Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

Losia skąd dokąd oraz którędy dokłądnie będzie jechał
i ile koni w transporcie?
Stajni tego typu jest kilka - kwestia ssensowności zbaczania kilkanaście/dziesiat km z trasy skądśtam do - gdzieśtam...
_Gaga bede jechac z okolic trojmiasta do Danii. w sumie 400 km do szczecina i 700 przez Niemcy do danii.
bedziemy jechac zapewne trasa S10, na wysokosci szczecina odbijac na E28. okolice Starogardu Szczecińskiego, przez Radziszewo, przejscie graniczne w Kołbaskowie.
kon bedzie jecenl jeden, spokojna klacz. dobrze znosi podroz.  najlepiej zeby byla mozliwosc zaladunku bezposrednio ze stajni, ale nie jest to konieczny wymog.
hym...moze w żukowie? idealnie przy trasie...
a tak to tylko kojarzę "po chałupach" i raczej na polnoc wiecej- jezdzilam rajdami po tamtych okolicach 😉
Stajnia Chlebowo
  Sława Sienkiewicz
  Chlebowo 15 k/Gryfina  74-200
  Tel: 600 44 59 35
tel.: 0914158061
Tez pomyslałam o Chlebowie. Wolne boksy są tylko gorzej z miejscami noclegowymi dla ludzi.

Dopisuje:
Gaga a jak Ty wypuszczasz konie w takie upały?
Bo u mnie puszczają od 10 do 14 czyli normalnie
i bardzo mnie to złości, bo albo koń wraca cały mokry albo cały pogryziony  😤
Czy stajnia p. Mazura w Boninie jeszcze istnieje? 🙂
Gillian   four letter word
12 lipca 2011 20:10
DaliaSoto, to ja bym wolała, żeby nie wychodził wcale! w takich godzinach puszczanie konia zaczyna już być mocno niefajne 🙁
u mnie konie chodzą na noc i jest super - zniknął wieczny problem pogryzień przez robale, jest miło chłodno, żyć nie umierać 😀
Bardzo mnie rozbawiło obsmarowanie Płochocina, prawda jest taka, że najbardziej stajnię krytykują ci, którzy w niej nie stoją... Podejrzane?
Oczywiście, jest w tym trochę prawdy (np. podłoże czy brak przeszkód) ale nie przesadzajmy.

Może warto wymienić plusy?
+ hala jedna z największych w okolicy, buduje się druga
+ konie są cały dzień na padokach, sprowadzane na obiad i wyprowadzane, jest opcja zostawienia konia na noc, wtedy jest zgarniany z padoku ok. 5 nad ranem
+ padoki są kwaterowane ale dzięki temu nie łażą stadem tylko po 2-3 konie na padoku
+ paszarnia - każdy koń ma swoją szafkę
+ wielki socjal z prysznicem, dwoma toaletami i zagwarantowanymi szafkami
+ myjka która nie jest wężem rzuconym pod płotem
+ nieograniczony dostęp do siana, słomy i trocin oraz owsa (jest silos, nikt nie patrzy ile się bierze)
+ boksy są sprzątane codziennie
+ każdy boks ma swoje okno, przez co na lato się robi półangielska
+ boksy są bardzo duże
+ stajnia jest zaprojektowana i wybudowana od podstaw, tzn. nie jest to stary budynek gospodarczy nieprzystosowany, jest wentylacja (kominy itp.), korytarz jest szeroki, stajnia wysoka i jasna
+ brak rekreacji, brak pałętających się osób niezwiązanych ze stajnią
+ cisza, spokój
+ tereny
+ łąki dla emerytów
+ wet i kowal na miejscu, którzy są w stajni praktycznie codziennie
+ treningi z p. Anią na miejscu

