki ma zakładane daslo rimmini - łęk najszerszy. A druga kobyła jest bardziej fit  i wiele węższa w ożebrowaniu i chodzi w kiefferze skokowym 33'.  Z tym, że obydwie moje buły nie są zapasione i  występują u nich kłęby 😉, więc nie ma takiej tragedii z dopasowaniem 😉  Z tego co zauważyłam u koni tego typu bardzo ważne jest odpowiednie mocowanie popręgu. O wiele lepiej sprawdza się montowanie tego typu jak w ujeżdżeniówkach na długich przystułach do krótkich popręgów. Podczas podciągania siodło się nie krzywi i jakoś lepiej to się układa na tych kluchach. Dobrym przykładem tego rozwiązania w siodle wszechstronnym  jest siodło WINTEC WIDE- dedykowane dla koni tego typu. Mam takie siodło - tylko, że chodzi w nim fiord i doskonale się sprawdza. Na hafach moich tez dobrze leżał  - tylko łęk na węższy musiałam zmieniać.
Podepnę się do tematu bo znowu się we mnie odezwała chęć posiadania haflingera.
A byłam taka dzielna, przez 4 lata...  😀iabeł:
Witam, planuję zakup podogonia dla hafa i zastanawiam się czy celować w rozmiar cob czy pony? Może mógłby ktoś doradzić ? :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 czerwca 2015 14:17
Patrząc na naszą Haflingerkę, to ja bym celowała w Full  😁 Pony podogonia są na prawdę Pony 😉
A TO MOJA PARA ZAPRZĘGOWA, 🙂 CIACH

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] ogłoszenie i za duże zdjęcie- użytkowniczka na cenzurowanym, od razu wskakuje na ostrzeżenie o poziom wyższe niż się normalnie należy.
[/center]
od jakiegoś czasu noszę się z kupnem haflingera 😉 w niedziele jadę oglądać tą klaczkę http://olx.pl/oferta/klacz-rasy-haflinger-CID103-ID7SrIT.html może ktoś z was ją zna? zależy mi aby to był taki człapak do hipoterapii czyli koń bezpieczny dla mnie 😉 a może ktoś z was ma na sprzedaż tak 10-15 lat najlepiej klaczka mega spokojna  🙄
Moim zdaniem haflingery mają trochę za dużo werwy do hipoterapii 😉 Żywy charakter, ciężko je zmęczyć, bynajmniej te, które ja znałam. Ale wiadomo, to zawsze zależy od konkretnego osobnika 😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 sierpnia 2015 15:43
Ja mam u siebie w stajni haflingerkę. Pod siodłem potrafi wywieźć jak wyczuje delikwenta. Ale wsadzasz dzieciaka na hipo i bomby mogą spadać, z batem ją można gonić a ona jak zaprogramowana 😉
wczoraj pojechałam zobaczyć na żywo haflingera do pobliskiej stajni, nigdy wcześniej nie widziałam i powiem że jak zobaczyłam ten pycholek to oszalałam  😍 co jeszcze możecie powiedzieć o nich? myślę że dalej potrafię sobie poradzić z buntownikami 😉 jak jeździłam u koleżanki na hucule i on uznał że po kółku chodzić nie będzie szybko mu "wytłumaczyłam" że jednak będzie  😂

od jakiegoś czasu noszę się z kupnem haflingera 😉 w niedziele jadę oglądać tą klaczkę http://olx.pl/oferta/klacz-rasy-haflinger-CID103-ID7SrIT.html może ktoś z was ją zna? zależy mi aby to był taki człapak do hipoterapii czyli koń bezpieczny dla mnie 😉 a może ktoś z was ma na sprzedaż tak 10-15 lat najlepiej klaczka mega spokojna  🙄


tengusia,, i jak ta klacz ? Też miałam na oku to ogłoszenie 😉
Nie pojechałam za daleko i za gorąco  😵 ale mam na oku wałaszka może to ten  😉
Ja wcześniej oglądałam wałacha w którym się zakochałam (i jest już ze mną od maja) ,z tego powodu nie pojechałam jej zobaczyć.
To życzę powodzenia ! 🙂
:oczy2🤔zukam haflingera na terenie dolnoslaskiego albo w okolicach Wawy. Do 6lat. Ktos cos? :kwiatek:
ale do kupna czy do czego?;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się