Preparaty osuszająco-dezynfekujące do ściółki.

Czy ktoś z Was stosował któryś z dostępnych preparatów typu: Se-eta, Stalosan?
Jeśli dobrze Cie zrozumiałam, ja używam tego:
ROKALE-EINSTREUZUSATZ 🙂

Jest wart polecenia, i bardzo wydajny 🙂
a ja polecam widły i taczkę - najtaniej i zawsze sucho 🤣
Wawrek ale ten preparat działa odkażająco nawet na podłoże po usunięciu ściółki. Tak mi tłumaczono. Mniejsza szansa na namnazanie badziewia wszelkiego.
Bzzz to samo działanie tylko Rokale sporo kosztuje 🙄
Gillian   four letter word
20 stycznia 2010 11:12
u nas był przez pewien czas latem sypany Stalosan. Śmierdzi okrutnie 🙂
płaciłam 96zł za 1,5kg
500g bodajże koło 38zł kosztuje.. 🙂

Fakt cena może niefajna, ale skuteczność dobra heh 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 stycznia 2010 11:16
Jest jeszcze Dezosan- dość tani, używał ktoś?
Se-eta kosztuje koło 110zł, ale za 25kg. Dawka zalecana nieco większa niż w Rokale ale i tak cenowo mega różnica. Skuteczność trzeba by pewnie przetestować.
Gillian dzięki za info, powącham przy najbliższej okazji 🙂

Ms_konik Dezosan Wigor jest z chloraminą. Więc w boksie będzie śmierdziało i jednak to substancja żrąca  🙄
Ja używałam - tylko nie pamiętam, czy był to Stalosan czy Dezosan. W każdym razie nie śmierdział okrutnie, wręcz przeciwnie, zapach miał dość przyjazny dla nosa.  Byłam zadowolona, ale minimum zakupu było 100 kg, dlatego poprzestałam na pierwszym worku.

Jest jeszcze Agrisan. W workach po 30 kg i można kupić jeden worek, wraz z dostawą kurierem kosztuje ok. 140 zł. Zamierzam wypróbować, jak skończę Biotal (który pachnie cudnie).

Wydaje mi sie, że tytuł wątku jest trochę nietrafiony. Bo są to preparatry do suchej dezynfekcji. Dezynfekcja jest ich główną funkcja, nie osuszanie (chyba, że Se-eta ma służyć osuszaniu, tego preparatu nie znam). Ja używam dlatego, że neutralizują mocznik.
Trusia Se-eta i Stalosan wg opisu są osuszająco-dezynfekujące. Ale tytuł poprawię 😉
Ja używałam Stalosanu, Dezosanu a teraz używam Agrisanu. Ze wszystkich jestem zadowolona - chyba najbardziej 'dezynfekująco' pachniał Dezosan, ale my zasypujemy przy wymiania sciółki rano i do wieczora się wypachniał - jak konie wracały z padokó to już nie było problemu. Nie zauwazyłam też aby był żrący - dotykałam golymi łapami.

Uważam, że każdy z tych zapachów jes tlepszy niż amoniak...
A+A a jak wychodzi Ci cenowo Agrisan? 
Z tą żernością Dezosanu, to miałam obawy co będzie jeśli koń zje słomę z takim środkiem? Żaden z tych środków nie jest niebezpieczny w kontakcie ze skórą, wręcz przeciwnie.
A+A a jak wychodzi Ci cenowo Agrisan? 
Z tą żernością Dezosanu, to miałam obawy co będzie jeśli koń zje słomę z takim środkiem? Żaden z tych środków nie jest niebezpieczny w kontakcie ze skórą, wręcz przeciwnie.


już nie pamiętam - zapłaciłam ok 200 za trzy opakowania, ale nie pamietam jakiej wagi  😡 Sprawdzę wieczorem w stajni...

