Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
18 września 2015 13:18
Ja mam Daslo Gold 😉 Mogę spokojnie polecić. Wyjmowana wkładka do prania, lekki. Ja sobie go chwalę 🙂 Jest tylko na zawody(na treningi mam deca ten welurowy).
http://jhorse.pl/TATTINI-Kask-DASLO-GOLD(3,280,3139).aspx  (środkowy)
Jestem na etapie kupna kasku i szukam zdjęć, jak wyglądają na głowach oraz opinii o następujących modelach:

-Uvex Exxential
-Uvex Perfexxion active cc
-Uvex Univision
-pikeur Pro Safe Classic
-Casco Champ

Ktoś ? Coś ?  :kwiatek:
Ja mogę podrzucić fotkę w Uvex Perfexxion active, ale nie 'cc', czyli z ciut innym daszkiem  🤣
Aczkolwiek cena ta sama 😀
Chciałabym zakupić kask typowo krosowy. W jakiej firmie najlepiej szukać? A może na jakiś konkretny model szczególnie zwrócić uwagę?
D+A Charles Owen. Klasyk na kros 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
07 października 2015 19:45
Głupie pytanie: Ktoś wie dlaczego krosowe kaski (choćby te wymienione wyżej) mają tak śmiesznie wygięte do góry daszki?  😜
D+A, Gatehouse RXC1 http://www.gatehouserange.co.uk  Bardzo popularny kask u WKKW-istów.
Moim zdaniem najlepszy wybór z tych dostępnych aktualnie na rynku. Miałam Charles'a Owen'a (głowę miałam w nim upoconą i wyglądałam jak w garnku)i dużo bardziej komfortowego Championa, ale Gatehouse, póki co, dla mnie jest najlepszy.
Edit.
Moon, to są miękkie daszki ( aby przy glebie nochala nie złamać) i zagina je się między innymi aby widoczność była lepsza ( i żeby jakoś wyglądać, bo bez czapeczki jest lipa) 😉. Te daszki w czapeczkach zagina się samemu wg uznania. Także jak się nie chce to można jeździć z daszkiem w poziomie. Moim zdaniem lepiej wygląda zagięty.
Kiedyś po lądowaniu z jakiegoś zeskoku kask zjechał mi na oczy i miałam akurat niezagięty daszek i za duza, za mocno naciągniętą na kask czapeczkę ( była to nowa czapeczka i zapomniałam o daszku). Średnio się zrobiło z widocznością 😉.
Moon, to nie są śmiesznie wygięte daszki, tylko "czapeczka" założona na kask, który w ogóle takiego daszka nie posiada. W UK nie puszczą cię na krosa w twardym daszku, musisz mieć właśnie taką miękką czapeczkę, żeby niebo ci nie spadło na głowę i... żeby na przykład nie połamała ci nosa 😉
czeggra1, ten kask jest dostępny w PL czy tylko w UK? Muszę poczytać o rozmiarach i może zamówię🙂
D+A, nie wiem czy akurat ten model jest dostępny w PL. Becker ma kaski Gatehouse, ale akurat tego modelu nie widziałam na ich stronie. Może warto się dopytać, czy dałoby radę zamówić u nich RXC1? Ja ze swojej strony bardzo polecam ten kask 🙂.

Moon   #kulistyzajebisty
07 października 2015 21:49
No to się domyśliłam, ze sa miekkie i ż e ze względów bezpieczeństwa, ale dlaczego akurat tak do góry :p
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 października 2015 19:31
Szukam granatowego kasku, z nastawieniem głównie na zawody (ujeżdżenie), także powinien być elegancki. Bardzo mi się podobają Samshieldy, ale cena niestety jest trochę zaporowa. Jakieś pomysły w przyjaźniejszym budżecie?
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2015 20:45
Koniczka, a stylizacja na Charlesy Oweny Ci odpowiada? http://www.gnl.pl/kask-busse-york.html (mają granatowe w ofercie) Cena bardzo fajna, jakość jak dla mnie - extra, nie dają efektu wodogłowia (jak to lubią robić Oweny) i są lekkie.  Mam czarny, bardzo go lubię.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 października 2015 21:02
Koniczka CO Yr8- tu akurat granatowe 55-58
Busse st. Tropez
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 października 2015 21:18
Właśnie stylizacja CO jakoś średnio mnie przekonuje. Masz zdjęcie tego Busse York na głowie? Doradzano mi go, ale jakoś na zdjęciach katalogowych mnie w ogóle nie przekonuje i wygląda na średnio dobrze wykonany. Busse St. Tropez w ogóle stylistycznie co ujeżdżenia nie pasuje 🙁
Ja mam tylko takie Busse York, jest znacznie mniej jajogłowy niż Charles Owen, ale polecam brać bardzo mocno dopasowany, bo się zbija. Mój aktualnie leci mi na oczy, co widać na zdjęciach
Moon   #kulistyzajebisty
13 października 2015 09:11
True, ja sobie musiałam włożyć pod wyściółkę kawałek gąbki, bo mimo że wzięłam swój rozmiar to mi deko latał na baniaku ;-)

