Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2017 12:00
Laski, jak to jest z tymi wkładami do Samshieldów?
Oznaczenia mają S-L i przy tym są rozmiary normalne w cm. Czyli wychodzi, że mogę mieć wielką skorupę i mniejszy wkład, tak? I prawda to, żeby brać rozmiar większy niż się nosi? Nawet jak wolę kask "na wcisk", który stabilnie na głowie siedzi?

I posiada ktoś model Miss Shield? Strasznie podobają mi się te z szerokim rondem, tyle że momentami na głowie wyglądają e... trochę garnkowato :P
Moon, w obrębie każdego rozmiaru skorupy masz podane możliwe rozmiary wkładu, nie jest tak że do skorupy L dasz 54 cm  😉 Cytując stronę equishopu "Do każdej skorupy S pasują wkłady od 51 cm do 55 cm, M od 55 cm do 58 cm oraz L od 58 cm do 61 cm."
Z rozmiarówką to jest tak, że jak chce się kupić i ma się taki graniczny rozmiar głowy to należy mierzyć. Nie raz, ale więcej razy. To, że mierzyłam raz na Cavalliadzie i raz jeszcze zamawiałam testowo do domu jeden kask nic a nic mi nie pomogło bo mój Samshield jest śliczny, spersonalizowany i uwielbiam na niego patrzeć, ale mam go na głowie tylko gdy naprawdę muszę.

Wzięłam skorupę S przy skrajnym obwodzie głowy 55 cm, będąc święcie przekonana że istnieje również wkład 56 cm dla skorupy S (tak było napisane na naklejce wewnątrz skorupy  😵 ) Mam więc kask teoretycznie pasujący i leżący idealnie, jednak jako że nienawidzę uczucia "na wcisk", jestem biedna i aż do zniszczenia tego kasku muszę mieć mocno wycieniowane włosy bo tylko wtedy to jakoś funkcjonuje  👀 Wyjątkiem jest wkład zimowy, który sprawia że kask leży perfekcyjnie, ale nie pytajcie mnie dlaczego tak jest  😁
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2017 12:32
leleiria, dzięki, kurdę, za dużo możliwości i w sumie nie mam pojęcia jaki rozmiar zamówić X.x
Pikeura Titium miałam 56 i był idealny, na wcisk, tak jak lubię. Busse miałam 56 i mi wg mnie był za duży, musiałam sobie gąbkę wkładać pod wyściółkę bo latał mi na głowie. Teraz Caldene mam 57 i jest ok. A jak sobie w domu centymetrem obwód głowy mierzyłam, to wyszło mi... 54cm!  🤔wirek:
Moon, to będziesz miała ten sam problem co ja, miałam wcześniej GPA 56 cm który był idealny. Jak zmierzyłam głowę to też mi 54 cm wyszło, stąd się na tą skorupę S nastawiałam i mam za swoje  🤣 Dla ciebie pewnie skorupa M i któryś z małych wkładów. One się wbrew wszelkim zapewnieniom lekko ubijają więc obstawiam M 56 albo coś koło tego.
leleiria a który masz wkład do Samschielda?
tulipan, S 55 do Shadowmatta, o taki. Myślałam, że rozwiążę problem zamawiając ten do Premium, bo on ma mniej gąbki na obwodzie, ale nie! Pomimo zapewnień o kompatybilności, nie da się tego wpiąć do mojego kasku, brakuje dziurki na ten środkowy zatrzask 😜
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2017 12:50
leleiria, o widzisz, to już mi coś mówi - bo ja lubię kask na wcisk 😉
Dzięki 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 października 2017 12:53
Moon musisz zmierzyć, bo z tymi rozmiarówkami w Samshieldzie jest trochę cyrk. Próbowałam trzykrotnie w różnych sklepach i za każdym razem inaczej radzili, jeśli wpadniesz na granicy rozmiarów to jest ciężko.
A co do garnkowatości to chyba zależy od kształtu twarzy. I gorzej wygląda wersja zwykła z dołożonym daszkiem niż Miss Shield.

A jeśli lubisz klasyczne klimaty to zobacz sobie Charles Owen SP8  💘
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2017 13:00
lusia722, no właśnie SP8 jest póki co moim NR 1. Zwłaszcza że ma ładny granatowy odcień. <3
Gorzej podobno z wentylacją, dlatego skłaniałam się do Samshieldów - ale w sumie oba modele to typowe zabudowane garnki, bez wywietrzników, więc pewnie nie ma wielkiej różnicy. Waham się jeszcze i szczerze powiedziawszy nie wiem który wybrać :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 października 2017 13:41
Szczerze, jeśli nie masz problemu z nadmierną potliwością głowy to nie jest to taka ogromna różnica. Weronika miała Owena kilka lat i nie narzekała. Miałyśmy kupić SP8,  ale niestety jej głowa wypada między rozmiarami i to jest największy mankament tych kasków. J
Wiele osób z czołówki jeździ w Owenach np. Luciana Diniz,  Edwina Tops- Alexander,  a jeżdżą w bardzo różnych warunkach.
tulipan, S 55 do Shadowmatta, o taki. Myślałam, że rozwiążę problem zamawiając ten do Premium, bo on ma mniej gąbki na obwodzie, ale nie! Pomimo zapewnień o kompatybilności, nie da się tego wpiąć do mojego kasku, brakuje dziurki na ten środkowy zatrzask 😜


