wędzidła z auriganu

czy ktoś z Was używa, miał styczność? Jest różnica? Poważnie rozważam zakup w niedalekiej przyszłości, ultra soft bardzo fajnie wygląda.
MOje konie niestety kiepsko znosza aurigan.. kupilam im dawno temu, zeby mialy tak super.. i do bani. Sztywne, niespienione, nie moglam jezdzic az,, tak dziwnie. Chyba to Wiejskie chlopaki, lubia zwykly metal.

Ale wiekszosc ludzi bardzo zachwala.
zaba   żółta żaba żarła żur
23 listopada 2008 21:41
Mój chodzi na auriganie długo i pasuje mu 🙂
Mój kocha od pierwszego razu i generalnie krąże tylko między grubościami itp 😉 ale zawsze aurigan.
Moj tez fajnie przyjal aurigian. Zupelnie inaczej / lepiej pracuje.
To tyllko moje takie zacofane wiesniaki?
crazy, maja inne kubki smakowe. 😉


U mojego to w sumie dochodzi tez fakt, ze jednoczesnie po raz pierwszy dostal podwojnie lamane.
Ja też ostatnio kupiłam 🙂 i mój koń pieni się niesamowicie. Ogólnie według mnie dużo lepiej chodzi. Teraz zamierzam kupić mu kolejne, ale szukam tego oliwkowo-zwykłego. Ciężko trafić a jak juz coś jest to niestety drogie :/
Mój nieznosi auriganu i innych słodkich metali.Sztywny,sucho w pysku itp.
głupie pytanie

aurigan jakiej jest barwy?
który ze stopów jest żółtego/złotego koloru?
Aurigian jest taki jakby zloty. Z tym, ze nie tylko on ma taka barwe.
moja kobyła na auriganie przeszła niesamowitą metamorfozę. Podejrzewam, że złożyło się na to wiele czynników, ale nigdy jeszcze tak się nie pluła i tak szybko nie przychodziła do ręki. Coś w tym auriganie jednak być musi 😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 listopada 2008 23:16
Mój rudzielec od zawsze chodzi na auriganie - u poprzedniego właściciela na zwykłym, pojedynczo łamanym 23 mm. Jak był u mnie, na początku auriganu nie miałam, widziałam, że na zwykłym jest gorzej. Teraz mamy Wh Ultra, 18 mm (podwójnie łamane z rolką na łączniku) i bardzo sobie chwalę - koń sam szuka wędzidła, gdy tylko mam zamiar założyć ogłowie, i jest zapieniony, zanim zdązymy wyjść z boksu 😀
hmmm, tyle pozytywnych opinii. Tylko ta cena niestety.
Szukałam na allegro i e bayu używanych, ale niestety...
Jakby ktoś chciał sprzedać to
Na chwilę obecną na ebay.de masz ponad 200 aukcji z wędzidłami - nowymi, używanymi. Do wyboru do koloru. Szukaj np. po Sprenger Gebiss.
Na Allegro masz też co najmniej cztery wędzidła z ludzką ceną.

Poza tym aurigan to nie Kaszpirowski i nie należy go traktować jako panaceum np. na suchy pysk albo niechęć do kiełzna. Co więcej, niektóre konie przyjmują sprengerowskie wędzidła bardzo dobrze, inne - całkiem średnio. Mój siwy woli zdecydowanie zwykłe stalowe wędzidła, mogą być z miedzią, ale niemieckie mieszanki-wynalazki są nie dla niego 😉 Za to gniade chodzą bardzo fajnie, szczególnie jednemu takie kiełzno super pasuje - ślini się, żuje, ma zawsze fajnie zapieniony pyszczek (z kolei - nie próbowałam go na żadnym innym wędzidle, może by było tak samo)

Najlepiej pożyczyć sprzęt - zapakować koniowi do buzi takie wędzidło - i przed zakupem sprawdzić, jak to rzeczywiście działa.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 listopada 2008 08:22
kleopatra66 napisał: hmmm, tyle pozytywnych opinii. Tylko ta cena niestety.
mozna poszukac tanszych odpowiednikow, jesli chodzi tylko stop metalu a nie o szczegolny sprengerowski ksztalt sciegierza.
takimi tanszymi odpowiednikami auriganu sa np. kaugan (wedzilo za ok 150 zl, producent everline busse) czy argentan (wedzidlo za ok. 100 zl, producent pfiff)

ja korzystalam i z kauganowego (kon je bardzo dobrze przyjal) i z argentanowego (aktualnie - kon bardzo fajnie na nim chodzi). przez jakis czas moj kon chodzil tez na auriganie - i bylo rownie dobrze co na tych tanszych wedzidlach.