U nas żaden koń nie jadł tego.
Stalosan- nie śmierdzi ,pachnie raczej.Osusza,odkaża -polecam.
Stosowany pod ściółkę po sprzatnięciu boksu. Może być co 2-3 dni .
[quote author=A+A link=topic=14920.msg448831#msg448831 date=1263992964]
A+A a jak wychodzi Ci cenowo Agrisan? 
Z tą żernością Dezosanu, to miałam obawy co będzie jeśli koń zje słomę z takim środkiem? Żaden z tych środków nie jest niebezpieczny w kontakcie ze skórą, wręcz przeciwnie.


już nie pamiętam - zapłaciłam ok 200 za trzy opakowania, ale nie pamietam jakiej wagi  😡 Sprawdzę wieczorem w stajni...

U nas żaden koń nie jadł tego.
[/quote]

A+A, jesteś pewna, że mówisz o Agrisanie?  Ja kontaktowalam się z producentem i mówił, ze worki są 30 kg i z przesyłką kurierem jeden worek kosztuje ok. 140 zł (pisałam o tym wyżej).

A+A, jesteś pewna, że mówisz o Agrisanie?  Ja kontaktowalam się z producentem i mówił, ze worki są 30 kg i z przesyłką kurierem jeden worek kosztuje ok. 140 zł (pisałam o tym wyżej).



okłamał Cię potfór jeden  😁

http://www.sklep.veterynaria.pl/?1,agrisan-sucha-dezynfekcja-15-kg

i to by się cenowo i kilogramowo zgadzało mniej-więcej...
to ja polecam SORBIX firmy Ekoplon - 25kg kosztuje 41zł
stosuję i polecam Stalosan.
dwa lata temu kupowałam w Polypharm na Barskiej i worek 25 kg  kosztował 125 zł.
nie sypię w całym boksie tylko w miejscu gdzie mój koń ma w zwyczaju sikać 🙂
stosuję i polecam Stalosan.
dwa lata temu kupowałam w Polypharm na Barskiej i worek 25 kg  kosztował 125 zł.
nie sypię w całym boksie tylko w miejscu gdzie mój koń ma w zwyczaju sikać 🙂


Ja też go kupowałam na Barskiej - ale już go tam nie ma - a przynajmniej nie było, gdy szukałam.
Stalosan jest rzeczywiście godny polecenia.
Gillian   four letter word
20 stycznia 2010 16:50
Stalosan- nie śmierdzi ,pachnie raczej.Osusza,odkaża -polecam.
Stosowany pod ściółkę po sprzatnięciu boksu. Może być co 2-3 dni .


widzę,  że odczucie węchowe jest jak najbardzie subiektywną kwestią 😀
mnie wycofało z boksu 🙂 do popołudnia zanim konie zeszły z pastwiska wywietrzało.
Mam pytanie,  czy produkt ROKALE-EINSTREUZUSATZ jest bezpieczny dla konia? Tzn. pisze w sposobie użycia aby posypać ściółkę ale zastanawia mnie co jak koń lubi podjadać słomę. Odświeżam stary temat ponieważ mój koń stoi teraz na podłodze betonowej i szukam czegoś o takim działaniu jak Rokale.(Ma codziennie sprzątany boks)
Rozumiem działanie odkażające, ale osuszające? W jaki sposób?
Mi chodzi bardziej o drugą część nazwy "dezynfekcja", podobno produkt właśnie Rokale neutralizuje zwłaszcza zapach amoniaku w boksie, nie znalazłam zbliżonego bardziej tematu gdzie mogłabym o to zapytać.
A mi o działanie osuszające.

Używałam Rokale, ma bardzo intensywny zapach, ale przyjemny- coś w rodzaju eukaliptusa.  Jest bezpieczny, nawet jak koń troszkę zje to się nic nie stanie. Nie martw się.
Dziękuje 😉  Co do osuszenia podłoża to chyba już nic nie pomoże, a niestety moja nie dość że siwa to zawsze zrobi wszystko abym miała co czyścić  🙄 
EM-y sa fajne jako pozeracze zapaszkow stajennych i jest bezpieczne dla zwierzat 😎

EM do zarządzania pożądanymi mikroorganizmami w chlewni i w powietrzu chlewni
Według międzynarodowych doświadczeń zamgławianie EM-PROBIOTYK w chlewni ma korzystny wpływ na dobrostan zwierząt bytujących w chlewni. Pożądane mikroorganizmy osiadają na wszystkich powierzchniach w kurniku i na wszystkich cząsteczkach kurzu znajdującego się w powietrzu. Dzięki temu ogranicza się namnażanie niepożądanych mikroorganizmów. Mikroorganizmy zawarte w EM wiążą szkodliwe gazy, takie jak siarkowodór i amoniak. EM ogranicza także pleśnienie materii organicznej, dzięki czemu nie pojawiają się szkodliwe insekty ani muchy.