Warunki nie są idealne ale najlepsze w okolicach Szczecina. Jeżeli idzie o syf pt. maszyny to faktycznie, są brony, walec itp. na trawie koło padoku. Coś okropnego. Jeżeli my się nie uskarżamy na 900 zł za hotel tu na forum, to czemu boli to kogoś kto nawet nie miał okazji tu postać z koniem tydzień? Ale podejrzewam, że fala krytyki bierze się stąd, że wielu osobom hotel w Płochocinie został po prostu odmówiony albo wciąż czekają na niekończącej się liście oczekujących na wolny boks. No i standardowo, wielcy znawcy i krytycy którzy mają 3 konie i dumnie się ogłaszają osobami zarządzającymi stajnią... Po prostu z każdą kolejną wypowiedzią - LOL
z calym szacunkiem, a jak ktos ma nawet i 2 konie w stajni, to co> to to juz nie jest stajnia tylko chlew?😉
oczywiscie ze to kompletnie inna bajka jesli chodzi o organizacje, ale nie widze powodu zeby komus umniejszac😉
i oburzenia tez nie rozumiem, kazda stajnia ma wady i zaledy i kazdy ma prawo sie wypowiedziec w tej kwestii. nie widzialam zadnego szkalowania, nie ma tez powodu zeby sie modlic jak dziad do obrazu. wiec moze nie popadajmy w skrajnosci?
wielcy znawcy i krytycy którzy mają 3 konie i dumnie się ogłaszają osobami zarządzającymi stajnią... Po prostu z każdą kolejną wypowiedzią - LOL

Fakt, ja najbardziej wypowiadam się w temacie Płochocina hahahaha
Ps. sorki za off
nie widzę też aby gdzieś tę stajnię szykanowano, ale być mozę nie umiem czytać między wierszami...
Cóż za zgrany duet z was. Idźcie do koni zamiast siedzieć na Internecie. Więcej na tym skorzystają ;D
No i standardowo, wielcy znawcy i krytycy którzy mają 3 konie i dumnie się ogłaszają osobami zarządzającymi stajnią...


A ja tak z ciekawości - jak w takim razie byś ich nazwała? I od ilu koni zaczyna się stajnia? 🙂
Szanowna pani s. niektórzy pracują aby móc utrzymać swój 3 konny chlew... a do koni chodzą po pracy...
nie ma jak argument merytoryczny😉
bardzo lubie takie dyskusje kiedy na konkretne zapytania odpowiada sie pusta obelga lub byle haslem😉
swietnie swiadczy to o poziomie rozmowcy😉
ale naciol zadala ciekawe pytanie, ciekawe od ilu koni stajnia jest stajnia a nie np kurnikiem?:>
Ja też lubię merytoryczne odpowiedzi osób znających się na rzeczy; nie twierdzę, że szopa na 3 konie Gagi i kawałek siatki jako padok to nie stajnia, tylko, że osoba która ma 3 konie na podwórku w domu nie może krytykować dużych stajni z prywatnymi końmi, bo zarządzanie czymś takim jest całkiem inne. O wiele trudniejsze. To chyba jest logiczne... chyba, że Gaga wybudowałaś sobie OJ i nic o tym nie słychać?
seczuanowa tyle, że ja nigdzie nie krytykuję żadnej stajni
może poza postami czytaj kto jest ich autorem, zamiast bezpodstawnie oskarżać i obrażać innych??!!

