trzeszczki

merciful - bo buty , bez odpowiedniego werkowania to tylko zastępstwo podkowy 🙂
Chcecie ciekawostke ? 🙂 Mamy jakiegos weta na sali? Mam super zdjecia rtg trzeszczek  😲
dawaj
Juz troche chyba(?) ogarnelam temat co z tymi zdjeciami.
Chcialam dostac zdjecia trzeszczek, a dostalam to cos  🤔wirek:

poza tym, że krzywe to trzeszczkę widać 😉
to podstawowe zdjęcie trzeszczki kopytowej, jednak przy tej wielkości nic nie widać
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 maja 2011 10:56
Mój też trzeszczkowiec, właściwie odkryte dzięki naszej forumowej dei (dobrze odmieniłam?  😡 ) Już od grudnia nie ma nic na kopytach (wcześniej equicasty), a od jakiegoś czasu pomyka w butach 🙂
Miło się patrzy jak zaczyna mu się zmieniać sposób chodzenia, coraz łatwiej idzie po różnych podłożach, a kopyta dzięki piglet (której należą się pokłony) wracają do normalności 🙂
Wpomagacie jakimiś witaminami Waszych trzeszczkowców? Mój dostał Mega Base, i o ile efekty mogą być tak szybkie to jest rewelacja 😉 a jak to nie dzięki witaminom, to oznacza, że znów jesteśmy kroczek do przodu  😅  Jak przyjechała trenerka, która ma jeszcze porównanie rudego z czasów jak chodził w equicastach i zobaczyła go w butach to była bardzo zadowolona 🙂
Co do zdjęć, to ja mogę wstawić jeżeli ktoś ma ochotę pooglądać, bo mam na płycie nasze grudniowe 🙂
Dzieki za odzew, Oczekiwalam troche innego zdjecia, zazwyczaj cos tam jestem w stanie zobaczyc, ale zrobili bezemnie pod tym katem i komlpetnie nie ogarniam gdzie tutaj trzeszczka. Ale jak mowicie ze jest, to juz mi lzej, poszlo do weta polskiego, mam nadzeje ze zdrowe, i na wiekszym zdjeciu widac.   
Wiwiana   szaman fanatyk
04 maja 2011 11:44
Trzeszczka to taki poziomy łódeczkowaty zacieniony obszar zaraz nad kością kopytową 😉
O, ten

koń zaczął gubić te swoje podpórki, których bardzo nie lubię heh  😉
Wiwiana   szaman fanatyk
04 maja 2011 14:58
Wniosek jest taki, że trzeszczkoza to choroba urazowa, a nie genetyczna czy degeneracyjna z przyczyn niewiadomych. Zlikwidować przyczynę urazów okołotrzeszczkowych, to i trzeszczka przestanie dokuczać. 😉
od razu w kopytach poprawa i ruchu
Też mam zdjęcia trzeszczek mojego konia. Jak chcecie żebym wstawiła to piszcie ; )
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 maja 2011 21:12
maxowa a napisałabyś coś więcej o takim trybie rozprężenia? 15 min stępa i od razu galop? To zalecenie weterynarza?
Już któryś raz się z tym spotkałam i jestem ciekawa  :kwiatek:
Zu bardziej moje najpierw
Czy ktoś mógłby mi podrzucić filmik jak się kuje konia trzeszczkowca? :kwiatek:
dea   primum non nocere
06 maja 2011 09:05
Najlepiej boso 😉
Ja jestem zielona w tym temacie, wet mi polecil podkuć go specjalne podkowy. Mówisz że boso?
Donia Alesandra -polecam boso
Z tym że moja klacz ma takie kopyta, ze boso się od razu podbija. Co wtedy?
archeo   Bo warto :D
06 maja 2011 10:36
Odpowiednie werkowanie 😉
U nas tez niedawno podjęta decyzja o 'bosakowaniu'  😀
Wiwiana   szaman fanatyk
06 maja 2011 10:37
Wtedy trzeba przestać ciąć nożem podeszwę. Cienka podeszwa to najczęstsza przyczyna podbijania się bez podków.

EDIT: doprecyzowałam, bo jakiś pokrak myślowy wyszedł
A czy ktos moglby (moze pv) co to jest to odpowiednie werkowanie?
Wiwiana   szaman fanatyk
06 maja 2011 10:44
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
06 maja 2011 11:44
albo buty poza odpowiednim werkowaniem, aż kopyta się nie przyzwyczają
maxowa dziękuję  :kwiatek:
dea   primum non nocere
06 maja 2011 12:14
No tak, napisałam wieki temu i nie kliknęłam 😉 Może się jeszcze przyda 🙂
---
Boso, ale nie jakkolwiek boso - tylko poprawnie boso. Niestety ten temat się dopiero rozwija, ale efekty są - przejrzyj końcówkę tego wątku. Podkucie tylko go znieczuli, jeśli będzie dalej posuwał nieprawidłowo, to sobie będzie psuł aż w końcu znieczulenie bedzie za słabe.
Zapraszam też na wątek o naturalnej pielęgnacji kopyt, szczególnie [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1384.msg1000942.html#msg1000942]końcówka[/url] a propos zaleceń wetów  😲 Na pocieszenie powiem, ze na studiach informatycznych też uczą tzw. "wiedzy kopalnej" - różnica jest chyba taka, że potem ląduje się w rzeczywistej firmie i trzeba (czasem boleśnie) nadgonić sto lat postępu. A weci w dużym stopniu stosują, czego się nauczyli...

Przy koniu trzeszczkowym, jeśli chcesz poprawnie o niego zadbać i zapewnić mu zdrowie, musisz bardzo dokładnie zapoznać się z tematami leczenia strzałki, wyglądu poprawnego kopyta i przede wszystkim poprawnego wzorca ruchu ("z piętki" - lądowanie na tylnej części kopyta). To, co jest dobre, to fakt, że trzeszczkoza, szczególnie wcześnie rozpoznana, to już zdecydowanie nie wyrok 🙂

BTW. Na Twoim awatarze bydlę wygląda jakby przymierzało się do niepoprawnego lądowania :P
Donia Aleksandra przeczytaj spokojnie cały ten wątek i wtedy dopiero podejmij decyzję.
Donia Aleksandra mi też wet mówił żeby kuć, ale nie podkułam tylko staram się w miarę poprawnie werkować i efekt jest duży, koń już tylko znaczy na małym kole a jeszcze w styczniu kulał masakrycznie.
A my sie dzisiaj ostrzykujemy...
Bo w zasadzie nogi juz ok, ale cos plecki bola...
pełny lifting i do roboty 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się