Ściółka, postępowanie z podłogą i z podłogą rusztową
Jako ściółki należy używać wyłącznie optymalnej słomy. Słoma często jest zasiedlona przez Fusarium i inne szkodliwe grzyby. Dlatego podczas belowania zalecamy dodać 0,5-1 litra EM-PROBIOTYK na belkę słomy za pomocą aplikatora, który jest mocowany na prasie. Bakterie kwasu mlekowego wypierają szkodliwe grzyby. Następnie słomę podczas ściołowania ponownie zasiedla się EM-PROBIOTYK, spryskując ściółkę roztworem EM-PROBIOTYK z wodą.
Dodanie mączki skalnej (zeolitu bądź mączki bazaltowej, ziarno 0,0-0,05 mm) do obornika z obory na głęboką ściółkę w ilości 10 g na m2 tygodniowo wspiera proces nieszkodliwego rozkładu obornika. Dodatek mączki skalnej sprawia, że nie pojawiają się muchy, co wielokrotnie potwierdziło się w praktyce.
Przed każdym zasiedleniem należy oczyścić chlewnie myjką ciśnieniową. W celu zmiękczenia brudu należy dodać EM-A w proporcjach: l litr EM-A na 1000 litrów wody. Po oczyszczeniu cała chlewnia powinna być spryskana roztworem wodnym EM-A w stosunku 1:100. Na m2 powierzchni podłogi, ścian i sufitu powinno się zaaplikować 10-20 ml tego roztworu.
Po oczyszczeniu skuteczne okazało się - zwłaszcza w odchowalniach - rozsypywanie 20-50 g bokashi na m2. Zwierzęta w tak przygotowanej chlewni zajmują się głównie poszukiwaniem pożywienia i mniej są narażone na stres. Także tutaj sprawdziło się zastosowanie dodatkowej dawki mączki skalnej. Wielu hodowców rozsypuje ok. 20 g zeolitu bądź mączki bazaltowej (ziarno 0,0-0,05 mm) na m2.
Spód podłogi rusztowej jest z reguły mocno zanieczyszczony gnijącymi resztkami organicznymi. Nie rozpuszczają ich nawet intensywne zabiegi. To źródło infekcji może kosztować dużo pieniędzy. Dlatego na początku stosowania EM w chlewni albo w przypadku wystąpienia problemów mimo stosowania EM należy potraktować podłogi rusztowe roztworem wodnym EM-A w proporcjach 1:2 do 1:5. l litr tej mieszanki wystarcza na 5 m2. Ten zabieg może pomóc także w poprawieniu jakości gnojowicy.



zrodlo: http://livingplanet.pl/newsdesk_info.php?newsPath=20&newsdesk_id=81&osCsid=c9762a6ebcd4135aefcdf56f8046e919
Oprócz EM-ów, polecam również preparat Bioking - też naturalny, ma lekko miętowy zapach, w proszku.
Rokale neutralizuje zwłaszcza zapach amoniaku w boksie, 


Na zapachy najlepsza jest odpowiednia wentylacja 🙂
Na czystośc w boksie - jedynym sposobem jest codzienne sprzątanie ściółki, aż do czystej podłogi. 😉
A najlepiej jak koń jak najmniej czasu spędza w nim.
Ja u swojego ogiera ponieważ mam wyjątkowo mocny mocz używam ROKALE do neutralizacji amoniaku, jest różnica.

[quote author=zielona_stajnia link=topic=14920.msg777515#msg777515 date=1290237201]
Oprócz EM-ów, polecam również preparat Bioking - też naturalny, ma lekko miętowy zapach, w proszku.
[/quote]

ooo...a gdzie go mozna kupic? jak bylam nim zainteresowana rok temu to juz nie prowadzili sprzedazy....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się