Koniczka, zobacz sobie w mojej galerii: http://re-volta.pl/galeria/album/5832 jest trochę fot w tym kasku, nie mam niestety zbliżeń, ale jak chcesz to mogę w stajni zrobić foty kalkulatorem ;-)
Ja polecam Kask VENUS STARDUST Fair Playa 🙂 Jest też w wersji granatowej no i jest regulowany, a cena odpowiednia 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 października 2015 18:14
Zaczynam się przekonywać do tego Busse 🙂 Nie ma nikt granatowego?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 października 2015 21:02


Zdjęcie z neta. Ja mierzyłam granatowy jest świetny. Szkoda, ze nie maja brązowych 🙁
czy ktoś ma taki kask? http://www.gnl.pl/kask-busse-defender.html
wart jest swojej ceny? a może polecicie mi coś podobnego, szukam kasku głębszego, z ochroną potylicy

- temat czytam i czytam i coraz mniej wiem :/  oprócz bezpieczeństwa zależy mi też na estetyce - kedy do mnie nie przemawiają np
Ania L ja mam, mogę zrobić zdjęcia na żywo 😉
jak przy okazji będziesz mogła jakąś fotkę zrobić to będę wdzięczna, ale najbardziej mnie ciekawi jaki jest w użytkowaniu, jesteś zadowolona? czy jest wygodny, jak z trwałością itd.
Było trochę o tych kaskach wcześniej, dziewczyny wklejały fotki i chwaliły. Ja się do tej opinii przyłączam, jestem z niego bardzo zadowolona. Opatula głowę mocniej niż inne kaski, nie ubija się i nie zaczyna latać.
dopiero teraz zauważyłam, że te kaski Gatehouse, Onek, Defender i Busse to chyba to samo (?) jest ... wyglądają przynajmniej bardzo podobnie, chyba się zdecyduję - im jestem starsza tym bardziej zależy mi na czaszce w całości  😁
I ja stanęłam przed wyborem nowego kasku. Mój obecny Casco Choice w podkowy stał się dla mnie za mały po długiej przerwie w jeżdżeniu.

Wachlarz wyboru jest powalający, więc mam nadzieję, że mi pomożecie🙂 Szczególnie, że zdjęcia kasków w sklepach internetowych pozostawiają wiele do życzenia....
Podeślijcie swoje zdjęcia  - ędę wdzięczna🙂

Szukam czegoś do kwoty około 500zł.

Podobają mi się kaski C.S.O. - co to za firma? Ktoś ma ich kask?
Wpadam polecić kamizelkę kavalkade 🙂 nie wiem, który to konkretnie model, ale jest taka gruba, chyba nie segmentowana, ale z podobnego materiału, tylko cała. Po kilku minutach dopasowuje się do ciała, a jak poleciałam na dragi, to dopiero na filmiku zobaczyłam jak mocno trzasnęłam plecami.
K2rola - a w jakiej stylistyce szukasz mniej wiecej?
I ja stanęłam przed wyborem nowego kasku. Mój obecny Casco Choice w podkowy stał się dla mnie za mały po długiej przerwie w jeżdżeniu.

Wachlarz wyboru jest powalający, więc mam nadzieję, że mi pomożecie🙂 Szczególnie, że zdjęcia kasków w sklepach internetowych pozostawiają wiele do życzenia....
Podeślijcie swoje zdjęcia  - ędę wdzięczna🙂

Szukam czegoś do kwoty około 500zł.

Podobają mi się kaski C.S.O. - co to za firma? Ktoś ma ich kask?



polecam ci wszelkiej maści kedy 🙂
chociaż nie wiem jak bedzie podobała ci sie ich stylistyka.
Tara na zdjęciach wygląda średnio ale na glowie jest świetna !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się