Ok, ja zwykłego na głowę nie wcisnę, tylko ten premium, mimo że są w tym samym rozmiarze  😉
Moon   #kulistyzajebisty
06 listopada 2017 21:53
No to trafiłam z rozmiarem, ha! Padło jednak na Samshielda, że względu na powłokę, której nie trza suszyć po deszczu. W każdym razie skonsultowałam jeszcze "moją głowę" z equishopem no i wyszło że M56 na moją dyńkę jest git. Bałam się że, będę mieć mózgościsk, ale mimo że kask wkładam na wcisk, to nic mnie nie ciśnie, siedzi stabilnie i generalnie prawie go nie czuć na głowie. Pewnie sam wkład się z biegiem czasu deko uklepie bo jest "puchaty" 😉
No i pierwszy kask w życiu, w którym się w miarę sobie podobam  🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 listopada 2017 22:48
Moon a fotka w kasku gdzie? No i jaka konfiguracja?
tulipan, ja też... Muszę mieć na czole dziurę na dwa palce 😉
Moon   #kulistyzajebisty
07 listopada 2017 07:18
lusia722, żadna konfiguracja, ot "zwykły" granatowy shadowmatt 😉 Nie lubię świecidełek, a i cena z jakimkolwiek świecidełkiem deko zabija :P
Zajarałam się strasznie, że tak dobrze mi na głowie siedzi, ostatnie kilka lat moje kaski były "ok, ale zawsze jakieś ale..." (no, poza Titiumem <3 Dalej bym pewnie go dobijała, gdyby nie mój ex koń, który zrobił mi zębami dziurę w powłoce zewnętrznej :/ )

Twórcza samoyebka z zacieszem, że od 3 tyg w końcu na pana Kula wsiadłam :P W linku, by nikt się nie przestraszył xD
Moon, ładniutka Ty jesteś  😁
Ale to zwykły kask czy z damskim daszkiem ?
Moon   #kulistyzajebisty
07 listopada 2017 07:26
Perlica,  🤣 jak po pracy umalowana i zacieszę, to czasem nawet wyglądam jak człowiek  😁
A daszek damsk, ten Miss Shield 😉
Mnie też kusi ten Miss Shield, myślicie że wiocha dla pingwina?  😁
Moon   #kulistyzajebisty
07 listopada 2017 07:31
tulipan, właśnie nie wiem dlaczego się utarło że te szerokie daszki to dla skoczków tylko. One bardzo elegancko wyglądają, myślę że w ujeżdżeniu by pasowały. Ale nie kojarzę żadnego pingwina by w takim jeździł, póki co 😉
Powiem wam, że mi sie te damskie podobają bardzo i nawet sobie coś konfigurowałam, ale wyglądam jak głupek w samshieldzie, a tak mi się damski daszek z takim wzorkiem kwiatkowo kryształkowym na rondzie podoba  🤔
Mam 55, może powinnam mieć S to bym lepiej wyglądała.

Tulipan myślę, że spoko dla pingwina także, ale koniecznie ze swarovskim 😂
Kusi mnie, żeby sprzedać swojego granatowego z alcantary i kupić sobie właśnie Miss Shield granatowy w macie. Do krótkie fraka, może być i ze Swarovskim 😁 Do długiego mam zwykły zamsz + skóra  🙂

edit. Można dokupić sam daszek do kasku premium i to jest chyba idealne rozwiązanie dla mnie  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2017 08:55
Ale daszek do premium wygląda jak atomowy grzyb.
Co do pingwinów w kaskach "polo" to widziałam już kilka pań i wygląda to super IMO.
A kogo widziałaś to sobie poszukam jakiś fotek w necie?  🙂
lusia722, ma rację, ten nakłądany daszek to pełna porażka ....
Milion razy lepiej wygląda się w Miss Shield oryginalnych.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2017 10:14
Chociażby Denise Nekeman 😀
Monn bardzo Ci do twarzy w tym kasku
Faktycznie, a ja ją kojarzyłam z Owenem  😉

Dobra, przekonałyście mnie. Muszę opchnąć mojego granatowego premium i zakupię Miss Shield  😜
to ja przez Was sobie zrobiłam konfigurację taką:

http://www.samshield.com/configurator/eng/share/Njk3MDQ1#
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2017 10:44
tulipan powoli się moda zmienia
Perlica o widzisz 😀
Ja niezmiennie jestem fanką Owenów,  tylko mogli by kilka kosmetycznych zmian wprowadzić. Drugą moją słabością są KASK equestrian.
Ale konfiguratory Samshield i KEP Italia są oszałamiające.

lusia722, ja dawno bym już kupiła samshielda,bo są takie proste, ale wyglądam w nim jak niemiecki oficer lub grzyb  😁 bo mam smukłą twarz.

W Owenie wyglądam topowo i taki mam, ale ten kask to "pocigłowa" oraz się brudzi ten zamsz, bleknie od słońca, a ja nie jeżdzę jakoś mega dużo, mam tylko dwa konie, chwilowo 3.
Skóra jasna na pasku wygląda też już nie fajnie, nie mówiąc o tym że nigdy nie prany środek...

KAsk również mi się podoba i nawet w nim wyglądałam, ale jakoś chwillkę tylko mierzyłam i nie mam foto nawet, a niestety w okolicach wro nie ma gdzie przymierzyć. Może na Wago będzie ktoś z kaskami.
W Kep ponoć wyglądam dobrze , ale dal mnie ten kask jest okropny , typ dinozaur lub zegar z kukułką.

W Owenie ( mina jak zawsze  :zemdlal🙂
tulipan powoli się moda zmienia


Oweny w sumie już dawno wśród ujeżdżeniowców poszły do lamusa. Teraz głównie Samshieldy i KEPy  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się