KOŃSKA REWIA MODY cz. IV (sezon 2010)

cieciorka   kocioł bałkański
29 grudnia 2010 20:29
Słusznie, powinniśmy podawać linki, oczywiście, wstawiamy zdjęcia ze sklepów i tak dalej, ale robimy to na własne ryzyko, bo jeśli być dokładnym, to nie jest to zgodne z prawem. Nas rażą zdjęcia znalezione na e-bay'u, ich znalezione tu- uprzejmie więc byłby się zastowować do tego.
Dla tych, co nie pamiętają, podobna prośba pojawiła się wcześniej: http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,742.0.html
A tych, którym wydaje się to głupie, bo "fotki fruwają w necie" odsyłam kodeksu i informuję o bezsensowności ich narzekan ;]

sopkap89, seems no one dares to write after you 😉 Right, the photo is not disco's, but she's not online now. Not- ours photos should be given as links, or at least with it's source. I know, it's not the point, but of course, disco didn't publish it as her picture, but just as an example, so no bad intentions 🤣
wątek zamknięty
sei   . let's grow old together & die at the same time .
29 grudnia 2010 20:34
wystarczy że gotowe zdjęcia zmienimy na linki i już roszczeń mieć nie mogą. ponieważ zaznaczamy że zdjęcia nie są nasze.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
29 grudnia 2010 20:39
sei, generalnie tak, ale ja tego nie odbieram, jako roszczenia, tylko uzasadnioną prośbę, natomiast dotychczasowe reakcje revoltowiczów dotyczące takich "roszczeń", czy to reitforum, czy z innych miejsc to było raczej oburzenie i "a niech ci będzie, skoro ci tak zależy" :P
wątek zamknięty
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
29 grudnia 2010 20:49
Z jednej strony tak ale zdjecia są z np. stron typu szmatoholicy to nie wystarczy napisać : np.zdjęcie z szmatoholicy.pl?
wątek zamknięty
Szmatoholicy mają logo, więc wiadomo skąd pochodzi zdjęcie, jak tam się daje fotkę to trzeba się liczyć z tym, że ktoś może ją opublikować (nie mówię o wycinaniu/zamazywaniu loga).
wątek zamknięty
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
29 grudnia 2010 20:52
no tak ale zdjęcie to w brillancie green jest ze strony takiej samej jak szmatoholicy chyba?
wątek zamknięty
vissenna, ślicznie!

wątek zamknięty
Medziiik loga nie ma, nie wiadomo czy wzięłaś zdjęcie z reitforum czy od kogoś z bloga czy z czegoś.
wątek zamknięty
pytałam sopkap89 czy będzemy mogły wstawiać zdjęcia jeśli będą podpisane, odpowiedziała, że zapyta fotografa i mi odpisze  😉
zdjęcia są bardzo ładne i szybko mają nowe kolekcje, więc fajnie jak by nadal mogły przewijać się w tym wątku

edit: przekręciłam nick
wątek zamknięty
Zdjęcie nie zostało użyte w celach komercyjnych, ani podpisane jako moje (z resztą pojawiło się już w KRM). Reakcję rozumiem, szczególnie po wytropieniu swojego zdjęcia na ebay, ale myślałam że między szmatoholikami 'niewinnie' podziwiającymi cudze szmatki jest więcej zrozumienia 😉
wątek zamknięty
korsik, ty widzę się dogadujesz- może by dało radę jakąś drobną współpracę między forami po prostu zaproponować?
Pokazać im 'oficjalnie' szmatoholików i w zamian mieć podobny dostęp do ich zdjęć jeśli chodzi o szmaty- nie wiem- może niech to sobie przegadają w końcu to chyba nic wielkiego? Jak myślisz?
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
29 grudnia 2010 21:08
Szmatoholicy mają logo, więc wiadomo skąd pochodzi zdjęcie, jak tam się daje fotkę to trzeba się liczyć z tym, że ktoś może ją opublikować (nie mówię o wycinaniu/zamazywaniu loga).
tu nie chodzi o logo na zdjęciu 🙂
"tam się daje fotkę to trzeba się liczyć z tym, że ktoś może ją opublikować" czyli wg prawa ukraść. to że ktoś wstawił fotkę, nie znaczy, że ktoś się może nią posługiwać.
ale średnio wierzę, że wszyscy to zrozumieją... tyle było pisane, tłumaczone, a nie ci dalej swoje.

