Promocje i wyprzedaże - centrum informacji

Ja mam pieczątkę abc international, wypisane produkty- bez ceny, bez daty jest kwitek, bez podpisu. Czy na podstawie czegos takiego moge reklamowac towar?
Aha- przy platnosci kartą na wyciągu dane tez sa hurtowni kosmetycznej...
[quote author=marta__sz link=topic=15196.msg1464341#msg1464341 date=1342586075]
Ja mam pieczątkę abc international, wypisane produkty- bez ceny, bez daty jest kwitek, bez podpisu. Czy na podstawie czegos takiego moge reklamowac towar?
Aha- przy platnosci kartą na wyciągu dane tez sa hurtowni kosmetycznej...
[/quote]
Właśnie również mnie to zastanawia,czy gdybym chciała reklamować,to nie będzie problemów.Przecież w wypadku reklamacji przykładowych butów,wysyłane są one do producenta razem z paragonem?
Nawet jeśli ten kwitek byłby ważny,to nie ma na nim nawet daty,a wydaję mi się,że niekóre produkty są objęte gwarancją przez pewien okres czasu.
bez daty? Gwarancja na produkty przewaznie dwa lata wiec w jaki spodob ustala w sklepie kiedy zakupiono dany towar? Beda sprawdzac przelewy dwa lata wstecz? Zadzwoncie do tego sklepu wcelu wyjasnienia sytuacji i tyle...
Ja już nie chcę mieć nic wspólnego z tym sklepem, na każdym kroku zonk.
Jakie są szanse, że wszystkim wystawią paragony/dowody wpłat?
Według mnie zerowe. Dziwi mnie tylko, że nikt się nie boi, to nie zabawa w sklep tylko realna sprzedaż...
Nigna   Warto mieć marzenia...
18 lipca 2012 08:46
Dla mnie to co robią jest niezgodne z prawem  🤔wirek: Myślę, że ktoś z czystym sumieniem mógłby to zgłosić do odpowiednich służb. Skoro nie wydają paragonów i nie mają zarejestrowanej działalności ( pieczątki i konto na kogoś innego) , pewnie nie płacą podatków, ZUSu itp...  Kiedyś w końcu wpadną..
Co do reklamacji raczej nie macie na nią szans bez paragonu.
bez kasy fiskalnej nie powinni nawet zaczac sprzedawac - taka prawda, że niby są te zwolnienia, ale w praktyce ciężko przewidzieć jaki ten obrót bedzie...

po drugie z tymi "kwitami" to już śmieszna sprawa.

Odnośnie reklamacji uczulam Was z dobrego serca też  na inną rzecz. Ostatnio miałam "przyjemność" składać reklamację w Zarze w imieniu mojego przyjaciela, który mieszka w mieście, gdzie Zary nie ma. Był paragon, była adnotacja, że koszula rozeszła się w szwach po 1 założeniu... i co? i nie uznano reklamacji, bo koszula była kupiona dalej niż 3 mies wstecz.

Zara zakłada, że jak już się kupi u nich łacha to w tej samej chwili należy oderwać papierowe metki i NOSIĆ! Nie bierze pod uwagę, że ktoś tego ciucha kupi, powiesi na 6 mies do szafy i dopiero założy.

Reklamację odrzucono, ponieważ podobno wedle jakiegoś bliżej nieokreślonego polskiego prawa na złożenie reklamacji ma się TRZY MIESIĄCE OD DATY ZAISTNIENIA "SZKODY" - dalej podkreślam, że nie bierze się tu pod uwagę ewentualności nie noszenia ubrań od razu... ;/
gajowa co za bzdura!  🤔 Nieznoszę, gdy sklepy lecą sobie w kulki. Żeby nie robić off topu, zapraszam do tematu kącik porad prawnych, opisałam tam moje bujanie się z Wranglerem, ostatecznie wygrałam, ale tylko i wyłącznie przez ich niedopatrzenie i głupotę. Swoją drogą, ta koszula powinna przez 2 lata grzecznie  😁 służyć koledze. Może niefortunnie sformuowaliście reklamację i Zara znalazła jakiś kruczek prawny. Paranoja...  😵

Z uwagi na moje zamiłowanie do reklamowania (aczkolwiek gdyby towar wytrzymywał tyle ile ustawowo ma wytrzymać to bym tego nie robiła 😉), przejdę się znów osobiście do sklepu po odbiór towaru i zażądam od nich paragonu. Wysłałabym moją siostrę, ale to ją przerośnie  😁
Rzuciły się komuś w oczy jakieś promocje na produkty Absorbiny?  :kwiatek:
Jeżeli towar jest wadliwy to mamy dwa miesiące od zauważenia tej wady.

