Technikum hodowli koni.

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 grudnia 2015 16:28
Czyli tak w zasadzie to co ty tam robisz związanego ze swoim zawodem  😲 Bo rozumiem że uczyłaś się 5 lat o hodowli i w pewnym sensie jesteś specjalistką   🤔


Nauka trwała 4 lata i uczyłam się, oprócz zwykłych przedmiotów, o uprawie roślin, ogólnej hodowli zwierząt (bydło, świnie, konie), turystyce jeździeckiej, agroturystyce. Miałam jazdy z czterema instruktorami (chodziłam do stajni dodatkowo po zajęciach), miałam praktyki za granicą, dużo podszkoliłam się w jeździe i powiększyłam wiedzę na temat koni i rolnictwa.

I cieszę się, że nie poszłam do dobrego ogólniaka, tylko do technikum. Mam zawód i pracuję ze zwierzętami, z którymi wiązałam swoją przyszłość. Jakbym jeszcze miała bydło i owce, to byłabym usatysfakcjonowana na 90% (bo jeszcze chciałoby się konkretnie zarabiać  😎 ).
Jeśli są tu jakieś niezdecydowane osoby, które planują wybrać się do technikum, niech napiszą do mnie 🙂
Planuję dostać się do szkoły w Prudniku, na hodowle, ale mało chętnych tam jest i potrzeba osób, które również by chcialy się tam wybrać. Kierunek jest od niedawna, mało rozpromowany, rozmawiałam z dziewczyną, która jest na rolniku i bardzo chwali tę szkołe, a do tego 4 km od szkoły jest SK Prudnik, więc uważam, że warto tę szkołę brać pod uwagę. Jest internat, więc z dojazdem nie ma problemu. Mam ponad 300 km do tej szkoły, więc proszę mi nie mówić, że ktoś ma daleko 😀 😀
Także, jeśli jest ktoś chętny, lub zna kogoś kto myśli nad hodowlą, ale nie wie gdzie to bardzo proszę o kontakt 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 grudnia 2015 08:18
Z tego, co wiem, thk jest też w Janowie Podlaskim.
Mojej szkoły w okolicy Białegostoku jużod kilku lat nie ma.
Technikum hodowli koni w Bydgoszczy(ZSD Nr 4) -zna ktoś i może je ocenić, wydać swoją opinię?  🙂
Czy ktoś wybiera się do Szkoły Techniczno- Weterynaryjnej w Trzcianie koło Rzeszowa? 🙂
Chciałabym odświeżyć wątek. Był ktoś na Kursach Zawodowych na Technika Hodowcę Koni z PCKZ? Warto iść? Jaki jest poziom? Bardzo prosiłabym o odpowiedzi. 🙂
Mam na myśli ten: https://pckz.edu.pl/kurs-technik-hodowca-koni
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 marca 2022 23:07
Haruka, lepiej technika weterynarii zrobić lub jakiś kurs związany z końmi (zależy, co chcesz docelowo osiągnąć). Technik hodowca koni to w sumie bez sensu i mówię to jako absolwentka.
@Dementek to jednak zostaję na Zootechnice 🤣 Dzięki wielkie za info! 💕
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 marca 2022 20:18
Haruka, po zootechnice jest więcej możliwości i sama zastanawiam się nad technikiem weterynarii, ale na razie mnie na to nie stać. Poza tym mnie tylko zwierzęta gospodarskie interesują. Nie jestem pasjonatem piesków i kotków 😉 A teraz jest nastawienie głównie na zwierzęta towarzyszące.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 marca 2022 20:41
Dementek, na kursie tech weta? Cały czas głównie duże są 😉 a przynajmniej jak robiłam 2 lata temu
Ale pracy w zawodzie nie polecam, najniższa krajowa, umowy zlecenie, pół legalnie pół pod stołem
No ja podziękowałam za słabe wynagrodzenie bez godnej umowy, a ogromny zakres odpowiedzialności
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 marca 2022 13:34
Pati2012, wiem, że z wynagrodzeniem lipa, ale mogłabym chociaż legalnie krew i próbki pobierać pod nadzorem lekarza weterynarii. I może gdzieś bym dorobiła, bo ludzie skarżą się, że nie ma komu do zwierząt gospodarskich przyjechać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się