radzilabym zauwazyc gdzie sie wypowiadasz🙂
to jest forum dyskusyjne, wiec jak sama nazwa wskazuje - tu sie dyskutuje.
czyli generalnie wypowiedziec ma sie prawo kazdy, o ile nie  przy tym jest lamany regulamin. a z tego co widze nie jest.
tak jak mowilam, nikt tu nikogo nie szkalowal, a ze ludzie narzekaja, to codziennosc i oczywista oczywistosc🙂 beda narzekac, wszystkim nie dogodzisz, rowniez warunkami w stajni🙂
nie widze jednakze powodu zeby tych narzekajacych czy nie w jakikolwiek sposob wysmiewac.
tyle, że - że sietak powtórzę - ja akurat nie narzekam
chociaż jak rozumiem - krytykować nie wolno - za to szykanować i BEZPODSTAWNIE obrażać kogoś można
Dla mnie Płochocin nie jest atrakcją. Do lasu ze stajni daleko - mam na myśli prawdziwy las. Poza tym drogo i daleko (czyli jeszcze drożej). Kowal mi niepotrzebny - zresztą i tak nie jest w cenie jak sądzę, więc co to za + 😀 Obecnie mam tak, że wyjeżdżam ze stajni i jestem w puszczy. I to jest piękne. Hale są dla górali, żeby tam owce paśli 🙂
czy ktos slyszal o stajni na osiedlu bukowym ????
A tak z innej mańki - czy ktoś jest na bieżąco z tym jak wygląda stajnia u Damiana w Policach?
Ktoś słyszał, ale ktos sam trzyma konie w chlewie więc woli się nie wypowiadać ;-)
nie slyszalam jak na razie narzekan, podobno fajna infrastruktura dla koni, nieco gorzej z placem do jazdy.
Ja słyszałam o stajni na bukowym. Osobiście nie byłam. Facet trzyma kilka koników i udostępnia do jazdy, głównie jeżdzą tam młode dziewczyny, które same dbają o konie oraz prowadzą jazdy, lonże itp., instruktora tam brak. Znajoma tam jeździ moge na pw wysłać namiary.
trzynastka   In love with the ordinary
24 września 2011 15:55
Stoi ktoś z was w pensjonacie z klaczą Lirą ?
Emerytka przedwczesna, lat 18, gniada z odmianami przy kłębie typowymi poobtarciowymi, ślepa na jedno oko.
Wygląda tak tylko chudziej :

prosiłabym o kontakt na priv 🙂
Witam. Jestem tu nowa wiec jeszcze sie za bardzo nie ogarniam wiec proszę o wyrozumiałość jak coś przegapiłam.
Czy ktoś może polecić dobrą stajnie do nauki jazdy konnej na prawobrzeżu. Obecnie jeżdżę w Wielgowie ale ostatnio bardzo sie tam zaludniło. Nie chodzi mi o początki ale o doszlifowanie galopu i wyżej. A może znacie jakieś prywatne stajnie w których ktoś dobrze uczy? Albo ktoś jest sam instruktorem? Zwiedziłam kilka stajni i jestem załamana poziomem nauki, chciałbym zacząć coś ambitniejszego niż zwykła rekreacja dlatego szukam odpowiedniej stajni. Jeżeli ktoś wie gdzie dobrze uczą to byłabym bardzo wdzięczna i podkreślał na prawobrzeżu albo z dobrym dojazdem.
Agnes proponuję przeczytać cały wątek zachodniopomorskich stajni - raptem 4 strony z informacjami o poszczególnych miejscach
Na prawobrzeżu jednak będzie ciężko...
Przejrzałam jeszcze raz wątek. Tym razem dokładnie.  😡 No i powiem, że częściowo znalazłam odpowiedz. Ale ma takie pytania. _Gaga gdzie dokładnie znajduję sie twoja stajnia? Nigdy nie byłam w tamtych okolicach... czy prowadzisz w swojej stajni naukę jazdy? Ja kompletnie zielona nie jestem. Ale przez kilka lat wpoiły mi się głupie nawyki których próbuję się pozbyć i szukam miejsca albo raczej osoby która by mi mogła z tym pomóc.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
08 listopada 2011 10:13
Aloha!
chcę zorganizować wizytę Kasi Żukiewicz - masaż + akupunktura - chyba wszyscy znają 🙂 - przyjeżdża wraz z nią ortopeda bo schorzenia plecowe często mają dużo wspólnego z nogami - szczegóły na pw oraz w ogłoszeniach
termin otwarty - muszę uzbierać 6-8 koni do wizyty - dajcie znać czy ktoś byłby zainteresowany - sprawdzam orientacyjnie czy jestem w stanie uzbierać taką grupę koni... jak się okaże że tak będziemy ustalali dogodny dla wszystkich termin
Angels - pozwole sobie udzielic informacji🙂
Stajnia Gagi jest w Pilchowie, pierwsza wioska za Glebokim ze tak to ujme😉 dojazd komunikacja miejska🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się