korsik, fajnie 🙂
wątek zamknięty
Burza, zaraz napiszę pw, fajny pomysł
wątek zamknięty
a jak to jest, czy oni korzystają z naszych zdjęć równie często jak my z ich? Czy dla reitforumowców to będzie ciekawa propozycja 😉?
wątek zamknięty
disco, dopóki nie spytamy to się nie dowiemy- myślę że fajnie by było mieć jakąś nić porozumienia z najciekawszym dla nas niemieckim forum prawda? 🙂
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
29 grudnia 2010 21:13
No to jest myśl!
Międzynarodowa współpraca szmatoholików  🏇

Burza dziękujemy! 🏇 Jak nas dziś w stajni zobaczyli w tym to mało publika nie zemdlała 🙂

wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
29 grudnia 2010 21:13
disco, no ale oni chyba nie wiedzą w jakich celach użyłaś zdjęcia, po drugie cel nie musi być komercyjny, a intencje są mniej istotne.
zrozumienie zrozumieniem, ale zasada też istotna :]

Burza, jestem za! ale wciąż za podpisywaniem ich zdjęć, fajnie jakby się zgodzili.
wątek zamknięty
cieciorka, a może sami dzięki temu założą podobną galerię i będą mieli logo a my problem z głowy? 😉 zobaczymy 🙂

vissenna, no ja się nie dziwię 😀
wątek zamknięty
Azbuka Ten impuls boski  :kwiatek:

Burza  :kwiatek: Jeszcze raz STO LAT  😅

PS.mKoniec sensacji, dralon (nie mój) został sprzedany.
wątek zamknięty
ok, napisałam
wyjaśniłam w jakim celu używamy zdjęć, wysłałam adres strony szmatoholików i zaproponowałam współpracę. Zobaczymy co sopkap89 odpisze  😉
wątek zamknięty
equi.dream, ja będę miała na dniach


wrzuć fotkę jak tylko dojdzie 🙂 brałaś derę ? Ja cały czas się zastanawiam pomiędzy bicolorem a zwykłym polarem.
wątek zamknięty
sopkap89 napisała, że uważa, ze to fajny pomysł i zapyta użytkowników reitforum.de czy się zgadzają. Jeśli wszyscy się zgodząda mi znać  😉
wątek zamknięty
s.   happiness is easy
29 grudnia 2010 21:41
Azbuka, jak dla mnie to jednak kolekcja Schoko/Orange 2005, bo w kolekcji Black/Silver/Copper 2007 tylko brillant miał lamówkę w kolorze copper, a impuls w kolorze silver. Pokaż drugą stronę to się przekonamy na 100% 😉
Swoją drogą piękny  😍
wątek zamknięty
korsik, łiii super 🙂 no to zobaczymy teraz 🙂
wątek zamknięty
bo od nas chyba wszyscy się zgadzają? galeria jest ogólnodostępna, więc niepowinno być problemu  😉
wątek zamknięty
equi.dream nie, brałam tylko brillanta DL, wkleję zdjęcia jak przyjdzie
wątek zamknięty
Otwórzmy miedzynarodowy klub szmatocholikow, oddzielny forum itd   🤣   🤣 🤣

p.s:

http://www.reitforum.de/group.php?do=discuss&groupid=41&discussionid=&gmid=16228#gmessage16228

Chyba nic z tego nie wyjdzie. Niemcy, jak to niemcy, przezywają ze nie mogą zadecydować za wszystkich, ileś tam osób juz nie chce, albo ew. tylko linki będziemy mogły wstawiać.

Ja nie mam nic przeciwko temu ze moje zdjęcia gdzieś tam sie pojawiają, bo jak juz wklejam do sieci to sie liczę z tym ze ktokolwiek może ich skopiować.
A dla nich to ewidentnie problem.  🤔wirek:

wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
30 grudnia 2010 02:03
Trochę rarytasów na Allegro: Eskadron Nici Hazel (pony), Lemon (VS), Maritim (pony), rost (impuls, pony), Schoko-orange, Walnut impuls, nowy dralon...
wątek zamknięty
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 grudnia 2010 02:08
wzielabym niciaka 😉 lemon. ale kasy teraz niet.

linki i tak bedziemy mogly wstawiac. spokojnie. ze tak sie wyraze 'prawo jest po naszej stronie'.
wątek zamknięty
po mojej wymianie korespondencji, dziewczyna napisala, ze prosi o wstawiane linkow, lub chociaz podpisywanie zdjec, ze pochodza z ich forum.  tez chcialam zaproponowac to co korsik, ale widze, ze sie sama zajela 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.