jednak dopasowanie wedzidla to nie tylko sam stop z jakiego jest wykonane, ale rowniez jego ksztalt, dlugosc lacznika, i po prostu rozmiar wedzidla. wydaje mi sie, ze jak juz ktos zabiera sie za kupowanie wedzidla tak drogiego jak sprengery, to na tyle dobrze stara sie przemyslec ten wydatek, ze przynajmniej rozmiar jest dopasowany - co wybitnie zwieksza szanse na dobre przyjecie tego wedzidla przez konia 😉
"Poza tym aurigan to nie Kaszpirowski i nie należy go traktować jako panaceum" o tym bardzo dobrze wiem i na pewno w ten sposób do tego nie podchodzę. Wiadomo, ze żaden wynalazek nie zastąpi czułej reki, to przecież oczywiste.
Tylko ja mam specyficznego konie, który sporo czasu chodził na haku, a teraz na plastiku jabłkowym, ale szukam dla niego jeszcze czegoś innego.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 listopada 2008 09:58
kleopatra66 napisał: Tylko ja mam specyficznego konie, który sporo czasu chodził na haku, a teraz na plastiku jabłkowym, ale szukam dla niego jeszcze czegoś innego.
moim zdaniem nie ma w tym nic szczególnie specyficznego 😉
a szukanie innego wedzidła - cóż... kto z nas tego nine przechodził? 😉
Mojemu jest wszystko jedno, tak samo pieni sie na zwyklym, jak i na sprengerze.
crazy a próbowałaś pomięczy różnymi modelami auriganowych?

ja miałam okazję spróbować z moim kilku różnych i tak jak jedne totalnie mu nie w smak tak inne uwielbia i na nich pracuje najlepiej.. a niby wszystko podwójnie łamane i aurigan
Ja jeżdżę na argentanowym.
Mojemu kucowi bardziej odpowiada właśnie argentan niż aurigan (lepiej żuje, wogóle lepiej się jeździ) i tak jest już przez 3 lata.
caroline napisał: kleopatra66 napisał: Tylko ja mam specyficznego konie, który sporo czasu chodził na haku, a teraz na plastiku jabłkowym, ale szukam dla niego jeszcze czegoś innego.
moim zdaniem nie ma w tym nic szczególnie specyficznego 😉
a szukanie innego wedzidła - cóż... kto z nas tego nine przechodził? 😉

To jest specyficzny koń, bo miał kiedyś wieeelki uraz do czegokolwiek w pysku. Pracowałam nad tym kilka lat, żeby mógł chodzić i skakać normalnie z łagodnym, zwykłym wędzidłem. Już się nie boi, ale chciałabym, żeby miał coś co mu po prostu będzie pasowałao. Myślę ze warto poszukać
Gillian   four letter word
24 listopada 2008 21:35
mój koń ma przebłyski geniuszu na Sprengerku 😀
mój tez fajnie chodzi na sprengerze WH Ultra.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 listopada 2008 11:38
To jest jedyne wędzidło na którym da się jeździć na moim Ciapku 🙂.
Wcześniej tylko hak wchodził w grę, bo na różnych wędzidłach był koszmar, głównie z nich strzelał, wieszał się, szarpał się i inne sztuczki robił, co sprawiało że jazda była straszna 🙁.
Teraz mamy KK Ultra i jest fajo 🙂.
Podlacze sie tu, zeby nie zasmiecac watku. 🙂

Spotkaliscie sie z takim wedzidlem?


Nie, zeby mnie interesowalo kupno, ale chetnie bym sie dowiedziala, skad i po co to niebieskie, bo w opisie tylko czytam, ze "specjalna powloka", no i cena okresla jakosc wedzidla  🙄 
Anka- takim to znaczy jakim?

Bo nie widzę ani zdjęcia ani linku 😉
lol    😵
[url=[[a]]http://www.loesdau.de/websale7/Wassertrense-%27Blue-Steel%27%2e.htm?Ctx=%7bver%2f7%2fver%7d%7bst%2f3eb%2fst%7d%7bcmd%2f0%2fcmd%7d%7bm%2fwebsale%2fm%7d%7bs%2floesdau%2fs%7d%7bl%2fDeutsch%2fl%7d%7bmi%2f04%2dgebisse%2fmi%7d%7bpi%2f85730%20%20%20%20%20%20%20%20%20%2000001%2fpi%7d%7bpo%2f2%2fpo%7d%7bfc%2fx%2ffc%7d%7bp1%2f4b497c60941b61240c9a7f5b86a586ee%2fp1%7d%7bmd5%2ff17d5c1c1a17af2bf036594e81dca600%2fmd5%7d[[a]]#product]kliknij mnie[/url]
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 stycznia 2009 17:43
Okser ma podobne w swojej ofercie. Ponoć ten metal w wyniku "naturalnej" korozji jest przyjemny dla konia.
http://www.okser.pl/sklep/600070-feeling-wedzidlo-zwykle-blue-steel-p-1842.html?osCsid=f0a02e7c7e48631f0b87f84a91980af0
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 listopada 2018 07:25
Hop! Jak wyczyścić wędzidło z auriganu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się