Za bardzo nie wiem czy wada np. to, że kupujesz zabawkę i nie działa i to, że kupujesz koszulę, która się rozchodzi w szwach to jest to samo. Czy te dwa przypadki to wady.

gajowa Za bardzo nie rozumiem sytuacji. Masz gwarancję na każdy produkt, w Zarze ile wynosi gwarancja? 3 mce?
i po jakim czasie od zauważenia szkody została złożona reklamacja?

edit:
aashtray http://www.mksklep.pl/absorbine-veterinary-liniment-946-ml-p-22.html
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
18 lipca 2012 10:10
tu macie małą wyprzedaż -> http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=61700  (rezerwuję kask  😀 😀!)
KAZDY produkt mozesz reklamowac w ptzeciagu dwoch lat. But w zarze, popreg, szczotke do wlosow. Chyba ze masz gwarancje na wiecej.
Dostałam swoją paczkę z Becker Sport i jestem załamana. Ręce opadają  😵

1. Miałam 2 łączone zamówienia, tak jak już było wcześniej wspomniane - żadnego dokumentu sprzedaży, jedynie wydruk (dokładnie taki jaki dostaje się na maila po złożonym zamówieniu). Mało tego, wydruk do jednego z zamówien, po drugim nie ma śladu.

2. Zamówiłam białe bryczesy, za niemałe pieniądze. Przyszły bez żadnego opakowania, nawet folii. W dodatku całe brudne.

3. Czaprak Schockemohle Coach, ten:

[img]http://jhorse.pl/Img.ashx?Id=781&w=300&h=300[/img]

Po wypakowaniu go z paczki lekko się zszokowałam, bo jakby nie było czaprak trochę inny - fakt, metkę Schockemohle ma, ale po hafcie ani śladu..  🙄 😵 W rezultacie wygląda identycznie jak kupiony na Cavaliadzie mustang, robiony na jego wzór  😵

4. Ktoś wspominał o jakiś gratisach. Dupa - nie dość że czekałam na realizację X czasu dłużej niż w pierwszej wersji mnie poinformowano, to ani przepraszam, ani dziękuję, o gratisach nie wspominając. Ale już tego wymagać nie będę, trudno.


Mam już serdecznie dość tej całej przygody z nimi. Skręca mnie na samą myśl, że mam dalej coś tam załatwiać.
Jestem bardzo negatywnie rozczarowana..
olek, czapraki Schockemohle (wszystkie modele) występują w dwóch wersjach - z logo, albo bez logo. Ja bym wolała bez 😉
Widocznie sklep w dostawie otrzymał takie czapraki bez logo. Na swojej stronie mają na zdjęciach wszystkie z logotypami, więc zdecydowanie powinni dać znać przed wysyłką...
Moim zdaniem każdy kto jest niezadowolony z zakupów w Becker Sport powinien napisać skargę, jeżeli towar jest niezgodny z opisem także, Olek Twoje bryczesy powinny byc czyste i pachnące nowością, ometkowane... Tak samo pisać do nich, że przesyłka nieterminowa....
Płacicie to wymagajcie.
Nie mówiąc już o tym, że nie wydają paragonów... obawiam się, że potem będziecie mogli pożegnać się z uznaniem gwarancji bez paragonu.

Boże, jak dobrze, że ja tych kuponów nie wzięłam, a miałam kupić 3 po 100 zł ;-/
Jest "paragon" 🙂

proszę:
marta__sz, to jest chyba żart  😲
tak naprawdę to to jest nic nie warte, zero cen, daty, numeru, pieczątka inna.....
są niepoważni
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 lipca 2012 12:26
A czemu to jest KW? Zawsze jak się coś kupuje, to dostaje się KP...
I daty nie ma i podpisu nie ma i kwoty nie ma...
Dziwnie o_O
Na drugim mam jeszcze datę ale tak samo mogę sobie to wsadzić w buty...
No żenada po prostu żenada...
Wcześniej pisała tu właścicielka sklepu, może w tej kwestii też będzie się chciała wypowiedzieć?
Aha i jeśłi padnie prośba o skierowanie maila lub telefonu bezpośrednio do sklepu to mnie chyba pusty śmiech ogarnie bo dodzwonić sie tam lub cokolwiek ustalić to graniczy z cudem.
Na maile do tej pory odpowiedzi nie otrzymałam a zamówienia były z końca czerwca.
W KAŻDYM WYMIARZE JEST TO NAJGORSZA PROMOCJA  Z JAKĄ MIAŁAM DO CZYNIENIA!
Mój "paragon" z zakupów na Torwaru wygląda tak samo ;-) Mam jeszcze cenę naczółka.
Telefony odrzucają w Becker Sport.


Natomiast znalazłam kwitek z zakupów z Torwaru z Horse-Trade.
Jest to świstek na którym jest napisane DOWÓD SPRZEDAŻY. Wyszczególnione produkty po kodzie np. 0401091104 rozmiar M navy 160 zł   Na dole pieczątka z danymi sklepu. Niestety daty też nie ma.

bez kasy fiskalnej nie powinni nawet zaczac sprzedawac - taka prawda, że niby są te zwolnienia, ale w praktyce ciężko przewidzieć jaki ten obrót bedzie...


Bzdura, nic nie trzeba przewidywać. Są jasno ustalone zasady, kiedy kasę trzeba zainstalować, a kiedy jeszcze można bez kasy fisklanej. Jak najbardziej można sprzedawać bez kasy fisklanej, do pewnego momentu.
kasa fiskalna jest teraz chyba juz od momentu utworzenia działalności i dowód sprzedaży musi być - w jakiś sposób muszą się rozliczać z US, kurcze wspołpczuje Wam  😵 bo sytuacja bardzo mega nie miła
Averis   Czarny charakter
18 lipca 2012 14:22
monikas123, nie, nie trzeba. Ile razy można to pisać.
monikas123, piszesz bzdury. Paragon nie jest jedynym ważnym fiskalnie dokumentem sprzedaży. Ba, wcale też w większości przypadków nie jest wymogiem okazywanie paragonu przy reklamacjach i zwrotach. Co Ty na to?

I w ogóle jakie współczuję 😁 Becker to normalnie działający sklep, z własną siedzibą, realizujący zamówienia. Jedyne, czego można współczuć, to chyba właścicielce, że nie ogarnia do końca tematu i zamówienia realizuje dość nieudolnie.

quantanamera no ale chyba mój "dowód wpłaty" się do niczego nie nadaje raczej.
To nie bzdura..
hehehe do rekleamacji wg was nie trzeba paragonu to są dopiero bzdury  😂 to wg [b]quantanamera [/b] to bez niczego można reklamować no to jest już jednak HIT SEZONU
Czytaj ze zrozumieniem :

Paragon nie jest jedynym ważnym fiskalnie dokumentem sprzedaży.
dempsey   fiat voluntas Tua
18 lipca 2012 14:55
to normalnie działający sklep

Bardzo bym sobie życzyła aby normy tak nie wyglądały  😲
ale może ja za dużo wymagam od sklepów  😵
monikas123,  Ba, wcale też w większości przypadków nie jest wymogiem okazywanie paragonu przy reklamacjach i zwrotach. Co Ty na to?






Chodzi mi o to marta_sz
hehehe do rekleamacji wg was nie trzeba paragonu to są dopiero bzdury  😂 to wg [b]quantanamera [/b] to bez niczego można reklamować no to jest już jednak HIT SEZONU

Monika poczytaj sobie
paragon
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się